Ako sa mám zachovať?

7. nov 2022

Vopred sa ospravedlňujem za chyby a zato, že je to trošku dlhšie.
Priateľovi, s ktorým som skoro 8 rokov som našla pervitín už po 2hý krát a do toho teraz aj použité žiarovky.. Keď som mu o tom povedala vravel, že to má odložené u neho kamarát.. Najskôr som mu uverila, lenže viete použitá žiarovka má na sebe čierny povlak od pálenia, ktorý ako si všímam sa nachadza skoro vo všetkých starých utierok do ktorých to asi utiera, dokonca párkrát mal aj čierny nos ale vtedy som to nijak neriešila, myslela som si, že sa len zašpinil a to nevravim o tom, ze sa mu z nicoho nic pustila krv z nosa.. taktiež som mu našla pár správ kde ho jedna smažka z okolia pozýva na tzv. puka čo som si myslela, že na cigu (ohladom toho som ho konfrontovala, ze sa mi nepaci, ze mu pise taka osoba a najskor som si myslela, ze ma snou podvadza, od vtedy si zahesloval telefón a chodí sním všade kde sa dá a keď som sa spýtala na heslo vraj je to jeho dátum narodenia, keď nechal mobil v izbe vyskúšala som a na prekvapenie v tom mi klamal) no a teraz si to začínam dávať dokopy a všetko do seba zapadá ako puzzle.😞😭 je mi z toho zle..neviem čo mam robiť, nechcem mu to vravieť, pretože sa bojím ako zareaguje ked to znovu vytiahnem. 😞
Vravel mi ze nema problem si spravit test na drogy no len neviem kedy ho mam otestovat, podla coho zistim, ze ano prave teraz je ten cas dat mu spravit test?.. co mam robit? Tiez dokaze byt cele noci hore, kde mu staci 3hodinovy spanok, taktiez cez den toho moc nezje a pred spankom sa natlaci do puknutia...jeho práca je celkom naročná, kde sa človek veľmi unaví ale on je stále fit! ako mu mam pomoct zbavit sa zavislosti? Riesili ste niekto podobnú situáciu? Budem rada ak mi niekto poradí lebo tie myšlienky nato ma zožerú.😭😢 Nepodporujem tvrdé drogy, mala som kamarátky, ktoré kvôli tomu zostali totálne na dne a stiahli so sebou i tých najbližších..pre mňa su takýto ľudia odpad spoločnosti..akoby ste sa zachovali?
Mám takýchto ľudí anonymne nahlásiť na políciu (smažky, ktoré píšu môjmu priateľovi)? Lebo viem o dvoch ženách, ktoré sa nám tlačia do života, požívajú pervitín a majú malé deti bez otcov.. Viete ako sa vraví, zúfalý ľudia robia zúfalé veci...😫😰

jaskolka
8. nov 2022

Nijako. Ak on nechce, nepomôžes mu. A on očividne nechce.
Okrem toho, zjavne sa pohybuje v prostredí závislých ľudí, čiže zrejme absolútne nemá ani v päte že by prestal.
Tie ženy, čo sa vám tlačia do života, a sú závislé, preboha kde to vlastne žijete?
Lebo ja napríklad som prvýkrát v živote počula vôbec o nejakých ziatovkach na drogy, pukach a smazkach
Čiže na tvojom mieste prvé čo urobim pošlem do kelu jeho a potom utekám z takého prostredia.
A bolo by mi tri päť, či skončí na ulici alebo na cintoríne. Tu chránim seba, láska nelaska

tykat
8. nov 2022

Odstrihnut sa od neho, len stracas cas. Klame, oblbuje, nechce z toho von. Ak chces zabit zopar rokov tak ho zachranuj, davaj sance, sleduj jeho aj mobil... casom sa urcite zlepsi... v klamani.

deti95060810
8. nov 2022

rozísť sa s ním nechce a ani drogovo závislého nechceš ...
čo vlastne chceš? kúzelnícku paličku nemáme...

gabrielasofia
8. nov 2022

ja po životných skúsenostiach, by som to nedala. a ani by som nechcela. je to bezodná studňa pomoci..a z týchto ľudí sa stanú profesionálni klamári, ktorí oklamú aj sami seba..ak tomu prepadol, neocení tvoju pomoc a snahu. volila by som odchod.

syslik81
8. nov 2022

normalne ho objednaj na testy ak mu na tebe zalezi bez problemu pojde .. ak nie zas ti klame a bude klamat cely zivot ... neprizna sa a na ziadne odvykanie nepojde a bude to horsie a horsie ... buchni po stole bud testy alebo vypadni a povedz aj jeho rodine preco-snad aspon ty mu pomozu ak sa este da

stevvvka
8. nov 2022

Mna skor zaraza to, ze sa bojis jeho reakcie. V partnerstve sa nemame co bat, ako zareaguje parzner.

barboraalexej
8. nov 2022

Tak toto je pre mňa červená čiara. V živote by som sa nezaoberala človekom, čo dobrovoľne vzal drogy, nie ani pomôcť by som sa mu nesnažila. Koniec, hotovo. Nenič si mladý život s fetakom. Maj rozum prosím ťa, nohy na plecia a utekaaaj

zmrzlinka2021
8. nov 2022

Nerozumiem, prečo chces niekoho a v tomto pripade frajera zachranovat?

A dalsia vec, na "pomoc" predsa nemusis byt jeho frajerka. Určite by som s nim nepokračovala vo vztahu. Pomahat mu mozes aj bez takeho vztahu. Mozete byt kamosi.

evelyn246246
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
8. nov 2022

Piko je ťažký súper, proti nemu nevyhras. Závislý človek = mŕtvy človek, doslova. Zmení mu to charakter, povahu, už to nebude ten koho si poznala.

Jedina vec ktorá by mu mohla otvoriť oči je ultimátum, ty alebo pervitín (bohužiaľ rátaj s tým ze skôr to bude to druhe). Začni okato baliť veci a tváriť sa ze to myslíš vazne.
Ak ste mladi, bezdetni rovno niekam odísť, napríklad do zahraničia, v alpach začína sezóna nájdite si prácu s ubytkom. Zmeniť prostredie, fetackych kamosov

Doma neostavajte, veľmi rýchlo ta oklame, tak ako to robil doteraz, bude smažiť tajne. Už len to zlahcovanie, ved to iba sem tam, ani tu závislosť si nevie priznať.

Ale rátaj ze to nevide a nejako vnútorne sa nastav na rozchod.

klarolinne
8. nov 2022

Milá autorka,pýtaš sa ako mu máš pomôcť. Nijako. Kým on sám nebude chcieť, nepomôžu mu ani všetci svätí. A náhodou aby si pri nejakej kontrole alebo razii neskončila ešte ty vo väzení. Mimochodom, teba naozaj najviac trápi že mu vypisuje nejaká ženská, pri tomto všetkom? Zbaľ sa a odíď.

liz_lemon
8. nov 2022

to v akom prostredi sa pohybujes, ze poznas tolko narkomanov a este aj vies rozoznat pervitin?

nicegirl369
9. nov 2022

Ak maju dotycne smazky deti, ktore trpia ich zavislostou, samozrejme ze to treba ohlasit minimalne na socialku. Pises, ze sa hovori, ze jej dcera nema co jest. Pre pana to sa nenajde clovek v okoli, ktoremu je jej dcery luto?!? Prosim ta ohlas to, nech to dieta nevyrasta v takom prostredi s matkou, ktorej su prednejsie drogy ako vlastna dcera. Napis aspon anonym alebo nieco urob. Prosim ta.

zorana999
9. nov 2022

Urobíš si aj tak po svojom a predpokladám, že ostaneš s nim. Keby si normálna, okamžite ho kopnes do prdele. Zažila som to isté čo ty. Doma žiarovky, zaheslovany mobil, krv z nosa, nič nejedol potom zrazu všetko do seba pchal. Skončilo to hrozne zle 🙂 pobral na mňa peniaze zničil mi zdravie (nie, nezačala som aj ja s tým) a cca 20 rokov v base si momentálne odsedava s tým, že povedal, že keď vyjde, zabije ma a moju rodinu tiež. Ty nečakaj, že to budú len také príznaky ako krv z nosa a podobne. Ty čakaj, že mu prepne v hlave a stane sa z neho totálny magor schopný všetkého.
Aj tak s ním budeš, poznám tú sprostotu veľmi dobre 🙂

janinamojka
9. nov 2022

On pomoc nechce.. narkoman sa nezmení..utekaj z takého vzťahu čím skôr!

autor
9. nov 2022

Ďakujem za odpovede, porozprávali sme sa a ukončila som vzťah s ním. I keď stále dookola opakoval, že nič neberie ale všetko tomu nasvedčuje. Dohodli sme sa, že keď bude rozhodnutí a bude mať všetko v hlave pokope a dopracuje sa k tomu čo vlastne od života chce tak potom budeme riešiť či znovu obnovíme vzťah alebo nie.

Kde žijem? Predstavte si, že v celkom tichej a bezproblemovej dedine. Ale takýto ľudia sa nájdu všade dokonca taký môžu byť i vaši susedia a neviete o tom nič..

Nestretávam sa s takýmito ľudmi, nevyhľadávam ich a už vôbec netúžim po tom byť pri ich boku..

Po dlhom premýšlaní som sa rozhodla, že podám anonymné oznámenie na sociálku kvôli deťom, pretože taký život si malé deti nezaslúžia i keď si rodičov nevyberáme..