Ako sa nepohádať s rodinou?

radkanika
24. mar 2015

Ahoj, potrebujem poradit, lebo idem vybuchnut od zlosti!!!! tak predstavte si, byvame so svokrovcami, kazdy sice vo svojom, ale mame spolocny dvor a svagrina byva zas vedla, tiez vo svojom dome a s vlastnym dvorom. Pred cca 3-4 rokmi si kupili svagrina psa, ktoreho neskutocne chcela!!! pre mna za mna nech ma aj opice, mna sa to netyka. Ale!!! ten pes je absolutne nevychovany, bez akehokolvek vycviku, ziadne velke plemeno, taky stredny, strasne ustekany, neda sa ani len branicku im otvorit bez toho, aby im neusiel a potom ho hodinu nenahanali. Doteraz mi to bolo fakt jedno, lenze svagrina sa rozisla s otcom svojho dietata, ten z domu odisiel a ona ostala so synom sama. Doteraz sa o psa, zahradu a vsetko staral jej muz, zrazu odisiel a ona uz ani psa nechce. My sme mali zajaca, bol volne pusteny na dvore, ako domace zvieratko...zrazu uz svokre zacal prekazat, lebo ze bobkuje vsade, ze ona si nemoze nic posadit, predtym sme mali zas tiez psa, ten zas vsetko ponicil, pohryzol, vsade boli hovna atd. Tak vkuse dookola sa hovorilo o tom, ze uz ziadne zviera teraz, ze si urobime travicku peknu a pod. My mame dve male deti, mladsi ma len 1,5 roka, vsade chodi, lozi, chyta, vsade ma hracky. No a hadajte co? my sme zajaca odpratali, sme museli vybavit kam a ako vcera odisiel, zrazu bol svagrinin pes uz u nas!!! moj muz mi hovori, ze vies co? ja mam pocit, ze ten pes asi u nas ostane, lebo segra ho uz nechce (podotykam dospela takmer 40 rocna zena!!!). Ja mu este hovorim, ze co si, urcite nie, to asi len na chvilu ho tu pustili. Dnes rano pes zas u nas!!! tak sa pytam zo srandy svokry, ze adoptovali sme si psa? a ona "tak ved ked uz tu nie je zajac, moze tu pes ostat"!!! mna skoro slak trafil! ja s tym absolutne nesuhlasim, my toho psa nechceme, keby aspon kusok posluchal. Ale co mi vadi najviac je, ze vsetko, komplet vsetko ostieva, vratane nasich dveri, a dnes som len na chvilu otvorila dvere a uz bol vnutri kocik ostaty! a svagrina to urcite umyvat nebude, ale ja! po dalsie, ide leto, my mavame stale aj kvoli detom otvorene dvere, nech sa vetra a nech aj deti mozu chodit na dvor von a dnu. Teraz sa nebude dat, lebo ten pes je nekontrolovatelny. Po dalsie, maly ma hracky vsade, vnutri aj vonku, a ja ako mam vediet, ci tamta lopta ci lopatka nebola ostata, alebo budu zas vsade psie hovna a behat za malym, aby do niecoho nedrbol. No psychiatria. Madam si zmysli, ze ona psa nechce, a svokra robi vsetko len tak, aby jej vyhovela. Na to, ze my tu mame male deti a ze oni na nas tlacili, ze ziadne zviera nie a to podotykam, ze nasa dcerka neskutocne chcela psa a vsetci ze nie, ziadny pes!!! svokra asi dobre vedela, preco, vzdy si vsetko so svagrinou naplanuju a potom intriguju tak, aby im bolo dobre...mam z toho nervy, jednoducho ten pes tu neostane! otazka vsak je, chcem to s nimi prebrat, ze nech sa sprava svagrina zodpovedne, je to jej pes a ked ho nechce, nech si to riesi inak, lebo my ho tu nechceme. Nechcem sa vsak pohadat, ona je taka, ofuci sa za vsetko a jasne, ze mama bude na jej strane a zas ja budem zla a zit tu tak, aby na mna vkuse zas len zazerali, lebo zas som vyrobila hadku...no dakujem pekne :( mam nervy na toto tu vsetko, ako sa svagrine musime vsetci podriadovat.

vlockasnehu
15. apr 2015

@monky0608 Jasne, nech este zaplati svagrinej profesionalny vycvik pre psa, nech za nim upratuje na dvore, nech mu kupuje zradlo a nech zanho plati dan, nech plati ockovanie, odcervovanie.... Ona o toho psa nestoji a nie je jej, psik za nic nemoze a zakladatelka temy a jej rodina moze za co? Za psa ma zodpovednost majitel psa, tak nech sa onho stara.

lilitela
22. jún 2015

@majdalenka23 Hej to tak byva. My ked sme s manzelom este len spolu chodili a boli sme na vikende u nich vo volnom byte, lebo rodicia boli odcestovani, tak som si potom vypocula, ze si mam aspon po sebe tie popadane cierne vlasy pozametat. Podotykam, ze im 2x tyzdenne chodila upratovat pani a rozhodne sme po sebe nejaky bordel nenechali, vsetko sme sa snazili poupratat, ale tie vlasy som si fakt nevsimla. Ona je blondina, jej nevidno. No, a dnes, po skoro 20 rokoch, ma doma niekolko maciek a zrazu jej nevadi, ze ma na zemi spinu, lebo dnu, von, dnu, von, a vsade chlpy - ked tam prideme na tri hodiny na navstevu, tak musim malu na cestu domov prezliekat, co je tak spinava a chlpata za tu chvilu.

eeffka
22. jún 2015

@radkanika postevte si plot a pes nech je na svokrinej casti a vybavene... ako ste vlastne dopadli po tych 3mesiacoch?

radkanika
autor
22. jún 2015

@eeffka ahoj, no nijako...pes chodi nadalej k nam a vlastne uz u nas "byva"...nemam uz nervy riesit to. Naposledy par dni dozadu isla som s malym dnu a ona ide za mnou, niesla malemu hracky a zatvara mi dvere (to boli tie horucavy)...a ja ze dakujem, ale nechajte mi dvere otvorene, nech sa vetra. A ona? Uplne vegetne "joj len zavriem, nech vam pes dnu nieco neosti"...a buchla dverami a odisla. Ja som penila uz, ale ked moj muz nevie v tomto zakrocit, ja sa mozem aj na hlavu postavit :/

maciatkolulu
22. jún 2015

@radkanika tak napriklad, ked som ja ostala sama s detmi, tak som nášho psa tiez dala k otcovi, pretoze som uz nestihala sa starat aj onho. Chodila som do prace, deti do skoly a on by bol sam, takto ostal u mojho otca a su stastni obaja. A mne to pomohlo. A aj Fredo bol stastny-pes, ze nie je cele dni sam. Prepac, ty byvas u niekoho a ci sa ti paci, ci nie, nemozes ty rozkazovat, ak sa ti nepaci, mozes kedykolvek predsa odist. A co sa cudujes, ze so svagrinou chodi jej matka vsade a pomaha jej. Kebyze moja dcera ostane sama a potrebuje pomoc, tiez pomaham. A ze niekam vecer chodi? A co ako? Ved je rozvedene, ci proste sama. Preco si vsimas nepodstatne veci? Tiez budes svokra, tak sa zamysli, co by si robila ty na mieste tvojej svokry. Ja neviem, ja by som bola stastna, ze mam velku rodinu a vsetkych blizko a snazila by som sa vychadzat. Ved si pisala, ze ste hz aj vy mali psa. To je ako taka hroza. Ja mam uz novu rodinu, byvame v dome mame 21mesacneho syna a uz aj divokeho westika. Psa treba vencit, tak vam nebude nic ocikavat a okakavat. Treba sa dohodnut na tom, kto a kedy ho bude vencit. Pises, ze rada chodis s detmi von, vsak zoberte psika spolu vyvencit a bude po hovienkach a aj po konfliktoch a nikto ti nic nemoze. Budes za dobru, ktora pomaha....

radkanika
autor
22. jún 2015

@maciatkolulu ty to nechapes...keby sme dalsieho psa chceli, kupime si ho..nechceli sme, lebo na neho cas nemame. A presne ide o to, ze ten pes je bez vychovy, neposlucha, uteka, trha veci a len ked idem von s malym, nic nerobim iba sledujem psa,aby neusiel, lebo ked ujde, trva mi aj pol hod.kym ho chytim a odvleciem zas za branu. Ked ho necham von a nahodou zmizne ci ho zrazi auto, koho to bude podla nich vina???moja,vsak ja som nedala pozor...mne je suma fuk, ak svokra chodi za dcerou, ale!!! My byvame v nasom, noe v cudzom a aj pozemok je nas, akurat ze na tom istom pozemku maju svoj dom aj svokrovci. A neviem preco ja mam byt rada, ze cudzie nevychovane psisko, ktore ma kde byt (svagrina je doma predsa), skoncilo u nas a kazdy sa zbavil zodpovednosti. Vcera moj maly jedol piskoty a jasne ze co urobil pes ako prve? Z ruky mu ich zozral, tak ja s malym domov, umyt mu ruky, maly rev...spadla miska od kremu na tortu,ani som nestihla sa otocit a dvihnut ju a uz bol pes u nas a olizoval ju. No fakt neviem, ak ty by si bola z toho stastna, ze musis chovat a starat sa o zviera, ktore vobec nechces, mas moj obdiv..mozno som prilis malo empaticka preto, ale su mi prednejsie deti nez pes niekoho ineho...ide o to, ze nikoho nezaujima moj nazor a moje dovody, co si myslim ze maju opodstatnenie. A este mi povedia, nech si zatvaram dvere.

robin30
22. jún 2015

Útulok alebo zastrelit raz by mi kočík ošťal to by bolo jeho posledné

radkanika
autor
22. jún 2015

@robin30 ja tomu psovi nic zle neprajem...jedine co chcem je nestarat sa o neho ja. Poviem to narovinu, mam rada zvieratka, ale tohto psa fakt rada nemam, nedokazem ho ani len pohladkat. Ide mi na nervy, ze neposluchne v nicom, ze ak cosi robi tak len zle, spinavy je, vsak je vonku a krmit ho treba (to robi svokra), ale napriek tomu detom kradne, uz ani nehrozi aby som im dala vonku misku s jablckami ci piskotami,ci cimkolvek, lebo vsetko im zozerie. Mohla by som pokracovat takto...nehovoriac o tom ze spini kade tade a minule sa vygrcal na nasu zamkovu dlazbu a cistil to moj muz (po mojom vrazednom pohlade), pretoze vysvetli 22 mes.dietatu, ze fuj to nechytaj, ked je to pren nieco nove...ale fakt nechcem a nemam na to zaludok mu nejako ublizit, nemoze za to ze sa jeho panicka na neho vydrbala lebo je to leniva koza. A ano, uprimne priznam, so svagrinou nemam ziadny vztah, nebavime sa, jednoducho sa nemame rady a nesadli sme si, tak o to viac toho psa nemusim.

philipha22
22. jún 2015

@radkanika ja sa ti cudujem... ak pes vybehne a utecie... ani omylom by som ho nezhanala... ak nieco vysrsti... je predsa prihlaseny na obecnom urade...a je tam udany aj majitel...nie tak nahodou??? Si dospela zenska tak jednoducho otvor si usta... zijes vo svojom, tak snad ti nebude niekto diktovat ako mas zit a ci si mas alebo nemas zatvarat dvere....!!!

robin30
22. jún 2015

@radkanika zanes ho do útulku my máme tri psi ale maju svoju volieru poslúchajú plus obrovskú záhradu alebo nabehnúť k švagrinej s pár chlapmi a postaviť mu volieru hotovo žiadna debata nech si to princezná zaplatí

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
22. jún 2015

@radkanika ohrada sa nedá urobiť? Tak aby ste si svoje zatvorili. Alebo psovi urobit veľkú voliéru.

ghostsgirl
22. jún 2015

@radkanika nechapem ved ked byvate ako pises vo vlastnom len pozemok je spolocny tak pozemok rozdelte. Oplotte a problem vyrieseny. Radsej budem mat mini pozemok ako sa kazdy den rozculovat. Ked chcu svokrovci psa maju na to pravo a je jedno ako ho nadobudli nie su povinni sa ti prisposobovat

A pre ostatne co radime otravit alebo odstrelit psa ste chore! Tak ako je pre vas dieta stred vesmiru pre ineho to moze byt prave ten pes. Trosku tolerancie ludia !

maciatkolulu
22. jún 2015

Zle mi je z niektorych prispevkov. Zastrelit, strcit do utulku...... brrrrr. Nuz aj taki su medzi nami. @radkanika ved ked je vas ten pozemok, tak nechápem preco si neurobis plot a hotovo. A predsa do vasho si nikto nemoze dovliect zviera.

ofinka
25. sep 2015

ahoj, dlho som hladala v temach, a nejako sa neviem prepracovat k takej, aku potrebujem, prosim o nazor, ked mam so svokrovcami dobry vztah, resp. nemam ziaden konflikt a chcu prist za detmi, navyse im pri navteve doslova hovorim ze "pridte cez tyzden malych pozriet", tak volaju vzdy mojmu manzelovi, teda svojmu synovi, ze by teda dosli. on sa potom pyta mna, kedy mozu dojst a ja ked poviem ze ktorykolvek den, tak nakoniec nepridu, lebo uz to dohodnutie na presny den mi nezavolaju. skratka ide o to, ze volaju cez svojho syna a pritom chcu prist za detmi a teda aj za mnou, ked som s nimi sama a on je v praci. tak ja len ci je normalne, ze cakam, ze vlastne zavolaju mne a nie manzelovi do roboty, alebo na poradu, ze kedy maju prist za mnou. lebo uz som z toho blbec, ci tento postup nie je akoby bol syn sprostredkovatel, pritom som ich volala osobne ja.

eeffka
25. sep 2015

@ofinka mila babka,dedko, ak chcete vidiet deti volajte mne, nie vasmu synovi ktory pri nich nie je, OK?
sladkym hlaskom a s úsmevom , a pekne pred svedkami 😀

ofinka
25. sep 2015

toto mi presne napadlo. ze tu temu normalne otvorim a poviem im najblizsie aj pred muzoch, ze nech to takto robia. lebo mne sa zda, ze muz je z toho na nervy, ale potom povie mne, ze ja som im mala zavolat. a teda ked maju problem volat mi, tak teda ho mam akoze aj ja a nevolam. ale muz im z nejakeho dovodu neviem preco nepovie, ze "ved zavolajte a dohodnite sa."

eeffka
25. sep 2015

@ofinka asi je slusne vychovany 🙂, moj muz ich odpalkoval asi po pol roku a volavaju len mne...

ofinka
25. sep 2015

@eeffka dakujem, ze si odpisala. on stale riesi, ze sa nechcu nejako natiskat, alebo co. ale ked im pri odchode od nas z navstevy poviem, ze ked nemaju program a maju byt pekne dni, ze nech pridu, ze pojdeme na ihrisko, lebo s dvojcatami to mam perne ist tam sama, tak povedia dobre. potom volaju muzovi, on im nevie povedat ktory den, potom sa pyta doma mna, potom zas aby im volal, alebo este aj ja, tak ja neviem, nieco mi skratka na tom nesedi. hlavne ak oni doma sedia s tym, ze by radi prisli a ja sa zas idem na ihrisku zblaznit, ked je jedno dieta na opacnom konci ako druhe, ze ktoreho skor strazit a ktoreho skor dat cikat a pod.
ale poviem to skratka ja, ked s nimi najblizsie budem, ze "aby sme v tom mali jasno raz navzdy". vsak ja mam s muzom dost co rieist aj mimo nich, nieto este pre toto si doma vymienat nazory.
este raz dakujem za odpoved.