Ako sa stavia vaša rodina k tomu, že kupujete cez bazár?

inkamalinka
4. mar 2012

Milé mamičky , vie niekto vo vašom okolí že predávate a kupujete cez bazár veci? Ako sa ku tomu staví vaša rodina ? Keď v mojom okolí sa ku tomu ženy sa stavia negatívne, a viem že raz sa o tom aj tak dozvedia... , poraďte ako sa mam zachovať. ( Zatiaľ ma podporil v tom len manžel) Ďakujem

suz2
15. feb 2013

myslím si, že je to Tvoja vec, či vecičky kúpiš cez bazár, alebo v sekáči, alebo v obchode... my tiež kupujeme cez bazár alebo na detskej burze a nemám s tým problém ja ani nikto z našej rodiny...veď drobec rastie ako z vody a keby sme mu mali kupovať všetko nové, tak skrachujeme... radšej mu peniažky odložím,alebo pôjdeme na nejaký výlet...nepotrpím si na značky, sama často nosím veci zo sekáča 😉

denisafono
15. feb 2013

Ak sa to zenam v tvojom okoli nepaci, ze napr. kupujes vecicky z bazaru, tak im povedz ze nech ti kupia oni nove, a basta. Alebo aby sa nestarali do veci do ktorych ich je suma-fuk. 😠

adinkag
15. feb 2013

kasli na okolie podla mna je to normalna vec ja tiez pradavam a aj kupujem aj na bazariku veci okrem novych vo vypredajoch:D

kristina22
15. feb 2013

Ahoj ja tiež kupujem a vedia to všetci a presne ako píšu mamičky predomnou radšej kvalitná vec cez bazár ako neaký bohvie čím napustený šmejd od čínana a poviem ti jednu vec tí ktorý sa nad tým najviac pohoršujú kupujú tiež len sa zato hambia a pret o tom nehovoria. 😀 😀 😀 😀

klincek
15. feb 2013

predavam aj nakupujem uz par rokov, odkedy som pochopila (tiez mi to chvilu trvalo🙂), ze bazar nie je o starych zodratych veciach-od svagrin som podedila ovela horsie, a nic z toho moje deti nenosili, zato z bazarika nosia. posledny ulovok boli nike mikiny este s visackou, a uz mam vo vyhlade dalsie kusky. overaly, zimne bundy a vesty som kupila tiez tu, a posluzili vyborne. rovnako moje tehotenske veci-naco kupovat nove za kopec penazi, ked sa to nosi par mesiacov? a posuvali sme si aj s kamoskami, ved to je tiez bazar, nie? robi to tak skoro kazdy, pokial viem🙂.
pyzamka a body kupujem nove, topanky tiez. ale inak si bazar chvalim ja,manzel aj obe babky. a ak by s tym mal niekto problem, nech mi mesacne posle na ucet aspon 100 eur, alebo najlepsie 200-ved obliekam dvojky 😀

digysa
15. feb 2013

Ak by som mala potrebu, tak by som kupovala v bazari. Mam vsak vyhodu, ze nezijem na SK a v obchodoch mavame po sezone zlavy typu "BAZAR"....
Nemozem si pomoct, ale to je proste uplny "orgazmus", ked som nasla perfektnu znackovu tasku, ktora mala zaskrtnutu cenovku $450 a cervenym perom prepisanu cenu na $49........NO NEKUP TO!!!!!!!!! 😎 🙂 😉

Ale vela krat som kupila detom pocitacove hry, alebo hracky v bazare, lebo ja som lakomec na hracky...moje decka to maju so mnou tazke 😅

Myslim, ze nikoho nie je do toho, odkial co kupujes. Su to tvoje peniaze a ako s nimi hospodaris a co za ne kupujes a kde to kupujes je IBA TVOJA VEC.

zuzka1.
15. feb 2013

pošli ich za mnou, ja som sekaovy maniak - vcera take kusky som vychytala, ze rifle guess - s visačkou pre mm za 7E, no nekup to 😝 kupujem aj nove, aj cez bazar, aj v sekacoch, okolie? ze mam mysliet aj na nich na mojich potulkach v sekačoch a po bazaroch. no to vies 😝 😀 ja mam inak celkom "štígro" na dobre nakupy 😀

ficekmarc
28. mar 2013

nech zije modry konik! mam dvojcata a tu sa mi najcastejsie podarilo zohnat dve rovnake veci v rovnakej velkosti. a potom este mozno v tescu 😉 ale aj tak. ked mam kupovat pre dve deti, ktore rastu ako z vody, tak radsej cez bazar, ako v obchode, kde su tie ceny ozaj premrstene, alebo ked su nizsie, tak pokulhava kvalita. takze neries a kasli na blbe reci a radsej si nieco pekne najdi v bazari a potom sa v tom prejdi po ulici, nech si vsetci trhnu 😉)))))))))))))

dai
28. mar 2013

tak ja nepredavam ani nekupujem na bazari, napriek tomu si myslim ze nie je nikoho vec kde nakupujes za svoje peniaze a nikto ti do toho nema co kecat... a predpokladam ze keby si im to nepovedala tak by to ani nevedeli z kadial to je...

ja ako som pisala nenakupujem ale teda vela veci daruvam s tym ze ked nevypotrebuju tak mi ich vratia - hlavne tie exkluzivnejsie kusky - takze napr. kozustek velkosti 92 v nadhernej bielej farbe s krasnou vysivkou nosili v mojom okoli asi vsetky krpate dievcatka a vsetky v nich vyzerali ako male snehove kralovne ( kedze vsetky matky si zvazili k comu im to oblecu a malinke zas si uz vazili ake su v tom krasne takze sa tak aj spravali ) - ten kozuch ma uz asi 8 rokov ale stale vyzera ako novy ( pritom uz moja dcera ho nosila po neteri ktorej som ho ja darovala...) - u nas to nikto nikdy neriesil kto ma co oblecene a zkadial a za kolko😉

lulinka02
28. mar 2013

Nie je na tom nic zle, ved preco by sme nemohli nasim deturencom kupit nieco z druhej ruky, ked je to zachovale a za dobru cenu. Je to kazdeho osobna vec, ci kupuje len nove veci alebo cez bazarik. Ale nerozumiem tym, ktori odsudzuju mamicky, ze si vedia zaobstarat pekne veci aj cez bazarik!

leanax
28. mar 2013

Ja nakupujem cez bazár a veľmi rada deťom, sebe aj manželovi. A už začal aj môj muž sliediť po bazáriku a ja už len ked poštárka prinesie balíčky vidím čo nakúpil 😀 aké super veci a za aké super ceny. Nakupuje pre nás všetkých 😉

zuzkat1
28. mar 2013

V mojom okoli takmer kazdy tak nakupuje-ja nie a pre nich som ja ja divna😀 to je kazdeho vec co a kde kupi. Nic zle na tom nie je.

teenushka
28. mar 2013

Juuuuj, super otazka 😀 , šak to vidno na na počte odpovedi...Čo je koho do toho...Jeden čas som sa tak trochu hanbila, ale už ma to prešlo, rodina vždy schvali, že teda za tolko aj ja chcem...Na sebe som si všimla, že už nechodievam ani do "čiňakov", ešte snaď tak Tesco - v pripade, že majú zľavy. tak ako teraz napriklad na hračky.

mamina2208
28. mar 2013

rodina proti nič nemá ale niektoré kamarátky keď spomeniem čo som tu malej kúpila krútia hlavou, že po cudziom dieťati? ale to sú väčšinou také čo nemajú deti, pretože drahé sa neoplatí nič kupovať veď mne malá z niektorých vecí vyrastie za 3 mesiace tak načo kupovať drahé, značkové. No nehovorím niečo má nové ale na doma na nosenie stačí aj po inom dieťatku.

sssimi
28. mar 2013

Nakupujem v bazároch , v sekáčoch dokonca u čiňancov a je mi absolutne jedno čo si kto o tom myslí 😀

blackcat8885
1. apr 2013

Môj priateľ je zásadne proti sekáčom a bazárom a tak kedže ja tu na bazáriku malému kupujem občas veci nepoviem mu o tom 🙂 Kupujem veci v dobrom stave ktoré vyzerajú ako nové.Minule som kúpila malemu teplačky a priateľ,že jéj aké pekné.Keby vedel.,že su z bazara tak to nepovie.Nemá prehľad o šatníku malého našťastie 🙂 Mama a segra mi to schvaľujú,ako decko som často chodila do sekáča a našla som tak veľa pekných vecí,dokonca som v sekáči brigádovala

katussamus
1. apr 2013

ja kupujem aj predávam, v mojom okolí tak kupujú veľa ľudí, niektorým vadí hlavne že predávam a nedarujem im tie veci, ale to neriešim, sú ľudia ktorým darujem veci a sú ľudia ktorým nedám ani za svet 😀

usacek79
1. apr 2013

nuz teda my nejako biedu netrieme, ale ja som vyslovene zavisla na zhanani veci za 5 korun 🙂
ebay, vsetky outlety, ale aj kadejake bazariky zboznujem, je to moja vasen a som velmi hrda, ked nieco pekne kupim za par supov a zasadne sa tym chvalim 😉
takze nejake snobske tretky by som vobec neriesila, ako pisali baby vyssie, vzdy bolo bezne dedit vecicky medzi rodinou aj znamymi, su to veci na par obleceni, takze vyhadzovat tazke eura za nieco, co par krat pouzijes je holy nerozum 🙂
a to nehovorim, ze aj pre seba rada nakupujem v sekacoch 🙂

sense
1. apr 2013

...nenakupujem cez bazar ani nepredavam a neodsudzujem nikoho kto tak robi....ale keby to robim je mi to jedno co si kto mysli....mozno nakupuju aj oni len sa to hanbia priznat, a ako sa vravi pod lampou je najvacsia tma....ale casto nakupujem vo vypredajoch kde su ceny podobne ako na bazari....a co som nevynosila al. sa nezmestilo do skrine som bude rozdala po rodine, alebo som to dala na charitu....moja mamka ked bol brat este maly (je dost velky vekovy rozdiel medzi nami) nakupovala pre neho teplacky a nohavice po sekacoch a po bazaroch...a velakrat boli ako nove....teraz cakame mimi, a kupovali sme vsetko nove, nakolko v rodine sa akosi roztrhlo vrece s rodinnymi prirastkami, a napr. moja mamina davala sesternici vecicky pre jej prveho syna, teraz cakame obe naraz ona druhe a ja prve a sice sa pytala ci ot ma teraz vratit, ale kedze maju na krku hypoteku tak som povedala ze nech si to teda necha ze jej sa to viac zide...taze my sme kupili nove a potom posunieme dalej, popr. darujeme....takze byt na tvojom mieste sa vobec netrapim kto si co mysli.....

jankastubka
1. apr 2013

Keby bol niekto z mojej rodiny proti, tam by som sa ich spytala, ci planuju zasponzorovat vybavicku pre moje dieta, a pokial nie, tak potom ich do toho vobec nic nie je. Ja predavam napr knizky, ktore som precitala a nemam ich priestor skladovat. Mne to hodi aspon nejaku korunku a niekto iny je rad, ze nasiel takmer novu knizku za par eur. Zatial boli vsetci velmi spokojni. A ja sem tam tiez nieco nakupujem.

jaroe
2. apr 2013

moje okolie ma co sa tohto tyka, nezaujima. Nehanbim sa za to, je uzasne, ze sa tie vecicky znova pouziju, vyuziju. Myslim, ze aj keby som mala 3x taky prijem, budem vyuzivat bazare, sekace. Jednoducho sa mi ta myslienka recyklacie alebo ako to nazvat paci. Teraz uz zvacsa nie su take velke, rozvetvene rodiny, kde by sa tie veci mohli poriadne vyuzit. Ja napr. nemam komu posuvat oblecenie a je fajn, ze existuju bazare, prip. moznost darovat charite.

svetlusska
2. apr 2013

manzel ma v tom podporuje, ved ked mozem usetrit tak preco nie...a babkam som vysvetlila ze ked sa im nepaci ich problem, ked chcu nech kupuju veci za mastne sumy..ja som napr. tu na MB kupila overal na zimu pre maleho 86 za 6 e...v obchode 50e...tak boli ticho a hotovo...ved aj manzel si scasu na cas nieco kupi v sekaci a ja tiez..kupujem vacsinou vecu co vyzeraju ako nove...

usiko
2. apr 2013

vpohode////nebavom sas nikym o tom....vedia ze kde nakupujem a nepytam sa na ich nazor.....

akaju
18. jún 2013

"Nech lidi mluvit a jdi svou cestou dál", je veľmi múdry výrok pána Wericha. Takže sa treba riadiť svojím svedomím a nie malomeštiackymi názormi ľudí, ktorí ti nerozumejú. Každý sám najlepšie vie, ako mu v hrnci vrie 🙂

p4nocka
18. jún 2013

je to tvoja osobna vec a niekoho zbytocna starost. ekonomicka stranka je plusom, rovnako ako ty kupis, aj predas? ak to niekto nechape, nie je nutne, aby ste to rozoberali. ak to neprestane, skus ty zacat analyzovat to, co sa ti nepaci na nich

vinifred
18. jún 2013

😀 ..ženy v tvojom okolí skôr maskujú,že aj oni tak robia a hrajú sa na paničky,ktoré majú 5 eur v peňaženke,ale od rána do večera sú po nákupných centrách o jednej sóde.. 😀 ..v mojom okolí sa veci predávajú,nakupujú,posúvajú,a vracajú a všetci sú spokojní.. 😉

whiterosses
18. jún 2013

no neviem akých ľudí máš v okolí ako asi dosť .. bez komentára 😉 kupujem, predávam .. darovala som toho dosť a bez problémov nehanbím sa zato .. ved treba niekde predsa ušetriť ved nie každý má nato aby všetko mal čistonové a drahé. ked môžem kúpiť v 100% vec za dobrú cenu prečo by som nemohla kúpiť ..? ved to je tvoja vec, nevidím žiadny problém. ale asi máš ľudí okolo seba že si myslia, že ty nato nemáš tak si HOVNO ???? asi v takom štýle máš ľudí okolo seba mám pocit .. neznášam takých ľudí!!!!!!

delideli
18. jún 2013

pri tych kolkokrat nehoraznych cenach za detske veci je to myslim super moznost..a nielen pre mamicky,ktore chcu ci potrebuju usetrit..urcite sa niet za co hanbit..navyse,kdesi som citala, ze na to,aby sa odstranili napr. z detskeho oblecenia pripadne skodlive latky (z farieb,bielenia a pod.) je potrebne vec tak apson 10-15x vyprat..a to sa s novou asi malokomu chce..takze tam bolo dokonca doporucenie,ze pre deticky je najlepsie bud bio (ale tie ceny su este sialenejsie) alebo z druhej ruky..my mame vacsinu vybavicky od kamaratky po 2 detickach, dala nam toho pozehnane, plus som polovila na nete nejake vyhodne akciove bia a som spokojna,zatial som teda na bazariku nenakupovala (drobceka len cakame)..ale az bude treba nevidim v tom ziaden problem,prave naopak 🙂

monika2012
18. jún 2013

Rodina o tom vie, a keďže kupujem naozaj nádherné vecičky v top stave, vždy sa im oblečenie mojej princezničky veľmi páči. Čo na tom, že nie je nové? Veď malé deti veci nestihnú vynosiť ani zničiť, takže kde je problém? Nemám čas a priestor túlať sa po obchodoch, a priznám sa, ani chuť. Takto ma to baví viac, vecičku si vyhliadnem, obzriem, porozmýšľam, kúpim. Som obrovsky vďačná za túto možnosť, ktorú v minulosti ľudia nemali. Názor snobov, ktorí to nechápu, ma nezaujíma, možno by sa človek stretol s nepochopením u ľudí, ktorí nemajú malé deti (resp. žiadne deti). Nie je čas nakupovať po obchodoch a nie sú peniaze na nové značkové veci. Modrykonik je preto podľa mňa výborný kompromis 🙂 Na nákupy tu som patrične hrdá a nehanbím sa za ne 😝

janesilver
18. jún 2013

nakupujem a aj predavam
a radsej kupim zachovalu vec od nextu ako handru v cinaku, ktoru maju oblecene deti mojich "kolegyn" mamiciek bez fantazie a vkusu
velakrat za tie handry vyvalia ovela viac penazi a vyzera to strasne lebo sa to po dvoch prabniach zozmolkuje alebo vyblednu farby
moju malu vzdy vsetci chvalia aka je vyobliekana a ze ma kazdy den inu suknicku, siatky, bundy a kazdy sa ma spytuje, kde kupujem take krasne veci
netajim sa tym, ze ich kupujem cez internet
usetrim, zabavim sa- lebo mna to strasne bavi- kombinovat farby a vyberat veci presne aby sa malej hodili ku topankam alebo k nohaviciam...
nemusis sa za to vobec hanbit, vela bab v mojom okoli, ktore aj maju prachy na to aby si kupili nove, kupuje v sekacoch a v bazaroch lebo tam velakrat najdu fajnove znackove kusky- ved kde by si kupila suknu Ralph Lauren za 3 eura ako som ja kupila vcera v sekaci...
moja mamina mala voci tomu zo zaciatku namietky /jej generacia nikdy nenakupovala v sekaci- ked nieco nebolo radsej nam usial/ale teraz ma vzdy pochvali aku krasnu vec som malej za par supov kupila
takze sa smelo pridaj ku nam