4,5 ročná dcérka radšej trávi čas u babky

drobec888
8. aug 2014

baby trápi ma taká vec.svokra býva v rovnakej bytovke.dcérka(4,5roka) k nej chodí na 2 hodiny obden.no v poslednej dobe je to,že dcérka ešte len ráno sa zobudí a už sa pýta babke.ked ju vidí tak hned či môže ísť k nej.ide na víkend k svokrovi a prvé čo ked príde domov je či môže ísť babke.ani ahoj nič.chodíme s nou na prechádzky,do parku,kúpať sa,hráme sa s nou.no u baby to vyzerá asi tak,že tam príde a sedí tam a pozerá 2 hodiny rozprávky.to čo nemá doma má tam ako každý deň zmrzlinu,keksíky,nové hračky.malá začala klamať ako stým že volá s babku a babka jej povie že ide niečo robiť a malá mne povie,že jej babka povedala,že môže prísť.ked sa pýtam malej prečo tam chce byť povie že lebo tam má klud a babku ľúbi.aj dnes hovorím malej že ideme na zmrzlinu a v tom videla babku a hned,že chce ísť k nej.tak jej hovorím,že nie ved ideme na zmrzlinu a v tom babka ja idem do obchodu,tak pod so mnou.a už bolo po zmrzline.čo robiť?trápi ma to

cervenaruza123
8. aug 2014

@drobec888 my ako mali sme tiez stale ked sa dalo chceli ist k babke. babka uz nema taku zodpovednost za vychovu, nema take vydavky na deti, takze si nas rozmaznavala, mali sme vsetko co sme chceli, same sladkosti, zmrzlinky, co sme si len zaziadali, aj co sme si neziadali. malokedy sa tam na nas zlostila ci uz ona ci dedko, proste to bolo u babky, tam sme mali oddychovat. presne ako pises sme cele dni travili pred telkou, lebo babke bolo luto nam to zakazat, mala programy, ktore sme doma nemali, dovolila nam pozerat dlhsie ako doma. proste byt u babky ma velmi velke caro, doteraz si ten skvely pocit pamatam. akurat ona od nas byvala 20km, cize sme k nej chodili naozaj len na prazdniny. myslim si, ze malu to po case prejde, teraz odhalila to caro, take male dieta este velmi nerozmysla, skor proste robi to, co ho bavi. skus porozpravat s babkou, aby vedela aka je situacia, aby ju ona sama nevolala, ked sa stretnete, aby radsej rychlo odisla a vzala malu napriklad az vecer. neviem ci pomoze, ale podla mna je to normalne, 4 surodenci, dalsi 4 bratranci a sesternice sme si tym vsetci presli 🙂

jana_eyre
8. aug 2014

@drobec888 ja si myslim, ze to prejde casom netrap sa tym.. mala lubi aj vas, momentalne je asi u babky nejake caro, ktore u babky byvava.. aj u mojej bolo a pritom som tam tiez dokopy nic nerobila..

mozno by som par krat spravila to, ze by som na zmrzlinu zobrala aj babku, nech je mala s nou, ale nech nevysedava pred tv.. potom by som urcila konkretne dni, ked sa k babke chodi a kedy nie..

tutulak
8. aug 2014

@drobec888 a co na to manzel? recept ako si rozkmotrit svokru...

drobcek26l
8. aug 2014

Viem že ťa to trápi, ale neboj príde obdobie, kedy to malú prestane baviť a bude zase viacej doma, alebo s kamarátmi vonku. Inak ja osobne mám najkrajšie zážitky z detstva z toho ako sme chodievali k babke na prázdniny, predsa len babka všetko dovolí, aj keď sa to rodičom nepáči. Skús chvíľočku vydržať a ak sa to nezmení, porozprávala vy bom sa s babkou a určila aspoň nejaké malé hranice. aspoň pre začiatok. A s babkou samozrejme podobrotky aby sa neurazila.

tilly
8. aug 2014

Toto je aj u nas... aj nas je radsej u babky a deda... oni maju viac casu a trpezlivosti, nic od neho nevyzaduju a hlavne tam nema mladsieho otravneho brata... a ak tam nahodou ten brat he, tak starsiemu sa venuje dedo a mladsiemu vabka, tak maju od seba navzajom pokoj

katarinamarkova
8. aug 2014

@drobec888 kazda spravna babka ma deti trosku rozmaznavat.
trosku rozmaznavat......
neviem ci si sa s babkou rozpravala o tom, ze mas potom doma prezmrzlinkovane, prekeksikovane, pretelkovane dieta.....asi nie.....kazda babka bola raz mamou a ked sa normalne porozpravate myslim ze si uvedomi, ze ked tam je mala tak moc casto, tak keksiky a tv trosku obmedzi......resp. preco ty neobmedzis navstevy malej, ked vies ze len keksikuje telkuje zmrzlinkuje......
treba len dohodnut pravidla - s babkou - s tebou - s malou
bez nich asi iny vysledok cakat nemozes - ved samozrejme ze deti si vyberu co im najviac vyhovuje 🙂))
ps: ked si chcela aby mala s tebou sla na zmrzlinu stacilo povedat babke aj jej, ze do obchodu s babkou sa pojde nabuduce.

marhulka13
8. aug 2014

presne ako baby písali, babky mali vždy svoje čaro a viac deťom povolia, oni už majú vnúčence len na mojkanie, my rodičia vychovávame. náhodou je super, že majú pekný vzťah, aj keď chápem, že ťa to škrie, chceš byť na prvom mieste v dcerinom živote.
A ako tu už odznelo, v prvom rade si s babkou dohodnite určité pravidlá a bude. Ja mám oe babky veľmi ďaleko a niekedy by mi zase bodlo, aby mi zobrali deti 🙂

brady1
8. aug 2014

@drobec888 nebran jej, lebo ty možeš vyst z toho zle. neboj ona ta lubi najviac, ona vie a citi že ty si jej mama. a aj vie že babka jej viacej dovoli lebo ona ju už nemusi vychovavat.Chces aby ked bude velka bude spominat mala som tu najlepšiu babku alebo babku ktora nam nic nedovolila asi ma velmi nelubila. Teraz možno viacej taha knej a o mesiac k tebe,

kofoluska
8. aug 2014

@drobec888 To mas tak, ako mamy obcas musime byt aj zle, musime deckam nieco zakazat, nevyhovieme im vo vsetkom, co xcu, nekupime im vsetko, na co sa pozru, nedovolime im vysedavat pred telkou, ani tych sladkosti do nich neladujeme. Babky su na to babky, aby mal tie nase decka kto rozmaznavat. Ja chapem, ze Ta to mrzi, ze by si aj Ty xcela travit so svojou dcerkou viac casu. Ale dopraj jej to. Su deti, ktore svojich starych rodicov nikdy nespoznali, alebo ako ja, ze ked sa nasi rozviedli, dlhe roky sme ich nevideli. Tie roky su pre mna navzdy stratene, uz mi ich nic nevrati. Babka zomrela, ked som mala 19, dedko stale zije. Stretavam sa s nim co to da, aj ked byvame 200km od seba momentalne. Velmi si ho ako cloveka vazim, on je dovodom, preco som si po sobasi nechala svoje rodne priezvisko. Dcerka z toho vyrastie, zacne sa casom u babky nudit, uz ani tie sladkosti jej nebudu tak chutit, ani ta telka sa jej nebude ziadat tolko pozerat - ale chvile stravene s babkou jej ostanu navzdy v pamati. 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana5555
9. aug 2014

Presne tak,aj u mojich detí je to tak,ja sa môžem aj rozkrojiť a oni sa aj tak len "vybabkuvajú" za babkou 🙂 ,
tým viac nás to štve,keď tá babka je svokra 🙂 ,ale na druhej strane som rada,že majú kam ísť,ved koľko je takých detí, o ktoré sa starí rodičia vôbec nezaujímajú

adkoalauri
9. aug 2014

@drobec888 u nás je to tiež tak ako u Vás. Teraz dokonca povedal, že ani nechce ísť do škôlky, lebo nebude môcť chodiť k starým rodičom 😉 každé ráno s tým stávame, že sa pýta, kedy dôjde babka. Nech babkuje, príde škôlka, škola, potom už nebude.