Ako funngovať s deťmi môjho partnera?

adrina
7. sep 2015

Ahojte...rada by som pokecala na tému ako vychádzať s deťmi svojho partnera a Vaše skúsennosti...čo sa týka aj zasahovania jeho ex do našich životov.... Rady ..skúsennosti..postrehy...teším sa...🙂

maciatkolulu
7. sep 2015

@adrina Prepáč, ale to býval V hotely, alebo V prenajatom byte keď sa K tebe nasťahoval, keďže si nebola dôvodom rozchodu A byť nechal ex ? A keď vyššie výživné musí byť aj väčší príjem snáď. Píšem nie V zlom, ale logicky mi to Z toho vychadza

maciatkolulu
7. sep 2015

@adrina ja totiž nevidím A ani nechápem dôvod prečo na teba útočí a je taka agresívna, to len tak bez dovodu?A aj tá náhoda, že bývate na jednej ulici je fakt zvláštna. Ja viem, náhoda je blbec

adrina
autor
7. sep 2015

@maciatkolulu býval v kamošovom byte... 😉 a jeho ex tiež pracuje...tiež ma nemalý príjem...to že ona si chce našetriť..neznamená že druhá strana má si ruky nohy zodrať....
ja tu neutočím na exku...ani si nič nedokazujem...ako som spomínala...tiež som aj exka ...
priateľ platí okrem výživného aj tréningy...všetky štartovné príspevky...on má náklady s cetou na súťaže...vozí ich 3x týždenne na tréningy...lebo maminka to neurobí....

amstelko
7. sep 2015

@adrina niekomu to nemá význam vysvetľovať, škoda slov

adrina
autor
7. sep 2015

@maciatkolulu náhoda je blbec....to máš pravdu
a že útočí...no útočí...nieje to ani o mne konkrétne...ale o tom,že som jeho partnerka...
jej predstava bola..že ostane navždy sám a bude 24hod. k dispozícii,keď ona bude mať nejaké prianie

victory06
7. sep 2015

@adrina nepaci sa mi vobec, kam sa to tu zvrhlo. A myslim, ze nikto nie je v tvojej kozi, a vo vasej domacnosti, aby mal nejake pravo sudit ta. A ked si zvedava na skusenosti, tak ta mozem ubezpecit, ze v takej situacii vobec nie si sama. Mam tiez manzela, ktory uz bol predtym raz zenaty, a ma z predchadzajuceho manzelstva dve deti. Dovodom ich rozvodu bol manzelkin novy vztah, v case jej odchodu zo spolocnej domacnosti uz cakala s druhym muzom dieta, takze rozvod bol tym, co ona chcela a bola velmi ustretova zo zaciatku, moj manzel mohol byt s detmi, kedykolvek chcel. My sme sa v tom case vobec nepoznali, zoznamili sme sa asi rok po rozvode. Takze tiez nie som pricinou rozpadu rodiny. V tom case, ked sa jej este vsetko zdalo byt skvele a uzasne, a novy partner najlepsim chlapom na svete, bola celkom fajn. Dokonca napisala manzelovi, aku ma radost z toho, ze si aj on nasiel novu partnerku, a dufa, ze aj on bude taky stastny, ako je ona s novym muzom. Skratka, uz spominana idylka z americkych filmov. Zrazu ex zacala presviedcat deti, ze ich biologicky otec nie je ich otec, ze oni uz maju noveho otca - jej noveho partnera. Deti este male, tomu vobec nerozumeli, nechapali ako sa zrazu z jedneho dna na druhy moze niekto iny stat ich otcom. A zrazu vznikaju problemy, ze deti maju stale svojho biologickeho otca radsej, nez jej noveho partnera. Tak zacala obmedzovat styk s otcom. No ale deti aj po niekolkych rokoch maju k otcovi stale blizky vztah a tesia sa na vikendy s nim stravene. Teraz uz velmi kontakt nemoze obmedzovat, pretoze deti si uz trochu vacsie, maju viac rozumu, a ked im mama povie, ze otec pre nich nemoze prist a nepojdu k nemu na vikend, uz si to chcu sami overit a pytaju ju, ze mu chcu zavolat a pocut to od neho. Pretoze taka situacia, ze si ich na vikend naozaj nemoze zobrat, sa vyskytne mozno raz do roka, a to musi mat naozaj vazny zdravotny alebo pracovny dovod. Jej vadi, ze aj po rokoch maju k otcovi stale blizky vztah a jej noveho partnera ako otca nevnimaju. Ja sa prave nesnazim presviedcat ich o tom, ze maju mat ku mne taky vztah ako k matke. To ani nie je mozne. Tak ako si napisala, ja im mozem byt maximalne dobrou kamaratkou. Snazim sa maximalne ovladat a o ich matke rozpravat len pekne. Ked povedia, ze mama sa zo mna vysmieva, aka som skareda, tak som si ich posadila a vysvetlila im, ze to, ako niekto vyzera, nie je v zivote to podstatne. Ze je dolezite to, ake ma kto srdiecko. Snazim sa im pri kazdej prilezitosti zdoraznit, ze ich mam velmi rada, lebo lubim ich ocka, a oni dvaja su jeho sucastou. A pravdou je, ze do ich vychovy absolutne nezasahujem. Nechceme im vyrabat chaos v hlavickach a tych par dni v mesiaci, ktore travia u nas, ich prevychovavat. Vzdy sa spytam, co im mamina vari, co kupuje na jedenie a prisposobime sa na tie 2 dni ich stravovaciemu rezimu. Nie so vsetkym suhlasim, ale deti potrebuju stabilitu, uz si zazili dost turbulencii v zivote, tak aspon v tom, co dokazeme zariadit, sa snazime vytvorit im podobne podmienky. A pokial s nimi treba riesit nieco zavazne, vzdy to necham len na manzela. Aj ked takych situacii je minimum. Skor sa snazime urobit detom zaujimavy program, venovat sa im v maximalnej moznej miere, vsetko sa snazime podriadit potrebam a zaujmom deti. Vsak su u nas len kazdy druhy vikend, takze stale mame dalsi vikend na to, aby sme si urobili program zasa podla nasich predstav. A myslim, ze co sa tyka deti, celkom to funguje. A dufam, ze nam to vydrzi co najdlhsie. A ex ma obcas "svoje dni", kedy riesi vsetko mozne, ale tesi ma, ze manzel si to uz nepripusta. Zo zaciatku sa tym trapil, mal potrebu jej vo vsetkom argumentovat, ale casom pochopil, ze je to zbytocne a teraz s nou riesi uz len prakticke zalezitosti tykajuce sa deti, ziadne osobne a emotivne zalezitosti. A este sa ma dost dotklo vyjadrenie, ze my nove partnerky nemame co travit cas s detmi nasich muzov. Ja s tym absolutne nesuhlasim. S manzelom mame pekny vztah a je pre nas dolezite travit spolu maximum volneho casu. Mozno prave vdaka tomu mame pekne manzelstvo. Jeho deti su a vzdy budu sucastou jeho zivota, ale tou som aj ja. Tak preco by to mal silou-mocou rozdelovat? Ja deti neoberam ani o sekundu casu straveneho s ich otcom. Napriklad netusim, ako by dve deti naraz ucil plavat, lyzovat alebo cokolvek ine. Pri vsetkom mu pomaham, a ani nahodou si nemyslim, ze by to bolo na skodu. Prave naopak. Drzim palce, aby sa vztahy s partnerovymi detmi len zlepsovali. Ak pre to urobis maximum, uvidis, raz sa to vrati.

winonajedna
8. sep 2015

@maciatkolulu nezijem s ním, nikdy som nezila a ani nebudem. Mam seba a svoje dieťa natoľko rada,že sa svojho sukromia a kludu nikdy nevzdam a už vobec nie kvoli chlapovi.

alaguema
8. sep 2015

@adrina môžem sa opýtať čo bolo dôvodom rozvodu? Lebo to, čo popisuješ, je naozaj extrém. Buď ste spolu začali krátko po jeho oficiálnom odchode od manželky, alebo je ona presvedčená, že ste spolu niečo mali už počas ich vzťahu. Inak si neviem vysvetliť, prečo by robila také extrémne scény a prieky.
Necháp to ako útok, iba sa zamýšľam...Ktovie, ako by to sem napísala ona.

@victory06 nemyslím, že by nové manželky nemali tráviť čas s deťmi partnera, ale iba ak to chcú aj tie deti. Nie nasilu. A ak situácia ešte nie je "usadená" a sú tam problémy a tie deti majú voči novej partnerke výhrady, tak nevidím zmysel v tom, aby sa na ne tlačilo, že jednoducho musia tráviť čas aj s ňou. Konkrétne v tomto prípade jedna z dcér si zatiaľ k zakladateľke nenašla cestu. Preto som napísala, že by podľa mňa bolo správne, aby pre začiatok otec trávil čas s dcérami bez nej. Dieťa by malo mať v tomto prednosť, keďže je v tom celom nevinne a je to dieťa, kým ona je dospelý človek a mala by mať schopnosť tieto veci pochopiť. A naozaj nechápem, kde je vlastne s týmto problém. To nemôže muž raz začas tráviť čas bez svojej partnerky?

winonajedna
8. sep 2015

Mne sa páči, ako každá vysvetľuje zákulisie a zaklincuje vetou "... Takze nebola som dôvodom rozvodu" 😀 Pričom 90% rozvodov je kvoli neveram a chlapi sú tak jednoduché a lenive stvorenia,že kvoli inému by sa ani nerozviedli.....a tak by som naozaj chcela raz čítať aj úprimne vyznanie (vetu) od ženy,ktorá napíše úprimne "áno, rozviedol sa kvôli mne" 😎

littleslovak
8. sep 2015

@adrina ak by si niekedy chcela aj viac pokecat, kludne napis IP. nie vsetky zazitky su vhodne do verejnej diskusie 🙂 ja este len zistujem, ci je problem tam kde si myslim ze je alebo inde. a hrozne dufam ze s jeho starsou dcerkou je to ozaj len o tom ze je pubertacka a s jeho exkou o tom, ze si este nezvykla. oni boli zobrati a aj celkom dlho (detaily tu pisat nejdem) a my zatial svadbu riesit nejdeme, asi pride skor to babo ako ta svadba u nas. a tiez som zvedava ci to potom pochopi ze to so mnou asi ozaj mysli vazne. ono je to v podstate jedno ci svadba ci dieta... myslim si ze oba su dost vazne kroky na to aby to tie exky pochopili. kazdopadne gratulujem ti k zasnubam a drzim palce v tvojej situacii aj dalej.

@winonajedna z toho co si napisala si sa zjavne nikdy v takej situacii neocitla. nie je to o tom ze my by sme nieco silou mocou chceli... ked raz ma moj chlap deti a miluje ich nadovsetko, spravim ja ako jeho partnerka vsetko preto aby s nimi bol kolko sa da a aby sa mali dobre ked su s nami/u nas. a naozaj mat dieta na vikend neznamena ze tato s nim pojde do hotela. u nas mu je predsa dobre, ma miesto na spanie, ma k dispozicii telku a ma domacu stravu. spravime mu program a je rad. nevidim na tom nic cudne a uz vobec nie zle. a rozhodne nie sme cudzie, zijeme s ich otcami 😉

adrina
autor
8. sep 2015

celá táto diskusia sa rozbehla nesprávnym smerom...cítim sa ako bosorka v období inkvizície....priznaj sa...lebo ťa upálime alebo ukameňujeme...a k čomu??? že som konečne šťastná...žijem v normálnom milujúcom vzťahu..moje deti konečne vedia...že aká je úloha chlapa rodine....
nič som nerozvrátila...nemôžem za rozpad ich vzťahu a budete tu niektoré do mňa útočiť...že no určite...a v konečnom dôsledku...ženy ktoré niečo rozvrátia..myslím nejakú rodinu...tak zrejme to tam nefungovalo...lebo čo funguje..sa rozvrátiť nedá...
ale celé je to jedno...nechcem tu rozoberať ako,kedy a prečo...detaily môjho života...chcela som len vedieť a poznať skúsennosti iných báb...aké vzťahy majú s detičkami svojho nového partnera....nič viac nič menej....
nebudem sa tu obhajovať...nebudem ani nadávať na exku...tým nič by som nezískala...a ani to nepotrebujem...kto ma rozumie...rada popíšem s ním ďalej

guinevre
8. sep 2015

@winonajedna Nie je to vlastne jedno? Clovek sa nerozvedie od partnera koho s kym mu to klape. A nie su len chlapi lenivi. Ked su ludia v manzelstve, su tam deti, spolocny majektok, tak nie je prakticky rozvadzat sa, obaja vedia, ze to dobre nefunguje. Je potom len otazka casu kedy si muz alebo zena najdu niekoho kto im roztoci svet, a potom uz rozvod stoji za to. Bohuzial je to casto tak.

victory06
8. sep 2015

@alaguema mas pravdu v tom, ze deti by mali mat prednost, lebo su v tom nevinne. Ale tie vikendy s detmi nie su raz za cas, je to kazdy druhy vikend. Nastastie, u nas nie je problem v tom, ze deti by mali voci mne nejake vyhrady. Ale pokial by mali, tak by som im asi neustupila. Nechapem, preco by nase dieta malo travit kazdy druhy vikend bez svojho otca a ako by som mu vysvetlovala, ze ocko je teraz s tvojimi nevlastnymi surodencami a my s nimi nemozeme byt...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babatkoling
8. sep 2015

@adrina napis IP ak chces, na Slovensku este neskoncila inkvizicia, specialne tu na koniku je vela moralistiek, ktore si ale casto nevedia upratat pred vlastnymi dverami...
Liezt niekomu do temy a rozdavat rady, ked clovek nema ani najmensiu sancu ako to v danej situacii vyzera - to je take konikovske...

lubkavargova1
8. sep 2015

No zeny, zase ste ma utvrdili len v jednom: od zenatych a rozvedenych ruky prec. Furt je to debakel...ale potom kde najst toho praveho kruci????? 😅 😅 😅

guinevre
8. sep 2015

@lubkavargova1 No, jedno je iste, na MK si ho nenajdes 😀

winonajedna
8. sep 2015

Veľmi múdro 😉 debakel je jemné pomenovanie 😀 pre mňa je to sliapnutie do "H-ačka"

adrina
autor
8. sep 2015

@winonajedna šliapnuť do H-čka môžeš aj so slobodným chlapom bez záväzkov...takže vždy je to debakel 😒

alaguema
8. sep 2015

@adrina ja som sa ťa slušne opýtala, nemáš povinnosť odpovedať. Zbytočne sa staviaš do úlohy obete a dramatizuješ. Typické pre koňa je skôr to, že ženy sem píšu o radu, ale len takú, aká sa im pozdáva. Akonáhle si prečítajú niečo, čo sa im páči menej, sú z nich obete nespravodlivosti. Napíšem ti teda moju skúsenosť - mala som kedysi vzťah s rozvedeným mužom, ktorý mal dcéru. Rozviedli sa dávno predtým ako sme sa my stretli (vidíš vôbec nevylučujem takú možnosť), s jej dcérou som vychádzala super, chodievala k nám na mesiac počas prázdnin (bývali v inej krajine), s jej mamou som sa poznala a boli sme spolu párkrát všetci spolu na večeru. Taká skúsenosť ti ale asi nič nedá.
@victory06 úprimne? Ľudia sa dnes rozvádzajú ako na páse. Pri prvom probléme zutekajú. Potom si samozrejme nájdu iné vzťahy, lebo pochopiteľne nechcú byť sami. Poniektorí majú ešte spoločné potomstvo a v celej tej mele, chce každý ten svoj kúsok spokojnosti. Zložité. Pričom sa mnohé manželstvá dajú zachrániť, len chýba vôľa a snaha, lebo každý má pred sebou vidinu nejakého svojho šťastia. Obvykle ho aj nájdu, lebo každý vzťah je v začiatkoch pekný. To je aj mantra týchto ľudí - som konečne šťastný/á...to, že sú nešťastné deti...no, nejak sa to spraví. A potom je ešte otázka, do kedy to šťastie vydrží, lebo problémy, ktoré sa neriešili v predošlých vzťahoch, sa zvyknú vracať aj do nových. Pritom sa dali riešiť aj v tých minulých. Osobne si myslím, že mimo vzťahov, kde sú závislosti, alebo násilie, stojí za snahu zachrániť každý vzťah, v ktorom sú deti.

adrina
autor
8. sep 2015

@alaguema odpovedala som IP....ja nepíšem...že mám niečo proti iným názorom ,s ktorými nesúhlasím...to sa mýliš...mne sa len nepáči...keď niektoré baby majú potrebu sa do mňa navážať a silou mocou mi dokázať,že ja som tá zlá....a v konečnom dôsledku...budeme sa tu haniť ☹ ☹ ....ja som si sem neprišla nič dokazovať...a ako si si mohla všimnúť..ani tu neohováram a nešpiním jeho exku...

alaguema
8. sep 2015

@adrina myslím, že nikto v tomto nie je zlý. Každý asi robí, ako vie a v danej chvíli dokáže. Ja každému želám, aby našiel silu riešiť svoje problémy so cťou a správne. Žiaľ, všetci to občas pokašleme. Ideálne by bolo, keby mal každý na zreteli v prvom rade deti. Nie len tie svoje, ale všetky zainteresované.

tilda
8. sep 2015

@adrina citala som len par prvych prispevkov... preco musi byt ex vzdy ta striga? a ako vies, ze deti hucka proti tebe? ja mam takuto skusenost (zatial): momentalnu frajerku mojho ex ma dcera radsej ako vlastneho otca, detto podla toho, ze konecne dcera nepozera stale u otca telku, ale ked ma (mal) tu priatelku, vzali ju na prechadzku, do detskeho divadla - i ja som rada, ze si niekoho nasiel, velmi im (netajim, ze prave kvoli nasej dcere) ten vztah prajem 🙂

betka239
8. sep 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

toto je neverending story :/

adrina
autor
8. sep 2015

@tilda ja som nenapísala,že je striga...ona aj na súde bojovala o to,aby deti nechodili do našej spoločnej domácnosti...jedine ona má s tým problém...a keďže deti to denne počúvajú..že sú zradkyne keď k nám pôjdu...tak samé majú problém,čo majú vlastne robiť...lebo mamku ľúbia...
s nami tiež chodievali na výlety...rôzne podujatia a cítili sa fajn..kým mamina v nich nevyvolala pocit viny...tak radšej už nechcú byť ani s ockom..lebo majú strach..že aj to je zlé...
ako som už písala...aj ja som exka...a nemám problém s priateľkou mojho exa...deti k nim chodia bez problémov.... 😉 😉 😉 😉

tilda
8. sep 2015

@adrina preco nechce, aby chodili k vam? musi mat snad nejaky dovod. asi by to mal riesit tvoj muz, ty nemozes urobit absolutne nic. zaujala by som neutralny postoj, urcite sa nenechaj zviest do nejakeho boja s nou, to by uz bolo pre decka uplne peklo. moja dcera nechce chodit k otcovi - frajerka nefrajerka. dovod nemusi byt len v zenach, ten chlap co sa tvari akoby sa ho to netykalo, by mal zaujat stanovisko...

adrina
autor
8. sep 2015

@tilda no nechce...lebo som tam ja....ale konkrétne ti to neviem rozviesť...nakoľko ani pani ex to nevie sama....všetko vyzerá tak...akoby len hľadala spôsoby ako všetko čo najviac skomplikovať....jasné že ja do toho priamo nezasahujem a ani neriešim...rieši to otec...ale bezvýsledne...ex neustúpi a decká v ich veku majú vtom chaos
a úplne neutrálny postoj sa nedá zaujať...lebo fungovať ako sa pani ex rozhodne či mu dá deti..či deti budú chcieť ísť a či pôjdeme spolu..či každý zvlášť je dosť o držku....

tilda
8. sep 2015

@adrina nemate to nejak sudom upravene?

adrina
autor
8. sep 2015

@tilda rok sa na súde riešil styk s deťmi...rozsudok je aj tak na dve veci...neakceptuje ho exka...len do takej miery ako jej vyhovuje...
napr. cez prázdniny mali byť deti s otcom od 15,8-30,8....s plačom uprosila,že jediný voľný termín do HR je od 14.8. a ona chce ísť veľmi s deťmi...vyhovel jej..a po návrate z dofči je už zlý otec..čo si nevzal deti...a má jej kompenzovať stravu za 2tt čo mali byť s ním..a mne príde sms typu..že jej dlžím 2tt starostlivosti....
a na margo tých "dlžných" 2tt...otec navrhol že si vezme deti ihneď k sebe...tak to už bolo..že k nám v žiadnom prípade...☹

tilda
8. sep 2015

@adrina waau,to je sila. Ale dovoli si to len preto,ze moze. Mate na com robit veru... komunikovat s nou treba ako s manipulatorom,ty popracuj na negat vztahu k nej (ano,chapem ze si pravom nastvana,ale nic to neriesi), len negativne sytis decka a tie budu i tak vzdy na strane matky a vy sa budete viac a viac vzdalovat...pls,ako moze ona neakceptovat rozsudok?porad ;) 🙂 🙂 lebo ja keby som co i len o 20 min skratila exovi styk s dcerou (rozumej = 4 peppa pig unho na telke ;), uz ma vlaci po sudoch...