Ako povedať manželovi, že chcem dieťa?

laura112
7. feb 2011

Ahojte
Ako mam povedat jemne manzelovi ze by som chcela babo? Ked on sa boji ze nebude dobry tatinko ale keby ste ho videli s krsnymi detickami tak je taky zlaty a uplne v pohode. Nechcem ho vysokovat tym ze to rovno na neho vyblafnem......

ludka140281
7. feb 2011

ja som to riesila takto 😀 romanticka vecera, spolocny kupel hudba,romantika......blizi sa Valentin,tak to moze bit prekvapko 2v1 😀 a potom uz neodolal 😉 ....bude urcite dobry ocino,kazdy chlap sa na zaciatku boji 😖 hlavne,ze sa bude delit o teba 😝 ..nakoniec ten moj suhlasil,nechcel v najlepsom prestat 😅

latvia
7. feb 2011

ked sa chlap boji ze nebude dobry otec a odmieta dieta napriek tomu ze s inymi detmi nema problem tak mi je to podozrive.... pricina bude v niecom inom.porozpravajte sa, mozno ma na to lepsi dovod...a povedz mu ako to citis ty

bosoriak
7. feb 2011

Moja rada - chod na to narovinu, chlapi nepochopia naznaky ani znamenia. A ked ich pochopia, tak zle. Raz ste manzelia, tak snad pocital s tym, ze budete mat aj deti. Ono vzdy je dovod povedat si, preco este nie. Ale ked bude male na svete, tak si za ten svet nebudete vediet spomenut, akeze dovody to boli. 🙂

pink_lady
7. feb 2011

asi som bola naivna, ked som si myslela ze ked ludia vstupuju do manzelstva tak s vedomim ze chcu mat i deti??? 😅

kibuk
7. feb 2011

no ja som mojmu na rovinu povedala ked som chcela druhe babo a to co mi povedal tak ma zarazilo ze on sa neciti na druhe 😕 a nakoniec som si vybojovala aj tretie a nedala by ani jedno 😉 🙂 🙂 je statsny a hlavne hrdy tatino 🙂

winona24
8. feb 2011

no mne to príde tiež trošku zvláštne....veď ak ste vstúpili do manželstva,museli ste sa baviť predtým aj o detičkách....a súhlasím s názorom čo napísala latvia....

jednoznačne Ti poradím povedať to manželovi na rovinu.....ja chápem ,že môže mať manžel obavy...ale keby každý kvôli obavám odmietal mať dieťa,tak deti by sa nerodili 😉 😉

mať dieťa/deti je náročné a podľa mňa to najťažšie poslanie na svete...ale na druhej strane je to tak krásne .... nič krajšie som doteraz nezažila...

držím palce 😉 😉

traktor
8. feb 2011

preco chces ist na to jemne?..priamo by som povedala...nech vies na com si...ako si to predstavujes ty..ako on..a uvidite... 🙂 ..ved s tym ste isli aj do manzelstva, ze raz pridu aj deti..ci??..nerozpravali ste sa o tom predtym?

veronika002
8. feb 2011

Baby, stále tu spomínate manželstvo, ono tu nejde o neho samotné.. Akoby sa rodili deti len manželským párom?!
Pokiaľ chceš zažiť ten krásny pocit, byť mamou, tak jednoducho mu to povedz. Nie preto že ste manželia, ale preto, lebo si žena, ktorá túži po miminku a stále jej v živote niečo chýba...... Ty si ten dôvod, prečo by si mu to mala povedať, a nie nejaké manželstvo... Súhlasím s kočkami, že máš mu to povedať na rovinu. Ak ste už manželia, tak by ste mali byť úprimní a hovoriť si všetko ohľadom Vašich potrieb. Podľa mňa, manželstvo, v ktorom sú k sebe ľudia k sebe neúprimní a boja sa povedať jed druhému nejakú svoju túžbu, by sa mali zamyslieť nad vzťahom... Nemyslím to v zlom, ale kde sú naozaj tvoje túžby?? To čo chceš ty sama?????
A možno on by tiež chcel, ale bojí sa ti to presne takto povedať ako ty jemu. Možno si myslí, že to viac záleží na tebe, kedy "dozreješ" nato aby si mala dieťa a potom mu to sama oznámiš a on si zatiaľ ten krásny vzťah pestuje so svojími krstnými deťmi.... :o))

kaara1980
8. feb 2011

súhlasím s tým,povedať mu to na rovinu.Porozprávať sa o tom.Ale ak sa ešte necíti na dieťa,odporúčam ti nesiliť to.Chlapi sú citlivý na takéto veci a nútiť ich do niečoho čo nechcú sa nevypláca.Viem to z vlastnej skúsenosti a aj poznám prípady,kde si žena vydobila dieťa,ale tým sa vzťah naštrbil.Pohrať sa raz za čas s ,cudzími, deťmi je iné ako starať sa o svoje.Ale držím palce,aby dieťa chcel aj on.A keď si nieje istý,počkaj polroka,rok....Ja som to tak spravila,a nakoniec sme boli v situácii,že prehováral on mňa.Veľa šťastia.

ivett1
8. feb 2011

ahoj...tiez sa priklanam k nazoru, ze mu to treba povedat priamo...mozno, ked ste sa brali, tak ste sa dohodli, ze deticky chcete trochu neskor a mali ste k tomu aj nejake rozumne dovody...ale ako sa zda, uz je cas, opat ich "prebrat"...a uplne chapem tvojho manzela, ze sa boji, ci bude dobrym otcom...mozno ma svoju predstavu o tom, ako by sa chcel venovat svojim detom a zatial sa k nej "nepriblizil"...urcite pomoze rozhovor ... 😉

lucka1987
8. feb 2011

myslim ze ked ste sa brali ste urcite obaja vedeli ze budete chciet rodinku... kazdy ma obavy, niekto to ukazuje navonok viac iny menej... ver mi ze aj ja sa bojim, ci budem dobra matka a mavam zle sny koli tomu, ze neviem ani prebalit dieta a tak.. a to sme sa snazili o babo dva roky a o jedno sme prisli....
obavy z toho ci bude dobry tato nie su nicim zle... naopak. aspon vies ze ma zaujem.. a aky pristup??? poradim ti len jedno.. nic neskryvaj a povedz mu vsetko uprimne a narovinu ako to citis ty. vela stastia zelam, a verim ze sa coskoro vasa rodinka rozrastie 😉

bellugia
8. feb 2011

jj, súhlas s top príspevkom. Treba sa o tom baviť pekne narovinu. Pocity, argumenty, dôvody prečo áno 🙂 Smelo do toho 🙂 Aspoň budete obaja vedieť, na čom ste, dozvieš sa odpoveď. My sme to odkladali, lebo sme sa viacmenej zhodli, aj keď som si potom dlhšie hovorila, že už by som mohla mať bábo - mala som pred 30. Ale počkala som na tom, kým mi jedného dňa sám nepovedal, že to chce aj on 🙂 A stalo sa 😉

zuzul1310
8. feb 2011

Ono to nesúvisí len s manželstvom, ja vydatá nie som, máme spolu krásneho syna a keď už to bolo vážnejšie tak napriek tomu že je odomňa priateľ starší vedel že bez dieťaťa vzťah nemôže zostať. Mal v tom čase takmer dospelého syna, začali sme spolu žiť a mesiac na to som otehotnela, teraz sa snažíme o druhé ak sa podarí. Jednoducho mu povedz že prišiel čas aby sa rodinka rozrástla a aby sa hrával aj s vlastnými deťmi, nielen s krstnými. O deťoch sme sa rozprávali ešte sme spolu len chodili....som prekvapená že ste si to nevyjasnili už dávno.

pici
9. feb 2011

normalne. milacik, chcem dieta. ste manzelia... nastane rozhovor, podebatujete, ubezpecis ho , ze bude skvely otec... a mozete hupsnut na to :D

vefi89
10. feb 2011

toto je ako vtip?? 😀 😀 😀

stanca22
17. feb 2011

Podla mňa máš tri možnosti ako to oznámiť manželovi, len nechápem prečo ste s tým nerátali, keď ste sa brali, že raz prúdu i deti??? Alebo rátali, len ste sa moc o tom predčasne nechceli rozprávať???
1. Povedz mu to na rovinu, napríklad večer pri telke, otoč sa k nemu a povedz mu: Miláčik, chcem už dieťa, poďme sa milovať
2. Povedz mu to romantikou, priprav večeru, erotické prádieľko, masáž a pri tom najlepšom, zlatko, urobme si miminko, budeš skvelý otec, som o tom presvedčená
3. Nehovor mu o tom, vysaď antiku a šup na to a potom len, budeme rodičmi :D Ale ak pôužívate kondóm, to už mu budeš musieť povedať ...