Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako na mamu?

tina142
8. sep 2014

Ahojte baby.Potrebujem poradit.Chcem odíst od manžela k mame ale moja mama nieje moc nadsena že chcem u nej byvat lebo vraj som 10r vydata bla,bla,bla.ona je stara škola berie viac na reči neviem ako ju mam spracovat.Išla bys om aj sama byvat mam na byt ale peniaze by som chcela rad.,investovat do podnikania aby som niečo mala v rukach ale na druhej strane moja mama je dost ufrflana nevydr.to s nou dlho aj ked moj muž je o 1000000x horší ja chcem klud.neviem ako jej mam vys.že chcem byvat zo začiatku u nej aby som bola medzy ludmi pokial sa s toho ako tak psych dostanem a potom odišla na vlastne.otec by aj suhlasim ale mama:( bez toho sa nemožem pohnut do ... a ja naozaj chcem čo najskor vypadnut a mat klud :(

mawka
8. sep 2014

@tina142 tak ale budes mat klud, ked mama nakoniec bude suhlasit pod tlakom a bude potom nervozna a budu medzi vami rozne konflikty? tak chod do prenajmu aleo nejaky mestsky byt na rok, dva a medzitym si rozbehni podnikanie, a do dvoch rokov sa ti vrati to, co si investovala do prenajmu.
ale podnikat na slovensku je cista katastrofa, vacsinou ti hadzu ludia polena pod nohy, zrejme si velmi sikovna, tak si najdi job v nejakej riadiacej pozicii a uzivaj si klud vo svojom. ja som u nasich po 10 rokoch bola mesiac a velmi expresne som sa zbalila a sla do prenajmu. to sa proste nedalo. nemala som tam klud, dusila som sa tam. pod kontrolou, nehovoriac o tom, ze mama sa mi kaslala do vsetkeho, do varenia, do upratovania, predsa len kazda sme uz mali zabehnutu svoju domacnost, kazda zvyknuta na ine, proste som sa tam necitila doma. a to mam s nasimi velmi dobre vztahy.

mima4
8. sep 2014

@tina142
vysvetli svojej mamine dovody, prečo chces odist od manzela - alkoholizmus, nevera, agresivita, ... pomenuj veci jasne a ubezpeč svoju maminu, ze to bude iba dočasne.

tina142
autor
8. sep 2014

babz a ak ste začali byvat same zvladali ste to s peniazmi?

tina142
autor
8. sep 2014

@mawka noo ona je dost vyčitava ako moj muž :( na všetko frfle presne ako píšeš

mawka
8. sep 2014

@tina142 no sak toto. moja mamka si myslela, ze ked tam som, ze ma pravo ma kontrolovat ako soplive decko. a kam ides a kedy prides a preco to varis hentak, ja to robim inak a preco davas taky prasok na pranie, ja davam iny a preco davas tolko avivaze a same preco preco a ze ona to robi inak. vies co, ako debil som sa citila. navyse oni zasadne pozerali v telke to svoje, nemohla som si pozerat svoje lebo im ide hento a toto. isla som si zapalit a zase otazky a preco idem fajcit, bla bla bla. mesiac a myslela som, ze este chvilu a odvezu ma do pezinka. ked som odisla, ulavilo sa vsetkym. s nasimi sa lubim, s mamkou si casto volame, ideme na kafe, navstivime sa, ale zhodli sme sa na tom, ze my dve proste fungovat pod jednou strechou nevieme.

tina142
autor
8. sep 2014

@mawka presne aj ja si mys.,že nam by to nefungovalo otec je v pohode ale mama hroznu pvahu ma a mam dost čo mam doma nepojdem z kaluže do blata 🙂 a ty si to yvladla po finanč stranke da sa to

tina142
autor
8. sep 2014

no ako vydím budem len musiet ist sama byvat aj ked ako poznam moju mamu tej naj.bude vadit že tam budem blízko byvat lebo budu klebety :(

mawka
8. sep 2014

@tina142 zvladla. na zaciatku s odretymi usami, ale zvladla. musis si zadelit financie, aby si mala vzdy na kazdy mesiac na najom. ja mam najom, elektrinu, tv, internet, skolka, skola. toto je prorade. netreba za kazdu cenu hladat drahy prenajom, luxusny, zvlast ak mas dieta, to sa potom len bojis, aby nieco neodrel a podobne. ja som presla tri byty, kym som nasla uplne idealny. prvy bol luxusny, tam som bola pol roka, aj lacny, potom som pochopila preco, zle spravena ta luxusna vana rohova a stale som vytapala susedov. u mna sucho a u nich mokro. majitel na to kaslal, tak som radsej odisla. ved kupat sa musime a ja nebudem riesit nieco, za co ja nemozem. v dalsom byte detto, zase stara kupelka, imrvere vytopeni susedia, stale chodili vodari tam pod vanou rury riesit a nic. sla som do tretieho, tiez dobre peniaze, porobeny, ale tam ma zase z vrchu vytapala suseda, tiez volaco prasknute a potom cez zimu sme mali strasne studene steny. stade som sla prec a nasi ze nech idem ku nim, usetrim no a ako som pisala, po mesiaci som nasla toto a som tu rok a maga spokojna 🙂 vsetko tu mam okrem kuchynskej linky svoje, nikde nic netecie, tehlovy dom, najom platim vopred, k 20. v mesiaci, ale su ustretovi, ziadny cirkus s par dnovym meskanim, proste k poslednemu dnu je to ok. mam tu svoj satelit, svoj net, zariadenie a citim sa neskutocne slobodna. upratujem kedy chcem ja, varim si po svojom, periem po svojom, s deckami si robime vlastny program, na nezaplatenie 🙂 a vecer, uplna pohoda, deti zaspia, sadnem na balkon, zapalim si alebo kukam telku a mam svoj vlastny veget. vsetko sa da, ked clovek chce. a zariadenie som si povodne predala ja tava, ked som sla k nasim, tak som sa de facto zariadovala nanovo, detsku som vybavila komplet, pozicala od nasich valendy, obyvacka len to najnutnejsie a spalna postel, skrina. doteraz nemam nocne stoliky 😅 alebo komoda by sa mi zisla. vsetko postupne musim, naraz to kvoli financiam nejde. a kasli na reci druhych. sprav si po svojom. lebo az ty budes v pohode, bude v pohode aj tvoj zivot. 😵

sue
8. sep 2014

@tina142 na tvojom mieste by som pred odchodom z manželstva žiadala mesto o nájomný byt, prípadne hľadala lacnejší podnájom...
Investovanie do podnikania je síce nutné, ale radšej si to rozdeľ a aj skutočne investuj - ak ťa manžel vyplatil, tak si radšej založ stavebné sporenie alebo niečo také... Neinvestuj všetko do podnikania...
Priprav sa na to, že to bude veľmi veľmi ťažké - rodičov budeš potrebovať tak či tak, takže tam by som bývať nešla - aj ty aj oni budete potrebovať aspoň večer si od seba oddýchnuť...a keď sú nezhody už teraz, potom by ste nevychádzali už vôbec...

Držím palce a s pokorou a chladnou hlavou uvažuj...

fidorka7
8. sep 2014

@tina142 ako prepáč, ale vieš už teraz, že to nebude fungovať a napriek tomu sa tam nasilu tlačíš? chceš ísť z blata do kaluže a o mesiac tu budeš vyplakávať, že ti mama ničí život. Nechápem, zvlášť ak máš peniaze na osamostanenie sa.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli