Ako podporiť človeka po protialkoholickom liečení?

kvojtanikova
17. júl 2011

Ako mozem psychicky podporit cloveka, ktory sa vratil z protialkoholickeho liecenia? Ide o muza mojej kamaratky, toto je uz jeho 2.liecenie, po tom prvom vydrzal asi pol roka, potom dalsieho polroka postupne to zase islo dolu vodou az tam skoncil znovu. Nechcem tu rozpisovat jej pribeh, koniec-koncov nie je to moja vec, len ak by mohol niekto najlepsie s osobnou skusenostou poradit (mozte aj do IP) ako takehoto cloveka podporit a pomoct mu aby zase nezacal pit. Dakujem. Velmi mi na nich zalezi no kedze som to osobne nezazila neviem co by mohlo pomoct.

angel31
9. dec 2012

ver mi ze keby si len raz glgol metanolu, atk by ho chut na dalsi alkohol odrovnala.. (tym nechcem povedat ze chudak nestastnik by hned hned kopytkami zatrepal), dovtedy sa chodi sa chodi do krcmy, kym si metanolu neglgneme...a to aj podla toho ze rad nasava... ze ci gin, vodku, alebo whyski... to tu treba hladat aj navod na odvykanie.. gin je najhorsia pliaga... to veru uz z toho chlapa spravi ozaj tutmasa.. vodka je super.. to sa da liecit ale whyski.. to na to byt treba byt obzvlast opatrni.... mnohi pri konzumacii skoncili na pohotovosti a mnohi kvoli tomu aj doupe prepili...ja by som mu trosku do flasticiek primiesala alpi... pre istotu...

dada12669
9. dec 2012

@meiwe ahoj,nevie prestat!je alkoholicka,treba navstivit psychiatra a ked len ambulantne,ale ani nepoznam niekho kto by to zvladol takto,ked len na cas,treba liecenie,ja som bola vo Velkom zaluzi som odliecena,a som cista 9rokov,a som na to pysna,Dana🙂

vivusika
9. dec 2012

pokiaľ sa to jemu v hlave neprepne, že s pitím je definitívny koniec, tak všetci okolo sa môžu aj pretrhnúť od ochoty mu pomôcť. Viem dobre o čom hovorím, mám to doma 😝 Muž po narodení prvej dcéry skončil kvôli pitiu v nemocnici, potom abstinoval štyri roky a opäť do toho vhupol. Až raz po jednej opici dostal zápal pankreasu a do nemocnice prišiel v hodine dvanástej. Takže si musel uvedomiť, že buď alkohol alebo život. Momentálne takmer tri roky nepije absolútne nič - ani bezalkoholické pivo, rumové pralinky a šuhajdy s rumovou plnkou si však dá bez problémov 😀 Prajem všetkým vám okolo neho pevné nervy 😉

meiwe
9. dec 2012

@dada12669 mas moj obdiv=) ja to viem ale jej rodina zial nie=(

tralalajko
16. mar 2014

Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho anonymného dotazníka, ktorý je zameraný na dôsledky alkoholizmu v rodine
Ďakujem veľmi pekne za vašu ochotu
https://docs.google.com/forms/d/1kwiOe2O-C6VJio...

mylove321
17. mar 2014

ani ty nepi alkohol.

pausiny
6. apr 2014

Prajem pohodovu nedelu , chcem napisat len tolko 26.10. bude 7 rokou ako nepijem som vyliecena alkoholicka ako som prestala pit chytila som druhy dych do zivota , je to nieco neopisatelne ako sa clovek citi za tych 7r som nevypila ani kvaku , nieje to o pevnej vôli ale je to CHceni premna je to zazracne slovo s ktorym som to dosiahla prajem to vsetkym ktory sa chcu dostat zo zavislosti ,

anatalia77
6. apr 2014

@pausiny gratulujem.

pausiny
7. apr 2014

@anatalia77 Dakujem vies bola som na samom dne ale vstala som a so tuuu 🙂 som hrda sama na sebe , myslim ze pravom.

fialkaa
7. apr 2014

@pausiny gratulujem, nech ti to vydrzi 🙂

fialkaa
7. apr 2014

@kvojtanikova

ja by som asi tomu kamosovi povedala nieco v tom zmysle, ze ho obdivujem, ze to dokazal a ze nepochybujem to tom, ze to tentokrat zvladne. podla mna taki ludia potrebuju vediet, ze okolie im doveruje.

pausiny
12. apr 2014

Prajem pekny sobotny vecer , potrebovala by som od vas pomoc uz par mesiacou hladam pracu opatrovatelky rozhodila som siete po znamych aj v niektorych agenturach ,ale väcsinou ma v ag.odbiju chcu komunikativnu nemcinu , zaklady mam aj opatrovatelsky kurz mam , tu pracu potrebujem dcera mi ide od septembra na strednu skolu ja rozvedena , mam pracu ale zarobim minimalnu mzdu a s toho ju nevyskolim viem co to obnas ak by ste mi vedeli pomoct budem Povdacna a viete ze ked nieco CHCEM tak to aj dosiahnem uz som to dokazala , prijemny vikend Andrea 🙂