Aj vaša mama je taká predpotopná?

janakor3
3. jún 2014

Som v 19 tt. a rozmýšľam nad pomôckou aniball, je to také niečo ako EPI -NO. Príde mi to oveľa lepšie ako sa nechať nastrihnúť a následne šiť, lebo po všetkých diskusiách tak nástrih nie je až taký strašný ale šitie je hrozné. A keď som o tom povedala svojej mame tak hneď že nie nekupuj si to... atd ublizis babatku. Ako jej mam vysvetlit ze nie je rok 1980 a ze sa da porod ulahcit a nie iba trpiet a drzat hubu a krok ze ked ma nastrihnu tak sa tvarit ze mi to nevadi... Dost uz hystercila ked som jej povedala ze si chcem kupit angel sounds... Nechapem tomu nie ze by ma podporila ale bez toho aby si nieco o tom aniballe zistila hned jej prva odpoved je ze NIE. HROZNE

rhoy
3. jún 2014

@janakor3
Moja sestra náhodou šije pekne. 🙂 Závisí od lekára.

soniatko
3. jún 2014

@janakor3 ja ti mozem za seba povedat, ze ani neviem, kedy ma dr nastrihol, keby mi muz nepovie, tak ani neviem, ci som bola vobec nastrihnuta. dr ma sil asi 15 min a citila som to iba pri konci, take jemne stipkanie. dalo sa to vydrzat. epi- no som nepouzivala, ale tiez som rozmyslala, pred porodom, ze si kupim, no nakoniec som to nespravila.

mirkava
3. jún 2014

@janakor3 to nastrihnutie nie je az také hrozné... ak je šikovný doktor tak e všetko v pohode... ale ak máš pocit ze si chces nieco kupit aby ti to ulahcilo porod tak to urob, lebo by sa mohlo sat ze budes potom lutovat...

ammellia
3. jún 2014

@janakor3 teda ja mam epino/aniball tiez v plane, ale mame o tom asi referovat nebudem :D

silvinuska6
3. jún 2014

Na tvojom mieste jej nič také nehovorím 😀 a vybavená vec no žeby mi niekto kecal do toho čo ano a čo nie ved to je len na tebe 😉 ja som si tiež veľa veci nechala pre seba a vôbec ma nezaujimal názor ostatných ako chceš tak si sprav

janakor3
autor
3. jún 2014

@ammellia ja jej tiež nereferujem všetko ale chcela som sa s ňou poradiť ale vidím že to je strata času.

ninka25
3. jún 2014

hehe mame o tom netreba hovorit, dokonca ani niektore baby to nechapu. Je to dobra pomocka, kamosky pouzivali a vobec ich nenastrihli a este sa pri tom aj naucili ako tlacit 🙂 Ja som kupila aniball ale bohuzial som ho ani nepouzila, lebo hned po tom ako som ho kupila tak mi dr povedal ze pojdem cisarskym :( inac budem predavat keby si chcela 😉

bajana
3. jún 2014

Nasa doba je ina, mnoho veci sa zmenilo, nie kazdy je nadseny roznymi novinkami a vylepseniami, nie kazdy ich akceptuje...myslim, ze volis zbytocne tvrde slova na adresu mamy....
@janakor3

jana_eyre
3. jún 2014

sitie vobec nie je hrozne, skoro ho necitit a nastrih uz vobec nie.. prvy porod som bola bez nastrihu a roztrhala som sa poriadne a bolelo ma to skoro pol roka, to ale preto, ze som bola potrhana nepravidelne vnutri, kedze ma nenastrihli.. pri druhom som nastrihnuta bola, nic ma nebolelo a sediet som rovno sedela hned po dvoch hodinach ako som si prestala tlacit na brucho..

ale ak si myslis, ze by ti to mohlo ulahcit porod, urcite to kup a nevrav mame 🙂 ved o tom nemusi vediet.. a ak to pomoze, mozes mame povedat, ze uz nezijeme v roku 1980.. 🙂 ved teraz budes rodit ty, nie ona.. vela stastia..

janakor3
autor
3. jún 2014

@bajana bola som len rozhorčená :(

adeala
3. jún 2014

@janakor3 Mne príde hrozné sa takto negatívne vyjadrovať o svojej mame, ktorá má o teba a vnúča len strach. Normálne by som si to kúpila a s mamou to už neriešila, nie všetko starším ľuďom vysvetlíš, veď uvidíš, keď budeš mať 55 🙂

janakor3
autor
3. jún 2014

@ninka25 aká by bola cena? keby niečo dám vedieť

barbara088
3. jún 2014

ked je taka predpotopna .naco si jej to vravela mala si si to nechat pre seba

janakor3
autor
3. jún 2014

@adeala ako som písala vyššie bola som veľmi rozhorčená a prudko som reagovala, teraz som už vychladla ale tie slová už nevymažem...

janakor3
autor
3. jún 2014

@barbara088 chcela som sa s ňou poradiť lebo nikto z kamošiek ešte nerodil ale beriem ohľad na to že ona rodila v inej dobe

nicolle21
3. jún 2014

@janakor3 ja som epino mala, ale mam stastie teda na rozumnu mamu, co ide s dobou 😀 ona bola rada, ze sa snazim si to ulahcit, lebo bola nastrihnuta brutalne a pre nu bolo sitie horsie ako samotny porod, zasili ju navyse zle a ma s tym potiaze cely zivot.. takze tak, prevencia je fajn a okrem epina (alebo toho druheho) si treba aj zabezpecit lekara, ktory ma usi prepojene s mozgom, ze ked sa mu povie "prosim, bez nastrihu" tak to aj pochopi 😉
ja som to s epinom dotiahla na obvod hlavicky 29cm a to uplne v pohodicke, len mi naplanovali cisara, kedze som mala problemy, maly sa narodil s hlavou 33cm sa mi zda, myslim si, ze za tych 10dni, co mi ostavalo by som to v pohode dala .-)
je to super vec a ked vies aku mas maminu, tak to s nou proste neries

csenibaba
3. jún 2014

Ahoj,ja som rodila 2 -krát bez nástrihu,roztrhania a sitiu.,a nepouzila som pred pôrodom ziadnú pomôcku!:🙂

margarita
3. jún 2014

@csenibaba
a kolko vazili Tvoje deti, ak sa mozem spytat?

edvelyn
3. jún 2014

@janakor3 uz to mame nespominaj a nemusi o tom ani vediet je to tvoj zivot a tvoje telo.nemusis jej vsetko vesat na nos

janakor3
autor
3. jún 2014

@csenibaba to si mala šťastie

barbara088
3. jún 2014

ja mam 3 deti a dva krat ma nastrihavali

ammellia
3. jún 2014

@janakor3 nase mamy fakt rodili v uplne inych casoch, takze ocakavat radu v tejto oblasti je divne. A neboj, este vmnohych veciach sa nezhhodnete 😀

csenibaba
3. jún 2014

@margarita Ahoj boli dost malè dcèrka mala len 2,40 a syn 2.90 kg,

ninka25
3. jún 2014

@janakor3 ono stoji 46 eur a da sa objednat len z CZ kde je postovne 8 eur, ja to budem predavat asi za 40 eur plus postovne (alebo sa da niekde vyzdvyhnut alebo po niekom poslat) je nove nepouzite a v zaruke, sak pripadne sa ozvi ak by si chcela aj ked ma este chvilu cas 🙂

margarita
3. jún 2014

@csenibaba
aha 😉 tak to verim.
Ja nechcem nikoho strasit, ale moje deti mali prva 4120g, druhy 4250 a posledna nedavno 4440g. vsetky zhodne 53cm a obvod hlavicky - po ockovi - 35,5cm. obvod hrudnika 36cm, syn 37cm.
takze mne by nic z toho nepomohlo, niekedy sa asi nastrihu vyhnut neda...

ale prezila som, a nelutujem, som rada, ze som vsetky zvladla porodit prirodzene...za tu bolest to rozhodne stoji...

lulu369
3. jún 2014

@janakor3 ahoj, z mamy si nič nerob - jedným uchom dnu, druhým von...presne ako píše ammellia rodili v úplne iných časoch 🙂 Ja mám podobné komentáre doma a to už čakám 3-bábo, ale sú to mamy a chcú nám len dobre aj keď nám občas idú poriadne na nervy 😀 Ja s aniball skúsenosti nemám ani s ničím podobným nemám.
Ja mám za sebou už 2 pôrody a nenastrihovali ma ani pri jednom. Len po prvom pôrode som mala 2 stehy, doktor sa vyjadril, že radšej ako by mal niečo zanedbať 😉 po druhom pôrode ani jeden steh a ani nástrih

zita19
3. jún 2014

Si dospela svojpravna osoba. Je pekne, ze si sa s mamou chcela poradit. Je blbe, ze si ocakavala iba nadseny suhlas. No mama ma narok aj nesuhlasit. Zvykaj si. Ked pride babo, bude takychto "rozporov" a aj vaznych rozporov cela kopa. Ale aj ked mama nesuhlasi, za seba (a potom za dieta) si zodpovedna ty. Tak tu nevyfnukavaj a zariad sa. Bud podla svojho alebo daj na rady svojej mamy. A to, ze mama ma iny nazor na vec ako ty, este neznamena, ze je predpotopna. Mozno je to tym, ze ma viac odzite a vie posudit veci z inych hladisk ako ty.

libertine
3. jún 2014

No tak sa to tvojej mame zda cudne. No a co. Niekto by si nedal epi, niekto by zase nepouzil epi-no. No a? Kazdy je iny.

horana
3. jún 2014

Ja by som tieto otazky s mamou nikdy nerozoberala, je to take intimne a nic ju do toho. Ona je uz mimo tieto temy, ma v zivote ine priority, takze necakam a ani nechcem aby mi v takych veciach radila.
A ano, oni su z inej generacie takze by bolo skor divne keby ste sa zhodli, tieto veci sa vyvijaju hlavne v dnesnej rychlej dobe. Nase mamy vyrastali v strojovom veku, kedy sa na porod aj starostlivost o babo hladelo viac mechanicky, pri porode ziadne prava, lekar Boh, zena musi strpiet co bude, nema do toho co hovorit, potom sunar a dovi dopo. Nemali az na vynimky ziadnu literaturu, nic. Podriadili sa.
Rob si po svojom a zdielaj tieto temy s inymi nez nou.
Tieto veci na trening hradze su super a ked mas co i len trochu ambiciu ist bez nastrihu (mnohym je to aj dnes jedno), smelo do toho, robis dobre.

lulu369
3. jún 2014

@margarita neviem ako to je s nástrihom, či to súvisí s veľkosťou bábätka...Moja dcérka mala po narodení 3000 g a synček 3550 g (a to mi bolo povedané, že na mňa už bol veľký) a nebola som nastrihnutá ani pri jednom. A ako som už písala vyššie, tak pri dcérke som mala 2 stehy a doktor mi na to povedal, že radšej ako niečo zanedbať... Jedna jedna kamoška bola zašívaná (či aj nastrihnutá to neviem), no malá jej po pôrode mala len 2400 g.