Ako donútim manžela schudnúť?

frzeiovn
16. feb 2023

Ahojte baby,
možno máte rovnaký problém ako ja, alebo lepšie povedané môj muž. Už sme spolu 16 rokov, máme tri deti, má 43 r. Keď sme sa brali mal asi 85 kg a teraz 110 kg. Zdá sa mi to už dosť na jeho vek, ale neviem ho prinútiť niečo so sebou robiť...Nie je celkom športové nemehlo, vie napr. pešiu chôdzu😝 potom sa vie bicyklovať, ale to sa veľmi nechce, lebo ho operovali na hemoroidy a sa vyhovára, vie plávať, ale to ho nebaví, v bazéne sa len ovaľuje na kraji, ja som sa teraz s deťmi bola aj lyžovať, to nevie, lebo nechce, vedel by bežkovať, ale to že už zabudol...a furt niečo... Máme taký plán, že skoro každý deň, podľa situácie keď vydá ideme na 5 km rýchlu prechádzku a to je všetko. Ja som strašne akčná a vždy niečo vymýšľam ale on len ako sa nedá. Chodí do hory na prechádzky, lebo je poľovník ale to je tak všetko. Potom sa dobre napapá a vyľahne na gauč a číta alebo TV a mňa už ide roztrhať...Ideme sa s deťmi korčuľovať a on sedí na lavičke, že ho bolia nohy...No sa už neviem ako ho mám motivovať a keď mu to tak s láskou😍 pripomeniem, tak povie, že či ho nemám rada takého aký je! Zvykne ešte zobrať psa a sa ísť prejsť... So stravovaním je to tak, že je to, čo je v chladničke, teda všetko čo vidí skombinuje a potom ho bolí brucho...
Dajte nejakú dobú radu prosím

nwnw
16. feb 2023

@frzeiovn menej žrať jedine. Moj neveceria ked sa mu zda ze su tesnejsie rifle. Inak tiez okrem futbalu s kamosmi nic nerobi.

nique
16. feb 2023

U nas to bolo podobne. Ja som to nechala na neho. Lebo ja som sa snazila varit zdravo, motivovat ho na pohyb a ked siel s kamosmi von, dal si burger. Je dospely, musi sa starat o seba sam. Vyjedol sa na 120kg a ked uz dostal par poznamok od okolia, uvedomil si, ze je to vela. A chudne sam, prestal jest sladkosti, hlada sport sam. Zacal hravat tenis.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyan
16. feb 2023

Záleží od konkrétneho organizmu, ale 70-80% je strava. Pomôže asi len vyčistiť chladničku a ostatné priestory, aby nachádzal iba vhodné veci, keď si to nevie vyselektovať sám.

frzeiovn
autor
16. feb 2023

Ďakujem, len on je lebo sa nudí, povie že mu kupujem malé veci...

frzeiovn
autor
16. feb 2023

Ale ja nemôžem odstrániť hchladničku lebo máme tri deti a tie sú v nej tiež...😅

divokykonik
16. feb 2023

Môj muž začal s chudnutím sám. Neobliekol svadobný oblek po roku a zopár riflí. Akože on má 192 cm a mal cca 105 kg, nevyzeral zle, ale rozhodol sa chudnúť. Má už pod 100 kg a len zíram akého fešáka mám doma. Podľa mňa aj tvoj manžel sa musí sám uvedomiť, že treba niečo robiť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frzeiovn
autor
16. feb 2023

No môj meria zo 185-190 cm tak asi, on ja povie, že nebudem jesť po 17:00 ale vždy si nájde nejaký dôvod ako to zrušiť. A potom aj svokra, že nechaj ho veď vyzerá dobre, nič mu nechýba a takéto sprostosti rozpráva ako by som ho týrala...On neobliekol po asi 12 rokoch svadobný oblek, asi bol elastický😅

reanda
16. feb 2023

najdi si chudeho a daj mu pokoj

ckocka
16. feb 2023

Prestaň ho nútiť, to nie je tvoje dieťa ktoré musíš vychovávať. Ak chce so sebou niečo robiť on sám tak bude, ak nechce tak nebude aj keď sa na hlavu postavíš. A tak je to v poriadku.

frzeiovn
autor
16. feb 2023

@elizabet173
Ja som sa o seba začala starať po 10r materskej po troch deťoch a mám 63 kg a 173 cm, vkuse sa hýbem ale ja som aj taký typ, veľmi rada športujem len ho neviem donútiť to robiť so mnou...

ckocka
16. feb 2023

@frzeiovn A prečo si myslíš že to s tebou musí robiť?

jaskolka
16. feb 2023

Keď on nie je športový typ, nebude športovat, aj keby sa ty roztrhas. A čím viac ho budeš nútiť, tým viac sa bude vzpierat.
Jedine zdravá strava, to môže pomôcť, nekupovat zbytočne sladkosti, sladené vody, čipsy a podobne. Namiesto krémoveho koláča bábovku, ak deti chcú veľmi sladké, tak bublaninu s ovocím napríklad. V chladničke nemať tučné klobásy, slaninu, tučné syry a podobne.
Ale či to pomôže, a on si nebude trebárs kupovať dobroty sam, to ťažko povedať. Proste ak on nechce, nedonutis ho.

ivangeline
16. feb 2023

Spolocne zdrave stravovanie a pohyb. Proste nenutena forma. Len kupovat zdravsie varianty. Chodit na vylety,kde je nutny pohyb. U nas je to naopak. Prisli deti a schudol. :D

lujza123
16. feb 2023

@frzeiovn jedine varit a kupovať zdravsie potraviny. Keď rad chodí tak turistiku, ak je taky ze ide kam navrhnes a moc si nezistuje terén tak ho vziať akože iba na "prechádzku" na nejakúy riadnu 5 hodinový výstup..
Veľa chlapom otvorí oči veľká preventívna prehliadka u doktora keď zistia ze niesu celkom v poriadku..

No niekomu nepomôže nič a nikto, veľa ľudí je ľahostajných k sebe. Tento rok budem mat 40 a vidím to na mojich rovesníkoch, toto je taky vek kedy sa prvý krát začnú prejavovať následky zlého životného štýlu. Kto sa zle stravuje, nesportuje tam je obezita, problemy - vysoky tlak, presne aj tie hemeroidy, problémy s chrbticou, kolenami, často aj horšie ako cukrovka....
Ale takým nevysvetlis ze si za to z veľkej časti môžu sami

lujza123
16. feb 2023

@ckocka lebo ho miluje a chce aby bol zdravy

karolinakr
16. feb 2023

@frzeiovn dobra rada podlamna je zmena stravy, ked sa nechce hybat.Ja som rokmi na Instagrame nadabila nahodou na fitnesky, ktore varia a použivaju take suroviny o akych som nemala paru Ked si cela rodina zvyknete na zeleninu, ovocie, nizkotučne syry, jogurty nesladene mineralky - mate na pol vyhrate, lebo z toho sa tažsiepribera.Prekopala by som cely jedalniček a zapojila celu rodinu

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frzeiovn
autor
16. feb 2023

Ja skoro vôbec nevečeriam ale on príde hladný večer z roboty. Ja by som skôr povedala že v nesprávny čas nesprávne jedlo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckocka
16. feb 2023

@lujza123 A ona si vzala nesvojprávneho jedinca, ktorý nevie čo má robiť aby bol zdravý? A ak to nerobí, pravdepodobne nechce - a sme zase u toho že každý má právo robiť so svojím telom a zdravím čo on sám uzná za vhodné. Kedy ludia pochopia že manželstvom nevzniká žiadny nárok tomu druhému rozkazovať?

frzeiovn
autor
16. feb 2023

@ckocka áno. Ale nám by malo záležať na Tom druhom.

karolinakr
16. feb 2023

Ja tiež musim urobit zmeny hlavne s tymi večerami, u nas aj mlade baby chodia behat, ktore maju dobru figuru a nepotrebuju to. a pridat beh.Na nasej ulici behal ujko maraton do 85 rokov a je to na ňom vidno.Ma taku iskru v oku-nie je taky apaticky dôchodca..Teraz už bude mat okolo 93 rokov a sam si chodi nakupovat..Asi našiel elixir mladi

ckocka
16. feb 2023

@frzeiovn Záležať by nám na ňom malo, ale ani s dobrým úmyslom nemožeme zasahovať do jeho osobnej integrity. Záležať neznamená privlastniť si.

karolinakr
16. feb 2023

Toto mu možeš ukazat na inšpiraciu, tato babka začala cvičit okolo 67-69 roku

macekovam
16. feb 2023

@frzeiovn a akú má výšku? Ma vyslovene polupok a slaninu? Možno je to tým ze ty sa o seba stará a teraz máš v hlave len to.. Riešiš kila a posudzujes iných... Sorry za úprimnosť.. Ale väčšina žien keď schudnúť tak si myslia ze život sa točí len okolo kíl.. A nielen ich kíl ale aj kíl ostatných... Zabezpečí chladničku aby tam boli také veci ktoré keď zje tak mu výrazne neublížia... Var tak aby mal dosť bielkovín... Aj sladké mu dopraj ak to ma rad... A hlavne je.. Co nie je v chladničke to sa nezozerie...

zorkahorka
16. feb 2023

Pridaj mu vzDy do jedla prehanadlo 🤣 akoby si pisala o mojom muzovi.tiez ma 43,ked sme sa piznali,mal okolo 90 kg,teraz ma cez 110. Mne to nevadí, jemu ano,ale ma slabu volu. Rad si vyvara, rad papa a najma vecer