Ako postupovať s vyúčtovaním, ak nájomníci skončia skôr?

jovka
9. sep 2019

Ahojte. Prenájmom byt, zmluva na rok najomnici skoncia skor, ako s vyuctovanim?nechavate depozit do vyuctovania ? aj ked to bude napriklad o pol roka?dakujem

marseillefan
9. sep 2019

V prvom rade platí to, čo máš napísané v zmluve, tak si ju prečítaj.
Ja osobne čo sa týka vyúčtovania, tak tieto veci vôbec neriešim, aj keď v zmluve to mám ustanovené, ale to je len prevencia, keby prišlo fakt veľké prekvapenie. Niekedy je preplatok a ten si nechám, niekedy je nedoplatok a ten uhradím. A pri polročnom nájme by som to už vôbec neriešil - ako prerátaš, ktorá časť nedoplatku je za týchto nájomníkov a ktorá za tých, čo prídu po nich? Skontroluj hodiny, ak je to viacmenej normálna spotreba, tak to nerieš.

maciatkolulu
9. sep 2019

@jovka ako chceš urobiť priemer medzi dvomi nájomníkmi, či v tom byte nikto toho pol roka nebude?

sapetka
9. sep 2019

Ja mam v zmluve ze preplatky a nedoplatky uhradzaju podnajomnici. Takze bud im poslem peniaze za preplatok alebo oni mne ked je nedoplatok. Taku situaciu som este nemals lebo vacsinoi boli stale viac ako rok ale da sa to pozriet cez hodiny alebo bytove druzstvo sa opytat ma priebeznu spotrebu

jovka
autor
9. sep 2019

@marseillefan
@maciatkolulu preto sa pytam na radu ci mal niekto takuto situaciu ,kedze si neviem rady , oni oli od decembra po oktober , tkze skoro rok , a nikdy neviete kto ako hospodaril , preto chcem byt nejako kryta..

somtuporady
9. sep 2019

@jovka a nemáte v zmluve že ak končia skôr ostáva vám časť depozitu? Presne kvôli tomu aby ste si uhradili prípadne nedoplatky. Teda my to do zmluvy dávame. Ak dajú vedieť včas (2-3 mesiace vopred) máte dosť času pozriet si spotrebu alebo zistiť z elektrární a ostatných poskytovateľov sluzieb. Vtedy depozit vraciame celý. Záleží ako to máte v zmluve.

cluiy39
9. sep 2019

@jovka podľa toho čo je v zmluve, ako sa to spomínalo vyššie, tiež neplatím nedoplatky ani nedostávam preplatky 🙂

somtuporady
9. sep 2019

@jovka určite nič nepriemerujte ani nerobte od oka, ešte na vás môžu podat trestne oznámenie, ze ich chcete okradnúť...teda ak vám môžem poradiť. 😊

amelia000
9. sep 2019

@jovka a neslo by to tak ze od terajsieho stavu odratas pociatocny a vynasobis si to cenou za L/kw?

jovka
autor
9. sep 2019

@somtuporady zial nie, mam zmluvu kratkodoby prenajom , klasika preplatky im nedoplatky hradia najomnici , klauzulu u skorsom ukonceni nemam:(

jovka
autor
9. sep 2019

@amelia000 ele by sa malo dat , horsie kurenie (

pavucikvet
9. sep 2019

ja mam v zmluve, ze depozit ostava do vyuctovania, ale robim tak, ze 200 eur si ponecham a zvysok vratim

jovka
autor
9. sep 2019

@pavucikvet už to dám moja chyba. Len teraz skúsim sa dohodnúť aspoň tak, že spíšem potvrdenie, že polku depozit nechávam do vyuctovania?

jovka
autor
9. sep 2019

Takže vy ostatní by, ste to riskli aj keď neviem zrátať koľko minuli na teplo? Vodu a ele viem odpísať, síce som to ešte nikdy neratala, ale to nejak skúsim zo záloh platieb ☺️

pavucikvet
9. sep 2019

@jovka normalne im daj podpisat dodatok, ze cast depozitu ostava do konca maja nasledujuceho roka.

somtuporady
9. sep 2019

@jovka podľa mňa spíšte s nimi papier/dohodu že si nechávate xy eur do vyučtovania energií ktoré im potom s papierom o tom čo minuli vrátite alebo nevrátite.

stela01
9. sep 2019

@jovka a to ty nevieš vyrátať ? Robila si odpis ? Keď nastúpili a aj keď odišli ..... - zálohové platby