Ako by ste sa vyrovnali s takouto hláškou od manžela?

flower2
15. dec 2015

Milé maminky, žienky........ najskôr v skratke môj príbeh: som čerstvo vydatá, bola som slobodná mamina s 2 detmi, spoznala som konečne zodpovedného muža a po roku som sa za neho vydala.....teraz s ním cakam babo..... Ked sme boli manželia ani nie 2 mesiace, boli sme na svadbe a tam som si prvý krat vsimla, že si premeriava iné zeny...od hlavy po paty... zazila som od neho vela vyjadrení , ktoré ma zranili.... ked som sa ho raz pýtala, preco ma potrebu pozerat po iných ženach, že ci sa mu nepacim a tak, povedal, že on si ma nevzbral koli fyzickej krase, ale z rozumu..... a že fyzicky ho pritahuje a páci sa mu 90% zien v mojom veku viac ako ja...... vraj to ovplivnit nemože.....ale že mam byt v pohode, lebo on si ma vybral, neopusti ma a chce si so mnou vybudovat trvalý vztah..... po iných strankach je dobry manžel aj sa velmi pekne sprava k detom.... tu by bolo vsetko ok, ale moje sebavedomie tým tak zranil, že na to nemožem zabudnúť....velmi ma to bolí.... ako by ste zareagovali, resp, vysporiadali sa s tým?

seahorse27
15. dec 2015

Tak toto by ma zranilo asi natolko, ze by som s nim nemohla uz dalej fungovat - nijako... ☹ Toto by nemal chlap zene hovorit, aj ked si to mysli...je to hlupe, trapne a neohladuplne...

helenanovakova
15. dec 2015

ja by som to neriešila. pokiaľ len obzerá a neflirtuje, príp. nezahýba. nech sa pozrie po peknej žene. každý sa pozrie pekných ľudoch

tomasko27
15. dec 2015

Ahoj flower to pises o mne??Ja som bola tiez slobodna a dve deti.Nasla som si partnera a po troch rokoch sme mali teraz v juni svadbu a tiez viac ako dva mesiace po nasej svadbe sme sli manzelovej sestre na svadbu.A po svadbe som otehotnela.A u nas je to opacne ze skor ja sa pozriem a zhodnotim cudzich muzov ale vsetko v norme 🙂

gabrielaslivkova
15. dec 2015

Nemáš tu fotku, takže ťažko súdiť. Ale keby to povedal môj manžel mne, zamyslela by som sa nad sebou. Aj keď mne hovorí, že som pre neho najkrajšia, ja sa aj naďalej snažím byť pre neho čo najpríťažlivejšia. Proste, chcem byť pre neho atraktívna, či už oblečením, líčením, účesom alebo aj správaním. Možno ťa nadovšetko ľúbi, ale asi si na seba pri deťoch zabudla a prestala si riešiť svoj zovňajšok.

A potom, každý chlap sa obzerá po druhých ženách. Tvoj je aspoň úprimný a nevyhovára sa, že to tak nie je, že sa ti to len zdá. 😉

katka1981
15. dec 2015

ja by som nieco take neprekusla, ale ja som ja a ty si ty.

katrin21
15. dec 2015

podla mna neexistuje chlap, ktory sa nepozrie po inych zenach.. ale pokial sa len pozera, je to normalne...
Ale nemusel ti takto povedať... je to impulz pre teba, ze mozno sa skus snazit byt viacej pritažliva upravena.... ale na druhej sttrane, je to aj znak toho, ze mozno chcel len povedať, ze nie je povrchny, aby si niekoho zobral len preto, ze to bude prvotriedna kočka a pritom v hlave bude mat piliny a ako zena nebude stat za nic 🙂
POvedzme si uprimne, chlap sa rad pozrie po atraktivnej kočke, ale casto si predstavi mozno len nieco s erotikou,proste pudy , ale zit by s takou nesiel...
Takze mozno len dost hlupo a nestastne chcel povedať, ze si na tebe ceni uplne ine veci ... Zase, keby si sa mu nepacila, tak s tebou tiez nebude.... a miss byt priam nemusime a vacsina z nas ani nie sme 🙂
Koniec koncov, aj zena by mala byt s muzom radsej nie preto, aky je super atraktivny, ale aky je clovek, partner , charakter 🙂
TAkze mozno to nebude take cierne, ako to vyznelo.. Hlavu hore !

A tvoje sebavedomie nemoze zavisiet od toho, co povie muz, to si zapamataj! Tvoje sebavedomie zalezi len a len od teba samej, ako mas rada samu seba, ako si vazis auvedomujes svoju hodnotu, tak take mas aj sebavedomie... a nik inny, ako ty sama, ti ho nezvyši 🙂 Lichotky su sice prijemne, ale tesia skor EGO, nie nasu dušu .. ta vie, kto sme , aj bez lichotok. Citi to. Takze na tomto trochu popracuj... vaz si samu seba a netrap sa nad recami 🙂

robo555555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankako
15. dec 2015

mala si mu povedať že šak ani ty sa mi nepáčiš a tiež som si ťa zobrala skor z rozumu!!! 😀
ale je to tupec ako vínko..pekne ťa zhodil,podkopal sebavedomie..

maca_p
15. dec 2015

@budova108 to chces povedat, ze slobodna s dvomi detmi ma nizsi moralny kredit, alebo??? co tym myslis?

digysa
15. dec 2015

Ja by som do takehoto vztahu tiez nemohla ist...mala som podobny "level chrapuna", ktoreho som nacapala, ako vravi kamosovi, ze nie som na jeho urovni a som len docasna "hviezda", kym nenajde nieco lepsie.
Este v ten vecer som sa s nim telefonicky rozisla, lebo som mu povedala, ze som nahodou vypocula jeho rozhovor. Netusim kolko pravdy v tom rozhovore bolo, lebo ma otravoval asi este dobre 2 mesiace, uplne zufalo....co som nechapala, kedze som bola len taka docasna zabavka, tak ten rozchod prezival vskutku dost zle (emaily, smsky, este mi dal aj pesnicku do Funka zahrat....ha-ha)

Ale ja by som si s takym muzom do postele asi tazko lahla, ked viem, ze ho vlastne vobec nepritahujem a vecer mu iba vykonavam "sluzbu" poslusnej zienky....a on pri tom mysli na nejaku inu zenu.

A vonkoncom by som si necenila to, ze si ma vlastne zobral iba z rozumu na : pranie, zehlenie, štopkanie, varenie a starost o domacnost a deti..... A kde je MOJ ZIVOT a s nim aj moje stastie, zabava, radost.... ?

Kedze uz ste manzelia, tak rozchod nenavrhujem, ako som to mohla urobit ja...Ale pomsta by bola SLADKA......velmi by som sa o seba zacala starat a minat jeho bubaky na to, aby som vypadala aspon o 2 triedy lepsie ako ON....a aby si to vsimlo aj okolie. Mozno sa karta obrati a jedneho dna mu povies ty: Ja som si ta brala z lasky, ale pri pohlade na teba s tebou zostavam uz iba z rozumu. 🙄 🙄 🙄

A pre tie, ktore to beru ako uprimnost: Pardon......mylite si uprimnost s najvyssou levelou cloveka bez chrbtovej kosti.

blackberry4
15. dec 2015

Ja by som sa nad tým príliš nezamýšlala...chlap sa neostane pozerať na iné ženy len preto že je ženatý....a každý má inde tú hranicu kedy cíti že povedal niečo netaktné....ja na tvojom mieste by som sa začala viac starať o seba, choď ku kaderníčke, kúp si nové oblečenie a po pôrode sa čo najrýchlejšie dostaň do formy...ja by som normálne dala dieťa na 2 hodiny mužovi že čau, ja idem do fitka (ku kozmetičke/na masáž/atď)

jeannna
15. dec 2015

Prepac, ale tvoj uz manzel je nielen netaktny, ale aj poriadne obmedzeny, ak si nedokaze prestavit, ako hlboko ta ranil. Ze z rozumu .... kludne sa to da vymenit za slovo vypočítavosť.

Nieco podobne, este vacsieho kalibru zahlasil mojej kamaratke jej dlhorocny priatel. Ona je trochu gulka s kratsimi nohami a je na to velmi citliva. Stale chcela od neho pocut, ze je pre neho ta najkrajsia, a on na nu uprimne vyblafol, ze pre neho fyzicky krasna nie je vobec, ale si na nej vazi ine veci a preto je s nou. A ze jej nemoze klamat, len preto, aby posilnil jej slabe sebavedomie v tomto smere, ze to je jej problem a mala by na sebe pracovat .... Neviem, ako sa jej podarilo s tym vyrovnat, lebo je s nim dalsich 5 rokov.

mala_hobitka
16. dec 2015

Chces vediet ako vela to znamena pre neho sameho? Vrat mu to. Nemusis vyslovene nasilu ale rob ako by vedla teba bola kamoska nie manzel (on sa sprava podobne). Ked vidis v telke pekneho chlapa tak ho pochval "juuj toho by som si dala"......ked ste na oslave tak veselo prejdi "ponukany sortiment chlapov" tak aby videl ze hladas....a bav sa pri tom .....uvidis ako normalne to je a aky "chapavy" bude muzicek

PS: pokial ani tvoj partner ti nebude hovori ze si krasna a uzasna.....kto bude?

cecil36
16. dec 2015

blackberry4 no ja by som sa nad tym zamyslala...Mat po svojom boku debila je vzdy na zamyslenie... 😉

l3yla
16. dec 2015

Ja by som to nedokázala prekusnúť ,normálne zmýšľajúci chlap to žene ,partnerke nepovie a nieto ešte tehotnej- 😉

viky8
16. dec 2015

Na jednej strane ta chapem ze ta to hneva a zranuje. Mohol ti to povedat taktnejsie a jemnejsie. ale na druhej strane, je s tebou, miluje ta a to je dolezite.
my s priatelom (uz sme spolu 8 rokov) ked ideme po ulici a stretneme niekoho kto sa nam paci, nemame problem si to povedat, on mi kludne povie ,,aha, ta ma dobry zadok" a ja jemu, kukni, ,,to je fesak.. a berieme to ako normalne, nehnevame sa na seba za to, vieme ze niesme najkrajsí na svete a asi by bolo klamstvo keby sme si hovorili ze sa jeden druhemu pacime najviac.. takze tolko k tomu co ti povedal =)

jeennyv
16. dec 2015

Precitala som si tvoj problem a par prispevkov od zien a podla mna sa tu kusok pletu pojmy s dojmami...je rozdiel v tom, ked sa chlap zenaty, zadany ci hociaky obzrie za zenami, lebo ma oci, lebo aj zeny sa obzru za fesakom a je v tej takej bezne rovine, mame oci nie....a ine, ak ti niekto narovinu povie, ze si pre neho tzv, vyhodna z praktickych dovodov, ale z fyzickej roviny to pre neho nie je ono...to mi pripada ako alibizmus, ze necuduj sa, ak sa o nejaku co sa mi bude pacit zavadi a podvediem ta....dala si to ako otazku, preto je tazsie si predstavit ako to vlastne mate, lebo v zivote a vztahu velku rolu hraje pritahovanie, sympatie atd...potom mi pride cudne, ze na tento jeho fakt si neprisla uz skor a nevsimla si si to....ja by som s takym clovekom byt nemohla, co som pre neho len urcity druh istoty... ale podla mna je nejak analyzovat to uz neskoro, mas dve deti na ceste dalsie, predpokladam, ze odchod ci rozvod nechystas, cize ti ostava len starat sa o seba a hold prekusnut to, co si si to vzala za cloveka....

tweetinka.co
16. dec 2015

Ahoj. Ja osobne by som to nezvladla a nevedela by som byt s clovekom, pre ktoreho nie som pritazliva a musela by som sa velmi velmi velmi snazit, aby som sa mu zapacila a vyhovela mu.. aj to asi len na chvilu, lbo kd by som to robila, bola by som unavena, zabudla by som na seba.. Cize mna by sa nieco taketo velmi dotklo a zvazovala by som takyto vztah k partnerovi). Mozno by som si porozmyslala, ze ho mam len z rozumu a obdiv (ktory zene chce ci nechce, chyba.. potrebuje sa citit pritazliva, chcena a ked jej to jej partner neposkytne, hlada to inde...) Radit Ti nechcem. Osobne by som nad takym vztahom, vztahu k parnterovi ktoremu sa nepacim velmi rozmyslala a riesila to. Vsetko dobre Ti zelam