Zápaly dýchacích ciest, refluxná epizóda a predĺženie rodičovskej

radanna11
8. mar 2018

Prosim vás baby, ak máte niekto skúsenosť,malý mi mal od malička od narodenia, zápaly horných aj dolých dýchacích ciest, od roka do tri a pol roka 4krát zápal pluc, trikrát sme boli aj hospitalizovaný so zápalom pluc a febrilnými krčmi ked mal dva a pol roka nastupil do školky, ale to bolo peklo, stále dokoliečka obštrukčné bronchitídy, zápaly dutín, kašel z dvanástich mesiacov osem prekašlal, chcela som vydržať a pracovať dalej lenže dieťa chorlavelo stále viac a tak som dala výpoved a chcela by som riešiť predĺžený rodičák pretože nám s manželom moj príjem chýba ale dieťa do škôlky chodiť nemôže, teraz sme začali navštevovať plucnu ambulanciu, tam nám dala plucna lekárka odporučanie že dieťa nieje vhdoné zaradiť do kolektívu, okrem toho sme boli na sono kde sa potvrdila refluxná epizoda a tak sme objnednaný na hospitalizáciu na 24 hodinovu phmetriu, dalej máme papiere aj z ORL kde mu našli aj zápal stredného ucha a už mesiac zapálené horné dýchacie cesty manžel je silný astmatik a alergik, alergologické vyšetrenie mame taktiež objednané, otazka znie myslíte že mi prejde predlženie rodičovskej a že možem podať návrh už teraz ked mám odporučanie z ORL od dvoch lekárov, plucnej, všeobecnej detskej lekárky a z toho sona ten reflux a potom doložím z alergologie a phmetrie alebo podávať až potom ?ďakujem za každú radu a názor

ivanaa346
15. dec 2021

@radanna11 Ahoj .Prosim Ta ako ste dopadli nakoniec s tým refluxom.Aj my ho msmr potvrdený u syna a ma presne také priznaky ako si popisovala.Ide z jednej choroby do druhej .Prosim akú mal liečbu a pomohlo niečo,uz býva menej chory ? Ďakujem.

radanna11
autor
18. jan 2022

@ivanaa346 ahoj vôbec som si nevšimla príspevok prepáč 🙂
Mali sme ešte dvakrát zápal pľúc a kým chodil do škôlky opakoval sa stále ten kolobeh tých chorôb potom sme boli mesiac v tatrach na liečení vrelo odporúčam niečo úžasne 🙂 a odvtedy sa veľmi stav zlepšil užíval rupafin denne a kortikoidne spreje , ktoré som mu ale vysadila po pól roku a rupafin po roku a pól a potom keď nastúpil do školy už býva chorý len veľmi sporadicky teraz je druhak v prvej triede bol chorý dvakrát za cely školský rok a teraz raz zatiaľ , už sme prekonali aj covid a ten tiež zvládol bez najmenších problémov čím je starší tým je to lepšie 🙂

ivanaa346
26. jan 2022

@radanna11 Dakujem za odpoveď. Prosim ta a kto Vas poslal na ten pobyt do Tatier ,obvodná alebo alergologicka ? Myslím ci sa niečo aj preplaca alebo sa to hradí cele .A super aj náš ma uz sprej na dýchanie a Rupafin tak dúfam ze to vsetko pomôže ako u vás;)

radanna11
autor
26. jan 2022

@ivanaa346 Ahoj 🙂 myslím , že to navrhla alergologicka ale ono je to v podstate jedno lebo aj sama sa môžeš rozhodnúť, že si to skúsiš podať ale musíš doložiť dokumentáciu zo všetkých odborných ambulancii , my sme vtedy chodili aj na pneumologiu aj na gastro aj k alergologicke takze som mala lekárske správy z troch odborných ambulancii a celé to vypísala obvodná 🙂 Ja som sama za seba ako sprievod doplácala okolo 350-400€ ale za mesiac v tatrach raňajky obedy večere všetko v cene úplne smiešne a za syna bol len kúpeľný poplatok 1,30 na deň takze to spravilo okolo 46 za ten cely mesiac 🙂 jemu to preplatili celé