Ako mám ďalej pokračovať?

silvuska32
31. júl 2013

Ahojte, som na tejto stránke už dlhšie zaregistrovaná ale pod iným nickom...Som vydatá šesť rokov, máme jedno dieťa, ale neviem ako ďalej, mám pocit, že všetka láska z nášho vzťahu vyprchala, manžel si vždy nájde dôvod pre hnev a nerozpráva sa so mnou, niekedy aj tri týždne...:( je to normálne? vždy prvá musím začať ja. Nemám silu ďalej, príde neskoro večer z práce a namiesto toho, aby sme sa porozprávali normálne, len mi odpovedá na otázky, ktoré sa ho pýtam a ktoré z neho musím ťahať. Ja na to už nemám nervy. Som celé dni v byte len s malým, nemám sa s kým porozprávať a ešte aj on príde a hnevá sa. Prekáža mu, že teraz cez prázdniny zoberiem malého a chodím s nim k našim, ale večer ako ma on dôjsť z práce, som doma. Všetko ma pod nosom, navarené, opraté, vyžehlené, proste všetko a aj tak mu stále niečo nesedí. Ja sa mu už ďalej nechcem doprosovať a ťahať z neho každe jedno slovíčko. Nehovorím, že je to tak vždy, je obdobie 2-3 mesiace kedy v pohode fungujeme a potom príde taký mesiac keď sa pohádame a on dokáže mesiac so mnou nekomunikovať. Je to normálne? ďakujem

sintra
31. júl 2013

Je to manipulator a evidentne vie, co na teba zabera. Normalne mu vysvetli, ze ti taketo spravanie vadi a neprajes si ho. Podla toho, ako zareaguje, by som sa zariadila dalej.

mima4
31. júl 2013

@silvuska32
ja tiez ked pridem z prace, potrebujem hodku klud a nekecat. Zacni zit aktivne svoj zivot a vobec, preco by si vzdy mala ho cakat doma? Ty nie si samostatny tvor? Vsak ked pride domov, moze si nieco pripravit na veceru.
Treba si najst kamosky, ist aj na nejaky dobry kurz, robit nejake aktivity..nemozes si kompenzovat to, ze si dobrovolne sama s dietatom doma na nom.

adkoalauri
31. júl 2013

@silvuska32 Nie je to normálne, že sa takto správa ☹ A to, že ty kam ideš s malým, do toho mu nehnevaj sa, ale nič nie je.... keď má večeru, vypraté, vyžehlené atď. ty si robíš celý deň čo chceš.Popros ho, aby zostal 3 dni s malým on doma, ty si "vyber dovolenku" a uvidíš, čo budú oni robiť. A že 3 týždne sa nerozprávať? To je už trošku choré 😒

silvuska32
autor
31. júl 2013

@mima4 ďakujem ....ja si nič na ňom nekompenzujem, myslím, že je normálne, keď chcem, aby sme spolu večer normálne pokecali po celom dni, hodku má on pre seba, ide do sprchy, naje sa, kukne spravy, pozrie do pc a tak, ja na ňom nie som nalepená hneď ako otvorí dvere bytu...mám kamošky, viem s nimi vybehnuť na kávu, pokecať, ale podľa mňa to je v pohode, ak sa chcem normálne porozprávať aj s nim, len on to akosi nepotrebuje...:(

silvuska32
autor
31. júl 2013

@adkoalauri aj ja si myslím, že to je na hlavu a mňa to veľmi ubíja

lubbie
31. júl 2013

Ako sa správa k malému? Mozes mu ho nechat na nejake poobedie, alebo vecer a ist za kamoskami, prip. cvicit a tak? Myslim, ci ti s nim pomaha a tiez aj s bytom?

haslerka27
31. júl 2013

manipuluje tebou.si ako pes,on ti hodi kost a ty sa ides utrhnut za nou.vie ako na teba.je na koni.zameraj sa na sseba ako ti baby radia...nebehaj,nepros.ak ssi nie si vedoma ze vinna si ty,nie je dovod aby si sa niekomu doprosovala

maria1989
31. júl 2013

@silvuska32 jednoznačne sa s ním porozprávaj otvorene, keď bude mať to komunikatívne obdobie. ked sa s tebou nebude chcieť rozprávať, skús sa ho spýtať, či sa chce rozviesť 😠

silvuska32
autor
31. júl 2013

@lubbie hej maleho má rád, keď potrebujem niekde isť a je doma, ostane s nim bez problémov, v tomto smere nemám výhrady, aj finančne nás zabezpečuje, všetko je inak v poriadku len to jeho správanie ku mne, akoby bol so mnou len z povinnosti :(

silvuska32
autor
31. júl 2013

@haslerka27 ďakujem veď ja to tak už aj robím, lenže dva týždne vydržať spolu v jednej domácnosti, len tak akoby bol vzduch to mne nejde, nedá sa to, ja nemám na to povahu tak ako on

silvuska32
autor
31. júl 2013

@maria1989 aj k tomu už došlo, že mi rupli nervy a opytala som sa ho či sa chce rozviesť, tak povedal, že ja stále začínam s tým rozvodom a že keď tak veľmi chcem mám ja prvá podať žiadosť 😒

maria1989
1. aug 2013

@silvuska32 ach jaj, tak to už fakt neviem. keď píšeš že stále začínaš s tým rozvodom... asi si sa mu "vyhrážala" už predtým... lenže takéto vážne vyhrážky sa môžu použiť len máličko, aby boli účinné... keď si to zhrnieš, sama asi vieš, že na situácii sa nič nezmení... tak buď ostaneš s tým, ako to je, a budeš sa viac zameriavať na seba, ako ti tu píšu baby, alebo odídeš. možno ešte existujú nejaké manželské poradne, ale neviem, či by si tam muža dokopala 🙂

tykat
1. aug 2013

@silvuska32 tak sa ho opytaj co chce on. Opytaj sa ho ci je stastny, s tebou a s malym, ako by si predstavoval svoj zivot, uplne v klude sa ho pytaj.
Mozno je len taky nezhovorcivy typ. Mozno po praci nema potrebu rozoberat den a kecat s tebou.
Bol taky uz skor ci sa to stalo zo dna na den?

silvuska32
autor
2. aug 2013

@tykat on sa zmenil hneď po svadbe, začala mu prekážať moja rodina, chcel ma mať len pre seba...je to ťažké...:(