Ako sa mám dohodnúť s manželom?

matilda2703
18. nov 2021

Ťažko sa dohodnuť s niekým, kto nechce spolupracovať. Držím ti palce, ale on súhlasiť nebude...to bude na dlho...on ťa nepustí, on sa rozviesť nechce...toto všetko počúvam z každej strany, keď príde na debatu to že chcem ukončiť vzťah s manželom. V hádkach som mu to vždy niekoľko krát navrhla, ale cesta nikam neviedla, pretože o tom nechcel ani počuť. Problémy trvajú dlho, nejdem zachádzať do detailov a zlepšenie neprichádza, pretože už v to ani nedúfam ani nechcem, jednoducho som sa rozhodla skončiť. no on ako keby videl, že som neprístupná, tak naschvál chodí okolo mňa, začne obíjmať, hladkať a tváriť sa že je všetko v poriadku len aby som sa nenahnevala, jednoducho chce situáciu utíšiť ale ja už sa nedokažem viac pretvarovať. našetrila som si nejaké peniaze, keďže svoju firmu napísal na moje meno, nebol s tým až taký problém, avšak najväčší problém je jeho pomstychtivosť a zákernosť. mám skor pocit že chce byť so mnou len preto, že môže podnikať na moje meno a že sa bojí že mu všetok majetok vezmem...naozaj neviem ako s nim komunikovať. mám strach že ma tu bude nasilu držať len preto aby neprišiel o peniaze a dohoda žiadna. tiež potrebujem z niečoho žiť, ku rodičom ísť nemôžem, máme jedno dieťa skolopovinne a to potrebuje pokoj. iny spolocny majetok nemame. boli ste niektora v podobnej situacii a ako /ako by ste to riesili?

matilda2703
autor
19. nov 2021

@luccija okrem toho čaká na dve dosť veľké úhrady zo zákaziek na ktorých sa narobil hlavne on..skúsim mu navrhnúť nech si všetky peniaze z nich nechá a založí novú firmu neviem síce na koho a ja by som zostala v tejto pripadne mu dat viac návrhov nech si vyberie a aby boli obi dve strany spokojne

luccija
19. nov 2021

@matilda2703 no to bude ťažké...môže robit prieky čo aj bude, keď sa nechce rozvádza, deliť firmu problém kto bude konatel.Mas to ťažké ani z voza ani na voz..ale, keď si rozhodnutá chod si za tým len opatrne a premyslene.A čo bývanie ako to chces zariadiť?

desore
19. nov 2021

@matilda2703 Samozrejme, ze ta to bude hnat dopredu, lebo budes musiet zarobit. Vies, ale mozu prist situacie, kedy nedokazes zarobit.
Nebola si vystavena situacii, kedy musis je vsetko na tvojich pleciach.
Rob ako to citis, je to tvoj zivot. 🙂

desore
19. nov 2021

@elizabet173 Samozrejme su aj stastne zeny, stastne pary, ale vela z nich je nestastnych, len uz nechodia so spinavym pradlom na verejnost.
Urcitym ludom staci malo k stastiu, urciti si potrpia na intelektualnu uroven, vierovyznanie, spolocne konicky, atd. Vela napovie rodinne zazemie a sposob akym boli vychovavani.

dadis
19. nov 2021

@desore Zila si ty sama v skutocne zlom manzelstve?

elizabet173
19. nov 2021

@desore neviem prečo mám z teba pocit, že si to vlastne želáš, aby tie ženy, ktoré si dovolia sa rozviesť, nemali už šťastný život. Aby zotrvali za každú cenu v manželstve, ktoré je nefunkčné a kde majú to, že nebudú šťastné, isté

desore
19. nov 2021

@elizabet173 Ked si bola mala, rodicia ti hovorili, aby si nechytala horuce hrnce, v ktorych sa vari, lebo sa popalis. Uz nebudem vysvetlovat, nech sa popali a pochopi. Je to jej zivot, jej manzelstvo.

desore
19. nov 2021

@dadis Nie. Skor znie otazka, co je zle manzelstvo? Kolko sme ochotne obetovat pre deti a ake dokazeme byt sebecke. Ano, aj to treba, ale v spravnej miere, aby deti a rodina netrpeli.

dadis
19. nov 2021

@desore Prepac, ale nemas pravo nikoho sudit. Napr. moje svedomie je ciste, snazila som sa rodinu udrzat. Ja som sa nerozvadzala z rozmaru ani s vidinou lepsieho muza. Pravdaze je lepsia pre deti uplna funkcna rodina. Ale na tom musia pracovat obaja partneri. Kym nezazijes, nepochopis.

desore
19. nov 2021

@dadis Ja nesudim. Samozrejme manzelstvo je o dvoch ludoch. To je na diskusiu na hodiny.
Predstav si situaciu: Manzelia, obidvaja lekari, uspesni, pracujuci na vysokych poziciach v nemocnici,3 deti. Muz, dlhe roky ma(l) verejnu milenku, s ktorou ma dieta.
Manzelia travia spolu dovolenky aj s detmi, oko nestranneho pozorovatela by nic nezbadalo, s uctou o sebe hovoria pred svojimi priatelmi, znamymi. Spolocne travia vikendy. Nemanzelske dieta tento rok maturuje.
U 95 % manzelstiev by takyto preslap viedol k rozvodu. Tymto, nechcem obhajovat muzov!!! Mna by to velmi bolelo, ju urcite muselo tiez. Manzelstvo sa nerozvedie, pretoze... xy dovodov.

dadis
19. nov 2021

@desore Nerozumiem, co sa snazis povedat, ale dobre. Aj ja som dala po nevere sancu, dokazem to pochopit. Predsa to vsak nebolo dost. Dakuj Bohu, ze rozvod a nic okolo toho nemusis riesit a mozes len rozdavat teoreticke mudrosti..

desore
19. nov 2021

@dadis Mozno mam toho viacej za sebou ako si myslis. Ja sa na veci pozeram s trosku inym nadhladom.

dadis
20. nov 2021

@desore Nepoznam ta, ani tvoj pribeh. Mozno, ak ponukas nejaku radikalnu radu, treba ju dat do suvislosti s vlastnymi prezitymi skusenostami. Ved tvoju identitu nikto nepozna, tak je zbytocne sa tvarit tajomne. A ze poznas x kamaratiek a y zien na modromkoniku, co sa mali x krat horsie po rozvode je sice fajn, ale otazna je hodnota takej sprostredkovanej skusenosti. Radsej by som to pocula priamo od tej konkretnej zeny.

elizabet173
20. nov 2021

@desore veď ona sa už popálila, práve v tomto manželstve. Môže sa popáliť zase a nemusí, prečo by sa nutne mala? Môže prežiť krásne roky, možno aj s niekým, kto bude ta to stáť. Si veľmi skeptická, alebo fanaticky veriaca? A obetovať sa pre deti? Myslíš, že je pre ne prínosom žiť v napätom ovzduší, kde sa rodičia nemajú radi? Vieš koľko žien tu už písalo, ako túžilo, aby sa rodičia rozviedli, aby už nemuseli zažívať denne to, čo zažívajú? Vieš, čo mi povedal syn, keď už bol dospelý? Že som sa mala rozviesť skôr. A to u nás neboli ani hádky, ani alkohol a pod. a on si super rozumie aj so svojím otcom aj s mojím partnerom.