Ako prekonať túžbu po dieťati?

lilynovak
17. mar 2016

Ahojte ... potrebujem radu ako prekonat tuzbu po dietati. Mam 28 a priatel po 30. Sme spolu uz 9 rokov 🙂, byvame spolu, obaja mame stabilnu pracu. Pred cca 2 rokmi sme si povedali ze v tomto obdobi si zalozime rodinku. 2 roky presli a ja som sa uplne nastavila ze ano je ten cas , ze som pripravena na 100%, ze aj ked babo necakam uz teraz ho lubim a velmi velmi po nom tuzim :( Zacala som tuto temu uz milion krat no on stale ze nie nie ... Ze neviee a ze nechce este ale ze raz urcite . Vzdy ked s tym zacnem nikam to nespeje a on to len posuva. Teraz mi zase povedal ze mozno o rok mozno o dva zacneme len o nom realne rozmyslat. Vtedy mi vyhrknu slzy do oci a zovrie mi srdce :( Vidi ze sa trapim no aj tak nic. Kamaratka caka babo. Ja viem ze nutenie nikam nespeje no ako to prekonat v sebe aby som s tym prestala tzv. ,, otravovat " a seba samu nicit . Neviiem potlacit myslienky. Niekedy si poviem ved som mlada ok mam cas. No vecer ked idem spat to pride raz ... ako si mozem hovorit ze som mlada ze mam cas ked citim ze ten cas je teraz :((((( Mam z toho depky .

lune
17. mar 2016

@charity ...tak to si vystihla...ten ma ine priority...

charity
17. mar 2016

@lilynovak Astma byva priznak u ludi, co sa citia pod tlakom a nevedia s nim priamo bojovat.

snapi
17. mar 2016

@lilynovak mam doma ITckara, takeho typickeho, jedine co nam v tejto teme pomohlo bolo narovinu sa porozpravat. bez servitok. Ale riesili sme to na zaciatku vztahu. Narovinu som mu povedala, ze ja deti chcem a ked on nie, tak nas vztah nema zmysel. Nakoniec, ze teda budu deti, vsak on sa na to pripravi. Roky nam ubiehaju, zatial nie su deti, ja uz zacinam mat tuzbu po dietati, on nie. Ale ak sa o tom zmienim, tak aspon pripusta moznost, ze ak chcem mozeme mat dieta aj hned. Ja cakam, lebo by som bola rada, ak by raz prisiel aj on sam s tym, ze by to dieta chcel z vlastnej iniciativy, aj ked toho sa nedockam. Nam pomohlo pri diskusiach to, ze som ho uistovala, ze dieta sice zmeni nas zivot, ale bude sa moct aj on aj ja nadalej venvoat zaujmom, ktore mame, nebudem ho nejako obmedzovat. Opisujem mu ako to s dietatom bude asi vyzerat - fakt uplne konkretne veci aby si to vedel dobre predstavit. Aj ten tvoj sa mozno len boji nepoznaneho. Ten moj nema skusenosti s detmi, dokonca sa ich este pred par mesiacmi aj bal, ze co ked bude chore, co ked bude plakat, co ked......no tak to vyriesime,normalne mu vysvetlujem ako sa to riesi a ze je to bezne. fakt ako dietatu, ale myslim, ze toto pomaha a uistuje ho v tom, ze taku velku zodpovednost raz zvladne. Uz si vezme aj dieta na ruky, prihovori sa mu, pohladi ho...To predtym voebc nerobil, takze tomu mojmu toto zjavne pomaha. Skus, mozno sa len potrebuje prirpavit. Rozumiem tvojej tuzbe, aj som chcela mat aspon 5 deti vzdy a kedze mi uz taha na 30tku, tak to uz asi nebude, ale nevadi. Tiez mam zdravotne problemy a otehotnenie bude narocne, ale verim, ze to za tento moj vztah stoji....

charity
17. mar 2016

@lilynovak Vas vztah je dost asymetricky. On lieta po svete. Ty sedis doma. Ty potrebujes emocionalnu podporu, on je ITckar / citujem: kruta realita/.
Co je na nom konkretne take idealne?

susedaaa
17. mar 2016

@lilynovak vies teraz ma napadla taka vec, niekedy aj klamstvo nie je hriech, opi ho sem tam a skusaj babo, raz sa to podari a on ani nebude vediet...a iba jedneho dna prides za nim ze si tehotna a nevies ako sa to stalo ...;)

lilynovak
autor
17. mar 2016

na astmu sa liecim od 10rokov .... 🙂 ... ale zhorsuje sa mi to ked som pod tlakom alebo v strese .... a proste baby ja sa o tom chcem rozpravat a on na mna pozera s tym lutostivym pohladom ... a je ticho .... pripadne dookola ako ma lubi atd ... ale ze ... zavist ak ste po babe tuzili rovnako .... neviem nic mi neostane len to pucit v sebe alebo totalne vybuchnut a potom to dopadne ze ho chcem nutit a tlacit do veci ktore nechce

timea7
17. mar 2016

@lilynovak prepáč, že ti to píšem tak na rovinu, ale nemyslím si, že tvoj priateľ sa nejako zvlášť tebou v mysli zaujíma. Nerieši budúcnosť s tebou, nerieši svadbu, nerieši vaše spoločné dieťa, nezaujímajú ho tvoje predstavy, sny, túžby....si si istá, že práve toto je ten pravý partner do života? Že zrovna s ním to dieťa chceš mať? Dokážeš si predstaviť akým asi bude otcom? Obávam sa, že sa o dieťa bude zaujímať asi tak, ako o teba. 😖 😖 😖 Možno by si ho trošku mohla nakopnúť zmenou svojho správania, lebo rozhovory nepriniesli nič nové do vášho vzťahu. Neseď doma a neumáraj sa predstavami o tom, či budeš mať o rok brucho alebo nie. On je odcestovaný, ty si rob vlastný program. Zamestnaj sa kopou aktivít - šport, kultúra, kamarátky, nakupovanie....nečakaj ho doma, buď samostatnou bytosťou, buď veselá, usmiata, nepriamo mu daj najavo, že nie je jediným mužom na zemi, s ktorým si vieš predstaviť svoju budúcnosť. Ak ho to aspoň trochu zmení, ak sa aspoň trochu spamätá a uvedomí si, že ak ťa naďalej bude ignorovať, môže ťa ľahko stratiť, tak ešte vidím nejakú nádej. Ak ale budeš vidieť, že ho zaujíma jediné - on sám, nestrácaj s ním čas. Lebo aj keby si ho k bábätku nejakým spôsobom dokopala, bude si stále žiť vo svojom svete a ty s dieťaťom v inom...

whitecat666
17. mar 2016

@lilynovak tak radu od @susedaaa by som urcite neskusala... 😕
Inak tu budes neskor pisat o tom, ako nechapes preco sa partner nezaujima o dieta a nechava vsetko na teba.

lilynovak
autor
17. mar 2016

@snapi moj s detmi skusenosti ma, brasko ma rocne babo a je u nas varene pecene , hrmi ho ide s nim dokonca spat prebali , neboji sa ho vobec vobec ze je zlata taka bambula ale my niesme zobrati a ked mu poviem ze tak pod na urad hned teraz kukne a ze nieee to sa tam nerobi a ked zacnem vybav vyries tak skutek utek rozpravm sa s nim no vedie rozsiahle monology dookola uz par mesiacov ale bez efektku tak ked uz som sa aj davala razne ultmata dokonca uzzzzzzzzz zeeeee ..... ale potom mi to prislo hned luto ze ho lubim a ho nechcem len prinutit tak som to nechala tak

bluka2
17. mar 2016

@susedaaa toto fakt neodporucam, iba ze by tuzba bolo taka silna, ze by jej to stalo za risk, ze s babom ostane sama

j.a.n.e.7
17. mar 2016

Jednoducho. Nájsť si muža, ktorý tiež bude chcieť deti. Ak si s niekým 9 rokov a on má stále čas, tak ho bude mať aj ďalších 9 rokov a potom Ty už budeš na dieťa stará a on si nájde mladšiu. Neradím Ti ho vydierať, to by nebolo rozumné, ale vážne sa s ním porozprávaj na túto tému a podľa toho sa zariaď. Neverím, že ak muž miluje ženu, nechce s ňou mať aj deti. Ale je zase fakt, že niektorí sa toho strašne boja, hodci potom zistia, že je to tá najkrajšia vec na svete.

timea7
17. mar 2016

@susedaaa tak tým, že splodí s ním dieťa takýmto spôsobom určite docieli to, že budú spolu šťastní až do smrti 😝 😝 😝 😝 sorry, ale to je rada ako od 15 ročnej....o pár rokov tu môže založiť tému, ako je na všetko sama, ako sa partner o ňu a dieťa nezaujíma.....

lilynovak
autor
17. mar 2016

a jedna moja obrovska tuzba bola splnena a teraz je to taky dobry argument ze ci vsetko musi byt po mojom .... priatel je z dediny ja z mesta ... on si v case ked sme boli spolu kupim na dedine pozemok obrovsky na dom, ked som skoncila skolu nesuhlasila som s tym aby sa postavil dom ale chcela som byt v meste , aj sa tak stalo ... jeho sen o dome na dedine sa rozplynul a kupili sme si skoro az hriesne drahy byt v meste ktory bol mimo toho co chcel cze on my uz v niecom ustupil ... preto viem ze ma lubi a ze urobi pre mna hocico len to dieta nic a mne to tyka ako sibnute

luciferkax
17. mar 2016

Podľa mna to nie je ten správy chlap , správny chlap si za svojim rozhodnutím stojí.. áno , máš 28.. podla mna najvyšší čas na deti... :/ určite by som sa dohodla na presnom terníme, ved ked povie, že deti chce , tak prečo nie teraz? máte kde bývať, máte prácu, tak načo čakať??? mna by nahnevalo to klamanie a naťahovanie, tužbu po dieťati neodkladaj, raz bude neskoro a budeš si to velmi vyčítať...
Priateľovi by som dala na výber BUD ALEBO...

susedaaa
17. mar 2016

@lilynovak ultimatum, bud pristupis na dieta alebo sa rozideme....to je presne to ze jemu je fajn, je pohodlny, ma navarene,napecene, ozehlene veci, pravidelny sex ale viazat sa s tebou nechce ani svadbou ani dietatom, mna by to uprimne urazalo, ze ma vyuziva a nemysli to so mnou vazne, vies slovo lubim ta je len slovo, ale treba to ukazat aj cinmi, a ak tatakto trapi a dobre vie ze tuzis po zasbubach , svadbe dietati a rodine ako kazda rodinne zalozena zena tak ta nelubi skutocne, lebo chlap ktory ta skutocne lubi,nenecha svoju zenu sa trapit, nedalo by mu sdce ju takto natahovat a pozerat sa na to ako sa vnutorne trapis....a porieste to co najskor...lebo tebe tiez uz rok bezie mas 29 co nie je uz 20 aby si mohla cakat na svadbu a dieta a celkovo kym sa veci z jeho strany upracu dalsich 10 rokov....

charity
17. mar 2016

@lilynovak Preto vies, ze Ta lubi a ze pre Teba spravi hocico??? Halooo! Urobi ustupok, drzi Ta nim pod krkom, mozno Ta zan este aj tresta bezdetnostou... Posudzuj ciny stale. Neodvodzuj z jedneho cinu na cely zivot.

lilynovak
autor
17. mar 2016

:( och neviem zamotalo sa to neako ...

bluka2
17. mar 2016

A podla Teba ako sa mu zije v meste? Nie je nahodou aj velmi spokojny? Lebo mi to tak znie, z tych ciest a toho zivota, co opisujes. V tom pripade to nie je fer, stale toto predhadzovat ako svoj velky ustupok

susedaaa
17. mar 2016

@lilynovak da sa to velmi rychlo odmotat, podla mna on ta vyuziva, nehnevaj sa na mna ale je to tak...ponukas mu ako zena kompletny servis...ma vsetko co on pre zivot potrebuje...ale on nie je schopny ponuknut nic

lilynovak
autor
17. mar 2016

on povazuje za zivot v mieste ako zivot v klietke v bytovke .... ale okolo domu by sa tiez nemotal ... hundre nato ze nam niekto poskriabal auto, ze nam puka stena lebo sme v novostavbe a bytovka sada .... ako toto nebol jeho sen a neako si mysli ze ma dotlaci do dediny no my sme sa tymto bytom tak zadlzili ze pre mna neexistuje najblizsich XY rokov nic ine ... ked ja si stale hovorim resp. neviem ked teraz toto citam ci mi to on neako nevnukol ze je vsetko po mojom :D zeby mal tu schopnost vsetko zvalovat na mna ?? hmmm zeby ked pride este jeden velky pokus o debatu len ze ja citim ze budem pri tom revat a brutalne ze kazde slovo ma bude tak boliet ze sa neovladnem ... asi si nieco predtym nalejem :D

janinah
17. mar 2016

A vieš mi povedať jediný dôvod prečo by si mal do svojho spokojného živote privodiť detský plač,unavenú patrnerku,hračky pod nohami? Má full servis,ženu v posteli,prácu,peniaze,byt....je to sebec prevej triedy,nedodržal dohodu o tých dvoch rokoch a nedodrží ju nikdy.....a teraz je na tebe,či s ním bez dieťaťa alebo bez neho so šancou na normálneho chlapa a rodinu s deťmi....v 28.r. už na materstvo nie si najmladšia,hádam vidíš okolo seba koľko párov má s tým problémy....keby si bola moja dcéra,tak radím- hľadaj si takého čo ťa bude milovať,vezme si ťa za ženu a bude chcieť s tebou deti..nielen sa donekonečna vyhovárať a ty mu na to stále skočíš....

danielita18
17. mar 2016

Ja by som s nim nezostala,28 uz je akurat na dieta,my sme zacali na dietati v 26r.priatel mal 24,teda teraz uz manzel,mala som 2krat mimomaternicove,potom som niekolko rokov nemohla otehotniet,porodila som az v 31r konecne zdraveho chlapceka,velmi smd po dietati tuzili ale spolu nie len jeden,ja by som si dobrd rozmyslela ci ma este vyznam s nim vobec planovat dieta

cecil36
17. mar 2016

@lilynovak teraz to poviem na rovinu, aby si nebola prekvapena, ze o par mesiacov stretne lasku svojho zivota a s tou bude chciet mat dieta aj hned....

lilynovak
autor
17. mar 2016

BABY teraz taka otazka ked rozhovor nezabere ..... myslite ze by bolo od veci keby s normlane skoppirujem co ste mi napisala a dam mu papiere do ruky ze spametaj sa a ja niesom neaka hysterka a ina by sa na teba davno vykaslala ???????

whitecat666
17. mar 2016

Ja odpadavam z niektorych nazorov 🤐 🤐 🤐 .
DIETA BY NEMALO VZNIKNUT USTUPKOM Z MUZOVEJ STRANY A UZ VOBEC NIE VYSLEDKOM ULTIMATA. Dieta maju mat dvaja ludia (kt sa miluju) a maju obaja za prioritu tuzbu po rodine (lebo vola starat sa o niekoho s radostou sa neda vynutit).

susedaaa
17. mar 2016

@lilynovak moja utekaj od neho kym sa da, presne ako pisu baby hore, nedodrzal dohodu teraz nedodrzi ju uz nikdy...vies suseda zije z alkoholikom, su manzelia 5O rokov, je to stara pani a hovori ze cely zivot mu davala sance ze prestane pit, on pit neprestal, ...ale po kazdom raze jej slubil ze prestane a uz su stari a zivot im presiel...tym som chcela povedat ze netreba sa klamat a davat mu zbytocne nadeje...skamal ta a sklame ta vela krat...ty sa trapis on to vidi a nic pre to nerobi...jemu tento zivot vyhovuje...a ked sa budete rozpravat vzdy zhodi vinu na teba asi si mala len ty pocit zly zo seba a jeho prisla prosit o odpustenie a aby si pri nom ostala. je to chrapun....utekaj kym este nemas vela rokov aby sa s tym dalo nieco robit

lilynovak
autor
17. mar 2016

@whitecat666 och ved toto je tiez pravda ... cizeee nevieeem skusim pockat premyslim si :( a ked neako vyckat a mozno to aj jeho uz neako zlomi a budeme sa spolu tesit

cecil36
17. mar 2016

@lilynovak preco mu potrebujes nieco dokazovat, dokazovat, ze ty si v prave a on je debil. NIe je debil, len nechce s tebou dieta a nechce si ta vziat. Ak by si ta chcel vziat a mat rodinu, uz to davno spravi. Btw nic tym nedokazes akurat ho vytocis, ze riesis vase problemy na fore.

bluka2
17. mar 2016

@lilynovak Vidis, to nie je zly napad. Z jeho reakcie na toto vela vycitas. Mozno mu to vytlacene viac docvakne, alebo sa dockas nejakeho blbeho komentaru -> podla toho by sa dalo rozhodnut ako dalej

majka99999
17. mar 2016

@lilynovak prepac, stale je na cestach, na co by mu bol velky dom? Podla mna mu tento zivot vyhovuje (ako vacsine muzov - sex, jedlo, trenky ciste), nema dovod to menit,ukeca ta teraz, ukeca ta o dalsie 2 roky, mozno aj o dalsie 2. Rozidete sa a rok bude zenaty s dietatom na ceste.