Ako donútim manžela schudnúť?

frzeiovn
16. feb 2023

Ahojte baby,
možno máte rovnaký problém ako ja, alebo lepšie povedané môj muž. Už sme spolu 16 rokov, máme tri deti, má 43 r. Keď sme sa brali mal asi 85 kg a teraz 110 kg. Zdá sa mi to už dosť na jeho vek, ale neviem ho prinútiť niečo so sebou robiť...Nie je celkom športové nemehlo, vie napr. pešiu chôdzu😝 potom sa vie bicyklovať, ale to sa veľmi nechce, lebo ho operovali na hemoroidy a sa vyhovára, vie plávať, ale to ho nebaví, v bazéne sa len ovaľuje na kraji, ja som sa teraz s deťmi bola aj lyžovať, to nevie, lebo nechce, vedel by bežkovať, ale to že už zabudol...a furt niečo... Máme taký plán, že skoro každý deň, podľa situácie keď vydá ideme na 5 km rýchlu prechádzku a to je všetko. Ja som strašne akčná a vždy niečo vymýšľam ale on len ako sa nedá. Chodí do hory na prechádzky, lebo je poľovník ale to je tak všetko. Potom sa dobre napapá a vyľahne na gauč a číta alebo TV a mňa už ide roztrhať...Ideme sa s deťmi korčuľovať a on sedí na lavičke, že ho bolia nohy...No sa už neviem ako ho mám motivovať a keď mu to tak s láskou😍 pripomeniem, tak povie, že či ho nemám rada takého aký je! Zvykne ešte zobrať psa a sa ísť prejsť... So stravovaním je to tak, že je to, čo je v chladničke, teda všetko čo vidí skombinuje a potom ho bolí brucho...
Dajte nejakú dobú radu prosím

taminka1986
16. feb 2023

@frzeiovn nic neni horsie ako aktivny partner a ten druhy je rad ze si posedi chvilu pri telke. Ja by som sa rovno rozviedla toto mat doma. Aby ma niekto nutil chudnut a trepat sa kade tade ked sa mi nechce. To ze ste manzelia ti este nedava pravo mu rozkazovat(s laskou pripominat)😅😅

vilma7
16. feb 2023

Zbytočne by s tebou aj športovanie, keby to po večeroch dobehol na gauči.
Prvoradá je strava...takých 80%. Poznám veľa ľudí čo schudli len zmenou stravovania a nešportovali.

deninka233
16. feb 2023

Nijako ho nedonútiš, ani jeho rodičia ho nedonútia, ani kamaráti ani náhodní okoloidúci v potravinách. Môj má 180kg, furt mu je zle, nemá na nič energiu, sex žiadny, nevie si obliecť ponožky, zaviazať topánky, zlomil posteľ, tak ma naštval a spí len na matraci, nemôžeme s ním nič robiť, lebo nevládze, nechce, nedá sa… A? Nič. Neschudol, neschudne, lebo jemu sa nechce (obmedzovať) , že tým obmedzuje celú rodinu, to je v poho 👌 A ja som zlá, lebo sa chcem rozvádzať 🤦🏻‍♀️ no nič, zase som sa samonasrala 🤐

karolinakr
16. feb 2023

@jj298 vidiš to? ty si genius..

fadama
16. feb 2023

@frzeiovn ak nechce nechaj ho tak, lub ho taky aký je.

zafir01
16. feb 2023

@frzeiovn počuj až som sa zľakla..... My 3 deti. Ja som rok po štvrtom pôrode... Akčná žena.
Môj muž. Keď sme sa spoznali 83 kg.. Teraz mal 96 ( ale už ma 6 kíl dolu zas za mesiac) takže je na 90...
Poľovník. Bicykluje, turistikuje, ma 41 rokov,... Také podobné, prácujecako kamionista, a tam vidíme obaja problém.
Teraz začal chodiť plávať.

Ono rozdiel je, že ten môj chce, snaží sa, a aj teraz keď si povedal, že chce schutnut, ma 6 kg za ani nie mesuac. On si vydrží stravu strážiť lepšie než ja.
Sam mi vie povedať, že sa cíti zle, že mudi dat dolu niečo, a aj preto niečo robí. A ja som tiež niekedy až moc akčná, tak mi občas nestíha.

Môjmu aj veľa kamarátov ci znamych distsli rôzne choroby, mladí 30 r muži. Od rakoviny, cez infarkty.. Takže muž si uvedomuje, že je dôležité sa o seba trochu starať a byt fit. Držím palce, aby si tvoj nejako vstúpil do svedomia

A ty môžeš urobiť preňho to, že chladnička nebude plná, aké bude tam len na varené niečo zdravšie ľahšie stráviteľné, a plus pre deti teda.
Nspr u nás nájdeš často mozarelu light, syrecky Olomoucke, kefír, biele jogurty, zeleniny kopec, vajíčka, nejaké tofu, tempeh, ako kedy, bryndzu. Kyslú kapustu
Takže z tohto keby si niečo vezme, tak nech si dá. 🤷🏻‍♀️

tiezjedna
16. feb 2023

@fadama to vážne?? Keď začne chľastať, tak ho má tiež ľúbiť takého aký je??🙄 To sú rady jak keby ho práskala bičom, pritom je to primárne o zdraví a o tom, aby si mohol užívať rodinný život s 3 deťmi vitálne.

marseillefan
17. feb 2023

V tejto téme sa tak trošku vidím... Tiež mám 43 rokov, tiež som pred 20 rokmi vážil 80kg... Pred Vianocami som mal už dokonca až 117kg. Ale ženy, poviem vám, že moja manželka mi za 20 rokov ani raz nevytkla moju váhu. Pritom sama je štíhla čaja a váži rovnako ako pred 20 rokmi. Jej to proste nevadí, lebo mám iné kvality. A ona je jednoducho úžasná.
Áno, aj bez manželky viem, že som tučné prasa.. áno, viem, že potrebujem schudnúť ak sa chcem dožiť 60ky. Len ono to bohužiaľ pre mňa extrémne ťažké až takmer nemožné. Výčitky od manželky by mi k tomu aj tak nepomohli.

frzeiovn
autor
17. feb 2023

@marseillefan
Ahoj, ja mu nerobím výčitky, len mu to tak jemne pripomínam, že by sme sa mohli viac hýbať, ja mu neodtŕham od úst, milujem ho a preto mi na ňom záleží, len ak to takto pôjde ďalej, nastanú problémy aj zdravotné, on sa síce hýbe ale asi málo v porovnaní s tým príjmom potravy....papa

elizita
17. feb 2023

@frzeiovn ono to vyzera, ze este nenasiel dovod preco by mal schudnut... zatial nema asi zdravotne problemy, neovplyvnuje to jeho sex vykon,... no, uz ked k tomu dojde a stale sa nezbada.. asi ti nezostava nic ine, len ho tahat tahat aspon von a z nakupov vymedzit nejake tie nezdrave jedla a vody... najlahsie by bolo aspon nejest po nejakom case.. ale ked on nechce... tazko s takym clovekom..

fadama
17. feb 2023

@tiezjedna to vážne? Porovnávať alkohol s týmto? Môj tiež pribral, mal 100kg. No schudol lebo sám chcel. Neopustila by som ho ani keby neschudol.

banderaska29
17. feb 2023

@deninka233 tak toto by som ja nedala. absolútne. na čo by mi bol taký človek do života. deti z domu raz vyletia, ale on zostáva. a s takýmto morbídne obéznym človekom čo kvoli rodine sa nezatne a nedá dokopy (hrozia mu aj zdravotné komplikácie, ak ich už nemá) tak si ju ani nezaslúži mat.

tiezjedna
17. feb 2023

@fadama a kde píšem opustiť? Reagovala som na bohumilú radu "maj ho rada takého aký je". Jasné, takže keď sa vyžerie tak, že sa do dverí nezmestí, začnú mu odchádzať kĺby a pridružia sa ďalšie problémy, tak aj potom nech si povie, že ho má mať rada takého aký je?? To vážne?? 😉 No ja ti neviem... s touto radou sa akosi neviem stotožniť, považujem ju za tragickú.

fadama
17. feb 2023

@tiezjedna nikto ta nenuti sa s mojou radou stotožniť, ver si tej tvojej. Neviem prečo dospelé ženy nevedia prijať iný názor.

Pekný deň maj.

marseillefan
17. feb 2023

@tiezjedna kĺby odchádzajú aj štíhlym ľuďom, aj zdravotné ťažkosti sa týkajú aj štíhlych... takže keď tvoj partner bude mať niečo z toho, balíš kufre a dovi dopo? V dobrom aj v dobrom?

kornelies
17. feb 2023

@frzeiovn Pri vyske 190 cm , 110 kg je pohoda, pokial ma svaly. Chlap ma byt chlapom a nie vytrasena cigareta. 😄 Nenut ho chudnut, zacni varit lahsie jedla. Vies, aby ta jedneho dna nezalo mrziet, ze chudne kvoli milenke. A vacsinou muzi stihlych zien maju milenky s tvarmi. 😁

tiezjedna
17. feb 2023

@marseillefan ešte raz - kde som napísala, že má baliť kufre??? Nikde. Len nesúhlasím s tým, že je treba všetko prechádzať slniečkovo... Že ľudia bojujú so všetkým možným je jasné, ale o tom snáď reč nie je. Tu sa bavíme o chlapovi, ktorý robí všetko preto, aby sa odrovnal. To neviem, čo je za druh lásky to akceptovať a nepokúsiť sa zmeniť jeho prístup...

katkazocele
17. feb 2023

@frzeiovn tak toto si rada prečítam tie rady, lebo jedna z prvých diskusií tu na MK čo som čítala bolo, že manžel chcel aby jeho obézna manželka schudla, lebo ho nepriťahuje už a to bol Texaský Masaker motorovou pílou ako ho tu mamičky rozsekali, ako si on neváži že mu porodila deti, má ju ľúbiť aj s kilami navyše, a ona ho má opustiť lebo si ju nezaslúži 😂 Neverím, že sa dá bez dotknutia citov, alebo urazenia polovičke povedať aby schudla/schudol 😅

tiezjedna
17. feb 2023

@katkazocele tak chlap nikdy neprejde kvôli tehotenstvám a následným hormonálnym výkyvom tým, čím prejdú ženy. Takže ak sa vydá na cestu k obezite kvôli vlastnej lenivosti a nenažranosti je to diametrálne odlišná situácia než u ženy, ktorá ku kilám prišla kvôli deťom. A u zakladateľky sa tiež môže časom prejaviť fyzický odpor voči manželovi, ak sa bude vedome a vytrvalo približovať postave sumo zápasníka, na tom predsa nie je nič nenormálne. Fyzická stránka nie je vo vzťahu prioritná, ale dôležitá je, nakecávať si, že nie je dosť naivné... Ale čo je dôležité - prístup partnera k svojim nedostatkom formuje náš uhol pohľadu. Keď budem vidieť, že si to uvedomuje, snaží sa, robí niečo preto, aby zase získal formu a mohol s nami tráviť čas plnohodnotne, tak bude moja miera tolerancie a pochopenia (v duchu oného mám ťa rada takého aký si) niekde úplne inde, než keď budem vidieť, že na všetko kašle, limituje kvôli tomu spoločný čas s deťmi a rodinou, je lenivý a bez záujmu.

katkazocele
17. feb 2023

@tiezjedna Ale súhlasíš že aj žena by nemala byť ,, sumo zápasník,, dúfam? lebo mať taký meter len na mužov by bolo pokrytecké nemyslíš?

breznica
17. feb 2023

Neviem čo tu kto splieta o príťažlivosti... autorke určite ide o zdravie manžela a otca detí. Mám takého chlapa,čo bol obezny od detstva a prinútilo ho schudnúť až to,keď mu v 30 rokoch na preventivke vyšli katastrofálne výsledky a mal začať užívať lieky na tlak. Schudol 30kg,spoznali sme sa a postupne sa zase vyjedol. Tento týždeň sa naštval a začína odznova, lebo si uvedomuje aká je nadváha/obezita škodlivá. Ja som tiež aktívny typ človeka, behám, bicyklujem,kde sa dá idem pešo a naučila som to aj jeho. O pár mesiacov má 40 rokov a vidí v okolí chlapov vo svojom veku ako sa im nabaluju diagnózy z ich nezdravej životosprávy

tiezjedna
17. feb 2023

@katkazocele píšem to vyššie... samozrejme, že sa to týka oboch pohlaví. Ženy by hlavne nemali tehotenské kilá alibisticky vydávať za niečo posvätné 😉 To tiež často slýcham... Ide proste o prístup, na tom sa to celé točí. Pretože zas objektívne musíme priznať (opäť pre obe pohlavia), že niekedy to proste nejde ani pri veľkej snahe. Ale to je už trochu OT, na inú debatu

katkazocele
17. feb 2023

@tiezjedna Dobre takže máme rovnaký pohľad na problém 🙂 Môžem sa ťa teda spýtať, teoreticky keby bol tvoj muž už tučný, nepriťahoval ťa, aké by si mu citlivo oznámila, aby začal so sebou niečo robiť, schudol. Kľudne napíš čo presne by si mu povedala, možno to pomôže aj ostatným mamičkám. Lebo mňa vážne nič nenapadá, čo by sa človeka nedotklo. Vieš keď niekoho urazíš že je tučný, tak sa môže ešte viac uzavrieť a ešte viac opustiť, teda to si myslím 😕

tiezjedna
17. feb 2023

@katkazocele ja by som to určite riešila ešte než naberie ako Michelin... a keby k tomu nejakým omylom došlo, tak prvý by odišiel fyzický kontakt z mojej strany, to som si na 100 % istá.

timi247
17. feb 2023

@frzeiovn mne to teda vôbec nepríde veľa, keď 190cm chlap ma 110kg

nika_17
18. feb 2023

A co keby si potraviny kupovala len ty,pripadne mu var alebo pripravuj nieco zdravsie.Strava vela spravi

mimi16
18. feb 2023

@taminka1986 presne súhlasím. Premotivovaná a preaktivovaná osoba je des.

dodo1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
semtexka1
18. feb 2023

Môj začal chudnúť, keď som chudla ja, každý má chválil ako výborne vyzerám, že som kočka a potom ho samého trklo.. Lenže teraz opäť pribral a ja tiež a hneď ako sa oteplí, tak ideme na vec. Jeho straší hlavne strach z chorôb, z boľavých kĺbov a pozerá v telke tie premeny. Ešte pomáha, keď ho kamaráti podrypnu, že pribral, alebo keď si nevie zapnúť nohavice. Povedz mu, že máte 3 deti, ktoré vás budú ešte veľmi dlho potrebovať zdravych a silných a keďže ho miluješ, rada by si mu pomohla trošičku sa dostať do formy, kým sa ešte ľahko dá. Tak sa ho opýtaj, ako by si mu mohla pomôcť? U nás sú najhoršie večerné vyzieracky, čiže najlepšie je ta varená večera, potom nepchá do seba chlieb a pod. A žiadne zásoby lakociniek..

zoeeoz
18. feb 2023

@frzeiovn strava, strava, strava...ja som teraz stravou za cca 2m dala dole 13 kil..mojho otca som na to nahovorila tiez a po 1m ma dole 10 kil...strava je zaklad, ked pochudne a az potom zacne sportovat...