AKo dostať 30 ročného syna preč z domu? Mamahotel.

viachlav
7. okt 2018

Mám 30-ročného syna,ktorý stále býva s nami v jednej domácnosti, na ktorú neprispieva ani centom. V domácnosti nepomôže ani so žiadnou prácou,alebo len vtedy,keď už som na infarkt. Nemôžem ho dostať z domu.Čo mám robiť?

dskjhfdlkdjhl
7. okt 2018

@viachlav ak mu varis/peries atd, tak prestan. Bud odide sam, alebo Ti zacne pomahat.

lindusss2016
7. okt 2018

@viachlav a pracuje? Ak ano, treba mu normalne vysvetlit, ze prispievat bude, ved snad to pochopi. On nedava nielenze na rezie, ale ani jedlo si neplati? Ci ako to mame chapat? Ak je aj bez prace, normalne ho pobalte a dovidenia, nech si ide na seba konecne zarobit najlepsie do zahranicia, na co tam zivite dermozraca?

sense
7. okt 2018

@viachlav prestan robit mama hotel a trvst na prispievani na domacnost s stravu

miriam11
7. okt 2018

@viachlav za chyby sa plati. Prepac, akú mal vychovu vidis teraz. Neper, nevar, nelutuj, nepolav. Čo ine uz teraz radit?

matazirafa
7. okt 2018

@viachlav nuž čo si si vychovala to máš teraz je tak trochu neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Pracuje a neprispieva a prehajdaka čo má alebo ani nerobí a ty ho ešte živíš?

janinah
7. okt 2018

ožeň ho,nech žerie nervy niekomu inému😀
a teraz vážne-je to tvoja vizitka a nechápem čo si robila doteraz /bez urážky/ ,pre mňa a iné matky dospievajúcich synov je toto výstraha,ako nedopadnúť...fakt len rázny rozhovor a pravidlá..a jeho otec čo na to?tiež by mal zaujať nejaké stanovisko...

viachlav
autor
7. okt 2018

No,prať mu už neperiem,ale neprispeje ani na pracie prášky.On si nekúpi ani sprostú zubnú pastu a toaleťák. Pracovať pracuje. Stravuje sa striedavo, to je keď má peniaze tak,to je pizza,sushi...Keď nemá,tak mamin obed sa dá tiež zjesť. S manželom sme sa mu venovali,keď bol mladší a nie sme zbohatlíci,ktorí pchajú deťom peniaze,ale nestarajú sa o ne. Sme skôr rodina,kde nebolo peňazí nazvýš,ale nikdy sme neboli úplne bez prostriedkov.

janinah
7. okt 2018

máte aj iné deti?

klarissa25
7. okt 2018

Normalne sa s nim porozpravajte, a vysvetlite mu co od neho ocakavate, ak to nepojde ani po dobrom tak by som trochu pritvrdila...

mpg
7. okt 2018

@viachlav Teraz je veľa takýchto prípadov, tie "deti" by sa mali už oženiť a osamostatniť, naplánuje niečo také? Aspoň že pracuje...

evittam
7. okt 2018

@klarissa25 30-rocnemu vysvetlovat co sa od neho ocakava?
@viachlav To si robíš srandu? Ty zivis a staras sa o 30rocneho dospelého muza a on nevie co sa patri ked uz nie je schopny byt samostatny? Doteraz ste ho ako vychovavali? Moj 10rocny syn mi pomaha.....

dskjhfdlkdjhl
7. okt 2018

@viachlav no, tak potom pekne priamo, slusne, ale razne-bud alebo. Teda bud zacne fungovat ako dospely, alebo nech ide. Nie si povinna zivit stareho capa.

evittam
7. okt 2018

@mpg Kto by ho chcel? Ved mamicka sa postará. Jedine ďalšia taka čo nič nečaká len "hovado" co pride domov z práce a nič nespraví a ani sa o nic nepostara.😁😉

dkethe
7. okt 2018

oj to je katastrofa. ja dufam ze sa nenajde ziadna dobrosrdecna zienka ktorej tikaju biologicke hodiny a neoslobodi ta na ukor seba :D ten chlap je uplne zufaly material. no povedz mi, ako ho nedokazes vyhodit z domu? podla mna proces na 3 minuty a ver mi, ze je to tvoje jedine riesenie. len ho prijmi vo svojej hlave.

klarissa25
7. okt 2018

@evittam tak ja viem, no ale asi to zjavne nevie resp nechce vediet, a zase ked im to doteraz nevadilo, resp doteraz sa o neho "starali" je to tazko

radkamikic
7. okt 2018

Dat ultimatum ak sa nestane naprava, zrusit trvaly pobyt a vykazat z bytu ak neide po dobrom tak za asistencie policie...a v tridsiatke je cudne ze je presvedceny ze mamahotel trva vecne.

viachlav
autor
7. okt 2018

@janina ano,aj dcéru,ale tá žije už roky v zahraničí

@klarissa25 To sme skúšali,odišiel na mesiac do podnájmu,ale vrátil sa.Manžel sa ho zastáva,že vo veľkom dome by sme ostali sami,ale ja len chcem,aby sa trocha spamätal.Aby nám s domom pomáhal,pretože,keď ssa o dom nestaráte tak začne pustnuť. Ja aj manžel sme invalidi a nezvládame robiť tak ako keď sme boli zdraví.Už som myslela,že sa obrátim na mediátorov,aby mi s tým pomohli,ale akosi sa bojím.
@evittam
@evittam
@dkethe
@radkamikic
@radkamikic
@radkamikic
@radkamikic
@radkamikic
@radkamikic
@radkamikic
@radkamikic
@radkamikic
@radkamikic

bodka13
7. okt 2018

@viachlav keď počujem o takýchto prípadoch, vždy si spomeniem na maminu a seba keď som sa po skončení školy zamestnala - mesačne som našim dávala 500sk ( bolo to v roku 1991 a moja výplata bola 1900sk) ...brala som to tak, že je normálne prispievať a samozrejmosťou bolo pomáhať s domácimi prácami.... takže mojich synov čaká presne to isté
PS : najväčším prekvapením bolo, keď mi naši pred svadbou tie "moje" päťstovky dali v obálke 😍

dskjhfdlkdjhl
7. okt 2018

@viachlav takze vy dvaja ste invalidni a jemu nie je hanba nechat sa obskakovat? Muzovi vysvetli, ze synovi najviac pomoze, ked mu oci otvori, riadne ho spucuje a bud zacne fungovat, alebo nech taha.

radkamikic
7. okt 2018

Ked sa po mesiaci vratil a mohol pokracovat v starych sposoboch tak ine nepomoze len radikalne riesenia...s manzelom nezvladate tolko ako v mladisti tak by som predala dom isla do mensieho a zvyskove peniaze si uzila ...pomahat detom mozeme ale dospele deti nemozeme vodit za ruku a ofukovat navzdy

eliska13
7. okt 2018

@viachlav od prvej výplaty mal byť naučený, že má dať niečo do domácnosti.Ini chlapi v jeho veku platia hypo a živia ženu s dieťaťom.Ako k tomu príde jeho sestra?normálne rozhovor veď ho nevyhadzujes, ale chces, aby prispieval na nájomné, stravu...to čo hovorí tvoj muž je hlúposť vydrziavat si syna, lebo dom začne pustnúť?a ako sa syn bude na tom spolupodieľať, keď na bežné výdavky nedáva?nepoviem, keby to bol vysokoškolák čo študuje a brigáda, ale aj takého treba učiť, že všetko niečo stoji.
Podľa mňa on ani nevie koľko máte vydavkvezmi pero, papier zrátaj a povedz koľko bude prispievať či nie je s ním žiadna dohoda?ináč spolu komunikujete normálne?

oliva276
7. okt 2018

@viachlav - čo robí so zarobenými peniazmi, keď nemá ani na pravidelnú stravu?

viachlav
autor
7. okt 2018

@evittam Aj mne pomáhal,keď mal desať,ale prišla puberta a chlapec sa zmenil,takže ešte nevieš čo ťa čaká. Ja nemienim počúvať,že ako si si vychovala,tak máš.Nikdo nikdy nevie čo za človeka z dieťaťa vyrastie. Často sa stane,že rodičia vychovávajú svoje deti dobre,ale nie vždy to vyjde. V práci ho majú radi. Je inteligentný,s kolegami aj zákazníkmi vychádza veľmi dobre.Ani na nás nie je zlý,len sa mu nechce od nás odísť a prísť o pohodlné bývanie.

@eliska13 Komunikujeme normálne,ale neprispieva.Nadstavili sme poschodie,že keď sa ožení,bude s nami bývať aj s rodinou,takže sme ho vlastne utvrdili v tom,že bývať bude u nás,ale nikdy som mu nepovedala,že nemá prispievať na domácnosť. Akosi sa sám tak rozhodol aj keď ja mu to vyhadzujem stále na oči.Už som ho aj pobalila a veci vyložila pred dom,ale len sa mi vysmial

@oliva276 Má frajerku

@radkamikic Nad týmto už naozaj reálne uvažujeme.Dokonca už tu boli aj realitní makléri,ale taký dom nepredáš zo dňa na deň

beky1813
7. okt 2018

A co ine sa da pouzit ako, co si vychovas, to mas? Mne mama rovno po skole povedala, ze bud pojdem na vysku, alebo jej budem prispievat. A pri jej razantnom tone mi bolo jasne, ze ked nebudem prispievat, najdem si kufre von a vymenene zamky

0silvia0
7. okt 2018

@viachlav to ze neprispieva je jedna vec. To treba poriesit. Ale druha vec je, ze vy mate velky dom a nevladzete a ocakavate, ze syn vam bude okolo domu robit. Neviem ci chcete aby makal v zahrade, alebo treba dom opravovat a rekonstruovat. Ak k tomu nema vztah, chodi do prace on to asi berie tak, ze pride z prace a chce oddychovat- nevieme co ma za pracu, ak manualnu, da sa to ciastocne pochopit. Takze velky dom, vela prace, syn nepomaha, zvazte prestahovanie do mensieho domu alebo bytu a to neviem ci sa syn bude chciet s vami niekde v mensom tlacit. Treba uvazovat racionalne.

evittam
7. okt 2018

@viachlav Co ma čaká? Určite nebudem zivit 30rocneho "corgona", ktory si nevazi vlastných invalidných rodicov a vyvaluje doma sunky a necha sa obskakovať. To je všetko.
Nech ho obskakuje frajerka. Ci len u nej si spraví dobre a ide zadarmo do "mamahotelu".....Komu by sa chcelo odist?! Všetko zadarmo....

lenkacanigova
7. okt 2018

ahoj, a ta frajerka, ona to nevidi? mne by zacalo blikat svetielko, ked vidim ako sa sprava k rodicom, ze neplati, a nech sa zivit od invalidov, to iste bude robit aj jej, ako par dni po vyplate hojno a zvysok mesiaca hovno?

viachlav
autor
7. okt 2018

@dkethe Predtav si,že sa našla,a bolo ich viac. Teraz už len jedna,ale to je to isté a je to u nás.A hovoríš,že ľahký proces.Ak by bol, tak by som nebola na tejto stránke. Nechci sa v živote dostať do takejto situácie

bodka13
7. okt 2018

@viachlav chyba je asi tá, že ste mu ani priamo nepovedali aby prispieval, keďže už zarába

viachlav
autor
7. okt 2018

@evittam
@bodka13 Ale povedali,asi miliónkrát