3,5 ročný syn ma nemá rád

tslobik
9. júl 2015

Ahojte, zase mám ďalší z xy problémov......Mám 3 a pol. roč. syna, ktorý zdá sa má radšej otca. Ja nemám toľko času sa mu venovať. Ráno od štvrtej do večera do 19,30 nie som doma ale v práci (aj s cestovaním) a to už ide pomaly spinkať.Do škôlky a zo škôlky ho vyzdvihuje manžel, lebo mi to nevychádza časovo. Keď som bola pn a v rámci vychádzok som s mužom išla pre neho, tak sa samozrejme vždy hodil okolo krku mužovi a učiteľka.....jééééj mamina prišla. No, cítim sa ako krkavčia mater. A keď som doma a mám voľno, tak mám roboty vyše hlavy okolo domácnosti- variť, prať, žehliť, upratovať.....čiže zase len nemám čas sa s ním hrať a venovať sa mu......Načo je takýto život? Chcela by som stíhať všetko 100%, ale fakt nevládzem.

timea7
9. júl 2015

@tslobik nie si zlá ani krkavčia matka, len si musíte s manželom trochu prehádzať priority. Chlapci väčšinou inklinujú viac k mužom, je to prirodzené. ale s tebou je naozaj minimálne, takže ho to viac ťahá k otcovi, s ktorým trávi viac času. Nepoznám vaše bytové podmienky, neuvažovali ste sa presťahovať niekde, kde je väčšia ponuka práce a za vyššiu sumu? Nemyslím zrovna BA, nemôžu tam žiť všetci, ale aby si za takú sumu bola celý deň preč od rodiny a po večeroch všetko doháňala 😝 😝 😝 😝 A najmä sa NIKDY nesnaž robiť všetko na 100%.to je totálna blbosť!!!! Na 100% dosiahneš to, že bude z teba o pár rokov uštvaná, nervózna troska, ktorej sa okolo krku nebude hádzať už ani manžel. A jeho zapoj, do práčky hodiť dokáže, povešať tiež, ako nerieš, v tom sú majstri všetci....žehli len nevyhnutné. Cez týždeň nevar, malý sa naje v škôlke, ak sa manžel nestravuje, tak len totálne rýchlovky - cestoviny, mäso na prírodno.... miesto vysávania a utierania prachu sa mrkni na www.montessoridoma - je tam kopa úžasných námetov, verím, že ak sa so synom budeš hrať takýmto spôsobom, ak mu pripravíš takéto činnosti, ani si nevšimne, keď odbehneš niečo urobiť. Snaž sa ten čas, ktorý máš po príchode domov venovať jemu, jemu a manželovi, umyté obloky a vyleštená kúpelňa nie je podstatná.

natalym
9. júl 2015

@tslobik Dvaja ľudia? To znamená manžel a 3 ročný syn? Narobia bordel, že by si ho musela prekračovať? Predpokladám, že riad je dreze, zacapkaný stôl v kuchyni a obývačke, smeti na zemi, typu rozsyp sa, hračky v detskej. Riad umyje manžel, treba mu to vysvetliť, alebo treba kúpiť umývačku, do nej to dá aj to malé decko, zacapkaný stôl utrieš a manžel povysáva, či?

Add. Čo robí Tvoj muž? Resp. Opýtaj sa báb čo majú tri štyri deti ako to robia a tiež chodia do roboty. Myslím, že sa fakt zbytočne trápiš.

tslobik
autor
9. júl 2015

@janickacrazy 🙂 nie malý, ale muž chodí na obedy domov. On robí od 7 do 15-tej, tak isto ako je dieťa v škôlke. To aby mi viac pomáhal......škoda slov, to u nás neobstojí.....S tým už ani nestrácam čas. Snahy sú, ale vydržia len chvíľu, kým mám nervy na dranc......potom je všetko v starých koľajách......Proste na to nebol naučený doma a starého psa novým kúskom nenaučíš....

natalym
9. júl 2015

@tslobik Ma neser, to čo je? Hanbím sa keď ku nám niekto príde??? Však hádam nemáte nasraté?

tslobik
autor
9. júl 2015

@lulu2 dobre si to síce napísala, ale tiež potrebujem trošilinku času aj pre seba- napr. teraz tu na MK ho mínam 🙂 , nech zo seba dostanem aspoň takto negat. emécie a možno rady

timea7
9. júl 2015

@tslobik no tak to pŕŕŕ, manžel ti nič nepomôže a chodí na obedy domov?!?!? Keby som bola celý deň v práci, tak by doma našiel tak maximálne kuchársku knihu a v nej nalistované, čo si má uvariť....To si si preboha prečo tak zaviedla? Ako on môže chodiť na obedy domov, keď doma nemá kto navariť? Teda má, ale varí po večeroch, na úkor hry so synom a potom tu vyplakáva, ako ju syn nemá rád. Veď to zmeň! V pondelok bude doma navarené z nedele a ostatné dni bohužiaľ. Inak má okolo seba more reštaurácií s denným menu okolo 3eur, čo je jeden stravný lístok.

natalym
9. júl 2015

@tslobik Aha tak manželko si robká do 15 tej??? Treba s ním urobiť poriadok. Ja mám tiež takého muža, čo doma hovno robí, lenže keď mu vynadám ta mi povie, že mala si mi povedať. Tak buď mu daj úlohy, nie desať naraz, také že keď prídem, umyješ riad, zapneš práčku, vynesieš smeti. Kontrola. Na druhý deň - povysávaj. Niektorá činnosť mu určite ide, v tej ho podporuj. Inak ak sa venuje malému, že fakt skvelo, nenasral by ma ten neumytý riad. Môj muž preležal na gauči a deti hladné, napr.

tslobik
autor
9. júl 2015

@natalym To fakt neviem ako to zvládajú......možno sú lepšie vycvičení 🙂 🙂 🙂 na poriadok, resp. aspon nerobenie neporiadku

janickacrazy
9. júl 2015

@tslobik Aha. To muž nemá v robote obed? Tak nech chodí niekde do reštiky na menu, nie je to teraz nejak drahé a tebe aspon ubudne robota. Ked on nepomáha tebe s upratovaním, prečo by si mu mala ty vyvárať? No a že nemožeš k vám nikoho zavolať, že je u vás neporiadok? Neviem si to predstaviť, tak ved malý aj v školke musí upratovať hračky, tak nech si pekne aj doma uprace a veľký tak isto. Ked teda riady neumyje, tak nech ich aspon dá do drezu, špinavé prádlo do koša, atd. Nemožeš predsa za nimi oboma behať a po nich upratovať, to už kde sme?

tslobik
autor
9. júl 2015

@timea7 podľa mňa som narobila veľa chýb ešte v začiatkoch, všetko som mala tip-top, proste servis ako sa patrí......a teraz na to doplácam

tslobik
autor
9. júl 2015

@janickacrazy prádlo sa povaľuje všade len nie v koši......a keď jedia v obývačke, tak tam pozostávajú tanieriky, poháre.....a ja iba chodím a zbieram......

timea7
9. júl 2015

@tslobik nemíňaš tu čas! Teda nie, že by tu boli napr. odo mňa nejaké duchaplné výjavy 😀 , ale snažím sa ti ako stará korčuľa pomôcť a ostatné ženy tiež. A relax potrebuješ aj ty. Tvoj manžel môže poobede zobrať syna na ihrisko, dve hodinky veget, malý sa hrá v piesku, na preliezkach, pobehá si...prídu domov, zlupnú nejaký jogurt, zapne mu rozprávku a zase pol hodinky eldorádo a ty prídeš a s vyplazeným jazykom sa snažíš všetko stihnúť? A ešte aj na 100%? Zbláznila si sa? je úžasné, že sa o dieťa tvoj manžel postará (aj keď ja to považujem o otca za samozrejmosť), ale keď fakt dva krát týždenne povysáva, utrie prach, zapne pračku a povešia, tebe to veľmi pomôže. A s tou stravou by som s ním ani nedebatovala....

timea7
9. júl 2015

@tslobik tak to máš potom doma deti dve 😝 😝 😝 😝 treba si sadnúť a vyložiť karty na stôl. V prvom rade zruš to varenie cez týždeň, trvaj na tom, aby si po sebe odpratal, to čo je za humusáka, keď po sebe nechá bordel všade kde príde?! Urobila si zásadnú chybu v začiatkoch, bude ťažké to odstrániť, ale nie nemožné. No určite to nepôjde tak, že prídeš domov z práce a začneš makať. Nie! Sadneš si a začneš sa s malým hrať. Nevariť, jemu neprať, keď nebude mať po týždni čisté trenky, tak zrejme bude chcieť hodiť reč aj on.

tslobik
autor
9. júl 2015

@timea7 ja neviem, ale nie som na to naučená. Ja som bola zo svojej rodiny zvyknutá na deľbu práce......Moji bratia vedia všetko, dokonca si perú spodné prádlo a ponožky v rukách.....Prať vedeli ešte ako puberťáci 😀 aj ostatné domáce práce.....dokonca si zašívali veci. Tak preto ma to tak vytáča.....lebo viem, že v iných rodinách to ide, len u nás nie....

monika333slov
9. júl 2015

@natalym sorry, volako som na teba omylom ťukla.

ichbinich
9. júl 2015

Ahaa, tak ty si na vsetko v domacnosti naozaj sama...
Musis hodit vaznu rec s manzelom. My sme sa tiez raz pohadali, a potom som mu na rovinu povedala, ze ani riady ani pradlo sa neurobia same. Tak potom dalsi den, ked som ja davala syna spat, som mu povedala, nech prosim spravi poriadok v kuchyni. A spravil! Normanym hlasom, normalne povedat: sprav prosim poriadok v kuchyni. A ked nevie, co znamena poriadok, tak povedz iba umy riady 😉 Muzi po prve nevidia bordel, po druhe si nazapamataju viac ako dva povely naraz 😝 Zacnite pomaly. A ako tie riady budu umyte a poukladane, to je SUMA FUK. Ze ty by si spravila lepsie? No ano, ale chce sa ti?! Tak isto, povedz mu: prosim povysavaj. Ze budu pod gaucom kudoly prachu, lebo ho nenapadlo ho odsunut, to je jedno. Ostatne bude povysavane.
Proste ste spolocna domacnost, a okrem starostlivosti o syna sa treba podelit a o beh domacnosti. A na 100% servis ty fyzicky nemas cas. Nemozes sa odnaucit spat...
Nauc ich oboch, ze riady patria do drezu/umyvacky. Pradlo do kosa na pradlo. Upozorni ich na to. Nie kricat, hadat sa, ale povedat: pradlo patri do kosa na pradlo. To, co tam nebude, neper!

A ze sa hanbis pozvat ludi k vam? Jedno je bordel=rozhadzane hracky, a druhe je bordel=spina, zalepene podlahy, smrdiace smeti. S tym prvym si nelam hlavu, to je pracovny bordel. To pozna kazdy, kto ma deti. Kup velku plastovu krabicu na hracky a upratane bude za par minut. Ked je druhy druh bordelu, vid vyssie - musite sa podelit o chod domacnosti. A ked manzel nechce, tak nech zaplati externu pomoc. Mozno zrazu bude uprtatovat aj sam 😝

timea7
9. júl 2015

@tslobik Na čo nie si naučená? Na to, že tvoj manžel je bordelár? Robí len to, čo mu umožňuješ. Skús sa s ním úprimne pozhovárať, bez obviňovania, bez výčitiek, iba mu povedz, čo ťa trápi.že sa cítiš veľmi unavená a že vieš, že ďalej to takto ísť nemôže, že potrebuješ jeho pomoc. Budúci týždeň mu daj zo dva tri krát niečo urobiť (viac nie, aby nechytil šok) a uvidíš, čo sa udeje. Ak zaberie, chváľ ho do neba, aj keď vyperie rifle na 90 stupňov.....a postupne nenápadne pridávaj ďalej. Ak sa neudeje nič, tak mu o dva týždne oznámiš, že ti je ľúto, že sa u vás nič nezmenilo, ale takýmto systémom bude z teba o pár rokov uštvaná žena, takže od budúceho dňa pi ňom neodpraceš ani jeden jediný pohár z obývačky (aj keby si si ty mala pre seba a syna kúpiť jednorazové plastové), varíš len v sobotu a v nedeľu, prať a žehliť si bude sám. Ale musíš byť vo svojom rozhodnutí pevná, na neho stále milá, usmiata, ale nepopustiť! Ani keby k vám mala prísť návšteva, neupratať a návšteve oznámiť, prečo je všade u vás chliev. Jednoducho preto, lebo odmietaš naďalej robiť slúžku. Zase bez obviňovania, s úsmevom. A tiež mu oznám, že ak si za sebou nebude upratovať, tak k vám bude chodiť na upratovanie pani, ktorú budete platiť. Keďže nemáte peňazí na rozhadzovanie, tak nebude v nedeľu na obed mäso a hovädzí vývar, ale cesneková polievka a granadír. Fakt s ním musíš asi ako s malým deckom.

tslobik
autor
9. júl 2015

@ichbinich super napísané 🙂 chlapi proste nevedia nič spraviť poriadne, aj keď spravia....je to tak na polovicu.....A smeti vynesie na tretí krát až mu ich dám tesne pred nos, najlepšie ráno k dverám, aby ich bolo treba prekročiť.....Lebo on je ráno o 6,45 ešte ospalý......Ale ja ráno o 4,00 už ospalá nie som pravda......

monika333slov
9. júl 2015

@tslobik treba naučiť na poriadok chlapa keď je doma, syn si tiež vie upratať hračky, treba im to len povedať, normálne chlapovi vysvetliť situáciu. Keď len prídeš domov a všetko odpraces nič sa nezmení.

timea7
9. júl 2015

@tslobik nie je pravdou, že chlapi nevedia nič spraviť poriadne, k niektorým prácam ich to skrátka až tak neťahá a možno aj preto, lebo vedia, že budú skritizovaní, aj keď sa snažia. Preto chváááááliť a najmä nerobiť to za nich!!!!

timea7
9. júl 2015

@tslobik tak to využi, ak je ráno ospalý, vystrč ho so smeťami ešte večer, lebo zlatíčko ráno si taký ospalý, ani sa to nedivím, že sa ti nechce, do čerta využi ženské zbrane!

tslobik
autor
9. júl 2015

Ok babule, ďakujem za povzbudenie a rady.....idem niečo už existujúce vybrať z chladničky k obedu. Dnes som ešte ani prstom nepohla.....a myslím, že do večera v tom budem pokračovať 🙂

ichbinich
9. júl 2015

@tslobik
Ano, na polovicu... Ale 50% je lepsie ako 0%, nie?! 😉 😀

Ako sme uz napisali viacere, v klude sa s nim porozpravaj. Ze si cenis, ze sa stara o syna, ale ze aj ty chces mat an syna cas a ze potrebujete SPOLU vyriesit domacnost. Jedno riesenie: on bude pomahat. Druhe riesenie: spravi to niekto iny 😉

Aj ja som bola naucena mat vyluxovane raz za tyzden. Moja mama predychava vzdy moje spinave okna, alebo mi ich rovno umyje, ked pride raz za rok 😉. Super, dakujem mama! 🙂 Mna po urcitom case seru tiez, ale radsej idem s detmi von 😝
CO som sa naucila okrem tuzby byt prefect housewife: nerobit vsetko naraz!
Jeden den umyjem kupelku. Druhy den wecko. Treti den vynesiem smeti. Aj ja potrebujem ist do sprchy a spat. Takze pekne sa podelit o robotu a nerobit vsetko naraz. Teda az na tie piatky, ked idem skor domov. To si spravim vsetko naraz, lebo mam na to klud. A cez take tyzdne, kde to nejde (ako minuly tyzden), tak pekne postupne. Vcera som vyhodila rano cast smeti. Poskladala pradlo. Dnes som nahadzala pradlo do pracky, pustim ju, ked pridem domov. Mozno sa mi podari vyhodit aj papierove smeti. Ale asi delegujem manzela 😉 Dnes neviem, kedy pridem domov (rozlucka so skolskym rokom v jasliach), tak moje dobre ciny na dnes asi bude iba to pradlo: oprat a zavesit. A potom si vylozim nohy. Posledne tyzdne boli viac nez dost stresove. A ten strasny bordel v kuchyni (pracovny po peceni torty na krstiny) som uz postupne odstranila. Zato manzel prebral ukladanie syna do postele a kupanie deti.

dilino
9. júl 2015

čo sa čuduješ ved pracovny čas každy deň od 4 do 19 30 to je čo za robota chceš povedať že to tak robiš koľko rokov ti vydrži zdravie každa matka sa venuje svojmu dietatu jasne mas vysraty čas ked muž poda na rozvod tak mu maleho daju automaticky mňa by len zaujimalo čo toľke dni každy boži deň robiš v robote ved to je nerealne robiť taky čas pri dietati neverim že čas pre dieťa si nenajdeš to je hluposť a na mužovych pleciach nechaš všetko tak sa nečuduj že si sa synovy odcudzila a chce iba otca lebo s nim je stale každy boži deň a na koniec to dopadne tak že ked by vas nahodou rozviedli syna automaticky daju mužovi a bude po srande never že teraz ked je dobre tak bude aj o pol roka čo je to za praca byť každy deň v robote 15 hodin vieš všetko sa da koľko je matiek ktore si čas vedia rozložiť na rodinu a deti a na pracu a nie zodieraťsa každy boži deň a jasne prideš domov maly už spi no ved jasne to je môj nazor zamysli sa pokiaľ nemaš ešte rozvod pred sebou.

timea7
9. júl 2015

@tslobik tak ti držím palce, aby ti to odhodlanie do večera vydržalo a nie len do večera. Stále usmiata, bez výčitiek, obviňovania, ale stáť si za svojím. Pri poznámke, ako to, že nie je v linke jediný čistý pohár - NIE,preto, že si si ich po sebe nespratal a ja som ich neumyla, ALE - umyla som len tie, čo boli v kuchyni. Ďalší level bude - zlato teplá voda tečie, jar je vpravo od batérie, hubka vľavo. Na poznámku - už nemám žiadne čisté trenky - periem len to, čo je v koši na prádlo. Ďalší level - vlož do práčky, ukážem ti, kde nasypeš, alebo naleješ prášok a čo zapneš. Neboj, ide to. Trénuj, lebo o pár rokov to budeš mať so synom také isté.

timea7
9. júl 2015

@tslobik ešte detail a už musím letieť - už som tu pár krát písala - domácnosť má byť natoľko čistá aby bola zdravá a natoľko špinavá, aby bola šťastná.

maria_u
9. júl 2015

zmeň prácu, za 400e nájdeš určite prácu s lepším pracovným časom, a možno aj bez cestovania. len tak pre srandu som sa klikla na www.profesia.sk a kuk čo som našla... http://www.profesia.sk/praca/tesco-stores-sr/O2... 400e by si zarobila isto a máš to doma... stačí troška pokukať net a nájdeš kopu inzerátov.... veľa šťastia...

ichbinich
9. júl 2015

Este som zabudla: ked manzel nieco spravi, tak sa mu PODAKUJ!
Dakujem, ze si vyniesol smeti. Dakujem, ze si umyl riady. Dakujem, ze si okupal syna.
Ja viem, za by to mala byt samozrejmost, ale pre zaciatok pomoze k jeho motivacii 😉

natalym
9. júl 2015

Veru, veru, treba trénovať, lebo si na to zvykne, že to nemusí robiť. Najskôr jednu úlohu, potom postupne pridávať. Určite, lebo budeš ľutovať.

natalym
9. júl 2015

@tslobik Neboj u nás tiež. Môjho tak vychovala svokra a ja sprostá som si dlho myslela, že to tak má byť, včuľ je už neskoro a ani sa to nedá, lebo Boh nám doprial dievčatá a tie mi pomáhajú. Len nedopusť, aby syn bol taký istý, preboha Ťa prosím.