Používame cookies. Viac informácií tu. OK
liz_lemon
22. mar 2012

@sara07 to su len vyjadrenia ekonomov, nie ze to tak bude na 100%
dufam, ze dostanu rozum, a nic z toho nebude, akosi pozabudli, ze ked maju ludia dieta, tak vacsinou pridu o jeden prijem

bettypo
22. mar 2012

Ak by sme brali tých 800 €, tak nech mi nejaký ekonóm či smerácky súdruh vysvetlí ako vyžiť z takých 801 € brutto. Ako zaplatiť byt, stravu, základné potreby trebárz pre 3 - 4 člennú rodinu, ktorá napr. ešte aj spláca hypotéku resp. žije v prenajatom byte. To sú ľudia odtrhutí od reality

tanitta
22. mar 2012

ludia si zasluzia istoty .... cervena je "in"

babika771
22. mar 2012

tak dufam, že ak to bude platiť tak až od nového roka... lebo rodila som pred 13 rokmi a žiadne kočíkovne sme nemali... tak som sa tešila že aspon teraz niečo bude....

no hroza...

ceny stúpajú, platy stagnuju, prípadne sa robia škrty a nevyplácaju odmeny a ešte aj normálnym ľudom idu škrtnúť príspevky?

a to SMER je vraj socialna strana... ha, ha, ha... a to chceli brať hlavne bohatým a bankám, ha, ha, ha... ale keď to poviem mamine, ktorá je vo vekovej kategorii ludi, ktorý volili SMER tak mi nebude variť...

Nuž ĎAKUJEME VŠETKÝM našim rodičom, ktorý volili stranu čo im pripomínala komunizmus. Ďakujeme, máme to oveľa ťažšie ako ste to mali VY, a teraz ste to ešte dorazili !!

skeptik
22. mar 2012

Ako ste si zvolili, tak budete mat, kazdy krajina ma taku vladu aku si zasluzi.

irriss
22. mar 2012

@skeptik
blbost 🤐 🤐 🤐
no comment

babika771
22. mar 2012

@skeptik

len je škoda, že niektorí ľudia majú ešte vôbec volebné právo...

katka888
22. mar 2012

@babika771
pre smer je bohaty kazdy, kto nezije v osade....alebo nepobera dochodok.....

katka888
22. mar 2012

@irriss
skeptik ma pravdu, ludia mali pravo volit a vyse 40% rozhodlo.... takze mame to,, co chela vacsina. niet o com diskutovat

alusha
22. mar 2012

ti udajni "ekonomovia" asi deti nemaju ☹ neviem ako by vyzili z 800 eur v hrubom 4-clenna rodina...

irriss
22. mar 2012

@katka888

Moje zdejsi zkusenost:
1.volby s vitezstvim 51 ku 49 procentum..
tudiz z toho vyvozuju pul na pul..
a stejne je "komando"
2. po letech se zjistuje, ze doslo k volebnim machinacim
podvody, korupce a koupe volicu..
3. kdyz pricteme puvodni sliby ...a skutky zadne..
zaver je ten, ze byly oklamany OBE dve strany.. ☹
4. nakonec totiz komanduje Unie, ktera vi PRD o propblemech jednotlivych statu - kazdy stat je postaven na jine bazi a tudiz by se musel nejdriv zbourat, aby slo vse usit na jeden kabat 😒

ALE lidi bych do toho netahala, nikomu bych nedavala vinu..
lide maji pravo na to verit, doufat a prat se za lepsi zitrek..
no a kdyz to nekdo podela.."strilet" 🤐

mracik
22. mar 2012

vzdelaný človek s väčším počtom detí - najväčší nepriateľ štátu 😝

irriss
22. mar 2012

@mracik
mam 4 - zrejme zapadam do Tve pravdy 😉

fotoarch
22. mar 2012

No netvrdila by som ze za to mozu cerveni, dopadlo by to rovnako aj s modrymi . Vsak ako vybabrali s mamickami zeleni 😀 ... Prosto kasa je prazdna a mamicky su krehke tvory, tie im neublizia, tak skusaju kde nadoja 😖

rybka77
22. mar 2012

No super sprava hned z rana 😖 To snad uz nieje mozne,sak uz teraz zijeme na hranici. Katastrofa

monulicka
22. mar 2012

,,mnooo, takze teaz uz len podakovyt tym, kto ho volili... 😒

katka888
22. mar 2012

@fotoarch prepac, zavana mi to ficovolicom .... "predseda za nic nemoze"... ale to je ina tema...

ani3012
22. mar 2012

som to čítala a nikde som nevidela ,že by sa tak vláda rozhodla....to iba ekonómovia nahlas uvažujú,že ako by to mohlo podľa nich byť-ale nie podľa vlády SR

mracik
22. mar 2012

@ani3012
Luxus plošného poskytovania sociálnych dávok sa skončil,“ povedal poslanec Smeru a pravdepodobne nový minister financií Peter Kažimír.

fotoarch
22. mar 2012

@katka888 , katka nevolila som fica ale minule som volila ako maminka SAS a co sa stalo prisli a plosne zrusili zvyseni ficov rodicovsky z 250 na 190 , ze vraj na navrh KADEHAKOV ze spravodlivo pre vsetkych... chapala som ... ale uz som nechapapala ked do roka a do dna KDH vyhlasilo ze predsa len to nema ma byt plosne pre vsetkych ale budu rozne vysky 😀 .. a potom prisli predcasne, nastastie ....

ani3012
22. mar 2012

@mracik ako ty si robíš názor len z jedného jediného prečítaného článku? resp. z nadpisu ?

http://spravy.pravda.sk/smer-zvazuje-zvysovanie...

irriss
22. mar 2012

@mracik
Vazne se jedna o LUXUS - tady v Italii neni nic..a platy nejsou o moc jine nez na Slovensku! 😒
Mozna jsou na Slovensku i vyssi, protoze je normalni, ze v CZ a Sk rodine dela muz i zena..tady je LUXUS pracovat aspon jeden..
a plat?
zhruba 800 - 1.200 Eur - ale byt - najen stoji 700 Eur.. 😖
I v tabulce platu je Sk tesne za Italii...ale tabulka nemyslela na to, ze na Sk pracuji "vetsinou 2" a nejen jeden = z toho vyplyva, ze je u Vas lepe.. 🙂
zadne porodne, zadny rodicovsky..NIC 😉

Rekla bych ze se jedna o snahu Evropy sjednotit "vse"...nejde ani o volice ani o zvolene 😉 ale o princip

katka888
22. mar 2012

@fotoarch
zvysila a predlzila sa materska, mamickam sa umoznilo pracovat a poberat rodicovsky, rodicovsky cca 256 bol do 2 rokov, potom mal byt cca 160, takto je cca 190 do 3 rokov.... cize nejedna sa len o minusy pre mamicky, ale ak si to zrazas, tak aj dost plusov... plus zvysenie rodicaku pre mamicky s 2jickami, 33jickami ....
ale to je tema o inom

mataharyy
22. mar 2012

@babika771 Ano to volební právo je to co by se mělo řešit... 😎 😅

mracik
22. mar 2012

@iriss, ja som pravicovo mysliaci človek. Takže zrušenie sociálnych dávok - teda pôrodného, prídavkov na deti mi až tak nevadí, dokonca si myslím, že je to správne. Ale... zobrať aj daňový bonus? A ľuďom, čo nikdy nepracovali ponechať plnú výšku všetkých príspevkov?
Takáto politika vedie k dvom veciam - Ľudia sa prestanú usilovať, budú sa snažiť udržať svoj príjem pod 800 €. Však načo by som pracoval viac, keď mi potom zoberú dávky? A k emigrácii vzdelaných ľudí.

@ani3012 čítala som viac článkov, tá citácia bola len dôkazom, že to nehovoria len ekonómovia, ale aj (budúci) predstaviteľ vlády. 😉

mapa
22. mar 2012

na margo odbornosti clenov buducej vlady... mame sa na co tesit, odbornost naozaj na vysokej urovni! urcite to vyrataju tak, aby bolo nam vsetkym dobre .... 😝 😠 🙄 (zvracajuci smajlik tu naozaj chyba)
https://www.youtube.com/watch?v=_G7b3uII2dA

toto bude riadit ekonomiku?!!!

mataharyy
22. mar 2012

A jsme zas u toho... Spoléhat na stát a sociální dávky/příspěvky je prostě kontraproduktivní a nemůže to mít jiný závěr než že se z toho (minimálně) opupínkujeme.... A stejně jako @mracik to vidím tak že tyto dávky jsou luxusem (příjemným, ale luxusem), ale brát daňový bonus mi přijde kontraproduktivní a nesmyslné 😖

Ale tak, opravdu to co jsme si tam zvolili (myšleno většina), to tam máme... Ale nemyslím si že by to bylo za jiné vlády jiné... Doba je zlá a je třeba šetřit, tak se bude začínat tam kde se předpokládá nejmenší odpor a není moc způsobů kterými by matky vydírali stát 😉 😎

irriss
22. mar 2012

@mracik
Zrejme by to chtelo ukazat a vyjadrit "nespokojenost" tim, ze NIKDO k volbam nepujde. PRAZDNE urny 😉
Podle meho jedina sance je ve zmene ridiciho aparatu ...

zabka8423
22. mar 2012

bozeeeee, zase sem pustate kacice nejake. ved to je len uvaha, dalsia vec, , kym vobec hodia do plena navrh o novelizacii, musi sa schvalit, ked sa schvali, musi podpisat prezident a este to musi vystupit do platnosti. a toto je beh na dlhe trate, kurnik, co tu furt riesite s davkami? ved vas to zrejme uz nepostihne. nic tu clovek nepocuva iba davky, davky, davky. 😠

mataharyy
22. mar 2012

@zabka8423 a nic jiného poslouchat nebude, pač to je národní sport 😉 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli