Nástrih pri pôrode

15. feb 2022

Ženy.. Teda také, ktoré rodili viackrát prirodzene s nástrihom.. Aké to je po druhýkrát ?
Počas prvého ma nastrihli, (podla mojho názoru to nebolo nutne ale co uz ,neni som pôrodník) strašne to bolelo. Ako z celého pôrodu si pamätám presne ten moment strihu a moj vreskot. Ale ako zahojilo sa v pohode.. Som znova tehotná a samozrejme su tu znova obavy kvoli tomu. S anibalom plánujem cvičiť, sice pri prvom mi to nešlo a akurat ma to zdeptalo tak som sa na to vybodla, uvidíme ako to pôjde teraz. Bez ohľadu na to, je tu stale dost veľká pravdepodobnosť, ze nastrihnu zas. Robia to na rovnakom mieste alebo si výberu ine ? A co sa hojenia tyka, ak je to stejne miesto hojí sa to lepsie ci horšie ?

kukulienka83
15. feb 2022

Neviem či inde, ale nastrihli a hojilo sa mi to dlhšie aj viac bolelo... Ale to preto, že prvé dieťa leto, druhé zima...

asia83
15. feb 2022

Mňa pri prvom pôrode dosť nastrihli, veľa šitia, no bola som prvorodička a malá mala 4 200 g. Takže som bola za nástrih vďačná, lebo hneď vyšla (po 24 h od prvej slabšej kontrakcie), druhý pôrod bol rýchly s dvoma či troma stehmi. Hojenie v oboch prípadoch perfektné, rýchle, bezbolestné. Po pár hodinách od šitia som sedela na raňajkách.

diamond007
15. feb 2022

Masáž hrádze, aniball, naparovanie...

basska_b
15. feb 2022

Ja som to tiez citila a bol to jefiny bod porodu, kedy som zakricala. Ja som sa skor zlakla, ze som sa roztrhla. Dieta som tlacila 1.5 hodiny a potom konecne vypadla von 🙏

lienka.7
15. feb 2022

Ja som nastrih necítila ani pri jednom porode.

monkabs
15. feb 2022

Mňa nastrihovali pri oboch pôrodoch a absolútne som to necítila. Pri prvom pôrode som bola veľmi natrhnutá a nastrihnutá, takmer až po konečník, takže aj šitie bolo bolestivejšie, hojenie bolo horšie. Týždeň po pôrode ma doma všetko ťahalo, sedávala som len na plávacom kolese 🙂 Pri druhom to bolo za mňa o mnoho lepšie. Nastrihli ma na tom istom mieste, rozhodla sa tak pôrodníčka. Keď ma šila, rozprávala sa s pôrodníkom, ktorý sa venoval druhej mamičke 🙂 , že ona vždy strihá na ľavej strane resp. na tom pôvodnom mieste. Takže asi to závisí od pôrodníka. Na druhý deň od pôrodu som už normálne sedela. Veľmi mi pomohol spray cicatridina, ktorý som si nanášala na miesto zašitia, úľava neskutočná 🙂 . Nemyslím si, že ročné obdobie to ovplyvňuje, keďže prvé dieťa mám novembrové a druhé júnové. Celkovo ten druhý pôrod bol iný. Za mňa rýchlejší, i keď je pravda, že sa mi zdal bolestivejší, ale vždy to stojí za to.... Ja som však mala extra rýchle pôrody, dopriala by som také každej.

ivangeline
15. feb 2022

Dlhsie zasivali. Viac trebalo. Mala som horsie krcove zily.. ale inac rovnaje hojenie a vsetko v pohode.

autor
15. feb 2022

Ja som mala prvý pôrod na prvorodičku rýchly, tak dúfam, že aj druhý bude. Malá mala ledva 2800g, preto si myslím, že ten nástrih nebol až taký nutný..ale je pravda, že to celé urýchlylo. S anibalom som nacvičila ledva 24cm, lebo mi to nešlo ani nebavilo. A z celého pôrodu ma ozaj ten moment strihu bolel najviac, čo som bola prekvapená aj ja, lebo som čakala že šitie bude horšie ale to bola ,,lahoda". Hojenie bolo tiež v pohode, síce sadnúť poriadne som si nevedela pár dní, ina tak na polzadok, a tie stehy ma ťahali neskutočne pri niektorých pohyboch..ale ako dalo sa to zvládnuť.. Len sa bojím, ze teraz bude babo väčšie a tym pádom aj rana,aj hojenie horšie aj vsetko

monkabs
15. feb 2022

Nemusí to tak byť. Môj druhý bol o 1 cm väčší a o 200 g ťažší 🙂 A neboj, druhé pôrody bývajú spravidla o niečo kratšie - rýchlejšie ako tie prvé. Držím päste.

gazpalm
15. feb 2022

Teda ja som necvicila nic, jeden porod s epi ,druhy bez a oba nastrihy,ani jeden som necitila ..deti obe 3800g

zapalkazapalkova
15. feb 2022

Inac preco si myslis, ze ked nastrihovali pri 1.,tak budu musiet aj pri 2.? 🙂
1.babo pri porode som sa natrhla a nastrihli ma (sitie bolestive a hojenie dlhe) mal skoro 4 kg a 2.babo bez nastrihu, iba potrhanie (sitie nebolelo vobec a o 4 dni som uz bola uplne v pohode) a dcera mala cez 4,5kg.... Ale 2.som rodila na boku, co vyrazne pomohlo a netrebalo nastrihovat aj led bola veeeelka 😁
A pouzivala som taly zeleny sprej z lekarne a ten tiez dost pomohol pri oboch porodoch

autor
15. feb 2022

@zapalkazapalkova to je na svk tak zaužívané hneď nastrihnúť, že je dosť velká pravdepodobnosť,že tak aj spravia. Síce určite poviem ako aj pri prvom, že nástrih iba v ozaj nutnom prípade .. Ale to je take, že dr si povie, s by to išlo hneď a tak aj spraví aby si ,,ušetril" čas.. Ja sa budem snažiť robiť všetko, aby som tomu predišla... a takisto teda aj poloha pri pôrode toho veľa spraví.. Lenže nie každý je ochotný čupiet s vami v podrepe a čakať a chytať bábo.. Pritom si myslím, že práve ten drep je najlepšia poloha.. Lenže ak raz vyleziete na tú kozu, tak už hneď nohy privezujú a dole vás už nepustia. Teda tak som to mala pri prvom . tiež som nechcela rodiť na koze ale velice ma presviedčali,aby som vyliezla iba na rýchlu kontrolu a z rýchlej kontroly ma už nepustili ....

lienka.7
15. feb 2022

Mala si priviazané nohy???? To kde si rodila?

zapalkazapalkova
16. feb 2022

Rozumiem, určite to nebolo príjemné a takéto formy manipulácie sa používajú v pôrodnici (rýchla kontrola a pod) a preto je velmi dolezite si sp4avne zvolit nemocnicu, prip aj personal ak sa da. Ja som rodila obe na slovensku a najdu sa aj tu fajn nemocnice, ale zahranicie ich ma ovela viac 😁.
A do ničoho vás nútiť nemôžu, vtedy uz ide aj o to ako si za tym viete stat alebo ako vas vie obrnit sprevadzajuca osoba. Drzim palce, nech to dopadne dobre, rychlo a bez traumy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre