Ako ďalej v tomto vzťahu?

simicka1234
5. dec 2018

Ahojte, neviem ani cim zacat mozno ma vela z Vas odsudi nepochopi aleboto pochopi zle ale predsa, musim to dostat zo seba von napisat niekam kde ma mozno niekto konecne pochopi a zverime sa navzjom so svojimi problemami am ozno mi bude lahsie pretoze to uz nejako nedavam.. Zacnem takto: Mala som 7 rocnyvztah pred cca rokom sa nam to zacalo vsetko pekne dokakavat a ja som priznavam manzela zacala podvadzat trvalo to asi pol roka, potom sa na to prislo a ja som sekala dobrotu hrozne ma to mrzelo no potom som do toho vhupla znova s tym istym muzom neviem preco ani naco jednoducho som to nevedela ovladnut.... ide o to ze muz ma znenavidel odstahoval sa k rodicom ktori samozrejme uz nechcu aby sa ku mne vratil mame spolu dve deti teda len jedno je jedho prve mam z prveho vztahu, ide o to ze on a jeho rodina teraz chcu a aj on sa k tomutak psotavil ked bol pozriet deti do jeho bytu ze sa chce rozviest, a ze mam ist ja do podnajmu lebo byt je jeho (dostal ho darom dary nespadaju do BSM) a ze on najradsej by si chcel nechat obe deti co ma uplne dorazilo neviem sa z toho dostat je to dost cerstva informacia od toho ako sa odstahoval k rodicom a dosiel mi na to ze som opat neodolala tomu dotycnemu uplynulo este len desat dni neviem mozno to je cerstve a preto taketo reakcie no ja sa velmi bojim, pretoze nemam kam ist s detmi, a ak naozaj ma odtialto vyhodi a na sude si nejako vydobije obe dcery aj ked prva nieje jeho tak som odpisana a som uplne zufala pretoze rodinu nemam bohuzial otec sa nezaujia o mna a mama ta sama ma problemy s zivotom. Prosim poradte ako sa k tomu postavit co robit? Viem ze mna mnoh odsudite ze som bola hlupa, ano bola a lutujem to muzovi so msa sto krat ospravedlninla prosila som ho o sancu ale uz nechce co chapem, no na druhej strane preco sa musia do toho takto nechutne tahat deti a hadat sa o byt? Necakala som ze mi da poloovicu bytu kedze ja som do neho nic neinvestovala , najprv sme sa dohodli ze byt ktory by patril "mne" tak bude pisany na nasu spolocnnu dceru a ze budeme mat striedavku, najprv suhlasil a potom zrazu uz jeho matka ani on nesuhlasili ze preco by mi mali davat byvanie.... Ze mam ist do podnajmu aj s detmi a budeme si ich streidat lenze oni vedia ze podnajom neutiahnem sama s dvomi detmi a ze tym ublizia aj detom ak mi ich chcu vziat a vytahovat spinavosti na sude, ja neviem ako a co robit asi som to len potrebovala dostat zo seba :( Za kazdu nejaku pripomienku alebo len staci podobny pripad alebo hocico dakujem, potrebujem niekoho s kym by som len tak hodicla rec, za zle naformulovane a mozno trochu chaoticke vety sa vopred ospravedlnujem no myslienky mi mozno niekam utekaju rychlejsie ako pisem..

mogaa
5. dec 2018

Nerozumiem prečo sa tu niektoré navážate do autorky, ano urobila chybu mala milenca, ale nikto nevie v akej bola situácii - možno len hľadala niečo čo u vlastného muža nemala - možno pochopenie, lásku, nehu....doma to nemala a preto to hladala inde...

takacovama
5. dec 2018

@usla35 Presviedcanie podla mna neurobi dobrotu, k lepsiemu veci to nezmeni, to som si ista

simicka1234
autor
5. dec 2018

@mogaa ano bolo to tak nejak, proste clovek robi chyby neviem preco by mal platit tym najcennejsim - detmi , ktorym by to tiez predsa ublizilo ale tak ludia su kruti a mozn olen preto lebo sme na nete v rusku anonymity, ja si z toho uz tazku hlavu nerobim ani nikomu nic nezazlievam ved vlastne oni tu nemozu vediet co vo veci vsetko bolo atd ale dakujem za koment ludia niekedy idu do cloveka ako keby zavrazdil niekoho ved robit chyby je ludske, ci uz male velke bohuzial aj taki ludia ako ja existujuu ale ja nikoho neodsudzujem nikdy

mogaa
5. dec 2018

@simicka1234 prepúšťaciu správu si pre istotu aj vytlač alebo si ju prepošli na mail....špina sa na súde vyťahovať bude, on ak chce deti tak na teba vytiahne všetko....hlavne budeš potrebovať dobrého advokáta(tomu povedz hlavne o tom že bol hospitalizovaný na psychiatrii + že si chcel siahnuť na život) - dôkaz máš prepúšťaciu správu + čo najrýchlejšie si hladaj ubytovanie pre teba a deti a daj návrh na predbežné zverenie dieťaťa do starostlivosti+ stanovenie výživného naň.....stretávaniu nebráň dieťa potrebuje aj otca, ale tá striedavka nie je dobrý nápad - to sa budete stále doťahovať kto bude čo platiť najlepšie by bolo ked´by ste sa teraz vy dvaja dohodli - ty mu povedz že na tvoje dieťa nemá žiadny právny nárok + druhé budeš žiadať do svojej starostlivosti , ale môže ho vídať kedy bude chcieť, snažte sa dohodnúť na výživnom - ak bude súhlasiť s tvojou ponukou môže vídať aj druhé dieťa....možno vypočítavosť, ale ty potrebuješ uživiť seba aj svoje dve deti...ty potrebuješ prácu a čo najrýchlejšie si nájdi podnájom, prenájom, ubytovnu kde môžeš s deťmi ísť....on ak chce obe deti a ty budeš súhlasiť so striedavkou časom kedže nebudeš mať byt môže žiadať obe deti do osobnej starostlivosti(ak nebudeš mať kde s nimi byť - ani žiadne prrenájom,ani ubytovna) - tak ich môže obe dostať.....

sense
5. dec 2018

Neohanaj sa detmi ako.matka.aj.otec maju narok na deti a.obaja rodicia su pre deti potrebni a doleziti....

Ak vztah nefungoval ,mala si ho v prvom rade riesit s manzelom, a ak to boki neprekonatelbe prekazky rozviest sa a nie spavatvs inym a zrejme by si spavala nadalej keby sa to neprejavi a nepride sa na to, napriek tomu si dostala druhu sancu....kt si nevyuzila a dalsiu si uz nedostala a namiesto rozmyslania ako to riesit si.zas skocila neperspektivnemu chlapovi.do.postele... problemy sa v posteli neriesia ani vztahy nezachranuju to by si uz mala vefiet kedze mas dve deti od dvoch roznych otcov...

Takze pises ze pracujes, na nemanzelske dieta ak.nie je osvohene manzelom dostavas vyzivne, na toto dieta nema terajsi manzel ziadne pravo...a na druhe poziadat vyzivne...takze z toho uz najom.urcite utiahnes....takze zacni rozmyslat hlavou a namiesto opatovnych radovanok s milencom mysli.na.tie deti a hladaj podnajom....

anve
5. dec 2018

@simicka1234 tak urcite ti tu nebudemcrozpravat,ze je to vsetko tvoja vina a bla bla bla. Je to velmi zla situacia,ale uprimne ti poviem,ze necakaj,ze s tym bytom pojdete pol na pol..kedze ano dohodli ste sa ustne,ale urcite necakal,ze ho podvedies...kolko rokov ma tvoja mladsia dcerka? Asi najlepsie bude ak zacnes hladat lacny podnajom a pracu...vybav si vyzivvne na obe deti a nepis mi,ze ked budes pracovat a mat vyzivne na obe deti,ze nevyzijes...a este aj ked to bude velmi velmi tazke...dohodni sa s muzom ci by ti aspon na zaciatok nepomohol napr. z depozitom na byt...a este son sa ta chcela pytat co ten tvoj ,,milenec,,? Stretavate sa este? Ako sa on k tomu postavil?

juliet86
5. dec 2018

@simicka1234 ak tam mas trvaly pobyt, tak ti ho az do casu kedy budete rozvedeni nemoze zrusit...

mogaa
5. dec 2018

V prvom rade by som nepočítala s tým, že partner ma nechá bývať v jeho byte....kedykoľvek ťa môže vyhodiť samozrejme bez detí... on na teba ohľady brať nebude a tiež nepočítaj s tým, že bude brať ohľady kvôli deťom....z jeho pohľadu, čím horšie na tom budeš tým skôr má možnosť získať obe deti - kludne sa môžete rozviesť, on ti môže slúbiť že ťa nechá bývať v byte a po rozvode ťa vyhodí...ty budeš na ulici a on požiada o prehodnotenie zverenia starostivosti o deti keďže budú u neho a ty budeš na ulici....ja ho nepoznám, neviem čoho je schopný, do akej miery ho vie zmanipulovať okolie, ale určite by som rátala aj s touto možnosťou...ideálne by bolo sa dohodnúť cez mediátora - aby deti ostali s tebou, on by ich videl kedy by chcel + výživné na jedno dieťa by ti platil + dočasne by vás nechal v byte kde bývate(bolo by to zmluvne cez mediátora za nejakú smiešnu sumu naviac za prenájom - vtedy by ťa nemohol len tak vyhodiť...ale myslím že prenájom (plat+2výživné) by si utiahla, nebolo by to ľahké ale vedela by si vyžiť aj s deťmi.

0martina0
5. dec 2018

stale sa obhajuješ tym že prečo nemysli na deti ale ty si na ne myslela ty si ich do toho dostala nie tvoj partner mohla si čakať že to tak bude pokiaľ nieje matka tereza tak si mohla čakať že ťa s neho pošle na ulicu a tym padom ťa ma v hrsti pokiaľ sa nepostaviš na vlasne nohy tak možno ľachšie ziska tu svoju vlastnu dceru aj ked ste mali problemi mala si ich riešiť inač a to že ti už neveri to sa ani nečudujem

evalin88
5. dec 2018

Na sude ide aj o to, ake srare su deti a ci mas ty kde byt.. to posudi kolizna opatrovnicka. Navstivy tvoju aj muzovu domactnost.Myslim ze ak si starsiu dceru po svatbe neosvojil.. nebude mat na nu narok. Sudit ta nejdem ake bol by sprosty keby ti nechal byt. Predstav si ze by to bolo opacne. MUZ by byval s tebou v Tvojom byte a podvadzal ŤA. NECHALA by si mu byt ????? Nemozes skusit fungovat v beznom zivote s tym milencom. Byvat u neho ????

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nada847
5. dec 2018

@ptmt1011 tiez som prekvapena, ze na to nemyslela, ale to je tak, ked sa clovek riadi inymi vecami a nie rozumom, ale tak my to nie sme od toho aby sme sudili, ze ano 🙂

lujza123
5. dec 2018

@simicka1234 pozri hlavne žiadnu paniku, nič nieje také hrozné ako sa ti teraz zdá. Nikto ti deti brat nebude, dohodni si s chlapom nejakú formu starostlivosti, nájdi si byť skromný 1-2 izbak, pripadne spolubyvanie s nejakou maminou.
V tomto je striedavka vyhodna pre ženu, v čase keď nemáš deti si môžeš privirobit, nájsť lepšie platenú prácu poobede, v noci.
Ono sa to nejako utrasie uvidíš. Na jeho byt sa vykašli, skôr či neskôr by ta aj tak vyhodil.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
5. dec 2018

Hned ako sa vam to zacalo "serkat" si isla za druhym? Co tak sa snazit o komunikáciu, nápravu, skusit sa zamyslieť, ci nie si aj ty na vine, ze sa vam rucal vztah? Keby si bola 5 rokov v nešťastnom vztahu, tak mozno by sa dalo povedat, ze ti lichotilo pozornost od ineho muza... A to, ze je byt jeho a ma pravo ta vyhodit, tak to nie je celkom tak. Aj ked na byt nemas pravo, tak ta nemoze vyhodit na ulicu...deti mu nezveria len tak, to by museli byt vazne okolnosti. A vztah uz, nezachráni nic. . Ako sa k tomu postavil novy?

ejanjelik
5. dec 2018

@simicka1234 nehnevaj sa, ale hadam si si nemyslela, ze ti to druhy krat prejde. Aku uctu mas k manzelovi? Povazujes ho za nejakeho chudaka, ktory ta ma povazovat za vyhru? Citila si sa neohrozitelna? Raz ti odpustil a znova si urobila tu istu chybu. On mysli na deti a chce sa o ne postarat. Necitala som vsetky prispevky tak neviem ake stare mas deti, ale musisi si nakst pracu podnajom nemozes cakat, ze ta necha byvat v jeho byte. Poznam jednu, ktora zila s muzom a dcerou. Muz ju fyz. Aj psych tyral. Vydrzala, lebo musela. Vedela , ze by ju vyhodil z jeho bytu a prisla by o dceru. Dostudovala nasla si pracu nahromadila nejake uspory uz ma aj byt v prenajme a az po tomto podala ziadost na rozvod. Ona myslela na dieta a nie ty.

sono2
6. dec 2018

@simicka1234 sorry ja som ani nedočitala. Pripomínaš mi fenku čo sa h###' tie nevedia odolať. Nemám čo dodať. Chúďa muž. A jasné, že nemáš nárok na byt, byť mnou už by si dávno letela. A dieťa som chcela tiež/chcel/
Najprv si treba rozmyslieť kým líham niekam do postele či to je žena, alebo chlap.

moonlight1210
6. dec 2018

@simicka1234 nemat pracu bolo pre neho znicujuce, ze si siahal niekolkokrat na zivot a to, ze si ho dvakrat podviedla ho k samovrazde nezenie?

pytam sa preto, lebo mi to pride zaujimave a skusam pochopit (alebo si aspon predstavit) jeho povahu.

ejanjelik
6. dec 2018

@mogaa toto neni ako, ked ti dojde cukor, ze pojdes k susedovi. Mala uzavriet jednu vec a potom si zacinat s novym chlapom. Asi tento vztah nema perspektivu, tak co cakala? Namiesto spoliehania sa na manzelov byt musi hladat podnajoma pracu. Musi inak jej dceru nezveria.

baccio
6. dec 2018

@simicka1234 no neschvaľujem čo si urobila a ak by som nečítala celú debatu tiež by som bola nazoru že si za to môžeš sama.Nebudem a nechcem ťa súdiť. Skôr má zaráža postoj všetkých týchto ľudí.Urobila si jednu zásadnú chybu.....neriešila si problém ktorý ste vo vzťahu mali obaja...ale len svoju nespokojnosť. Píšeš že ťa udrel....aj malú že udrel a nie slabo...že si mala fotky ktoré ti on z tvojho mobilu vymazal.Uz to bolo signálom že niečo nieje v poriadku. Takto sa milujúci manžel a otec nesprava. No riešila si to tým najnevhodnejšom spôsobom. Teraz hlavne nevesaj hlavu.Bud silná pre svoje deti.Neviem ako sú staré ale striedavka si myslím nieje najvhodnejšia.Skor to neobmedzené stretávania po vašej dohode.Ale hlavne si nájdi bývanie aby ti tu spoločnú dcérku nemohol tak ľahko vziať.Lebo na ulici ti ju nenechajú.

pimpulka
6. dec 2018

prispievky predomnou som necitala, ak si chces uchovat stipku hrdosti ak nejaku mas este, chod do podnajmu, a do práce, neboj utiahnes ho, len to třeba robit a nehladat chlapa s bytom, ktory ti ho potom velkodusne ma akoze darovat....

whatever1
6. dec 2018

@simicka1234 Na koniku si 3 mesiace a patris do skupiny "snazilky"..To si chcela dieta s milencom ci s manzelom?

katti77
7. dec 2018

Takže ja to zhrniem. Mala si deti, muža, byt. Byt ti sľúbil, že napíše aj na teba, juj ale nestalo sa. Bola si spokojná. Ale po 7 rokoch sa niečo pokazilo a ty si začala podvádzať svojho muža. Neskôr ale píšeš, že vlastne si taký dobrý život nemala, lebo muž bol na psychiatrii, udrel ťa, udrel aj dcéru a dokonca sa chcel zabiť. Takže mali by sme pochopiť prečo to podvádzanie. Jasné to sa ešte dá. Ale čo sa stalo ďalej, muž ti na to prišiel, a tento "psychicky chorý" človek ti odpustil a zostal s tebou naďalej žiť. Bolo ti to ľúto, ale evidentne sa nič hrozné nestalo, lebo si to spravila znova. A čuduj sa svete, on ťa chce vyhodiť z jeho bytu, nechce ho prepísať na dcéru a ty sa nemáš ako postarať o deti. Naviac ťa na tom sere ten byť, prečo ho nechce prepísať, prečo ťa tam nenechá bývať aj s deťmi, prečo nemyslí na tie deti.
Teraz moje otázky, prečo si s ním žila ak bol taký ako si písala, že by preto, že ten byt ešte neprepísal na tvoju dcéru, že si nemala kde ísť?
Ľúbila si ho? Prečo si ho potom podvádzala pol roka a potom opäť, či láska už vyprchala, ale nemala si ísť kde bývať?
Tvoj milenec nemal byt, či bol ženatý, či ťa nechcel aj s deťmi?
Oháňaš sa tu deťmi, prečo nikto nemyslí na ne, no v prvom rade na ne musíš myslieť ty, a to tak, že sa postavíš na vlastné nohy, nájdeš si podnájom a nebudeš stále rozmýšľať ako sa dostať k bytu len tak. Keď si vyriešiť bytovú otázku vyrieši sa veľa vecí.
Byt, byt, bývanie to je hlavné čo ťa asi vždy zaujímalo a zaujíma, lebo o deti neprídeš a to vieš veľmi dobre.

alaguema
16. dec 2018

@simicka1234 zdá sa, že za túto chybu budeš musieť draho zaplatiť. Psychicky sa na to priprav. Ale nevidím dôvod, prečo by ti nemali zveriť deti. Musíš ale mať bývanie. Hľadaj si niečo, preštuduj všetky možnosti - možno ísť do bytu s nejakou inou mamou, ktorá je v podobnej situácii. Skús dať výzvu aj sem. Možno do podnájmu do rodinného domu k nejakým starším ľuďom. Riešenie sa nájde, keď ho budeš hľadať. Vždy, vždy, vždy je cesta. Nemaj strach. Mužovi to povedz veľmi rozhodne, že deti ti nevezme. Snaží sa ťa vytrestať cez ne. Povedz mu, že to registruješ a že to nedovolíš. To, že si urobila chybu a podviedla si ho, je medzi vami, nech do toho neťahá deti a nech sa nesnaží sa ti mstiť takým spôsobom. Nebuď na kolenách. Pochybila si, dokonca opakovane - si si toho vedomá, poučila si sa (dúfam) ale si stále človek, ktorý má svoju dôstojnosť a ak si dobrá mama, tak on nemá žiadne právo takto s tebou zaobchádzať a vyhrážať sa ti. Na súde neobstojí. A byt je jeho. Nerieš to, nemáš naň žiadny nárok.