Ako okoreňujete manželstvo/vzťah, aby ste predišli stereotypu?

adeli79
3. dec 2012

Sme s manželom spolu 14 rokov, manželia sme 6. Všetko nam funguje, je ok, len obaja mame pocit, ze v tom dennom zhone je vsetko nalinajkovane, takmer rovnake, vecer obaja padame mrtvi do postele. Ale citime, ze potrebujeme nejaku zmenu, rozptylenie, nove stimuly. Ake mate vy finty na okorenenie vztahu? z financnych dovodov u nas neprichadza do uvahy ist napr.niekam na vikend na chatu alebo wellnessu. A tiez mame 2 deticky 6 a 4 roky, tretie babo na ceste. 🙂 takze nejake napady zlucitelne s tymto stavom. 😀 😀 😀 😀

anavila
3. dec 2012

@adeli79 presne to je aj nas problem...ale z casu na cas si zavolame niekoho vecer k detom, ked ich ulozime, a vyjdeme von,napr na pivo alebo na pizzu skratka len tak...ale to straaaaaaaaaaaasne málo.....a teraz svagrina kupila manzelovi na 30tku pobyt v Turc. Tepliciach pre dvoch, no ale kedze nemame kde dat tri male deti, tak ich berieme so sebou..tesim sa velmi....aj ked by bolo lepsie keby sme isli len my dvaja, ale beriem to zas tak, ze z apar rockov deti vyrastu a potom budu lepsie podmienky na cas pre seba

euka210
3. dec 2012

A co tak len sobotny ci nedelny vylet ak mate auto? My sme sice kratko spolu, ale ja citim stereotyp a pretazenie pri bdobcovi a ked uz to vela mm spominam, tak dobre nam padne len taky poobedny vyletik prec z domu do prirody. Alebo vecer film na pocitaci (je v plane, ale sme sa k tomu tiez uz dlhooo nedostali 🙂 ). By stacila aj mala zmena...miesto telky sa porozpravat, zahrat si karty ci nieco ine, co vas spolocne stravenym casom a aktivitou priblizi, lebo v tom stereotype na to nie je cas.

andrejka1974
3. dec 2012

ja si myslim ze sa da uzit si vikend s detmi, alebo bez nich, zajst trebars na veceru do divadla, na prechadzku, my sme spolu manzelia uz 20 rokov a na spestrenie sme isli na muzikal pomada , minule sme si len tak zbehli na kavicku 🙂 🙂 🙂 🙂

maruska24
3. dec 2012

začnite hrať spoločenské hry, teraz ich je vskutku na trhu dosť, dokonca existujú aj také na spoločné nočné chvíle 😉

lujza123
4. dec 2012

@adeli79 no teraz sa moc neda ale v lete je super napad stanovacka. Nestoji takmer nic ( teda len benzin na par km za mesto a nejaky nakup spekaciek a vina.) Decka si cez den uziju potok, pripadne vodu z potoka v nafukovaciom bazeniku, vecer pri ohni, hviezdy, hukajuce sovy a ked zaspia vy zazijete romantiku pri ohni s vinom vo dvojici. A da sa to aj s malickymi detmi ked je horuca letna noc, my sme boli prvy krat ked mala dcerka 10 mesiacov.

Ist na denny vylet cez vikend, na SK sice turizmus a atrakcie takmer neexistuju ale isto aj v okoli vasho bydliska su nejake mesta s peknym parkom, muzea, zrucaniny hradu.....

A tiez to co tu spominaju baby, pokial mate nejakych starych rodicov, je skvele deti proste jeden vecer k niekomu odlozit, pripadne nechat postrazit doma ked spia. Vist si niekam von len vo dvojici, vypadnut z klasickeho kolotoca uspavania je super oddych. Vela ludi ma k detom prehnany pocit zodpovednosti ze ich "neopustia" na vecer pomaly cele detstvo ale je to blbost podla mna. Proste treba z funkcie rodic obcas aj vypnut. Alebo si vziat obidvaja den volna ked su deti v skolke a skole, zajst na kavu, obed, len tak sa poprechadzat, ist na plavaren, do sauny, doma denna rychlovka v kuchyni..cokolvek.
Hlavne nemysliet na to ze si to nemozete dovolit, nieje to ziadna strasna suma o ktoru pridete ked jeden den nepojdete do prace...da sa usetrit inde..clovek mina na ovela nepodstatnejsie kraviny, cigarety, mobil, v poradi uz 6 cierny sveter v skrini.....

Da sa aj vecer cosi povymyslat, napriklad pozvat znamych posediet pokecat doma, pripadne vecer vo dvojici, pripravit si chlebicky, flasku vina, pustit si hudbu a hlavne nezapinat telku

dasiacik
4. dec 2012

Ahoj 🙂 Tam my spolu niesme sice tak dlho,ale krizu
presne kvoli tomuto sme uz mali.Ten kazdodenny
stereotyp postupne nicil nas vztah.Chce to novy stimul,
treba stale nieco robit a zapajat aj deticky.Nove
podnety,nove zazitky.A vobec to nieje o peniazoch.Skor
o chceni.My sme zacali chodit na tury,velmi to ludi
spaja,vselico zazijete,zabavite sa,uvidite vela zaujimaveho.
A nestoji to takmer nic len svacinku do batohu 🙂
Vidavame vela rodiniek s detmi.Staci si len pozriet
nejaku tur.trasu vo vasom okoli a hopsa hejsa 😀
Dalej som urcite aj za tie spolocenske hry,s detmi aj
bez nich.Dnes je vyber obrovsky.
Napr.my si spolu aj varime,pecieme,skusame nove
recepty.Zapojte aj deticky.
Chodievajte sa prechadzat,vela sa rozpravajte,dotykajte,
daj muzovi z nicoho nic pusinku 😀 ,hlavne sa vela smejte 😀

adeli79
autor
6. dec 2012

my praveze potrebujeme nieco sami dvaja bez deti. ale tento tyzden mam dovolenku, takze sme co to poriesili,kym boli chlapci v skolke. 🙂

angel31
6. dec 2012

@adeli79 hlavne sa vyhni pred nim slovu stimul.. lebo u chlapa nikdy nevis... este si to vysvetli ze si ma chcet mulu- mulicu... a potom nebude mat len pikantne ale aj hlucne.. no... tak to musis s umom... napriklad ho zatiahnut na nejakom verejnom mieste na zasite miestecko kde vas nikto nevidi a potom uvidis aky bude horlivy aj v brlozku... staci ze po nom trosku popackujes 😀

mahmulienka
6. dec 2012

@adeli79 ahoj, ja teda z vlastnej skusenosti (aj ked nie tak dlhej, ako ty) neviem poradit, ale mam kamaratku, ktora funguje ako moja modla - ma 4 deti a minule mi tak hlesla, ako je jej s muzom najsamfasa. kazdy den v tyzdni maju nejako zadeleny. jeden den travi muz sam so sebou, druhy ona sama so sebou, treti spolu (vyrazia si, zaplatia si nejaky bejbac - a to su na tom dost financne zle - byvaju vsetci u svokra, s ktorym si ona voooobec nerozumie - v jednej izbe) a ostatne sa snazia travit s detmi bud na striedacku, ale vacsinou spolu. takze ked vyrastiem, skusim si to zariadit tiez takto. mozno tam vedie cesta zo stereotypu.