Ako často chodí váš partner na pivo?

12. jan 2022

Ahojte, ako máte nastavené so svojou polovičkou, kedy a ako často chodí na pivo alebo akcie s kamarátmi? Teda máte to nejako nastavené/ vydiskutované? Zamýšľam sa nad tým po posledných dňoch. Ide o to, že na začiatku roka bolo veľa návštev, naozaj sa pilo pomaly každý deň.. Nie nejako extrémne veľa, ale proste popíjalo sa. Teraz mal môj muž stretnutie s kamošmi, ktoré sa natiahlo na osem hodín v krčme (!!!). Ďalej plánujú akciu v práci s kolegami a s ďalšou skupinkou kamarátov chce ísť na chatu (pánska jazda). Chápem, že posledné mesiace nebola príležitosť sa socializovať, ale aj tak mi to príde trochu moc aj vzhľadom na to, že je kvôli svojej práci často rozcestovaný. Nechodí domov opitý na mol, ale je pravda, že keď sedí s kamošmi pri pive, úplne zabúda na čas a všetko ostatné, čo sa okolo neho deje.

panelacikova
13. jan 2022

@retatka no to áno, to zas priestoru každý pre seba má habadej, keďže žijeme oddelene 😀

sari24
13. jan 2022

My to nemáme nijak nastavené. Skôr si dôverujeme v tom, že obaja chodíme von tak často ako uznáme za vhodné čo znamená, aby to nešlo na úkor vzťahu. Na pivo ide v priemere raz za týždeň, niekedy ani to nie, častejšie je preč z domu kvôli športu - to chodí 2-3 x do týždňa. Vôbec nesledujem ako často je preč, prišlo by nám to blbé, aby potom sme mali pred sebou strach vôbec oznámiť že niekam ideme len aby neboli výčitky. Pokiaľ mi nechodí domov 3x do týždňa opitý ako teľa, ak mi venuje čas a stará sa o domácnosť rovným dielom, tak je všetko fajn.

17alexis
13. jan 2022

My nechodime nikam na stretavky, nakolko je korona. Manzel si sem-tam kupi pivo domov, ked ma chut, da si. Pred koronou sme zvykli ist s kamaratmi spolocne posediet na 3-4 hodinky do jedneho podniku, kde sa raz tyzdenne konal kviz. Manzel sam casto nechodieval a ja tiez nie. Kym sme sa nepoznali, tak vraj bol kazdy den s kamaratmi, ale ako ma stretol, prestal, tvrdi svokra. 😊

petkazamborska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvlo
14. jan 2022

Nechodí na pivo, nemá 20 rokov aby sedel v krčme. Ale celkovo vypije max pohár vina cez víkend v rámci týždňa. Občas ani to

zuziiiii
14. jan 2022

Môj manžel nechodi po krčmach s kamarátmi, ani na akcie po chatách.... Nebaví ho to..... Keď už ideme na pivo tak spolu ale to je tak raz dva krát za rok..

klaudinkad
14. jan 2022

Nemáme to nijako nastavené, ale nechodí a ak ideme raz za čas niekam, na návštevu, tak spolu. Aj predtým, než sme mali deti, tak sme väčšinou chodili s kamarátmi spolu. Teraz sa venuje skôr svojim koníčkom alebo dcére vo voľnom čase, s kamarátmi sa vída omnoho menej.

petra8786
14. jan 2022

Môj nechodí tiež nikam,za rodičmi tak raz za dva mesiace tam prespí jednu noc a keď je oslava raz za štyri mesiace cca si ide vypiť s kamošom.

figurka1985
14. jan 2022

Môj ide tak raz za dva týždne cca s kamosmi- na držkovú polievku 😆 je to super aj on zregeneruje,aj mne to dobre padne. Keďže pracuje z domu a ja som na rodicaku. Čo som ale zistila- o ženach sa nebavia 😆 koľkokrát sa totiž pýtam, keď sa vráti domov- ako sa má Helenka, Janka-manzelky jeho kamosov... Povie,že netusi. Že to vôbec neriešili, že sa venovali technickým témam. Každý z nich doma niečo prerába, riešia technologické postupy,dávajú si rady,atď... Je to super,že tak môže vypnúť. Aj ja by som rada,avšak náš malý drobec je momentálne zamamkany a tzko znáša,keď idem len na záchod 🤪 nie to ešte z domu. R snáď čoskoro aj ja niekam s kamoškami vypadne, trošku vypnem.

lacusko
14. jan 2022

U nás je to tak, že v piatok a v sobotu chodí s kamaratom. Idú o štvrtej a o ôsmej sú doma. Samozrejme ak nahodou v piatok robí tak len v sobotu.

valerya
14. jan 2022

Za 8 hodín sa už dá prečítať kniha :D Čo sa dá toľko kecať a o čom :D

dzina007
14. jan 2022

Moj nechdoieva na akcie ani na pivo ale zato chodieva 3-4krat do tyzdna cvicit a tam sa socializuje

pssssst007
14. jan 2022

Môj tiež nechodí od kedy sme spolu bol 2x keď som bola v pôrodnici a potom asi ešte o týždeň raz osláviť, že má dcéru 🥰
Sem tam sa zastaví pri kamaratoch keď ide vonku zo psom ale to nepočitam tam sa zdrží 15-20 min vipije jedno pivko alebo 2-3poldeci niekedy len pokecá a hneď ide slušne domov 😁😊❤✌

patha155
14. jan 2022

Nepises, kolko ma. Ako dlho ste spolu, ci mate deti. Teda, uz som asla v tvojich odpovediach. Moj ma 40, sme spolu 7 rokov. A ide 2-3x do roka s najlepsimi kamaratmi von alebo ide na teambuilding z roboty 2-3x do roka. Bud do mesta alebo na vikend. Ale moj muz je taky, ze vzdy v sobotu pride, ak idu na vikend. Nechce byt s nimi, chce byt s nami doma. A aj vecer, ked si ide sadnut s kamaratmi na pivo, tak je take 2-3h a ide domov. On je proste taky. Nepotrebuje ani pivo ani vysedavat. On zije pre rodinu. Alebo si zavolame znamych s detmi k nam, posedia, daju si kavu, vino, kolacik, deti sa pohraju a ide sa domov. Je to vela aj o povahe cloveka. Moja sesternica si pomaly kazdy den niekoho s detmi vola k sebe, pravidelne kazdy piatok s kamoskami alebo sestrou u nich doma a daju si statocne ci vina, ci piva, ci tvdrdeho chlapi. Je to o povahe cloveka. Ja mam muza, a som za to najstastnejsia na svete, co nefajci, nepije, nehraje, nikdy ziadne drogy nevzal.... Zije len pre nas a cas s nami je mu prednejsi ako chodit po krcmach 🤷‍♂️ ked sme nemali deti, tak volny cas bol pre nas vzacny, kvoli mojej praci, tak to sme ho travili len spolu.

yoxinka
14. jan 2022

Môj na pivo nechodí ani do krčiem. Raz za 2-3 mesiace ide s kolegami na večeru, so susedmi sa stretávame spolu, to sú väčšinou také rodinné akcie, kedže všetci máme malé deti, tam sa pogriluje, pivko vypije a tak … také príjemné. Opitý mi chlap domov neprišiel nikdy … to sa nám skôr podarilo spolu sa pripiť, keď sme si otvorili večer fľašu vína 😂🤪. Chodí bicyklovať alebo behávať, prípadne stretko s naj kamošom. Môj chlap má 38, máme tri deti.

nikiki29
14. jan 2022

Autorka. Pokiaľ tu nenájdeš chlapa s rovnakou povahou ako tvoj, asi ti väčšina napíše, že sedia doma. Môj muž tiež sedí. Chodí len športovať asi 4x týždenne na hodinku, krčma nebola nikdy jeho koníček. Keď ide s kamošmi na “párty” tak je to asi 1x ročne a tých 8 hodín tiež vedia potiahnuť.
Ale môj otec bol taký. Krčma minimálne 1x do týždňa, vracal sa pred polnocou vždy dosť opitý. Bolo to pre nás ako deti aj pre mamu ťažké, ale keď sa prestal ožierať a pil pivo s mierou bolo všetko ok a on naďalej pokračoval v krčmovaní cca 1x týždenne. Prešlo ho to hádam v 60ke 😂

theredpoppy
14. jan 2022

No u nás je to tak, že každý má svoj priestor 🙂 Ja nie som extrémne spoločenský človek, on je zasa veľmi. Čiže buď by nútil on chodiť mňa von, alebo ja jeho sedieť doma :D a to sme si teda od začiatku povedali, že nehrozí...ja som rada doma, trávim čas sama, veľa pracujem, čítam, vzdelávam sa...on zasa niekedy aj každý večer ide niekam, ale najmä cvičí každý deň, ide pozrieť rodičov, ide za kamarátom, s iným skočí von...mne osobne to nevadí, pokiaľ komunikujeme a vždy si musíme v prvom rade nájsť čas na seba a potom na domácnosť. Čakáme prvé dieťa, tak sa to určite zmení, ale v zásade s tým nemám problém a som rada, že je spokojný. Pre mňa je horšie, keď sme obaja doma, ale každý si robí svoje, to už aj vonku môže byť. To sme vedľa seba, nie spolu. Máme aj spoločných kamarátov, aj každý svojich. Ja tiež chcem byť s mojimi kamarátkami sama, bez chlapov 🙂 Ale je to veľa o komunikácii, ak sa nám niečo nepáči, nepozdáva, tak sa hneď normálne rozprávame.

tianna
14. jan 2022

Môj nechodí vôbec nikam, naposledy bol cca 2 roky dozadu s kamarátom ktorý sa vracia 2x za rok z Nemecka. Do práce, obchodu a domov. Je rád keď je doma, aj ho volajú občas no nechce sa mu 🙂

tamichloe
14. jan 2022

Môj muž nechodí nikde s kamošmi,ani ja ,my si vystačíme sami,všade chodíme spolu,keď je doma,on robí na týždňovky,a keď robil v zahraničí pred covidom robil 2 t tam a pár dní doma,tak my sme radi,že sme spolu,aj na to pivo ideme spolu cca 3x do roka,ináč si všeličo robí v garáži z dreva,teraz zo železa aj mne do domácnosti,potom ma včely a okolo toho veľa chodí,v zime si chystá úle ,rámiky,nám to takto vyhovuje ,sme spolu 25 rokov tento mesiac
Mne by to vadilo ,keby robil môj muž to,čo tvoj....je to veľa toľko chodiť piť
No a dcéra má úplný opak,majú mesačné bábo,jej priateľ má veľmi veľa kamošov,na štvorkolkách chodia partia,cca raz za týždeň niekam vybehnú,no on nepije alkohol ,dcére to nevadí ,že vypadne za kamošmi....a s malou jej veľmi pomáha.....ona nakoji a on ju hneď berie pestuje.....mala keď je v noci často hore,ráno jej ju vezme aj o 5h aby si ešte poslala,kým nevyhladne bábo.... zatiaľ je to náročné,mala je veľký jedál,stále by sa kojila...
Keď sa ti to nepáči,čo robí tvoj muž ,na rovinu mu to povedz ....že či by mu nevadilo ,keby si denne píla s kamoškami ,a celých 8 h,.....ten nový rok moc dobre nezacal....povedz mu nech spomalí 😉

sonia_wiener
14. jan 2022

Moj nechodí sam nikam (možno raz za rok) ak niekam ideme, tak jedine ako rodina. Pivo si da jedno raz za týždeň - dva a futbal si kukne v telke ked deti zaspia.... Takto nam to vyhovuje, robiť všetko spoločne

chocolatte1
14. jan 2022

Môj nepije alkohol takmer vôbec, takze aj keď idu vonku s kamošmi dá si kávu, nealko, čaj, radler a príde domov v normálnom stave. Na pokec chodia 1-2x do týždňa. Do fitka chodí denne to však nemôžem brat ako trávenie času s kamošmi.
To že je ženatý neznamená, že ma oceľovú guľu ba nohe a mna na krku 24/7
Keď chce ísť ide, nekontrolujem,neriešim. Verím mu ak by to bolo inak načo v takom vzťahu zotrvávať

vhlave
14. jan 2022

Môj chodí každú stredu s bratom a kamarátmi ešte zo základky od 19:45-22:00 a 2x do roka(jar a jesen) s kolegovcami na opekačku, ale tam berú aj deti ak chcú ísť.

mia247
14. jan 2022

My to nemáme absolútne nijak vydiskutovane. 🙂 Je dospelý človek na nič sa má pýtať nemusí.. tiež ak ja niekam potrebujem výpadnut nikdy mi nepovie nie. Viem že sa neožiera, jedného kamaráta má v KE, druhého v Bratislave tak ak dvakrát trikrát do roka sa stretnú samozrejme mu nič nebudem zakazovať . Aj to má žiada aby som šla s nimi :D a ak je preč nevolam mu, vie kam sa má vrátiť.

domka_sviecky
14. jan 2022

No ja musím povedať že mám chlapa snov, nikde nechodí, nefajčí a keď si chce dať pohárik tak so mnou alebo na návšteve a veľa sa venuje práci okolo domu a má záľubu pozorovanie hviezd a oblohy všeobecne teleskopom tak som v domnení že tak si zresetuje hlavu a myšlienky až až. Niekedy sledujeme spolu niekedy sám a máme na chvíľku od seba pokoj. V prípade že by som bola vo vašej situácii raz za mesiac by mu mohlo stačiť vypadnúť. 😀 Jedna rada možno pre vás naplánujte si aj vy na ten večer babskú jazdu a hotovo. Určite sa s ním ale porozprávajte pokiaľ vám to vadí, len mu nič nevyčítajte. Držím palce.

natalka81
15. jan 2022

moj muž chodí, ked chce. určite to nie je ani zdaleka tak casto, ako to mate u vas doma. V podlednom case, teda asi vyse roka to ma vyriesene tak, ze vezme starsiu dceru k svojej mame na dedinu, ostane tam s nou cez vikend, a da si pivko s kamosom. Obaja sme spokojní, ona ma trosku volno odo mna, ja od neho, on sa venuje starsej dcere, ja babatku 🙂