Ako sa máme rozhodnúť?

adusiq5
3. jún 2014

Ahojte mamičky, každý kto by mi poradil. žijem spolu s manželom a synčekom v dome, sme sami, a platíme podnájom, kedže vlastníkom domu je teta môjho manžela. Platíme inkaso: 140 €, a dohodli sme sa na tom že jej do vrecka budeme dávať 30 € čo si ešte ja osobne myslím že je málo, ale tak súhlasila s touto sumou. Muž už dlhšie chodí do práce na dvoj týždňovku preč, a ďalšie 2 týždne je doma. Problém je v tom že už vymýšľa načo sme v tom dome, keď on v ňom skoro vôbec nie je, aby sme odišli a Kam? Ku jeho rodičom. Bývajú v tom istom meste, v dome. Lenže jeho otec je alkoholik a to je to čo mi najviac vadí. Vždy som rozprávala, keby nepil, aj by som rozmýšľala o tom či sa k ním nasťahovať. Jeho mama, vlastne moja svokra je veľmi dobrá, ale až veľmi sa stará, mne to proste niekedy až vadí. Už len keď sa pýta čo sme dnes jedli, tak mám dosť. Neviem si predstaviť, žeby som mala byť u nich. Keď sme ešte nežili v tomto dome, boli sme u nich doma, ešte keď syn bol maličký. Najviac čo ma hnevalo, keď svorok, šiel k synovi v podnapitom stave. Strašne ma to rozčuľovalo. Som človek, ktorý je ticho, nepovie rovno do očí, čo ho štve. Manžel mi vždy prízvukuje že u nich doma by sme platili inkaso len 110 €. Moja materská je 220€, a mužov plat 640€, čo je si myslím až veľmi dobre. Manžel bol nezamestnaný, tak sme to mali trošku sťažené, priháralo nám pod riťou, tak už jediné východisko zutekať za mamkou. Možno mi niektoré manželky dáte tiež za pravdu, že od kedy som s mužom a žijem s ním všimla som si že: ,, mamka toto, mamka tamto" nežil by bez nej chápem je to mama, aj ja ju mám, ale niekedy jej všetko vešia na noc, potrebuje s niečím poradiť, tak už volá mamke. Niekedy mi to už naozaj vadí. Proste ide o to že to súkromie je na nezaplatenie. Už dlhšie žijeme sami. Mám tu pohodičku, keď mi syn zaspí. V kľude si navarím, poupratujem, pozriem tv, nikto mi nerozkazuje, nestojí mi za chrbtom, nepýta sa ma kam idem, načo idem, čo som kupovala, koľko to stálo. A už vôbec nechcem to aby môj syn žil s alkoholikom, a už od mala nato všetko pozeral, nezažila som to ja, nechcem aby to zažil ani on. Koľko krát prišiel, trepal z dverami, hrešil, spal v kuchyni za stolom, musela som počúvať to jeho zvracanie, lebo 4 krát za deň sa opiť je sila podľa mňa. :/ Niekedy si naozaj poviem, možno by sme aj niečo ušporili a tak ale keď si pomyslím nato všetko radšej nie. Radšej sa uskromním s tým čo máme, niekto to má oveľa horšie a žije. Čo myslíte hm? Čo by ste robili na mojom mieste?

silvinuska6
3. jún 2014

v žiadnom prípade by som neodchadzala z domu aby som sla bývat k svokrovcom a to ti vravim z vlastnej skusenosti 😀 bývali sme sami v 3 izbovom byte to sme este nemali syna a presne takto sme rozmýšlali načo tu budeme aj tak som tu len ja sama drahý pracoval vtedy v zahraničí a 3 týždne bol preč cca 10 dní doma a ja som prišla s nápadom že načo zbytočne ? ... tak sme sa prestahovali k svokrovcom ....všetky veci sme už mali vystahované poslednú noc ležíme s drahým večer a začal ma presviedčať nieee nechodme ved nam tu je dobre ale samozrejme nie postavila som si na svojom v skratke .... po 3 mesiacoch sme začali zasa riešiť svoje bývanie proste to takto nešlo a mohli byť aký chceli proste každá žena ma mať svoju domácnosť moja mama mi stále vraví že mladý maju bývať sami a ani by so mnou nebývala 😀 ja s nou detto 😀 😀 😀

mima4
3. jún 2014

@adusiq5
však ked nechces ist k nim byvat, povedz to manzelovi. je skoda, ze nevies komunikovat, hovorit svoje nazory... taki ludia obvykle koncia dost zle v zivote.. ale tak uc sa to. Komunikuj s muzom svoj nesuhlas ..a pokial ta lubi, bude mu to jasne a nebude ta do nicoho tlacit.
Ja by som urcite nesla k svokrovcom... su to zlati ludia u nas... ale mame ine styli zivota, ine hodnoty...

ivett1
3. jún 2014

@adusiq5 ani o tom nepremýšľaj a neboj sa, povedz to aj mužovi... všetko, čo si písala v tom úvodnom príspevku ... len začni tak, že aj keď máš rada jeho mamu, nechceš tam ísť bývať...nestojí to za tie peniaze, ktoré ušetríte... vždy je dobre, keď mladí bývajú samostatne ...a veď on je dva týždne preč a dva týždne doma, tak to sa mu ľahko hovorí, lebo ty budeš tá, čo bude musieť bývať s "cudzími" ľuďmi ...

ada274
3. jún 2014

@adusiq5 mudro si si zosumarizovala podmienky, ktore mas teraz a to co by ta cakalo po prestahovani. Tu chybu proste neurob, velmi by si si to vycitala hned ako by sta sa prestahovali.

veronicka1901
3. jún 2014

Ani na krok z vlastneho byvania 😀, aj ked je to len podnajom.

lilitela
3. jún 2014

@adusiq5 Ak zvladas byt "sama" 2 tyzdne, tak rozhodne sa k svokrovcom nestahuj a k alkoholikovi vobec nie... argumentuj, ze ste dospeli a mate pravo na svoju domacnost (manzel nech nie je "egoista" - za to, ze on neni 2 tyzdne doma, este neznamena, ze to treba menit). Navyse tak vyhodny podnajom uz mozno nenajdete. Co ak nastanu u svokrovcov zavazne problemy a teta medzitym prenajme dom inym?

iveta71
3. jún 2014

@adusiq5 Sama si si odpovedala - máš teraz pohodičku. Tak čo riešiť ?......

bibika55
4. jún 2014

@adusiq5 Rozmýšlate správne.

25daniela
4. jún 2014

Neexistuje, nedala by som sa dotlacit, aby som sa nastahovala naspet, to tych 60 eciek, co by ste usetrili za to nestoji... presne ako si napisala, mas klud a tak budes len pod dohladom. Skus urobit muzikovi to, co on robi tebe, stale spominaj svoju mamu, stale hovor, co by tvoja mama urobila a co povedala a ze mamicka (tvoja)...
Mozno mu docvakne a zacne mu to vadit tiez.. Ved on je dva tyzdne prec a iba dva doma a na teba neberie ziaden ohlad... A on svojho otca neberie za alkoholika? On s nim ziaden problem nema? Od alkoholika utekat prec....
@adusiq5

monikaferkova
15. feb 2018

@mawka ahoj môžem poprosiť o radu?

brujaria
15. feb 2018

Ako dievčatá, netuším, kde vy žijete, ale u nás sú len inkasá 250€ a to nehovorím o najmoch.. Ja mat byt za dve stovky tak skáčem od šťastia..