Ako prevychovať chlapa?

4. dec 2022

Ahojte zeny.
Prosim vas, ako prevychovat chlapa?
Sikovny je,okolo domu porobi co treba aj netreba,nie je lenivy,skor naopak. No co sa tyka beznych veci,sprchu po sebe neocisti,vsade su chlpy,,vlasy,odtok v umyvadle ani nehovorim...spinave pradlo vedla kosa na pradlo hodi,tanier po sebe neodlozi...mam su zvykat alebo vsetci chlapi su taky?

janetinka27
4. dec 2022

da sa to povedat aj slusne. hovorime si to navzajom. tiez nie som dokonala. staci mi, ze ma moralnu uroven, je inteligentny, pracovity, zrucny, spolahlivy. vanu si zabuda oplachnut, handry tiez neda vzdy do kosa a tanier necha na doske. tak ho poprosim abo to urobim. no a co, necitim sa pri tom ako sluzka, on zatial ryluje alebo nieco opravuje, co by som ja urcite nezvladla

mandzula
5. dec 2022

@maria711 existuju aj taki, ktori robia vsetko, co aj tvoj, a urobia aj to, co autorka ziada od svojho. A ono to nemusi byt o "vyhadzovani na oci", ale o normalnej debate, mudry chlap pochopi.

mandzula
5. dec 2022

@bielavila a ty by si sa kde zatial umyvala?😃 Myslim, ze mnohym chlapom (ale aj zenam, aby som nikomu nekrivdila), by nevadila aj rok neumyta vana. Ked som byvala na intraku, zistila som, aki su ludia humusaci - niektori mali vane take slizke, az sa cudujem, ze si tam hnaty nedolamali.

maria711
5. dec 2022

@bessie12 sluzba=funkcia/uloha. Mas ulohu manzelky. Mas funkciu manzelky. Manzelka bola pre manzela ako ucinena pomoc, nie general.

mandzula
5. dec 2022

@maria711 ale preco to, ze mame na partnera poziadavky, vidis tak, ze sme generali? Nie, ziadame partnera, aby po sebe robil zakladne veci, pretoze oplahnut si po sebe svoje tricho pozostatky, odhodit spinavu bielize, je fakt zakladna vec a maximalna neucta k zene ocakavat, ze to bude robit ona - ked uz zajdem do extremu, to uz aby bolo normalne ist po nom aj splachnut.

viestta
5. dec 2022

@maria711 predpokladam, ze okrem manzela mas aj deti. Casom aj od tych deti budes pozadovat aby niektore ukony robili. Ano, vela z nich ostane na vas, rodicoch, ale mnoho ich bude na nich. Ak mas syna, mala by si ho vychobvat tak, aby sa ti raz tvoja nevesta podakovala, naucit ho odnasat spinave pradlo do kosa, upratat po sebe, umyt riady, vyniest smeti bez toho aby ho niekto upozornil. Tak isto by si mala svoju dceru vychovat aby nerobila sluzku svojmu manzelovi, pretoze je to jej "sluzba=uloha". Na chode domacnosti sa maju podielat vsetci a za uplnu samozrejmost povazujem to, ze nikto z nich nevyraba robotu pre ostatnych, teda odprace riady po sebe, odnesie svoje spinave pradlo do kosa, umyje za sebou kupelnu, WC.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domca1408
5. dec 2022

otázne je ako dlho mu už toto chovanie toleruješ....ťažko prevychováš ,ked si od začiatku nezaviedla určité pravidla a hlavne ak bol na tento full servis naučený z domu od mamičky tak ufff. chápem, že ťa to nebaví robiť lebo nie si slúžka. pochopím, že chlapa možno nenapadne spláchnuť po sebe vlasy vo vani...budiš...ale riady nechávať a prádlo vedla koša..no moja, jednoducho. Prestaň mu robiť full servis. to čo bude mimo koša neoper, a riady? umývaj svoje a ak ich necháva na stole tak ich tam nechaj. ked tam bude piaty tanier...možno mu to dojde. a ked nedojde tak tam bude 10 tanierov...

evinqua
5. dec 2022

Prevychovat asi ťažko, zbytocna namaha, ak ti to vadi, tak, ze s tym nevies fungovat, tak si si mala najst vychovany typ, v tej nasej generacii to este zial nie je vacsina, moj muž tiez bol učený aj vzor mal u otca taky, ze sa to "robi samo", teda svokra ich tak naučila obsluhuje ich stále, ja si vychovavam svojho syna v tomto smere, stačí, že ho zahanbi 5rocny syn ked povie ocko zabudol si odniest tanier, ocko stolicka sa sama nezasunie poďakuj mi ze som to urobil za Teba,...

mandzula
5. dec 2022

Ja si nemyslim, ze s tou "prevychovou" je to zase uplne beznadejne - uvediem priklad zo svojho zivota. Moj otec je presnym prikladom toho chlapa, ktory keby sa nehanbil, dal by si vari aj zadnicu vytriet. Ked som este s nasimi byvala, casto sme sa preto hadali, jednak s nim, jednak s mamou, lebo skakala ako pajac na gumke, ale efekt smerom k mame ziadny, lebo na to bola prilis slaba.
Ale co sa casom nestalo - byvame s nasimi pri sebe a kedze otec chova kopu zvierat, casto mu davame odpad z kuchyne - ani raz mi misku nevratil spinavu (a to som mu nikdy nepovedala, ze ju ma umyt), kdezto mame ju neumyje nikdy. Takze je to o tom, co od zaciatku vysielame do okolia, ci si po hlave skakat nechame alebo nie.

bessable
5. dec 2022

@niekto2hy 🤣 si ma pobavila

ckocka
5. dec 2022

@maria711 Takže manželka je nejaký nižší stupeň, stvorený na to aby slúžil a muž vyšší, ktorému je potrebné preukazovať úctu? Ty nemáš pocit že rovnakú úctu k tvojej práci by mal mať aj muž?

bessie12
5. dec 2022

@maria711 to nie je žiadna úloha. Žijeme v 21. Storočí a nie v 15tom. Partneri si majú byť rovnocenný a nie, ze žena bude obskakovat chlapa ako taka slúžka. 🤦‍♀️ je to tak isto aj jeho domácnosť / deti ako aj jej, takže sa ma na upratovani / starani sa o ne podieľať aj manžel / priatel.

gertrudka222
5. dec 2022

Nechala by som mu to na stole a bolo by to tam pokial by si to neupratal. Aj pradlo, no pokial by ho nedal do kosa, tam kam patri, tak by som muho jednoducho neoprala. Ziadna zena nie je povinna po chlapovi vsetko zbierat

bielavila
5. dec 2022

@mandzula u nas sa toto hlavne nemoze stat, ja mam muza normalneho, vie za sebou upratat riad ked sa naje aj vycistit vanu aj zachod a aj si ponozky operie, a na spinave pradlo mame kos, mne muza vychovala svokra a dobre a ak by sa aj stalo to co som zo srandy napisala mame este jednu vanu a jeden sprchovy kut kde by som sa ja vedela umyt☺️ to ze je kopa ludi humusnych viem, vdakabohu my medzi nich nepatrime, ale to bude isto o sebe tvrdit aj ten manzel co o nom pise autorka temy😂🥹

niekto2hy
5. dec 2022

@bessable ,,pobavil" 😎

bessable
5. dec 2022

@niekto2hy pobavil

lennytka84
5. dec 2022

Ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja Janko,keď budem ja Jano neohnes ma mamo 😉 ..len toľko

diaszoky
5. dec 2022

Ak je dobry muz toto by bolo posledne co ma stve.. inac ja stale hovorim, ludia sa
Nemenia iba prisposobuju situacii teda prevyvhova nieje mozna

nikelca
5. dec 2022

Môj sa ma snaží v tomto smere prevychovať už 10 rokov... mne tam tie omrvinky nevadia ale viem ze jemu hej... cize ak si ich vsimnem tak ich aj upracem ale vacsinou ich ignorujem :/

sono2
5. dec 2022

@viestta kde ma me to ho ZOra?
On by určite vedel ako?😜😜 čo je s ním

viestta
5. dec 2022

@sono2 vcera, ci dnes vyplul svoju jedovatu slinu vo volebnej teme, asi ma pre tuto chvilu misiu splnenu.

miruska320
5. dec 2022

Nijako,má základy z domu a svoju povahu ❤️,podporiť dobre ,zle zatlačiť,nič iné nepomôže 😁

nanulik
5. dec 2022

Jedna rada: tie co mate synov, vychovavajte ich tak, aby raz na vás nemusela nevesta nadávať.

ouwecka
5. dec 2022

Zalezi od pristupu a vasej komunikácie

hele25
5. dec 2022

Rozveď sa, nie je to muž pre Teba

hele25
5. dec 2022

@nikelca tiež po sebe neumyvas sprchu? Tak to Tvojho muža, ľu-tu-jem, ako by povedala Plačková

hele25
5. dec 2022

@nanulik to je moje slovo

hele25
5. dec 2022

@ouwecka súhlasím, keď mu povie, že nechce, aby semeno vytekalo a že ho nechce meniť, semeno nevytecie a pôjde do mozgu

lavinis
5. dec 2022

Pripomínala som dookola a fakt sa to zlepšilo.