8 ročné dieťa pije z fľašky

jozkohrasko
30. nov 2018

Dobry vecer, ahojte.
Chcem sa opytat, ci je “v poriadku” aby 8 a pol rocne dieta este pijavalo vecer mlieko z flase s cumlom?
Dakujem za odpovede.

sixas
1. dec 2018

A ani jeden nenosil strojček 😊

e_lenka
2. dec 2018

mne osobne pride dalejko cudnejsie a bezohladnejsie ked si rodic alebo hockto zapali v pritomnosti dietata, alebo pred dietatom sa opije, alebo pouziva nadavky najhrubsieho zrna, neriesi ak jeho dieta poriadne bachne na ihrisku cudzie dieta a pod... toto mi pride take... nikomu tym neublizuje, neobmedzuje, tak v tom problem nevidim

siska53
2. dec 2018

@jozkohrasko aj moja segra dlho pila z flasy s cumlom kakao pred spanim. Je uplne normalna,v pohode,nefajci, ani nedroguje, zuby ma v poriadku, nezanechalo to na nej ziadne stopy.

junova
2. dec 2018

Táto diskusia ma utvrdila v tom, že každý má robiť ako uzná za vhodné. Tu čítam že 10 ročné deti pijú z fľašky a cumlikuju do piatich a ja keď som niekde povedala, že kojim dvojročné dieťa, tak si väčšina ľudí klopala na čelo. Sranda bola, že keď išli moje deti do škôlky už nemali cumle, plienky, čaj nepili z fľaše ani sa nekojili a mamičky čo mali sprosté reči doviedli deti do škôlky s cumlami v ústach. Dnes by som sa už všetkým vy.... na hlavu a robila čo uznam za vhodné pre moje deti a nemala by som problém o tom hovoriť. Lebo v nasej spoločnosti kojit dieťa do 2,3 rokov je uchylne ale piť z fľaše do 10 rokov je také rozkošné. Každý nech sa stara o seba a svet bude krajší. Mimochodom moje deti negatívne nepoznacilo to že sa dlho kojili, su šikovní a dobre vychovaní.

alaguema
3. dec 2018

@maciatkolulu môžeš sa vyjadrovať k čomu chceš, len to tvoje omieľanie ako v zahraničí nikto nič nerieši, je mi smiešne, lebo som žila rôzne po svete a nie je to pravda. Nikto nebežal za tvojim deckom, že ma v ôsmich rokoch fľašu a nikto by to neurobil ani na SK. Každý si pomyslí svoje a ide ďalej. Tu je o tom téma, tak sa ľudia vyjadrujú a ty si na základe toho urobila záver, že iba na SK sa rieši a v zahraničí nie. Tak sa naloguj na nejaké zahraničné fórum a zadaj tam rovnakú otázku. Som si istá, že dostaneš rôznorodé názory, presne ako tu.

alaguema
3. dec 2018

@junova súhlasím. Ale v tomto prípade sa nezhodnú rodičia, takže je normálne, že sa ten otec pýta, prípadne hľadá nejaké argumenty, ide o jeho dcéru. Mimochodom, kojenie do dvoch rokov je úplne normálne, dnes by sa nad tým už asi nikto nepozastavoval.

maciatkolulu
3. dec 2018

@alaguema bola si na ihrisku v zahraničí? Asi hej,bola si v rôznych zábavných parkoch,zoo v zahraničí asi áno.... Takže na sk na ihrisku cumia,suskaju,niekde ukazujú😉napr.na väčšie dieťa v kočíku a to sa ti reálne na zahraničí nestáva. Osobný príklad som😉. V našej zoo sa plantaju s ruksakmi a dieťaťom čo ledva chodí na rukách,ale hlavne,že nepoužívajú kočík, v zahraničí bezne sú veľké deti v kocikoch, bollerwagenoch a nikto necumi. To som tým chcela povedať😉

maciatkolulu
3. dec 2018

@alaguema opakujem dokola,nech si každá rodina robí čo jej vyhovuje. A v tomto prípade si myslím,že pokiaľ si dieťa chce cucat večer pred spaním aj u otca,tak to nie je problém. Ale je to môj pohľad,môže hnať matku kľudne aj na súd😂😂😂😂😂😂🤣😉pre podozrenie z poškodzovania zdravia dieťaťa😉

junova
3. dec 2018

@alaguema Áno, viem že som odbocila od témy len po prečítaní odpovedí som ostala prekvapená. Ja mám 5 ročného syna, kojila som ho do dva a pol roka a to si mala počuť tie reči, že načo a prečo a fuj. Pokiaľ viem, umelé mlieka sa vyrábajú do 3 rokov pre deti. Tak nechápem čo je na tom také divné kojit dlhšie ako pol roka keď mám prsia plné mlieka. Manžel bol s tým v pohode, tešil sa že nemusí v noci vstávať a zarábať mlieko 😃 Oteckovi v tejto téme poradiť neviem, mám 10 rocnu dcéru a mlieko alebo čaj z fľaše pila naposledy keď mala 2 roky, čiže keď s tým on nesúhlasí, nech u neho pije z pohára a dúfa, že z toho rýchlo vyrastie. Podľa mňa je to zlozvyk.

alaguema
3. dec 2018

@maciatkolulu asi sa na svet pozeráme inou optikou. Polemika o kojení na verejnosti existuje aj v Taliansku, aj v Španielsku, Grécku, ľudia tam poniektorí tiež "čumia"na dojčiacu ženu na verejnosti, alebo "riešia" alternatívne fungujúce rodiny...záleží aj či je to mesto, alebo vidiek. Akurát sa dá možno súhlasiť s tým, že sa viac toleruje oneskorenie vo všetkom (cumel, kočiar do relatívne vysokého veku) a tiež sa tam ľudia osamostatňujú tak zhruba po 35-tke 😎 A je to tam "normálne"...a z môjho pohľadu to napr. nie je normálne. Napr. by ma nepriťahoval muž, ktorý má po 30-tke a žije s mamičkou, ale pre mňa za mňa aj do stovky...rozumieš - tolerujem, ale určitý osobný postoj k tomu mám. Ale zas je menej pochopenia pre iné veci - ako spomínam vyššie, alebo iný príklad - žena, ktorá sa rozhodne ostať doma dlhšie s deťmi a nezverovať ich škôlke - donedávna na to pozerali dosť kriticky.

maciatkolulu
3. dec 2018

@alaguema na Slovensku sa akože muži osamostatnili skôr ako v zahraničí🤣😂🤣😂🤣tak tomuto neverím,jasné že je všade niečo,ale rozhodne tá viac "súdia" na SK,ale na druhej strane,napr.ja také pohľady,reči a iné neriešim ako "pokročilá matka" dve veľké žijú aj keď mali jedna fľašu,druhá dudel a mala sa dlho vozidla v kočíku a prosím pekne je na strednej športovej škole😉

alaguema
3. dec 2018

@maciatkolulu samozrejme! Ja nepoznám slováka z mojej generácie 40 plus, ktorý by po 30-tke ešte žil s mamičkou. Výnimočne nejaký alkoholik niekde na lazoch. My sme odchádzali z domu po výške a to už si väčšina popri vš štúdiu privyrábala brigádami. Ja som brigádovala už na strednej. Vonku som mala x kolegov po 30-tke (okrem UK), ktorí sa ešte neosamostatnili, pričom nešlo o dvojgeneračné bývanie z nedostatku iných možnosti, ako kedysi vo východnom bloku. Išlo o rýdzu nesamostatnosť a lenivosť, peňazí mali dosť 😂 Možno generácia, ktorá má/mala cumeľ do šiestich už bude/je taká istá aj na sk 😉

maciatkolulu
3. dec 2018

@alaguema tak ja mám pocit,že na Slovensku je veeeelmi veľa majiteľov😙.... A neviem,či má na to vplyv sídlil,alebo fľaša😂ale ok. Ako si myslela,že z nedostatku možnosti ako kedysi vo východnom bloku? Veď teraz každé druhé manželstvo žije nahromadke😉a ako som.citala,tak veľká väčšina prispoevateliek písala,že mali buď ony,alebo známi fľašku a tipujem,že väčšina má už čo to po 30😉takže fľašou tá lenivosť nebude😆aspoň podla mňa.

alaguema
3. dec 2018

@maciatkolulu to bol len humor... určite to nie je len fľaškou do ôsmich rokov. A áno, vo východnom bloku kedysi žili dvojgeneračne, hlavne na vidieku. Veď si vyrastala na Slovensku, nie? Boli iné pomery. Ale v dobre zabehnutom kapitalistickom systéme, pred krízou, keď bola možnosť mať dve nehnuteľnosti na hlavu a chalanisko už riadne odrastený nebol schopný sa osamostatniť, tak to bude asi o niečom inom, ako v začiatkom 70-tych rokov v Československu, že? Mne je to skutočne hlboko jedno, kto do kedy cmúľa z fľašky...cháp - naozaj mi to nevadí, ale ja osobne chápem otca, ktorý to nechce podporovať - to je celé. Nemusíme o tom donekonečna polemizovať. Ja tam vidím určitý psychologický aspekt, ty nie - ok, v pohode.

alaguema
3. dec 2018

@maciatkolulu a že žijú dnes rodiny opäť na hromádke...áno. Žiaľ, dnes je tu celkom iná situácia ako pred rokom 2008 na západe. Ale tak to si snáď zaregistrovala aj z toho zahraničia. Napriek tomu sú lokality, kde vidíš, že akonáhle to ekonomika umožňuje, ľudia sa osamostatňujú. Len minimum asi ostáva s rodičmi z lenivosti. Troška ti unikajú dosť zásadné rozdiely mám pocit.

maciatkolulu
3. dec 2018

@alaguema úprimne,nejako nerozumiem....😀ale ok, k téme sme sa vyjadrili a to je podstatné

emma_932
4. dec 2018

aj ja som pila z flasky tusim aj v 8r. 😎😎😎 a hadam som ok 😝 akurát zuby som mala krive, takze potom som dlhe roky nosila strojcek.

lubik87
5. dec 2018

Môj syn pije z fľaše s veľkým prietokom každé ráno ovocné smoothie s orechami a semiačka mi...za chvíľu spapa celý banán pol avokáda jogurt a iné ovocie orechy semiačka .super raňajky pred škôlkou 🙂 už to pije aj malá. 5 takmer 6 ročný a ročná

lubik87
5. dec 2018

A ešte ohľadom zubkou nádherné rovné bez kazov či problémov

lumia888
5. dec 2018
maciatkolulu
5. dec 2018

@lubik87 závidím.... Nejaký dobrý recept na smoothies s čarovnou prímesou,aby mi to malý píl😉?

sense
5. dec 2018

Tazko povedat .... Moja ma sice 5.5r q minula sa pytwla ci jej nekupim zas pohqr z naustkom lebo by si chcela dat obcas mlieko v posteli ako kedysi jed som.jej nechavala pri posteli kakvko ked som sla skoro rano do prace,lebo vtefy vedela ze som v praciba ze sa vratim na obed

...zrejme je to ritual ...a ako pises sam u teba ma hrncek... A pokial ti nema dopad na jej zubky, nerobila by som z tohi tragediu kef jej to ex dovoli...

My sme tiez ako 8 ricny dopijali sunar pi bratovi a obcas si ho potajimky aj zarabali do flasky

lubik87
5. dec 2018

@maciatkolulu u nás je základ banán a jogurt 🙂 dávam.tam teraz 3 lyžice sezamovych semiačok jednu slnečnicové a jednu ľan tie až nezabudnem.dam.na noc do 1 DC vody..s tou aj mixnem.. potom ake ešte je ovocie po ruke prípadne domáca jablková výživa pol.maleho.avokada to ani nieje cítiť 🙂 salat alebo špenát pár lístkov ...ale malý to pije už od roka takyto mix tak je zvyknutý ..u nás sa to volá jahodové mlieko aj keď tam jahody dávam.len cez.leto :D ale napr bez banána to nevypije

stuplicek33
6. dec 2018

Moja dcera pijavala mliecko z flasky do 6a pol roka, pokym jej nezacali rozpravat, ze je ti hanba take velke dievca, aby pilo ešte z flasky, nech si da zo salocky... Tak mala zahodila flasku a od vtedy mi mlieko nepije. A maly ma 7 a ráno, večer a aj ked pride domov zo skoly pije kakavko. Ja mu v tom nebranim, co je natom? Pokym mu chuti, nech pije....

peta__1
12. dec 2018

@jozkohrasko ja si myslím ze je to úplne vporiadku mam syna ktorý má síce 3 roky nie 8 ale taktiež všade pije z pohára ci v škôlke alebo u svokriproste všade.. A doma si žiada fľašku pije z nej aj cez deň aj večer vodu aj mlieko.. A dokonca nechce iný cumlík ako 1..je to najtenší dierka ide mu to pomaličky a on tak relaxuje.. To sú deti a ich to prejde 🙂

drrudolfko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
12. dec 2018

@drrudolfko mate fajn fotku, ale dost pochybujem, ze ste na nej prave vy😉 Na Slovensku mozno menej znamy herec Robert Jašków 😉