Ako sa nezblázniť zo zlej finančnej situácie?

marosinko
26. sep 2016

Dobré ráno mamičky. Som zúfalá z toho, do akej zlej finančnej situácie som sa dostala. Neviem čo mám robiť. Mám strašne depresívne stavy bojím sa, že to už neunesiem a dostanem skrat.Lebo v minulosti som sa ťažko vyrovnávala s jednou udalosťou v mojom živote a predávkovala som sa liekmi. Už je to veľa rokov dozadu ale presne sa tak teraz cítim. Som mama 2 detičiek a bojím sa , že by sa situácia mohla opakovať.Prosím vás kde by som mohla požiadať o pomoc?

marosinko
autor
26. sep 2016

@natalym pretoze chcem zabudnut na dnesny den na tie myslienky ktore ma sprevadzali

trdelnik234
26. sep 2016

@marosinko
pozicaju ti 200 a budes musiet vratit 350. Dofrasa ked teraz nemas 200, ako budes mat potom 350 na vratenie

natalym
26. sep 2016

@marosinko Vieš čo a práveže ani nezabudni, preto aby si bojovala a nikdy sa už nechcela dostať do tejto situácie.
Ja som chcela urobiť to isté čo aj Ty. Vieš čo ma zastavilo? Moje deti by mali mojou smrťou aký život? Zaslúžia si to? Aby sa každý na nich pozeral ako na chudákov, čo sa im matka zabila?
Ja viem sú strašné nervy, ja tak žijem možno už aj 5 rokov, stále v neistote, stále čo bude zajtra, ale vidím, že sa pohýňam dopredu, dokonca som sa naučila žiť z ničoho a sama sa čudujem, že ako sa to dá.

trdelnik234
26. sep 2016

@marosinko

Ty nehladas riesenie, ze? Ak tu nechces pisat aj o mesiac, tak zamysli nad tym, co sme ti tu radili. Nie je hanba poziadat o pomoc, ovela horsie je pchat hlavu do piesku a cakat .....
Tymto sa s tebou lucim.

kashina
26. sep 2016

Marosinko, su tu ludia, ktori chcu pomoct, nechaj si pomoct, dobre radia a chcu spravit aj konkretne ciny. Je uplne OK dat emocie von, ber to tak, ze si tu diskusiu zalozila a asi to tak malo byt, prijmi pomoc. Kazdy z nas moze byt uz zajtra v zivotne tazkej situacii, to nie je zlyhanie, zlyhanie je vzdat sa bez boja, a ty si zabojovala a chod takto dalej. A prijimaj nezistnu pomoc.

henikav
26. sep 2016

@marosinko odkial si? To je velmi dolezita informacia, vzdy je niekto nablizku, aby ti mohol nieco priniest 😉 Lebo takto ziadna info, fotka ani nic, malokto posle peniazky do neznama

tutu_1
26. sep 2016

Si odvážna ze si to napísala. Určite to nie je ľahké sa s takým niečim zdôveriť. Nezatváraj preto dvere keď ti niekto podáva pomocnú ruku.

marosinko
autor
26. sep 2016

@henikav ano mas pravdu lebo je aj vela podvodnikov v dnesnej dobe ale hanbim sa strasne vies nie za financnu situaciu ale za svoje myslienky ake som mala. Preto som chcela ukoncit diskusiu

kashina
26. sep 2016

@henikav To iste som sa pytala do IP

kashina
26. sep 2016

@marosinko Ak sa hanbis za prispevky, popros nejakych administratorov o zmazanie danych prispevkov, ale nezatvaraj dvere pred pomocou

girlie_konik
26. sep 2016

@marosinko si z BA? Ak ano prosim daj vediet

elviku11
26. sep 2016

@marosinko Ked spominas tie jablka... Teraz je idealny cas si aj niekde nazbierat. Neviem sice odkial si, ale u nas v Kosiciach rastie plno jabloni v lesoch, na krajoch sidlisk a na lukach za mestom. A su doslova obsypane jablkami. Tak luto mi minule prislo, ze vyjdu nanivoc... urcite by sa nikto nenahneval, keby si si zopar zobrala, hoci padane, zo zeme. Takto pocas prechadzok mozes najst aj hrusky, aj orechy...

0silvia0
26. sep 2016

@marosinko ľudia majú prebytky v záhradách, ktoré radi podarujú ďalej.

henikav
26. sep 2016

@marosinko netreba utekat z bojoveho pola, poziadala si o pomoc, bojuj dalej. Na forach vzdy najdes aj negativne odpovede a vzdy je lahsie niekoho odsudit ako sa pokusit pomoct. Cierne myslienky mame obcas kazdy a musime s nimi bojovat, ale tie zmiznu akonahle sa pohnes dobrym smerom a kazdy maly uspech ta bude posuvat dalej. Ty musis rozmyslat ako dalej, aby si viac v takejto situacii nebola. Urobit nieco fajn zo svojho zivota a pre svoje deti. Pre neznamu osobu neverim ze niekto nieco posle, ale akonahle ta baby spoznaju, zistis kolko je tu aj dobrych ludi. Len nikto nehce naletiet nejakym podvodnikom, to musis chapat aj ty. Ludia musia vediet ze sa jedna naozaj o osobu ktora je v nudzi, preto som sa ta pytala odkial si.

dominika6
26. sep 2016

@marosinko najjednoduchšie je sa spoliehať na peniaze iných a lepiť svoje prúsery..treba hladať riešenie nie len nastrkovať dlane...
za 10,- vyžiješ na 3 dni,kedže nájom ťa ntrápi a druhá vec,ked necceš ani pravdu opísať ako si sa dostala do tejto situácie,nik ti dobrovolne na účet nenansype injekciu

tutu_1
26. sep 2016

Mne je popravde jedno ako sa tam dostala. Tu skôr ide o to ze deti nemajú co jesť. Fakt ak nie si z KE ci PD, proste ak patrí do zapadného regiónu niekde pobliz mna tak nemám problem. Spravím nákup, oberiem jablka - ostatne uz treba riešiť ako som napísala.

henikav
26. sep 2016

@tutu_1 preto som sa pytala odkial su, len sa mi zatial nedostalo odpovede.

@dominika6 to ze nechce rozoberat ako sa do problemov dostala viem pochopit, o tom sa niekedy tazko hovori a este takto verejne, pred vsetkymi. Kazdemu sa to moze stat, ale fakt ze nevieme odkial je, tak jej nevieme ani pomoct, lebo iste su medzi nami aj mamicky co su jej nablizku, ktore by doniesli jedlo, oblecenie.... a mozno aj peniazky

lubkavargova1
26. sep 2016

Takze v pripade ze si z vychodu tak do IP sa vieme dohodnut a nakup ti rada spravim. Plus nejake veci aj saty mam doma. Neni problem. ..

luluapali
26. sep 2016

ja by som kludne niečo aj poštou poslala alebo na účet.

katka253111
26. sep 2016

@marosinko odkial pls ta si? Peniazkov nazvys veru nemam...ale nejaka tekvicka by sa nasla...prip aj zopar jablcok...ved napis verejne odkial si, kocikto tu ma zahradku, tak by dal co je nazvys...

mima4
26. sep 2016

@marosinko
a co tvoj manzel? prediskutujte to spolu, hladajte riesenia. Tiez sa obradte na rodinu - rodicov, surodencov, tety, ujov... rodina si ma pomahat, drzat spolu, urcite vam pomozu. A pravdaze poucte sa, na zaklade coho ste skoncili v tejto situacii. No urcite neobracaj sa na "institucie", pre ktore si nič... pre nasich blízkych, priatelov sme hodnotne bytosti, a je dolezite mat vztahy s ludmi, nie bankami.

tutu_1
26. sep 2016

@katka253111 Juj to je dobrý nápad aj jablcka sa predsa dajú poslať poštou aj nejaké cestoviny, múka... Takze uz len tu adresu 🙂

tutu_1
26. sep 2016

@mima4 Ona nemá manžela žije sama s 2 deťmi v podnájme

beataxxx
26. sep 2016

Napis mi na súkromnú postu, prispejem Ti, nepodliehaj prosím depresii, všetci sme prežili tažké obdobia....

dominika6
26. sep 2016

@henikav sú stránky kde oficiálne mžu ľudia požiadať o pomoc,ak naozaj v takej situácii sú,či už vlastnou vinou alebo nie...napr. www.ludialudom.sk a je kopa ľudí čo si vymyslia príbehy a bez chrbtovej kosti žiadajú p peniaze..tam musia preukázať skutočnú situáciu pravdivo,aby sa predišlo klamstvám..čiže je dnes veľmi obľúbeným folklorom napísať ako mi je hrozne ťažko,bez udania dvodu a podte sa mi všetci skladať na účet...

waitinka7
26. sep 2016

Napíš hlavne odkiaľ si, ak bývaš blízko, tiež ti môžem pomôcť.

henikav
26. sep 2016

@dominika6 suhlasim, staci ju tam nasmerovat, nie kazdy tie stranky pozna. Asi tym smerom som jej aj odpovedala, sice ja take stranky nepoznam, ale rada pomozem ak je ozaj v nudzi, ale neposlem peniaze len tak niekam do sveta. Niekolkokrat sme sa jej opytali kde byva. Tak snad odpovie, ved vidis kolko zienok jej chce pomoct

mysga
26. sep 2016

Nic proti autorke a velmi jej zelam, aby sa dostala zo zlej situacie co najskor. Ale nie ste trochu hrr s tym pomahanim? Resp.s posielanim penazi? Ved pani nenapisala nic o tom,preco,ako,kde je chlap,ako sa z toho planuje dostat atd. Ja len nech ste potom neni nahnevane na cely svet,ak je to nejaky klam. Ked si tak vezmem,teoreticky si mozem zarobit na vianocne darceky tym,ze zalozim takuto diskusiu. Ako vravim, nie som proti pomahaniu a sama pomaham, ale treba vediet aj viac, myslim. 🙂

mrkvicka060
26. sep 2016

@mysga tak na toto som presne myslela. Len som bola radsej ticho, aby ma tu nezlyncovali baby, ze ako mozem byt taka necitliva a dat najavo nedoveru. Napisat aj ja mozem hocico. Tym nechcem zhadzovat autorku, je mi luto v akej je situacii, ale ked uz hladam pomoc na fore, tak odlozim hrdost bokom kvoli dvom detom a prijmem pomoc a popisem situaciu.. je zvlastne ze autorka ani neodpise. Kvoli detom predsa, jezismaria, bolo by mi jedno ako budem vyzerat pred ludmi, ale deti nasytim a obleciem!!

henikav
26. sep 2016

@mysga ved preto sme chceli vediet kde byva, ten co je nablizku k nej pride, prinesie co moze a posudi ci da este aj peniazky, ci nieco ine, ozaj ze v zahrade mame kopu jablk, hrusiek a kadecoho co tam len popada a pohnije, preco to nepodat dalej. Oblecenie po detoch tak isto, nakupujeme ako blazni a deti to rychlostou svetla vyrastu, co s tym potom? Asi fajn ak to moze zas niekto vyuzit, ja som rada ak to mozem podat dalej, nevravim ze nemam komu, ale ked sa chce da sa podelit aj na viac miest. A ked clovek vidi snahu, rad pomoze aj financne. A samozrejme preto chceme vediet o autorke viac, lebo tu pobehuje tolko podvodnikov ze az