230 hodín za mesiac v práci a 3-ročné dieťa

adeladulova
4. aug 2022

Ahojte, je tu niekto kto robi na krátky-dlhý tyzden ako čašníčka/ kuchárka 230h/mesiac a nastupuje vam dieta do škôlky? Ako to zvladate?

S manzelom nam to klape, myslim starostlivost o syna, tak som sa brigadne vratila do práce, ked mal maly syn 2,5roka, robim zatial iba poobedne, ked sa vystriedame s manzelom a pomahaju aj babky, zatial je to pocitovo super, nenáročné, aj ked 3-4 dni v tyzdni prichadzam domov po 23.00. Ale manzel sa o syna super postara, nic mu nechyba. Ale trochu sa obavam na plno nastupit na plny úväzok, aj ked viem ze mi vyjdu v praci v ustrety ak bude syn chory atd..
Napiste vase skúsenosti, vdaka 😊

nikol789
4. aug 2022

@adeladulova ahoj, sesternica tak robí casnicku.
D/K týždeň,nastúpila do prace keď jej dcérka mala 2 a pól roka. Tiež konci medzi 22-23hod. Pomáha jej mama, muž chodí pre malú do skolky a je s nou. Keď muž robí kratšie a vie vyzdvihnúť syna nevidím v tom problém.
Keď je chorá je s nou jej mamina, ak sa nedá tak muž a v zálohe majú operku.

zmrzlinka2021
4. aug 2022

@adeladulova
230 hodín by som nerobila ani ako bezdetna a slobodna. To je chore, a nulovy work- life balance. Mozno na nejaky rok za podmienky hodinovej sadzby 30 eur

adeladulova
autor
4. aug 2022

@zmrzlinka2021 su to 15-17 denne, da sa to zvladnut, je nas viac, vystriedame sa v klude na obed atd... a zarobím cca 1700 takzeee nie je o com moc rozmyslat- na nejaky ten rok, dva a potom ked pojde do skoly, najdem nieco s lepsou prac. dobou 😊 ale ano, aj mne sa to zda vela, kuchari u nas odrobia aj 280 hod, a to uz mi pride cez príliš 🥲

valeri80
4. aug 2022

@adeladulova 15-17h denne je strašne vela. Robila som čašníčku D/K tyzdeň, no denne od 10h do 21.00 cez vikend do 22.00. Vtedy som mala iba jedno dieťa, ale už samostatné. Teraz mám ešte dve malé deti a ani tu moju prac.dobu by som si nevedela predstaviť, nie to robiť ešte viac. Ale to musí vyhovovať vám