Čo robia Vaši muži pre rodinu?

19. júl 2021

Zaujinalo by ma to...ako a cim sa Vasi muzi vkladaju do rodiny, aby fungovala...
Zarabaju , travia s Vami cas, staraju sa o deti , robia veci okolo domu, alebo ako?
Lebo ten moj chodi do prace, ale to chodim aj ja. Mame 2 r dieta.
Ale co sa tyka fungovania rodiny a domacnosti , neviem..ja mam stale z neho pocit, ze to robi nasilu...budem rada za Vase postrehy..

dskjhfdlkdjhl
19. júl 2021

Ja budem strucna-moj muz robi vsetko.

autor
19. júl 2021

@dskjhfdlkdjhl sam od seba?

sapetka
19. júl 2021

To iste co ja (okrem varenia🙈)zaraba aby nam nic nechybalo, stara sa o nasho syna, hra sa s nim aj o 6rano aj cely den,a ja si mozem vypit kavu na terase😊 zostane s nim doma ked je chory.take bezne veci

dskjhfdlkdjhl
19. júl 2021

V podstate ano, rozhodne ho nemusim nutit. Ked sa bavime napr. o tom, co sa bude varit, tak on sam povie, ze nieco uvari. Okolo domu ani neviem-to je cisto jeho zalezitost, v zahrade mame cinnosti podelene (nechcem napr. aby sa staral o kvety, lebo to by nedopadlo podla mojich prestav, ale o stromy sa stara len on). Jedine, co nerobi, to je pranie a zehlenie, ale to je preto, lebo to nechcem.

tosomja
19. júl 2021

Chodí robiť do zahraničia, za čas, čo je doma, sa plne venuje aj mne aj deťom. Pomáha, upratuje, robí všetko okrem varenia, sám od seba. Rád.

mata1001
19. júl 2021

Moj robi vsetko okrem umyvania okien, prania a zehlenia...o syna sa stara, ked je syn chory a muz je doma (robi na smeny) odide s nim k dr., odide do obchodu, vybavi uradne veci...doma uprace, navari, porobi okolo domu...

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alana1
19. júl 2021

no neviem ci by som sa tu pytala taketo otazky....lebo tu ti vsetky budu pisat len o svojich "dokonalych" manzeloch a ty len nadobudnes pocit, ze mas doma najhorsieho muza na svete...v prvom rade si to vydiskutuj s nim...

anjelicek26
19. júl 2021

A ty gruntujes s radostou a usmevom na perach? Come on... hadam to nebude status o moj muz ma vacsieho dlhsieho, lepsie konto, lepsie auto a lepsi dom nam kupil a vari, pecie, o deti sa stara a ja len nohy hore a oddychujem a pozeram na neho 😂

akonetopier
19. júl 2021

môj v pohode aj navarí, lebo vie, ako to nemám rada. ide na velký nákum, s deťmi sa vela hrá, ja zas okolo domácnosti - upratovanie, pranie. Idem s detmi na krúzky, zo skolky, skoly ich brávam ja, robím na 6h.

maggie1978
19. júl 2021

Neviem či ti sem napíšu aj žienky, ktorých manželia nerobia doma nič 🙉
Ale aj ja sa pridávam k tým, ktoré sa môžu pochváliť, že manžel pomáha. Tak si to radšej porieš s mužom doma. Možno iba ty máš taký pocit,že to robí nasilu. Môj mi pomôže so všetkým, bez rečí, ale tiež neskáče pri tom 100 metrov od radosti. Ale on bol odmala vychovaný pomáhať či vonku otcovi, alebo mame vnútri.

autor
19. júl 2021

@anjelicek26 no minimalne ma do ,,mojich" veci nemusi popohanat, robim ich sama od seba, nemusi mi 200x pripominat...nie, nerobim to s usmevom ale som si vedoma, co su moje povinnosti, tak jd to vzdy hotove. Cas s rodinou je automatika

autor
19. júl 2021

@maggie1978 uz to bolo diskutovane vela x...

deti95060810
19. júl 2021

to čo si napísala môj mm robí sám od seba...dokonca aj umýval okná keď boli deti malé - teraz už nie poumýva slečna čo má 15 r , 13...
nemal problém ísť s dieťaťom na týždeň do nemocnice, alebo bežne k lekárovi....
Jedine čo nemusí a nevie je variť a piecť....len to je zas moja parketa...😉

nikyball
19. júl 2021

Aj ja patrím k tým šťastným, ktorých muž robí všetko. Robí to sám od seba. Čím skôr si porobime povinnosti, tým viac volneho času môžeme tráviť spolu.
Čo tvoj nerobí a chcela by si aby robil

nafka0483
19. júl 2021

No v podstate vsetkym... zarabame obaja, byvame tu obaja, cize obaja upratujeme, obaja nakupujeme, obaja varime. On sa viac stara o servis okolo auta a bytu/domu, kedze tomu viac rozumie a su to aj narocnejsie veci na fyzicku silu. Ja zas zehlim, lebo manzel to nevie urobit tak dobre, dlho by mu to trvalo. Varime zhruba rovnako, mozno viac ja, on zas castejsie umyje riad / nalozi / vylozi umyvacku. Pracku nakladam castejsie ja, kedze on nevie tak dobre roztriedit pradlo a co na akom programe prat, on zas castejsie vyvesi.
Co s atyka straveneho casu s rodinou, to je rovnako, ved sme rodinu chceli, to nie je nieco do coho sa nuti, to automaticky spolu chceme travit cas.

A nie, nie je dokonaly, ma aj vlastnosti, ktore ma niekedy rozculuju (a rovnako mam take ja), len bol slusne vychovany a nie je blbec, ze by cakal, ze veci sa doma urobia "same". Je mu jasne, ze ked tu zije, tak sa o to treba aj starat.

autor
19. júl 2021

@nikyball co ss tyka domacnosti, tak umyje riad a povysava. To robi sam od seba. Ale ostatne nic.. sem tam spravi ranajky alebo veceru...okolo domu robi , ked ma naladu...ale to je na moj vkus malo..nenapadnu ho veci same od seba..rafsej ide behat, na futbal. Najnovsie ma mega vytaca tym, ze si kupujr oblecenie castejsie ako ja a ma taky divny styl...extra , nie ako gro muzov..zalezi mu na tom...lebo, ze ked sa pekne neobliekal, ludia ho vnimali zle...ja to neznasam...takyti postoj...

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
19. júl 2021

autorka: sám od seba umyje riad a povysáva, robí okolo domu..... chodí do práce. OK, podľa mňa je to dosť, pokiaľ nemáte 3-poschodový dom s 3 kúpeľňami a 15 izbami...

sorak
19. júl 2021

Robíme veľa veci spolu,varíme,upratujeme…ak som v práci,stara sa o syna,chodí pre mna do prace,nakupuje,robí okolo domu,keď ma voľno vždy robí ranajky,počas školského roka robí synovi desiatu…

hettinka
19. júl 2021

Aj môj robí všetko, teda zarába koľko vládze, deťom sa venuje, väčšinu času trávi s rodinou, doma vo treba urobi, aj variť sa naucil… väčšinou sám od seba. Občas mu poviem, čo by bolo treba.

dskjhfdlkdjhl
19. júl 2021

Inak, zaklad je komunikacia. Aspon zo zaciatku si treba aj povedat, ze co sa ide robit a rozdelit pracu, lebo chlapi zvycajne v tomto smere nie su vzdy ti, ktori hned vedia, co maju robit. Ja som so svojim muzom vyse 20 rokov, my uz nepotrebujeme jeden druheho organizovat, u nas by to fungovalo aj keby sme onemeli, ale nebolo to tak vzdy. Len ta komunikacia nesmu byt hadky, lebo potom je to cele v ...

nikyball
19. júl 2021

Musíte spolu viac komunikovať a nájsť si aj spoločnú zalubu

nafka0483
19. júl 2021

@dskjhfdlkdjhl Myslim, ze komunikacia ohladom takych veci je velmi dolezita hned na zaciatku vztahu / byvania.
Pretoze ak zena x rokov taha domacnost uplne sama a potom pridu deti a vrati sa do prace a uz si uvedomi, ze to nezvlada, tak vela chlapov "zrazu" nechape ze co sa stalo, ze doteraz to fungovalo a zrazu je problem?
Ciez ak bol chlap taky vzdy, tak od zaciatku si vyjasnit prace v domacnosti, travenie casu s rodinou a pod. A ak taky nebol, ale zmenilo sa to - tak riesit cim skor, kym si na to prilis nevznikne. Snazit sa najst pricinu co sa stalo a vratit to zas do normalu.

zuzka1117
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
19. júl 2021

@nafka0483 ved tak som to myslela-my sa po tych vyse 20-tich rokoch o tom uz nepotrebujeme bavit, to sme si vybavili davno.

emmusska
19. júl 2021

Vela veci je pre nas zeny automatika a pre chlapov nie, aspon co sa domacnosti tyka. Moj zo zaciatku ani postel neustlal, veci dat do umyvacky, to proste bolo zatazko. Nedajboh aby som ho do obchodu na nakup poslala. Ale za ten cas, co sme spolu tak sa to zmenilo. Rano ustelie postel, ked spi dlhsie jak ja. Riady do mycky aj vlozi, aj vylozi, aj oprat da, ale teda niekedy to este nie je automatika 😀 To na to treba asi este desatrocia pripominania :D

hettinka
19. júl 2021

@dskjhfdlkdjhl u nás veľmi podobne. Ako si to manželia na začiatku nastavia, tak to potom funguje alebo nefunguje cele roky. Každý má svoje očakávania a potreby a to si treba vydiskutovať v klude na začiatku.

janeninka
19. júl 2021

Mna zaujalo ze ta vytaca tym nakupovanim. Co presne ti na tom vadi? Asi by ma mrzelo keby ma v tomto partner neprijimal a nepacilo sa mu to.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz