Aj vám sa muži príliš montujú do starostlivosti o dieťa?

aduuus
17. aug 2014

Babule, zaujímalo by ma, či aj Vám sa Vaši muži príliš miešajú do starostlivosti o dieťa...typu, že večne sa im nepáči, čo im dávate jesť, kedy, ako, čo robíte, kedy ako atď... a vlastne väčšina, čo robíte je nespávne a mali by ste robiť inak...Podotýkam, že ten môj je navyše ex, a už ani spolu nežijeme...No večne mi musí do všetkého protirečiť a robiť inak, ako ja.

0silvia0
18. aug 2014

@aduuus to skákanie ako okolo maľovaného vajca si chlapi väčšinou nosia z domu od svojich milých obetavých milujúcich mamičiek. Toto treba hneď zrušiť v zárodku a nepokračovať v tom, ono to žene možno spočiatku ani nevadí a z čírej láske robí mužíčkovi takéto službičky, ale časom keď príde dieťa, nie je čas obletovať "milovaného" mužíčka, teraz žena očakáva že na oplátku ona bude obletovaná - a nič. Chlap nespokojný, že miesto neho je obletované dieťa a už je oheň na streche. Toto sú nezrelí chlapi do manželstva a nezrelí na funkciu otca...
ale veľmi súhlasím s názorom @sue, vy dvaja bojujete o dieťa. Nebojujte, ak dcérku nedojčíš, kľudne ju daj ex-manželovi aj na dlhší čas, nech si to chlapec vyskúša a možno veľa vecí pochopí. Takto medzi vašimi žabo-myšími vojnami nie je času na skutočnú starostlivosť z jeho strany. Naozaj sa skús povzniesť, či sa postará dokonale alebo nedokonale, nechaj ho postarať sa podľa neho a ty si choď zatiaľ niečo vybaviť, aspoň na pol hodinku. Pri starostlivosti o dcérku nemusíte obaja striehnuť, čo robí ten druhý, robí to len zlú atmosféru. Nechaj ho s ňou samého, odosobni sa. Viem, že pri takomto malom dieťati je to ťažké, ale uvidíš, keď bude väčšia, sama dá najavo, s ktorým rodičom sa lepšie cíti.

aduuus
autor
18. aug 2014

@0silvia0 na sude ziadam o styk len v mojej pritomnosti, tak to odporucila aj kolizna a nemienim to menit...takze urcite ho nebudem nechavat sameho, pretoze to pouzije potom proti mne. A tu nejde o zabomysie spory, nie ja robim dusno...tu ide o hadky typu, ako minuly vikend, ked bol u nas na ranajky a ja s malou ranajkujeme spolu, ze jej davam vzdy ochutnat co si prosi odomna, alebo ma svoje ranajky a davam jej popri jedeni,...proste chcem aby mala navyky ze papame spolu, tak sa mu to nepacilo, normalne mi vzal malu, polozil ju do postielky, a este jej aj vzal rohlik, ktory papala, ze jej ho da az potom !!!
toto NIE JE NORMALNE podla mna a nemienim toto tolerovat...a to je len kvapka vsetkeho

borenka
18. aug 2014

Yyghhhuhhkgfjubgihjtghuhy

adrioska
18. aug 2014

@aduuus Prepac, nechcem sa Ti do toho montovat, ale on k vam chodi hocikedy? To mu musis tolerovat? Nedalo by sa s nim "dohodnut", ze by prisiel vzdy v urcitom case, napr., ked ste vonku, na prechadzke alebo popoludni len tak pri hre, kedy nemusite spolu s nim jest a tak? Kedze vsetko mu vadi. Vsak toto nie je normalne, ja by som ho prizabila, kebyze mi toto robi....Vzdy napr. sms-kou mu oznamit, ze prid vtedy a vtedy a takto by si mala aj dokaz (sms uchovane), ze si mu nebranila v styku (aby to nemohol vytiahnut na sude, ze si mu branila), atd. Hm?

aduuus
autor
18. aug 2014

@adrioska no tak v poslednej dobe sa zacal chovat, tak bol s nami casto, kazdy den...lenze zrazu mu zacalo zas prepinat ako za starych cias...a co sa tyka toho styku ako si pisala, ked ja som mu napisala ze vtedy a vtedy, tam a tam, tak to odignoroval a neprisiel...ale zato on si chodil kedy sa mu zachcelo, aj bez ohlasenia, tak som to jedneho dna zatrhla a musel mi den vopred hlasit...no potom sa znormalizoval tak bolo ako som pisala...kazdy den a teraz zas mu drbe

0silvia0
18. aug 2014

@aduuus človek do toho nevidí, čo je medzi vami, ale ja by som zasa nestolerovala, aby mi bývalý partner liezol do môjho súkromia, do môjho bytu, do mojich raňajok atď. Ak k tebe musí chodiť, urobila by som to tak, ako píše @adrioska , dohodnúť presne na hodinu, vtedy by som si vzala knihu, jemu by som šupla na ruky malú a nech sa stará... a ak by neprišiel vtedy, ako má, tak by som jednoducho nebola doma, určite nie si povinná čakať ho celý deň. ako dlho je u teba doma?

adrioska
18. aug 2014

Ano, to ma @0silvia0 pravdu, Ty nie si povinna cakat ho doma hocikedy. Spravit to tak, ako sme ti radili, pripadne sa porad s pravnickou, ci to tak moze byt. To je tiez pravda, ze sice je otcom dietata, ale hocikedy ti lezie do sukromia, to nie je OK. Potom aj Ty si zbytocne z toho vystresovana (ved aj bez toho by si bola) a aj to sa prenasa na Tvoje dietatko, teraz do nov. mu budes tieto jeho maniere trpiet? a co ked to sudkyna neodklepne tak, ako ocakavas? Ak vsak nebude chodit tak, ako sa "dohodnete", resp. ze ty mu povies prid vtedy a vtedy (samozrejme daj taku dobu, ked nie je v praci), tak aj to nahra tvojej situacii, teda ze nemal zaujem....neviem no tazka situacia

terezka1947
18. aug 2014

@aduuus ja som nereagovala na teba...nikde v mojich prispevkoch som ta neoznacila,tak neviem,preco takto reagujes 😒
pytala si sa na zaciatku temy,ci sa aj nasi manzelia nam staraju do vychovy-necitala som nic ine,iba tvoju prvu otazku..odpovedala som ako je to u nas
a neskor,ze nechapem zeny,kt.sa nedovolia muzom k dietatu ani priblizit....

naozaj nechapem,preco si takto zareagovala na mna,co som ti akoze v akom prispevku napisala??????nechapem

pozri...kazdy mame problemy,kazdy....

mata128
18. aug 2014

@aduuus to co tu pises???pytala si sa na nazor,tak necakaj,ze ti vsetci budu pisat,ako mas pravdu a podobne....to co ste potom slepe anhluche ked s nim do postele lahnete????ja som raz rozvedena,ale nebudem utocit len na exmanzela,ze bol taky alebo hentaky,vo vztahu su na dobre aj zle veci VZDY dvaja a ked ti takyto vztah nevyhovuje,tak s tym nieco rob.....

aduuus
autor
18. aug 2014

@mata128 moja zlata, ja som sa nepytala na NAZOR, nauc sa citat...alebo si kup vykladovy slovnik... to co ma vie maximalne ale maximalne vytocit, su reakcie presne tvojho typu, co neviem na zaklade coho usudzujete, ked nepoznate cele pozadie...ja som sa pytala na jednu konkretnu vec !!!! a tou rozhodne nebol moj vztah

petulaptt
18. aug 2014

Mne sa partner nestara, iba je zvedavy tak sa stale vypytuje. Nechava to cisto na mna kym je taka mala. On sa s nou iba hra, chodi kocikovat a obcas vypyta nejake infosky ohladom stravy alebo tak....az tak ho to s nou zatial nebavi. Caka kym bude vacsia a bude jej uz moct vymyslat blbosti

mata128
18. aug 2014

@aduuus ja uz chapem presne,preco je to uz len ex...pri tebe by musel fungovat podla hesla "kto chce s vlkmi zit,musi s nimi vyt".... Presne tak,ako neznesies jeho nazor,neznesies ani aby ti tu na VEREJNEJ diskusii niekto otvorene napisal,co si mysli....to bol moj posledny komentar,lebo mi to pripada,ze tu diskutujem s 15+

aduuus
autor
18. aug 2014

@mata128 mna nezaujima tvoj nazor na moj vztah o ktorom vies prd, ja som polozila jednu otazku tykajucu sa niecoho uplne ineho
ale to by si musela vediet asi pozorne citat 🙂

0silvia0
18. aug 2014

fúha, tu človek o chvíľu virtuálne aj po papuli dostane...