Aké IQ musí mať človek, aby pochopil tieto veci?

katarinamarkova
12. dec 2015

čítam.....niektoré s úsmevom preletím.....iné úplne prehliadnem.....niekam prispejem.....nad niektorými sa ale vážne zamýšľam:
,,aké IQ, prosím vás, človek potrebuje na to, aby pochopil, že
- ak ho niečo veeeeľmi, neznesiteľne bolí - má ísť k lekárovi - ktorý asi najpravdepodobnejšie zistí čo mu je a adekvátne pomôže riešiť ( až niekde na konci má nasledovať otázka niekde na fóre - čo mi asi tak môže byť....lekári nevedia je mi na umretie.....namiesto toho- u lekára som ešte nebol, lebo...... )
- ak asi teda keď 3 mes. mešká a mám všetky príznaky, si mám ísť najprv kúpiť test a navštíviť gynekológa.....a až niekde na konci, keď sa test aj gyn. vyjadria nejasne, budem riešiť - čo mi tak asi môže byť, niekde na fóre.
aké IQ človek musí mať aby pochopil, že niektoré veci jednoducho má riešiť podstatne inak?
fakt je toľko blbých ľudí?
alebo fakt si každý xy-onty kráti nudný život trápnymi otázkami - možno len zo zvedavosti - ako ľudia na ne budú reagovať?
🙂 snažím sa to pochopiť 🙂

pribinak
12. dec 2015

aj ja by som chcela vidiet do niektorych hlav, aby som pochopila niektore-tie myslienkove pochody, nuz, ale ....

seahorse27
12. dec 2015

No ano, obcas je to tu na zamyslenie, obcas na zaplakanie, niekedy sa rehocem a niekedy sa tu vyskytne fakt taka stupidita, ze skoda tukat klavesnice...Nuz, ludia sme rozni a nie kazdemu rovnako docvakava...Ja sa necudujem len tu na fore, ale aj v reálnom zivote...obcas zacinam pochybovat, ci som ja vlastne normalna...lebo normalita/normalnost je velmi relativny pojem 😀

bajana
13. dec 2015

Bohužiaľ podľa vzorky zakladačiek diskusii na MK treba mať veeelmi vysoké IQ...a myslím si, že tieto problémy riešia na nete hlavne mladšie ročníky (tak pod 25), ktoré už vyrástli v inej dobe ako my 30+...ony sú už ta internetová mládež, ktorá trávi a trávila oveľa viac času chatovanim na pokeci než reálnym životom
PS Moje ALL TIME FAVOURIT sú otázky: Som/môžem byť tehotná? Je toto pozitívny test?

angela5
13. dec 2015

tu nejde o IQ, ale o to, ze vacsinou ked sa prihodi nejaka ostra bolest a podobne problemy, je vecer pripadne doktor uz neordinuje tak tieto baby sa snazia najst odpoved na internete pripadne dostat upokojujucu odpoved ' neboj sa ja som mala to iste, a nic to nebolo' takze ja to chapem... i ked na druhu stranu predtym nez zalozim temu sa pozriem do archivu...

bubelko
13. dec 2015

myslim, ze snaha pochopit to, je strata casu... 😉

tajka1986
13. dec 2015

Odpoved na otazku:ano je. Dalej nekomentujem 🙂

1fifinka1
13. dec 2015

Podla mna aj tato tvoja tema je rovnako zbytocna ako xy inych, tak asi tak. 🙂

prasiatko30
13. dec 2015

Ako som uz povedala viac krat je smutne ze v dobe kedy si len na klik od kvanata informacii ludia stracia akukolvek samostatnu iniciativu na hladanie informacii - proste ani ich nenapadne pouzit ten sprpsty google a vyhladat si mnohokrat info ktore su v dnesnej dobe dostupne za 1s, ludia zleniveli a chce mat vsetko podlozene na podnose bez nejakej snahy o hlbsie spoznanie alebo teda aspon o vyhladanie informacii - a este by ste chceli aby ku dr chodili😂😂😂😰😰😰

jeannna
13. dec 2015

Ja skor nechapem, ako sa tu zvyknu zvrtnut niektore diskusie, konciace odsudenim zakladatelky, takze ma koniec koncov este vacsi problem, ako mala predtym. 😒

adri266
13. dec 2015

mam podobny nazor ako baby hore.
Kedze nam vyrasta generacia, ktora sa bez mobilu ani na zachod nepohne /skuste si niekedy pozriet ludi v autobuse ci vlaku, kazdy stiska mobil ako modlitebnu knizku/ a ktora nie je schopna normalne komunikovat s inymi zivymi bytostami, je pre nich normalne hladat info takto, na verejnej siet.

Mam 45 kg, som tucna?
Moj frajer sexoval s mojou kamoskou, mam mu dat kopacky?
Aha, dnesna vecera. Pochvalte ma!!!
Kusky zo satnika mojho dietata!!! Ano, manzel ma prachy a ja to viem vyuzit!
Na pravej nohe sa mi urobila vyrazka? Pridem o nohu?

tie komenty su ironicke 🙂 Dufam, ze ich chapete /ak teda mate dost vysoke IQ/

0silvia0
13. dec 2015

Nie každého je možné pochopiť a vôbec sa čudujem, že sa týmto vôbec zaoberáš 😉

25daniela
13. dec 2015

No, otazka ake vysoke IQ? Vysoke, ak je nizke, potom vznikaju tie temy, o ktorych hovoris...

timea7
13. dec 2015

niečo treba chápať iba tak, že sa niekto jednoducho nudí a ešte niečo, vždy je lepšia blbá téma, ako žiadna, aby to tú žilo 😎 😎 😎 😎 😎

romanovic
13. dec 2015

Medzi moje favoritky patri album 50 selfin, ci uz tu, alebo na fb 😀

staronova
13. dec 2015

Mna dostalo kopu tém, ale neviem si vysvetliť otázku----------kočík pre prvorodičku!!!!!!--------tu sa fakt "šecko" rieši....nenadarmo si Beata z Chlapi neplačú robila prču, že Ružový sloník...... 😀 😀 😀 😀 😀

lepok
13. dec 2015

Aj ja niektore citam,niektore prehliadnem,nad niektorymi sa zasmejem,nad niektorymi zamyslim....ako napr.nad touto....katarinamarkova,co robi zena s tvojim IQ na modrom koniku?

malabiba
13. dec 2015

nikdy nevieš v akom rozpoložení sú autorky, keď sem napíšu - zúfalstvo, hnev, úzkosť, zábava...možno aj pre ne je to časom smiešne, že sem prispeli...a na druhej strane niekedy je dobré čítať názory bežných ľudí a vyselektovať si aspoň štatisticky niečo z toho a mnohokrát môžu odpovede nakopnúť, otvoriť oči....a čo sa týka lekárov - áno treba sa s nimi poradiť, ale ruku na srdce koľko ľudí im dnes bezvýhradne dôveruje - ja teda len malému množstvu z nich, lebo nezapadám do medicínskych štatistík...pravda odpovede nehľadám tu na MK 🙂

helenanovakova
13. dec 2015

ó, niekto mi hovorí z duše 🙂 v poslednej dobe ma dostala otázka, či treba umyť chladničku pred prvým naplnením 😀 ale je tu toho skutočne veľa. najviac sa mi páčia otázky, kde kúpim to a to. a pritom je toho plný net, aj kamenné obchody.

l3yla
14. dec 2015

Súhlasím ,ale je potrebné zakladať kvôli tomu diskusiu? 😕

magmolatus
15. dec 2015

Na toto sa da debatovat donemoty, ale to je asi dnesnou dobou, ludia su cim dalej tým zadubenejsi.
Ked pozeram na neter co sa ucia v skole a ako sa preslo od pisania do zositov k vyplnovaniu slov do pracovných zositov, tak bud si ista ze ta horsia generacia este len pride.
O chvilu budeme radi ak sa bude vediet ôsmak aspon podpisat. 😀

natalym
15. dec 2015

Je toľko blbých ľudí.

ivett1
15. dec 2015

ale samozrejme, že je to super, keď sa tu všetko rieši😀 a čo tam po IQ ... vééď, čo by sme potom robili?😀 ... čo by sme čítali a o čom by sme sa bavili? ... 😀

sono2
15. dec 2015

Ja si myslím, že aj toto je totálne zbytočná diskusia. Nech si každý rieši, čo chce. Ja dm tém, ktoré ma rozčuľuju neprispievam. Alebo sa snažím neprispievat.

irusa
15. dec 2015

a ty načo chodíš na túto stránku, ak vieš na každý problém riešenie ?????? hmmmmmmm ?????

bodka70
15. dec 2015

hovorí sa tomu že "digitálna demencia" 😉 😀 - zblbnúť niekedy vedia aj ľudia s pomerne vysokým IQ, inteligencia a múdrosť nie je vždy to isté 😉

nela1916
16. dec 2015

Je logické, že sa zamýšľaš, ale... Ja, no hovorím tomu, že keď som bola mladá a sprostá, som sa stala veľmi aktívnou členkou istej sociálnej siete a (k nej prislúchajúcej) internetovej drámy. Boli tam ľudia, ktorí tam chodili iba preto, aby rozvrátili tamojšie skupinky, alebo aby niekoho naštvali / verejne šikanovali. (Úprimne, stále častejšie ich podozrievam, že sa presunuli sem. 🙂 ) Boli tam zároveň rôzne nezmyselné debatky, áno, ešte nezmyselnejšie, ako spomínaš ty, pretože neznesiteľná bolesť je aspoň reálny dôvod na riešenie. ☹

Tam som dospela k záveru (ktorý sa mi tu len potvrdil), že sa človek do internetových fór nesmie priveľmi ponoriť. Je fajn diskutovať a vymieňať (aj ostrejšie) názory, ale nezamotávať sa do intríg, nereagovať na veci, ktoré znejú ako vymyslené (neodolala som až raz), nezamýšľať sa viac, ako dané témy vyžadujú, pretože to človeku úplne pohltí mozog a tým horšie, že je to práve taký pokrivený svet, ako popisuješ. Myslím, že virtuálny svet vôbec nie je hoden toho, aby si človek z neho robil vrásky, veď v reálnom živote je toľko oveľa vážnejších dôvodov.