Ako presvedčiť manžela?

amy171
19. mar 2017

Ahojte ženy

Rada by som sa s vami poradila ohladom jedneho problemu, ktory momentalne trapi našu rodinu. S manželom sme spolu 4 roky, a prave teraz čakame naše prve dieta. Byvame v dvojizbovom byte ktory manzel dostal do daru od svojho otca, ktorý ho prepísal na nás. Okrem toho manzel zdedil ešte v nedalekej dedinke velky stavebny pozemok (1400 m stvorcovych). Kedze ja aj manzel sme predtym byvali a v podstate vyrastali v rodinnych domoch, rozhodli sme sa ze v byte urcite neostaneme a začneme stavat. Manželov bratranec nahodou pracuje vo firme ktora stavia montovane domy a ked bol u nas naposledy u nas navsteve ponukol nam sluzby ich firmy s tym ze domček podla nasich predstav ktory by sme si vybrali z ponuky by nam vedeli postavit za par mesiacov, samozrejme zalezalo by na tom za aky cas sa vybavia vsetky potrebne povolenia. Mne sa tato myslienka velmi zapacila a vtedy ked to bratranec opisoval aj manzel vyzeral z toho nadšene. Hned ako bratranec odisiel manzel sa len pousmial a povedal ze take montované čudo by si v zivote nenechal postavit. Vraj si domček postavime svojpomocne, a pekne pomalicky, ked to bude trvat aj 10 rokov tak aj 10 rokov. Ide o to ze byvame v celkom malom byte, kde jednak pod nami byva starý otravný sused, ktory sa do vsetkeho stará, a ktoremu vsetko vadí, a ze v takomto domčeku by sme mali naklady na byvanie o polovicu menšie ako mame teraz v byte. Mozno to bude zniet ze som rozmaznana ale mne sa naozaj nechce dalsich 5-10 rokov tlacit sa v malom bytiku ešte aj s dietatom. Navyse v tej dedinke kde zdedil manzel pozemok byva aj svokra, ktora sama povedala ze by mi lahsie pomohla s babatkom ked budeme blizsie.Snazila som sa niekolkokrat rozpravat s manzelom na tuto temu lenze on ma voči tymto montovanym domom akusi zvlastnu averziu, neviem ci mu niekto natlačil nieco do hlavy, vraj tehla je tehla a radsej bude sam stavat pomalicky ale poriadny dom ako mat postaveny rychlodom ktory sa za par rokov rozpadne. Ked som sa ho teda opytala kedy podla neho sa budem stahovat do domceka ked ho bude stavat on svojpomocne povedal ze to ma cas, kludne aj o 5 rokov, ved sme mladi nemame sa kam ponahlat. A ešte jedna vec ked sme to aj s bratrancom ratali tak postavenie montovaneho domu, a tehloveho svojpomocne vyjde financne priblizne rovnako. Neviem ako ho presvedčit. Aj podla vas su tie montovane domy o nicom?. Myslite ze manzel ma pravdu?..Ja uz fakt neviem

jankavl
20. mar 2017

@janickacrazy tazko sa mi na toto reaguje. nevidela som fotky, ktore si videla Ty 🙂, ze boli montovane domy po zemetraseni na kasu a tehlove stali v pohode, ja mam opacne informacie. ale nechcem sa hadat, mas pravdu, na Slovensku je to irelevantne.

http://www.ecovia.sk/technologia/konstrukcia/vy...
to iba k tym zemetraseniam a montovanym domom, je toho na webe vela v roznych jazykoch. ale asi ide o dom a dom, dom moze byt kvalitny montovany aj murovany a tiez nekvalitny aj montovany a murovany...

janickacrazy
20. mar 2017

@jankavl Tak vieš, každý chváli to, čo predáva. My máme murovaný dom a mesačné náklady pre 5 člennú rodinu pod 100eur, čo je podľa mna pohoda a to kúrime elektrikou.

jankavl
20. mar 2017

@janickacrazy rozmyslam, ci pisat vysvetlenie preco to tak je - resp. preco ja tomu rozumiem ze to tak je, ale nechcem sa hadat. take silne zemetrasenia u nas nie su, aby sme tu teraz tuto temu rozvijali 🙂.

co sa tyka nizkoenergetickosti, suhlasim s Tebou. montovany dom alebo drevodom nie je synonymom nizkoenergetickeho domu. mozes mat omnoho lepsie tepelno-izolacne vlastnosti murovaneho domu. zalezi od zlozenia steny, zateplenia, okien, strechy, atd - mozes mat pasivny dom aj z takeho aj z takeho materialu... dokonca my mame drevodom a nie je nejaky uzasne terno super co sa tyka tepelno-izolacnych vlastnosti - je zaradeny do skupiny B podla energetickeho certifikatu. stavali sme ho pred 9 rokmi a este som tomu tak nerozumela, mohli sme dat trosku sirsiu stenu, lepsie okna, ale clovek sa uci postupne 🙂. v kazdom pripade, myslim ze nik nespochybnuje murovane domy, iba montovane. ja iba tvrdim, ze pre mna montovany je velmi fajn, dobre sa mne aj mojej rodine v nom byvalo, vlastne neviem ci by som mu za tych 9 rokov nieco vytkla a ak budem opat niekedy stavat, tak iba montovany, pravdepodobne opat drevodom. 🙂

janickacrazy
20. mar 2017

@jankavl Ja ťa chápem a mne sa drevodomy páčia, ale tie obyčajné montované domy, čo stavajú veľa v zahraničí tie sa mi nepáčia a videla som niektoré postavené tak, žeby si sa tam pomaly bála bývať. Takže nie je montovaný dom ako montovaný dom, podľa mna drevodomy sú úplne iné, lebo tam ide ozaj drevo a nie kadečo možné, čo od dreva má hodne daleko. Okrem toho sú firmy, ktoré robia kvalitne a sú aj také, čo robia kadejako, takže je to veľmi ťažko hodnotiť.