Ako naznačiť priateľovi, že už chcem dieťa?

joozkaa10
12. jan 2021

Ako mám naznačiť svojmu priateľovi že by som už chcela dieťa. Už sme to preberali cca pred rokom kedy mi povedal že stále nie je pripravený a neviem či sa od vtedy niečo zmenilo a nechcem naňho tlačiť. Ďakujem za seriózne odpovede :3

pribinak
12. jan 2021

Spýtaj sa či má v roku 2021 v pláne splodiť dieťa, ak nie, tak sa podľa toho zariad

Ale dala si veľmi malo info ..... Koľko máte rokov? Koľko ste spolu vo vzťahu? Máte kde bývať? Pracujete? Máš nárok na materskú? Aký je jeho dôvod že sa cíti nepripravený?

asia83
12. jan 2021

@joozkaa10 Povedať mu to? 🤷‍♀️

denden77
12. jan 2021

preberte to zase 🤷‍♀️😊

joozkaa10
autor
12. jan 2021

@pribinak sme spolu už takmer 8 rokov tento rok budem mať 30 a všetko ostatné taktiež spĺňame

pribinak
12. jan 2021

@joozkaa10 tak sa spýtaj na jeho plány na rok 2021 a zariad sa podľa jeho odpovedi
Ak nechce tak ho nenut, nájdi si iného.

hipuska
12. jan 2021

@pribinak plany? A čo jej povie? Splodiť dieťa? Podľa mňa, ho to ani nenapadne. Treba sa na rovinu o tom pobaviť. Chlap nerozmýšľa v náznakoch. Po 8 rokoch hádam nebude problém.

pribinak
12. jan 2021

@hipuska Ehm, to sa ho nemusí spýtať úplne od slova do slova, mize sa ho aj úplne z mosta do prosta opytat: chcem decko, urobíš mi ho, alebo nie ?

Tým plánom to malo byt take viac poetické 😁

ewka9
12. jan 2021

Nenaznačuj, opýtaj sa na rovinu aké má plány;)

alchemilkazltozelena
12. jan 2021

@joozkaa10 8 rokov a este si ta ani nezobral. Ten nebude velmi typ na "viazanie" 🤔 pozor aby ste nezistili ze ste uz "prechodeni"

jajka71
12. jan 2021

Spýtaj sa ho rovno, z mosta do prosta, sú chlapi, ktorí náznaky nechápu, nevidia, sú takí, ktorí to odčítať vedia, ale tvária sa, že nič, lebo im nastoleny model vyhovuje, nemusia sa nikomu a ničomu prispôsobovať..... A sú situácie, kedy dieťa nieje na programe dňa, mesiaca a roka, kedy na to niesu objektívne dôvody, ale ideálny čas nebude nikdy, ten, to nechce, ren si vždy nájde dôvod prečo nie,.... Preto sa treba rozprávať pravdivo a na rovinu, aby to potom nebolo o tom, že si on povie, že už by sa možno aj patrilo, ale už to (len tak ľahko a jednoducho alebo vôbec) nepôjde....

dzulli1980
12. jan 2021

8 rokov je dosť ... je najvyšší čas ... na rovinu sa ho opýtaj ... chce, nechce, dovi, dopo ... lebo sa to takto môže ťahať ďalších 10 rokov ... aby Ti "neutiekol vlak" a nebolo neskoro.
@joozkaa10

tosomja
12. jan 2021

V najlepsom mu povedz, ze idete robit nozicky, rucicky 😄 bud ta odhodi, alebo bude pokracovat. 🤭

denden77
12. jan 2021

@tosomja som si to predstavila 😂😂😂😂😂

tosomja
12. jan 2021

@denden77 ja som aj zazila 😂😂

denden77
12. jan 2021

@tosomja mna tiez muz v obdobi "snazenia" takto "lakal" 😂😂😂

tosomja
12. jan 2021

@denden77 mna ex zhodil zo seba ako kon 😂😂 teraz sa uz smejem, vtedy mi bolo doplaču

denden77
12. jan 2021

@tosomja dobre, ze uz je Ex 👌😁

matus7030
12. jan 2021

@alchemilkazltozelena my sme sa brali po 8 rokoch a nevidím v tom žiadny problém🤷‍♀️. Tento rok to už budú 4 roky od svadby.

mirkava
12. jan 2021

@joozkaa10 tiez som sa rozisla s jednym takym ked som mala 30. Nechcel sa viazat, teraz mam syna a manzela a som stastna 👍😉. Narovinu treba povedat co chce. Kolko este budes cakat? Rok? Dva? Šest? Do 40tky? A potom co? Ani dieta ani priatel. Ak nechce nech ide do čerta...

andreatytler
13. jan 2021

@joozkaa10 Vela chlapov nikdy nebude pripraveni na dieta. Oni to necitia tak ako zeny.
Tvoj priatel uz rok vie ze chces dieta. Takze ty uz si mu dala rok na to aby sa zacal citit na dieta. To je dost dlha doba ak prihliadneme na vas vek a ako dlho ste spolu.
Urcite zacni debatu na tuto temu znovu. Pripomen mu minulu debatu a ze ci sa nieco zmenilo v jeho postoji. Ze v tvojom sa nezmenilo nic a stale chces dieta a nechces uz cakat. Ze nepotrebujes odpved hned, ale do tyzdna.
Vysvetli mu ze plodnost zeny po 35 zacne ist dolu vodou a ze aj ked sa do toho pustite hned, nemusi sa darit aj dlhu dobu a preto uz nemozes cakat. Ale toto vsetko je "tlacenie na partnera".
Vravela si ze nechces na neho tlacit. Vtedy by si sa mala pripravit na pripad ze dieta mat s nim nebudes. Drzim palce.

elizabet173
13. jan 2021

@joozkaa10 Vy sa spolu nerozpravate? Ake naznacovanie? Ved mate spolu vztah. Ty nevies, ci sa od vtedy nieco zmenilo? Co tak sa ho spytat? Ved si preboha normalne sadnite a porozpravajte sa ako dvaja dospeli ludia. Ake su jeho predstavy, ake tvoje. Ci mate vyriesene byvanie, ako ste na tom s financiami a pod. Ak sa bude vykrucat, tak bohuzial, sucasny stav mu vyhovuje a nic menit nemieni. Je len na tebe, co s tym urobis. Mne je divne, ze po tolkych rokoch je stale len priatel

mlska19
13. jan 2021

Narovinu,polopate.Necakaj,ze ti uvidi do hlavy.To,ze ste sa o tom rozpravali pred rokom,mu nedopne.Ak sa bude stale krutit,nuz...u nas prisiel rozchod.Mala som rovnaky vek ako ty,po 7 rokoch vztahu.Skoro pol roka na utrasenie priorit pomohlo.Potom bola svadba a aj dieta,a na oboje sa tesil,teraz kazdemu kaze,ze je super sa ozenit a treba mat deti.Skratka ako vymeneny.Niekedy clovek potrebuje padnut,aby sa mu rozjasnilo.

nela6
13. jan 2021

@joozkaa10 spytaj sa ho rovno ake ma s tebou plany do buducna... kamoskin po 10r vztahu nevedel odpovedat na tuto otazku, kopla. ho do riti a do 5r mala chlapa, a dve deti a svadbu s inym, a su spokojni

janickacrazy
13. jan 2021

@joozkaa10 po 8 rokoch sa pýtaj úplne na rovinu, je úplne normálne že chces dieťa, ak on sa do ničoho nemá, zbytočne stracas čas, buď sa rozhýbe alebo nie, sú len 2 možnosti, moja kamoška takto zabila 10 rokov s jedným, furt mal čas, potom sa rozišli, ona do roka mala iného a už aj bábo na ceste, on je doteraz slobodný a bezdetný, je to už 10 rokov!!!

malva123
13. jan 2021

To dnes funguje tak, ze sa nevydas ale dieta chces?Osobne ak by si bola vydata p.manzel by uz vedel ,ze nasleduje rodina...takto sa moze stat,ze dieta bude ale ty mu budes hladat otca...

dvorcidlo0
13. jan 2021

Keď po 8 rokoch nemáte vzťah , taký že si veci hovoríte na rovinu tak niekde asi je chyba. Dieťa nie farba na vlasy , kde sa nemusíte zhodnúť. Dieťa je to najdoležitejšie čo dvoch partnerov v živote čaká..........

lucpro1
13. jan 2021

uf no toto treba otvorene, ja si pamatam ked my sme sa o tom bavili, dieta musia chciet obaja, inak to nebude nikdy dobre

0kristina0
13. jan 2021

Mala som 29 ked som manzelovi povedala ze tuzim po dietati, boli sme vtedy 9 rokov spolu. Jeho odpoved bola presne taka ista ako tvojho priatela. On nie je este pripraveny. Ja som isla do extremu. Povedala som mu ze ak nie teraz tak sa rozideme lebo ja nemienim cakat kedy bude on pripraveny. Nakoniec suhlasil a nic lepsie sme nemohli urobit