Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako riešiť problém so správaním opitého otca mojej známej?

ariadna123
20. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať či niektorá z Vás nemá podobnú skúsenosť alebo nevie poradiť ako by sa mala kamarátka zachovať ... kamarátka býva u rodičov so svojou dcérkou, rodičia sú majitelia domu, podpísali trvalý pobyt aj dcére aj vnučke...keď je otec opitý tak ich vyhadzuje z domu, vypína elektrinu,...volala aj polúciu, ale tí jej povedali že pokiaľ jej fyzicky alebo vnučke neublížil ničoho sa nedopúšťa...to je fakt veď rozmrazil celý mraziak, malej sa nedalo uvariť kedže nešiel prúd....a polícia ho ani nenapomenula..odmietli dokonca prísť to skontrolovať....:0( NEviete na koho sa ešte obrátiť, aby si toto nemohol dovoliť? vďaka za rady....

sherynkamalinka
20. jan 2013

Policia nespravi nic pokial na nu resp dieta fyz. nezautoci. Ja by som klamala. Tvrdila by som, ze otec na mna zautocil, sotil ma do steny, tahal ma za vlasy bla bla, kedze bude mat nejake promile alkoholu v dychu, je moze ze uveria kamoske

maznacik007
20. jan 2013

Trvaly pobyt nic neznamena je to len evidencny udaj, majitel domu ho moze dat kedykolvek zrusit,
policia s mrazakom a pod nic neurobi, ani nikto iny, proste pravny stav je taky ze je to jeho dom....

kamoske mozes poradit aby sa co najskor osamostatnila, prip. si skusila najst ubytko inde mozno u pribuznych, priatelov atd....

add vymysleniu si utoku na dieta tak neviem, si ochotna podstupit aj lekarske vysetrenie dietata a nasledne ukony a riskovat ze este ty skoncis s obvinenym z kriveho svedectva a pod... to by som nerobila.... 😉

pingu1
20. jan 2013

ja som mala cele detstvo take. lutujem ich, ked nemaju kam ist...

sisaha
20. jan 2013

odist ... bohuzial ine sa poradit neda.

luciaaak
21. jan 2013

toto sa velmi tazko riesi, ale na mieste kamaratky by som neklamala, ze ju bije, nic tym nedosiahne a pravdepodobne jej to otec spocita ked sa najblizsie opije, tentokrat mozno aj fyzicky. (ano? ja ta bijem? ty budes hovorit policajtom, ze ta bijem? ty nevies co je bitka. a zbije ju...) policia tiez toho vela nespravi, vacsinou pride, dohovori utocnikovi a odide. ak ho aj vezme, tak na druhy den je spat doma. na jej mieste by som cim skor kontaktovala nejake centrum pre tyrane zeny, sice ju netyra fyzicky ale psychicky. tam jej mozu aspon trochu poradit, pripadne docasne poskytnut ubytovanie. kazdopadne by som tam nezostavala dlhsie, dcerka je malinka a sice sa ich zatial nedotkol, ale moze to byt len otazka casu

lea641981
21. jan 2013

nech odide 😒

lubkaeck
21. jan 2013

existuju azylove domy pre matky s detmi, tam sa da zacat a potom sa nejako osamostatnit - ozrateho chlapa nezmenis a bude to len horsie a to dieta ozaj nemusi vyrastat v takom prostredi ☹

something
21. jan 2013

Nikto s tym nemoze aboslutne nic. RObila som na zachranke a tieto veci sa riesili bezne A zoberte ho na liecenie a bla bla bla....Neda sa to. Bez jeho suhlasu sa nemoze nic ak neohrozuje seba alebo inych...

julu1984
21. jan 2013

Je to jeho dom.....No urcite to nema lahe nikto z nich kto byva spolu v dome s otcom.Doba je zla a ten azylovy dom ne je zle riesenie ,ale je to len docasne riesenie.Ja si myslim,ze zmena by mala nastat prave u otca.To ze pije je poviazanost.Treba to riesit,Poznam jedneho evanielistu vola sa Alexander Barkoci(najdes aj na nete) a dokaze taketo poviazanosti odstranit Bozou mocou....majitelia domu su dvaja matka a otec.A partner otec dietata? ako to vidi on? nemohla by byvat docasu u neho?? Doba je zla a vsetko stoji peniaze.Keby da malu do jasiel alebo skolky a popri by si hladala zamestanie a zo zarobenych penazi isla do garzonky(partner musi davat vypocitane vyzivne na dieta) to by nebolo riesenie?Moj nazor je taky,ze treba riesit otca a jeho poviazanost ku alkoholu a to treba odstranit a v tom pripade by nemusela ist nikam ....

stanislavao
21. jan 2013

vobec nikde sa neda obratit. majitelom domu je zrejme otec a mama a ona tam nema ziadne vlastnicke prava. ziadne urady jej v tomto nepomozu. moze sa odstahovat a bude mat pokoj. aj tak nechapem, ako sa otec moze takto chovat k svojej dcere a po druhe nechapem, co odtial uz davno neodisla, aby aj dieta nemuselo znasat opilecne vystupy.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli