Ako prestat piť?

22. jan 2023

Niekedy uz neviem ako dalej... Mame to aj v rodine... Skratka ked zacnem pijem nekontrolovateľne .. vzdy idem az na dno.. snazim sa sama prestat.. nepila som 4 mesiace a vcera zasa, opilost ved si dam len pohar vina a zrazu nepamatam niekolko hodin vyvolavam ludom sktorymi niesom v kontakte. Klamem vymyslam si ale nie cielene... Ako dokazat nepokusat osud a nenaliat si ani ten jeden pohar velmi to chcem.. chcem byt lepsou.. tazke stavy depresie ma nicia po alkohole

ouwecka
22. jan 2023

Chod prosim ta na liecenie,najdi si spriaznenu dusu kt budes volat ked to na teba pride.. svokru sme pochovali min rok na jej 55 nar.. poslednych 2 r bolo trápenie pre všetkých uplne hrozne a hrozna smrt!!! Drzim ti palce,je to choroba.. o nic horsia/lepsia akp sopel alebo rakovina..

dharmasanata
22. jan 2023

Všetko je len v hlave. Nezhadzuj tvoje zlyhanie na manžela prečo by on mal rozhodovať či si tu vodku mala vypiť alebo nie. Ty sama o Tom rozhodneš.. je jednoduché povedať nie. Len treba prevziať zodpovednosť za seba. Nezvládla si túto situáciu a nechala rozhodnutie na manžela lebo si si chcela vypiť. Takto sa nikdy nevyliečiš. Nieje dobre sa ale ani vyhýbať ako ti tu radia že teraz nechoď na návštevu.. toto sú a budú nástrahy ktoré tu budú, teraz čo celý život budeš zavretá doma a nebudeš spoločensky žiť? Musíš to zvládnuť, naučiť sa povedať nie. Veľa ľuďom nepomohlo liečenie poznám takých, išli si tam len oddýchnuť keď padli na dno a mali pocit že zomrú, ale po prepustení čo bolo prvé išli si kúpiť fľašku. Jedného známeho zbavili svojprávnosti a už ani sám o sebe nemôže rozhodovať, nemá príjem, nemá nič.. takto chceš skončiť? Ako nula ktorej zoberú všetko? Máš deti, musíš sa vzchopiť, ideš im ako príklad..tak ako išla tebe tvoja matka..Manžel to za teba neurobí, a k nemu komentár nedám..
Povedz úprimne prečo piješ? Je to preto lebo si si myslela že je to normálne? Lebo alkohol bola súčasť vášho domova? Ja som si myslela to.. od malička som videla otca opitého, každá udalosť znamená že sa bude piť, či sú to narodeniny, meniny, výročie, návšteva, kar, alebo len zapiť ťažký deň v práci, je to liek na bolesť, liek na všetko.
Myslím že musíš nájsť seba, mať sa rada, to je cesta k úspechu. Je to pritom také jednoduché povedať nie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brunet89
22. jan 2023

Ako tvoj manzel je debil prveho stupna! ty sa mu povies ze mas problem s alkoholom a on ta nepodpori ale povie ze je hanba sa liecit? A hanbi sa povedat blizkym ze nepisjes tak radsej musis si dat vodku na navsteve?? tak s prepacenim ale je mi vymlety riadne.
Co ty mas komu vysvetkovat ze nepijes.Nepijem a bodka. Deti ti urcite nevezmu ked sa budes liecit.Vezmu ti ich ked budes troska. Drzim palce aby si aj zajtra odbornu pomoc chcela, nielen den po opiti sa. Je super ze si uvedomujes ze mas problem a nenechaj sa zastrasit.Alkoholizmus je takisto choroba ale je strasne tabuizovana ,lebo hanba.
Drzim palce

lucyluska
22. jan 2023

Ja vždy poviem že dnes nepijem, mala som migrénu, vzala som liek. Neuznávam klamanie, ale som rozhodnutá chrániť seba. Nepijem lebo beriem lieky, antidepresíva. Svokra, svokor nevedia že sa liečim, ani môj brat to nevie.
Potom poviem, robím si detox, šak caje si môžeš kúpiť ...
Tie vyhovorky ti poradí psychiater povedať. Radšej si koláče nálož. Keď môžeš, choď v rozumnom case domov. Keď si veriaca, choď za kňazom, pomazanie chorých. Duchovné cvičenia. Buď požehnaná 🙏

vespertine
22. jan 2023

Na návšteve je fajn povedať napríklad, ze máš migrénu, dala si si ibalgin, a teda nemôžeš piť. Ak sa tie návštevy teda nedejú každý týždeň. Lebo poznám tento typ ľudí, pre ktorých nie skratka nie je odpoveď a musia mať relevantný dôvod, aby ti dali pokoj.

autor
22. jan 2023

@lucyluska som veriaca a skutocne ma ani nenapadlo ist za knazom .. vobec som duchovno nebrala ako moznost liecenia.. dakujem za radu

A ano prosto manzel je z rodiny kde su nauceny na zabavu len s alkoholom
Ja som z rozvedenej rodiny pre alkohol
Ani nechcem velmi pisat moje zazitky s opitymi rodicmi ked sa chceli pozabijat alebo ked matka zacala vodit domov milencov.. potom nas opustila a odvtedy verte limit v alkohole pre mna skončil. Manzel vsetko vie len pre neho je akoby tazke prijat ze nemozem pit. Ja strasne milujem svoje deti a ja to chcem pre nich aby som sa zmenila.. aby som sa toho prekliateho napoja uz nidky nedotkla. Je to ako maly demon vo vasom uchu ktory hovori daj si pohar.. este jeden c
Ved mas naladu daj si este a este... V meste mame psychiatra uz som sa viac krat odhodlavala a asi dozrel cas... Takto o rok vam napisem vsetkym ci som to zvladla ked ste ma takto podporili a nasmerovali

drzaopica
22. jan 2023

Tvoj muž ani mama nie je opora.Rob to kvôli sebe a deťom.Nikto Ti deti nezoberie toho sa absolútne neboj.Ak vieš nepiť mesiace si na tom veľmi dobre.
Nepijem, lebo beriem ATB, nechcem... my na SK sme chory národ, keď je divný človek čo nepije.
Ja som na Silvestra bola nahnevaná na sestru, lebo v spoločnosti vykrikovala a chodila za mnou s pohárikom, že si myslela, že má konečne opije.A daj si, prečo nie, čo to cuckas.
Zvládneš to a k psychiatrovi sa objednaj aj k psychológovi to je veľmi dôležité.

matussara
22. jan 2023

A kto vam povedal ze nieste dost dobra?

matussara
22. jan 2023

Och boze tie blbe nazory. Nikto vam deti nezoberie, hamba to je len pre vasho manzela
Tie si musia oni sami poriesit.
Chodte sama-jedine vy to dokazete

matussara
22. jan 2023

@malacibulka alkoholik je podla mna ten, kt.svoj problem nechce riesit.
Autorka si to chce vyriesit, takze len praca na samej sebe- cez terapeuta.

aurinia
22. jan 2023

Ísť psychiatrovi nie je hanba. Aj ja som bola a deti mi nezobrali. Na ten alkohol si daj veľký pozor, aj keď prestanes, môžu ti zostať psychické problémy a budeš hľadať spôsob ako sa ukľudniť. Do toho môžu prísť zdravotné problémy z alkoholu, z nervového vypätia, z liekov...nájdi si koníček... Na návštevy kde sa pije nechoď, ak sa tomu nebude dať vyhnúť, povedz niečo...napr že berieš lieky na chudnutie a na to nemôžeš piť....ak začneš psychiatrickú liečbu, na tie lieky sa pit nesmie. Môžeš si važne poškodiť pečen.

matussara
22. jan 2023

@solange7 objednat sa ku psychoterapeutovi nemusi riesit obvodak-ziadanku
Cesta je aj najst ozaj dobreho a platit si to

laila22
22. jan 2023

Autorka, veľký úspech je to, že si uvedomujem, že máš problém.
Zajdi za psychológom, psychiatrom, oni Tá nasmerujú. Deti Ti určite neodoberu. Problém vidím v rodine, ktorá pri Tebe nestojí a manžel sa hanbí za to, že nechceš, nemôžeš piť.. Mala som suseda. Bol vo veku mojich rodičov. Tiež bol na protialkoholickom. Nikdy sa o Tom nehanbil rozprávať. Keď prišiel na návštevu, nikdy sme mu nenukali alkohol, dokonca nikto v jeho spoločnosti nepil. Za mňa má ten chlap veľký obdiv ako to zvládol a ako to má v hlave nastavené. Nepije už viac ako 20rokov. Ja si myslím, že keď sa s tým pobijes, nastúpis na liečenie, zvládneš to.

autor
22. jan 2023

@matussara sama seba hodnotim 2 osobami jedna je ta triezva velmi strarostliva vysokoskolsky vzdelana prijemna trochu vybusna a urazliva
Druha je opita osoba velmi primitivna ohovaracska klamarska nestarostliva sebecka tuto osobu neznasam

lenmarka
22. jan 2023

Naozaj treba vyhladat pomoc. Liecit sa da aj ambulantne. Treba to urobit kvoli detom i sebe. Zvladnes to, drzim silno palce !

malacibulka
22. jan 2023

@matussara v skutocnosti je alkoholik ten co splna podmienky diagnozy, nie len osoba co si to neprizna rsp neriesi. Podobne ako neprestanem byt fajciarom alebo epileptikom len preto, ze si uznam, ze je moje fajcenie problem a rozhodnem sa vyhladat pomoc.

sorayaardente
22. jan 2023

Aj ja som z východu a nepijem 😅 mne je tak jedno kto si čo myslí. Mala som spolužiačky,chodievali sme do mesta a vzdy to skončilo opitostou,mňa nebavilo stale len piť...tak som prestala chodiť. Naše stretávku nemali zmysel,len sa opiť,no woow,mám aj lepší program,teraz máme 33rokov,ja som v ich očiach bola nudná ,ale za to mam muža,rodinu a ony majú akurát jedna druhú a chodia si stále uhnúť,no bez frajerov a rodiny... Treba si určiť priority a nie sa pretvarovat v očiach druhých. Ste tu pre deti,choďte im príkladom,či chcete im ukázať to,čo ukázali rodičia vám?? Keď píšete ,že rodičia pili,tak už len to by ma odradzovalo od pohárika,hnusilo by sa mi opiť ,ale to sa musíte nastaviť. Mne sa hnusia už ľudia,čo to s alkoholom preháňajú a nemajú mieru a len huckaju dalsich,daj si,daj si...ja si vždy ja just nedám 😏

kvetinitka
22. jan 2023

Dobrý deň, už nejaký čas bojujem s podobným problémom, som matkou 4 malých detí a tiež hľadám pokoj pri pohári vína, kedysi to bolo,že ozaj som si dala len pri nejakej príležitosti,ale naraz som si uvedomila, že tu príležitosť som si našla aj 3x do týždňa, proste aj sama,kľudne aj 2 fľašky, veľmi ma to trápi, vtedy som taká spokojná, zrazu mi ani nevadí ten ustavičný hluk detí, aj koláč upečiem,som proste úplne v pohode,ale keď sú dni,že si nič nedám, viem byť protivna, nervózna a podobne..Vždy keď mi je potom zle si poviem a dosť a prejdú 2-3 dní a zas a tak stále dookola. Do toho ešte trpím panickou poruchou,no celé zle..Posťažovala som sa s týmto problémom aj mojej psychiatričke a psychologičke (a nie,určite vám deti kvôli tomu nevezmu, keď treba liečiť dušu, tak je to rovnaké ako keď vyhladate lekára napríklad pri chrípke proste to treba liečiť),no a ony mi povedali, že mám nábeh k alkoholizmu i keď som im tvrdila, že až takto by som to nenazvala..Koľko krát do týždňa sa napijete?Ked popijate, manžel vám na to nič nepovie?

sorayaardente
22. jan 2023

@kvetinitka myslím,že lepšie je si dať magnézium,človek je po ňom uvoľnenejší a menej napätý,odporúčam miesto pohara vína

kvetinitka
22. jan 2023

@sorayaardente joj,magnézium užívam už dlhodobo, ale ten ma veru do takého kľudu nedá

minarova22
22. jan 2023

Priznať si problém s alkoholom, to dokáže len silná osoba. A to Vy ste. To je prvý krok.Dalsim je odborník, ktorý pomôže a ukáže cestu.

sorayaardente
22. jan 2023

@kvetinitka nejaké bylinky? Medovka atď ,ja si púšťam veľa aj relaxačné hudby ,hudba anjelov a archqnjelov,tiež mám výbušné stavy pri dvoch deťoch,ale snazim sa ovládať,alkohol absolútne nemusím..dám si sladké,kávu ,pustím hudbu ,dám magnezko a je mi lepsie

kyria001
22. jan 2023

Urcite vyhladajte pomoc psychiatra su lieky ktore Vam pomozu s chutou na alkohol a psychoterapia zvladat situacie .Ak ste z Košíc a okolia mozete mi aj napísať správu som sestra v psychiatrickej ambulancii

tinka8512
22. jan 2023

Moja mama je 30 rokov alkoholicka a poviem ti,sama to nikdy nedas, su moznosti,, deti ti iste nikto neodoberie a nie je to ziadna hanba. VYhladaj odbornu pomoc cim skor lebo cim dalej sa to natahuje tym to bude tazsie. Vies to sa v mozgu vytvara taky "mostik" : problem -alkohol a cim viac sa pije tym viac sa upevnuje. Casom uz je nemozne z toho von. To mi povedal primar na jednej odvykacke. tkze cim skor chod,neodkladaj to. a ked ti chcu nalia,tak si vymysli nejaku diagnozu, ved to je najmenej.

zajaciq
22. jan 2023

Napisem z pohladu praxe zdravotnika v dusevnom zdravi - menezment alkoholizmu je dlhodoba zalezitost. 1. krok ambulantný psychiater, 2. absolvovanie odvykacej niekolko mesaxnej kury, alebo aspon ambulantnej stacionarnej, abstinencia. 3. vstup do dlhodobej psychoterapie - alkohol a zavislost na nom je nejaky povrchny symptom (ne)zvladania reality, pricina uzkosti/depresie je niekde inde. Dlhodoba znamena aspoň 4 roky a aspon1-2x do tyzdna, najlepsie hlbinny smer. Alkoholizmus je o snahe abstinovat co najdlhsie mozne, vytvorit si take podmienky navokol seba, aby sa to dalo dlhodobo zvladat. Alkoholizmus byva celozivotne ochorenie. Drzim palce. Mat rodica alkoholika je traumatizujuce pre deti a vytvara to chtiac nechtiac aj vzor, to by mohla byt dobra motivacia na zaciatok...

matussara
22. jan 2023

Alkohol je len naplast na bolesti a nespokojnost cloveka, tiez aky zivot zijete. mate muza, kt.sa hambi za vas, matku, kt.sama pije(ak som dobre pochopila)ta vas nepodpori. Navstivte terapeuta-ten hlada pricinu. Psychiater len dava lieky-min.s vami komunikuje. Musite sa postavit sama za seba, zmenit myslenie, prestat riesit druhych ludi, co si o vas myslia...
Pripojte sa na fb do skupiny
kralovne svojho zivota
Alebo
Katarina Runa.
Velmi vam to otvori oci aj dovody vasich problemov

cacianka
22. jan 2023

@laila22 aj môj chlap nepije, všetci to rešpektujú, je po liečení 30 rokov a nehanbí sa o tom hovoriť. Je to súčasť jeho života, prekonal mladicku debilitu a je hrdý že to zvláda. Chodí do klubu , čo si založili po liečení, podebatuju, poradia si, v odbornej aj osobnej rovine, podporia nových členov. Je viac typov takýchto klubov, aj cirkevného druhu,
americký typ tzv. anonymní alkoholici nevyhovujú každému, nie sú podľa slovenského naturelu.

nafka0483
22. jan 2023

Autorka pozri si profil @drazil pise svoju skusenost, tiez ma deti a zvladla to. Mozno keby si ju oslovila v IP tak ta tiez povzbudi/nasmeruje.

ouwecka
22. jan 2023

@dharmasanata rodina ma chorému pomahat nemaju,kym nie su abstinujuci,mat doma alkohol ak ma on problem nevypit si je tiez alkoholik len nie az taky