Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa postaviť na vlastné nohy?

rony192
20. feb 2015

zijem s rodicmi a rocnym dietatom pod jednou strechou. situacia je dlhodobo neunosna, rodicia su zadlzeni a vsetko si vybijaju na mne. maju dost velke dlhy. niekedy je to extrem, utocia verbalne a vulgarne, pomoc vraj nepotrebuju, problem nemaju. uz sa tu neda zit. graduje to. dieta ma len rok, kam s nim mam ist, co podniknut? ja uz tu nevydrzim, zadlzuju sa stale. ako by ste postupovali vy? partnera nemam. prijem mam cca 220eur mesacne.dakujem za rady.

sunshineka
20. feb 2015

@rony192 neviem,co by som robila.si limitovana svojim prijmom,ktory je momentalne velmi zalostny.jedine,co ma napada spojit sa s nejakou inou mamickou a prenajat si byt a spolocne platit.vyzivne ti otec dietata neplati?alebo dat dieta do jasli a ty pojdes do prace,prenajmes si malicky byt a postupne sa postavis na vlastne nohy

mala_hobitka
20. feb 2015

skus najst krizove centrum v tvojom okoli, mozno budu mat plno co sa tyka kapacity ale mozu ti aspon poradit, pomoct

pribinak
20. feb 2015

Nitra ma Krizove centrum (mas uvedenu Nitru), zavolaj a informuj sa ohladne miesta

http://www.centrumslniecko.sk/sk/krizove-stredi...

Dieta mas este malicke, ale upratovat nejake kancelarie by sa dalo, ina maminka ti krpca za nejaku malu sumu postrazi a ty si prilepsis par eur tiez

1martincanka1
20. feb 2015

@rony192 nemas znamych, priatelov alebo surodencov, ktori by vas na nejaky cas prichylili? Ci uz zadarmo alebo za symbolick sumu? Odkial si?.. nestihas popri dietatku aspon brigadu alebo nejaku vypomoc?

slimstar
20. feb 2015

sorry som sa pomýlila, nejako zle mi to načítalo a vložila som to omylom sem. 😉

dooomca
20. feb 2015

daj malého do jaslí a chod pracovať a nájdi si podnájom...rodičák ti pôjde a ešte ked si privyrobíš, tak sa budeš mať lepšie 🙂

pribinak
20. feb 2015

Domov pre osamelých rodičov, Nitra
1. jún 2010 - 17:09 - Andrea V.
Zariadenie núdzového ubytovania | Nitriansky
telefón:
037/772 08 07
037/741 01 36
037/741 01 37
Po-Pi: 7,30 – 15,30

web: www.szss.sk

adresa:
Domov pre osamelých rodičov
Krčméryho 22
949 01 Nitra

klienti:
- osamelé tehotné ženy
- osamelí rodičia, alebo rodičia s deťmi, ktorí nemajú zabezpečené ubytovanie, alebo nemôžu z vážnych dôvodov užívať bývanie

služby:
- dočasné ubytovanie,
- výchovná a poradenská činnosť,
- pomoc pri obstarávaní zamestnania,
- pomoc pri umiestnení dieťaťa v predškolskom zariadení,
- pomoc pri riešení bytovej situácie.

Úhrady za služby :
- za použitie vybavenia zariadenia, spotreba energií (voda, plyn, el. energia)

Ubytovanie:
- rodič s jedným dieťaťom 1,00 € / deň [30,- Sk / deň]
- rodič s dvomi deťmi 1,00 € / deň [30,- Sk / deň]
- rodič s tromi a viac deťmi 1,49 € / deň [45,- Sk / deň]

Kontaktná osoba:
PhDr. Beáta Áčová

sunshineka
20. feb 2015

@slimstar nevadi,radi si pochutname 😀

cecil36
20. feb 2015

@rony192 jedine ist pracovat, skor sa odtial nevyhrabes....Krizove centra su riesenie na pol roka a potom papa ...upratovanie ti nepomoze, cena cez firmu (ak si nenajdes rodinu alebo firmu sama) za upratovanie je 2-3 € na hodku, viac zaplatis za opartovatelku....Cize jedine jasle alebo kamoska na RD a full time.

henikav
20. feb 2015

@rony192 Tych 220 je rodicak? Co vyzivne na dieta? Na tvojom mieste by som to riesila takto. V prvom rade sa postavit na vlastne nohy, rozmyslat odkial ziskat peniazky, cize vybavit vyzivne na dieta, potom pracu, co si studovala, co vies robit.... no a ked uz budes mat prijem vies sa aj osamostatnit, to sa zial bez penazi neda, Dietatko do jasli, alebo nejakej mamine, ci starkej, kamoske..... poobzeraj sa okolo seba ake mas moznosti, myslim ze tie krizove centra su len docasne a nijako ti to situaciu nezlepsi, chvilku tam budes a potom co?? Cize najprv ries financie, staly prijem, ked mas peniaze vies si nieco prenajat, aj ked len jednu izbu, alebo s nejakou inou mamickou v nudzi mensi byt na polovicu, to by bolo idealne, vedeli by ste si navzajom strazit deti 😉 Jedna moze ist pracovat cez den druha v noci..

pribinak
20. feb 2015

Odkiaľ zoberie peniaze na jasle? Najskôr potrebuje zarobiť aspon nejake peniaze, nie je to take jednoduché, vy ste strážili nejakej kamoske dieťa co i len týžden-dva zadarmo?

Krízové centrum je len odrazový mostík! Jasne, te tam nemôže byt vecnosť, ale pobytom tam vykryje obdobie kedy je bez peňazí a strechy nad hlavou

Výživné, nic nepíše o otcovi dieťaťa, možno je bezpečnejšie nemať ho v RL. Možno by dostala 30e co ju z biedy nevytrhne a este mat na krku komplikáciu s otcom dieťaťa

dai
20. feb 2015

@pribinak rodicak jej zostane plus nieco navyse ked da dieta do sukromnych jasli... ked bude pracovat tak hadam este 100 euro doplatit bude moct, pri trosku lepsom plate nad minimalkou jej zostane viac ako rodicak...
@rony192 ako ti tu baby radia, tiez to vidim ako najlepsie riesenie - urychlene si najst pracu, dietatko dat do jasliciek , popritom zacat riesit vyzivne cez ex offo pravnika - otec dietata ti musi prispievat ci s nim zijes alebo nie, rodicak ti zostane aj ked zacnes pracovat ...

rony192
autor
20. feb 2015

som len z nitrianskeho kraja, nie z nr... uplne daleko od nr, v totalne zakopanej dedine, najblizsie jasle su asi 32km od domu... to by som musela este pozriet... takisto v tomto regione nie je praca, najblizsie mesta su 30km...

dalsie negativum mam, ze mam dochramanu chrbticu a nevydrzim pracovat proste, aj pri beznom upratovani doma, alebo po prechadzke ma ide pretrhnut od bolesti, momentalne mam nastupit na rehabilitacie ktore mi z v minulosti nepomohli, neurolog to vidi na konzultaciu s neurochirugom, pretoze vidi a vie, ze je to riadne poskodene. Aj to je vec ktoru neviem ako vyriesit, po materksej, alebo kedy, zataz na ten chrbat, pracu, nemala by som ani dieta dvihat, ale tak to uz naozaj sa nevyhnem tomu... je to ako zacarovany kruh.

otec dietata nie je v rl, ako pise pribinak je to tak bezpecnejsie, sam nic nema a mam ine priority ako jeho 30e. Mam z neho strach jednoducho si myslim, ze sa mi to neoplati.

Doma je to uz extrem, naozaj neviem ako dalej.

henikav
20. feb 2015

@rony192 ked mas take vazne zdravotne problemy, nemas narok na invalidne? Mas to naozaj tazke 😖

rony192
autor
20. feb 2015

@henikav asi nie.

lyzzy
20. feb 2015

@rony192.... Keď chceš napíš mi do ip ako sa ta zakopana dedina volá....poznám ten kraj dobre

jeennyv
20. feb 2015

Dnes sa musis o svoje ako sa vravi pobit... preto skus vyuzit vsetko co ti nas skutocne chaby socialny system dokaze ponuknut, akekolvek bonusy, davky, nejaku formu nahradného vyzivneho, mas problemy s chrbticou, tak skus nieco cez svoju chorobu....treba vyskusat a vygooglit vsetky mozne riesenia a prispevky...nie to sice nic moc, ale ako sama pises sance na pracu mas zlozite a pokial nemas iste financie s jaslami a nejakou pracou co by ti vyhovolala ratat nemozes, preto to skus na zaciatok takto, ak mas na nieco narok preco to nevyuzit...drzim palce 🙂

mamutka
20. feb 2015

@rony192 nejake to invalidne by sa tam malo dat riesit.... porad sa s lekarom, pytaj sa uradniciek, casto nevedia, tak clovaka odbiju, ze sa neda. Nedaj sa odbit. Najdi tu diskusi, kde baby radia aj v takychto veciach.
hlavne aby ti to pomohlo sa osamostatnit. drzim palce, pre pokoj dietatka, toto prostredie musi byt fakt zle ☹

sashka22
21. feb 2015

Riesit to cez tvoj zdrav. stav bude asi najvhodnejsie... ono aj na jasle by si musela dlho cakat, mne hned ked sa narodí mala a bude rodný list, uz aj vypisujem prihlasku do LV jasli, aby som mala aspoň sancu,ze o rok sa miesto uvolní a este sa zmestim... Od troch mes. dcerky nastupujem do prace, Tazko od tak malickej,ale mám možnost získat zmluvu na dobu neurcitu... Pokial chceš dat dieta do jasiel,stat ti preplati náklady do max. 230e mesacne,ale myslim,ze to znamena, ze ziadny iny prispevok nebude( rodicak 200e),tam musíš mat potvrdenie zo zamestnania,ze nemá s nou kto byt. Malička zatial bude priebezne s opatrovatelkou( ako pisali baby,nejaka mamicka na materskej,co sa jej peniazky navyse budu hodit), babka na invalidnom a samozrejme aj krstna mama malej.Do roka to takto dotiahneme, otec tiez nebude uvedeny v RL.

moonlight1210
21. feb 2015

Nepremyslala si, zeby si si nejak privyrabala niecim, co by si predavala cez net? Pre zaciatok par kuskov, ci zaujmu, aby material nevysiel draho. Alebo aby sa aspon vratila cena materialu.

Rozne postupy vyroby najdes na nete a s trochou fantazie mozes ich vylepsit na svoje originalne vytvory.

V najhorsom budes mat darceky pre znamych na ich sviatky - nemusis uz nic kupovat 🙂

dooomca
21. feb 2015

ked si tak zle na tom, ja by som tiež si vybojovala aj výživné, aj invalidné, aj nejaké dávky.. ked neprší aspoň kvapká... a starých rodičov nemáš?..tety, ujov, sesternice a tak?

janickacrazy
21. feb 2015

@rony192 Podľa mna nevadí, že nie si priamo z Nitry, môžeš zavolať do toho nitrianskeho krízového centra, možno ti pomožu alebo aspon poradia, či je nejaké iné bližšie k tvojmu bydlisku. Možno len lepšie pre teba, že sa odsťahuješ dalej od rodičov, ved aj tak nemáte asi najlepšie vzťahy. Takisto vo väčšom meste lepšia šanca na prácu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli