Ako sa zmieriť s tým, že sme bezdetný pár?

11. aug 2022

Ahojte, čo vam pomohlo alebo ako sa vam podarilo aspoň ako-tak zmieriť s tým že pravdepodobne nebudete mat deticky ?
Som po viacerých pokusoch umeleho oplodnenia, žiaľ všetky boli neuspesne a vyšlo z toho že ja vlastné deti mat nemôžem a som úplne zúfalá, nestastna 😭
Od mladého veku som vždy vedela že chcem viacpocetnu rodinu a veľmi skoro, skratka ja som rodinny typ mna nikdy žiadna kariéra nelákala a zistenie že to čomu som sa v zivote chcela venovať (rodina) mat nebudem je otrasná 😭 teraz už som tak zle nastavená že celkovo nenavidim ani chodenie do prace úplne ma to ubíja mam pocit že ma už vlastne nič nebavi a momentálne ani neexistuje práca ktorej by som sa chcela venovať 😭 Ja proste chcem byt mamkou 😞 Závidím každej jednej mamine ktorá ma dieťatko a môže vychovávať a zažívať všetky tie krasne chvile, prvé krôčiky, prvé slova a áno aj tie tazsie chvile závidím ! Závidím ešte aj nočné vstávanie na kojenie 😭
Moje rovesníčky sú teraz na materských alebo tehotné alebo rodia skratka akurát prezivaju tie najkrajšie chvile a ja nemám už vo svojom blízkom okoli absolútne ziadnu bezdetnu kamarátku asi aj o to tazsie je pre mna zmieriť sa s tým 😞 kdekoľvek pridem alebo stačí že otvorím facebook všade na mna vybehnú fotky mojich znamych z krásneho rodinného výletu, či z pôrodnice alebo detske oslavy atd 😭 prečo to ja nemozem mat ?? Za čo mam mat ja takyto životný trest ?!

A áno viem že sú aj iné možnosti ale s adopciou nesúhlasím vôbec (manžel zdieľa moj názor) a ďalšia moznost použiť darované vajicka k tomu by som sa aj priklonila ale zároveň neviem nie som s tým na 100% stotoznena 😭

katkaseiner
11. aug 2022

je mi velmi luto... neviem nic lepsie napisat... tiez mam kamaratky ktore maju podobny osud, navonok nic neukazuju, verim ze sa snazia drzat a hladat v zivote nieco ine krasne (obe maju partnerov). Tebe tiez drzim palceky aby cokolvek pre co sa rozhodnete, aby ti priniesol spokojnost a stastie.

pbra40
11. aug 2022

Je mi luto, co prezivas. Musi to byt tazke.
Ked som citala tvoj prispevok, hned ma napadlo, ze by si bola uplne idealna nahradna maminka, pestunka. Vies, vytvorit taky pristav detickam, ktore nemaju to stastie na rodinu. I ked viem, ze pravdepodobne tuzis po vlastnych detickach, len mi proste hned napadlo, ze tato tvoja otvorena naruc a velke srdiecko, by mozno niekomu velmi pomohlo❤️

komplikovana
11. aug 2022

Ak si na tom az tak zle, mozno by ti pomohla nejaka terapia. Pred par dnami som videla video, kde sa mi pacilo, ako to vysvetlila Adela. Snad ti trosku pomoze.

https://www.youtube.com/watch?v=2BwQKsEa5Yw
a_alexandra_a
11. aug 2022

Neuvažovala si nad "prácou" profesionálneho rodiča?

katarinka89
11. aug 2022

Ja by som zvolila darovanie vajicka- predsa v tebe bude vyrastať- puto tam bude. Toto je vaša, jediná možnosť. Držím palce

coco1
11. aug 2022

Hlavu hore, vobec to nevzdavaj, poznam X takych co nemohli mat deti a dockali sa. Aj ked neskor, ale predsa. Nakoniec, aj ja som bola pocata po 10r. Snazeni. Neboj sa, ja verim, ze dietatko k Vam pride 😉 posielam Ti vela sily

lasoli
11. aug 2022

a prepac ale co predne ti zistili,ze nemozes mat deti?Ja poznam zenu,kt az po 7 umelom oplodneni bola na vysetreni kde jej zistili,ze jej imunita zabija plod,a az po liecbe na znizenie tej imunity 8 umele óplodnenie sa vydarilo,uz ma aj druhe.Mas naozaj vsetko vysetrene?Lebo napriklad tie specialnw protilatky vysetruju nie v centre as reprodukcie ale v Nitre.A mozno aj inde ale to netusim.
No a ja mam sice deti ale tiez ma neurobili stastnejsou,ja osobne si myslim ze clovek vie byt stastny aj bez deti ak sa dobre nastavi.Alebo nemysli si zebterz ak tuzis a nemozes mat deti,jedine vlastne deti ta urobia stastnejsou,stastie je skor o nastaveni psychiky,

annamalaga
11. aug 2022

Držím ti palce, neboj, raz to príde.

ninka99865
11. aug 2022

Ja by som šla do tých darcovských…

domca1408
11. aug 2022

ahoj, uprimne na toto sa dá napísať, že mi to je veľmi ľúto a, že to nie je fér....ľudia ktorý si deti nezaslúžia, nestarajú sa ich majú plno...a niekto chce aspoň jedno ktoré by miloval a staral a a nemôže. život je .....nebudem nadávať.

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
casavina
11. aug 2022

Tiež sme bezdetní, dieťatko nám chýba 🙁 no všetka tá bolesť a beznádej nás spojila ešte viac ❤️ všetko čo sme pre to urobili, všetky obmedzenia a všetky lieky, bylinky, injekcie, povely, príkazy a zákazy.. a všetko na nič... Vlastne všetko to boli skúšky, ťažké životné ale vždy sme v tom boli spolu 💕 každá bolesť, každá slza bola spoločná 😢
Teraz po 20 tich rokoch sme síce stále bezdetní čo nás veľmi mrzí 😥 ale naša láska je pevná ako skala ❤️
Jeden na druhého sa môžme v hocičom a hocikedy spoľahnúť a žijeme dnes tu a teraz pre seba navzájom... A z dvoch tiel je jeden celok ❤️❤️

autor
11. aug 2022

@katkaseiner
@pbra40
@komplikovana
@a_alexandra_a
@katarinka89
@coco1
@lasoli
@annamalaga
@ninka99865
@domca1408
Ďakujem vam za pekne a povzbudivé komentáre, ste veľmi milé 🙏🏼

Úprimne nad tým pestunstvom/profi rodičom som sa už pozastavila viac krát aj si hľadala nejaké informácie, no vždy som dosla k záveru že toto by asi uplne nebolo pre nás.

K tým darovaným vajíčkam, určite by tam bolo silne puto tomu verím❤️ ale bojim sa, čo ak by som si všímala to, že sa na mna nepodobá, že nemá moje črty ? A reakcie okolia na babo sú vždy o tom ako každý hľadá podobnosť s rodicmi ako by som brala komentáre typu že na mna sa nepodobá ? Reálne možno to puto a hormony by mi ani nedovolili vôbec premýšľať smerom že to nie je biologicky moje dietatko no skúsenosť nemám ani nikoho nepoznám kto ma deticky z darovaných vajicok tak myslím že je prirodzene mat obavy 😞

@lasoli
Neviem presne či mam vyšetrené to čo spomínaš , ale mame urobenú genetiku paru, hematologiu, endokrinologiu, reprodukčnú imunologiu, alergologiu a bola mi robená aj hysteroskopia, konkrétnu diagnózu nemám pretože vajicka sa oplodnia ale nedozru do štádia vhodného na vklad tým pádom sa nedá urobiť ich geneticke vysetrenie inak počty vajicok mam vysoké no sú nekvalitne, skúšali sme aj darcu spermií no tie dopadli tak isto, neprežili do štádia blastocysty v tom prípade už bolo viac než jasne že vajicka sú slabe. Mala som len dve možnosti na vklad a v oboch prípadoch to boli pomalšie blastocysty ktoré sa ani len neuchytili v maternici pretože zrejme tam ukončili svoj vývoj.

@martina1985ba Toto nie je veľmi citlivý komentar no aj tak ďakujem za názor 🙂 veru tak človek sa musí zmierit no to sa nedá z dna na deň, chce to čas

@casavina ❤️ Dakujem za komentar, to spojenie, silnejšie puto medzi nami citim aj ja, ako sa vraví všetko zle je na niečo dobre. A aj zo zlého sa musíme snažiť čerpať niečo pozitívne inak sa zbláznime. Pre mna je toto ale veľmi čerstvé ešte som to v sebe nespracovala 😞

camelie12
11. aug 2022

@martina1985ba, mohli ste to napisat s davkou empatie. Ale mozno to neviete a ani si to neuvedomujete.
Vase slova su sice pravdive, ale velmi "tvrdo", necitlivo podane :( Autorke sa musia dost zle citat...

lenkakravcova
11. aug 2022

Prečo vlastne odmietate adopciu alebo pestunstvo?
Na svete je kopa deti, ktoré vyrastajú ako siroty. S túžbou žiť v rodine.
Len preto, že dieťa nebude geneticky vaše?
Mne to pride trochu nezmyselné utapat sa v žiali, pritom riešenie nie je zložité a pomôže už existujúcim deťom.

katkaseiner
11. aug 2022

@martina1985ba fíha...že si ty dnes zadkom vstala je úplne jasné....štipku citu v sebe nemáš...akokoľvek to pekne môžeš myslieť, nemusela si to tak napísať...a človek by si myslel že žena ženu pochopí 🥴

darkswan
11. aug 2022

inak co pises s tym podobanim sa je blbost uz, to uz moc spekulujes...casto ani vlastne dieta sa na teba vobec nemusi podobat a na to co hovoria ludia by som nedbala...a preco nie adopcia ked tak tuzis po dietati? ja by som isla do tych vlozenych vajicok....drzim palce

felycity
11. aug 2022

chápem čo prežívaš a je mi to ľúto...ver tomu, že nie si sama na svete, ty sa cítiš nešťastná, lebo nemôžeš mať detičky, iní rodičia majú zas iné trápenie, ja síce deti mám,ale áno aj ja závidím všetkým mamám a otcom, čo majú zdravé deti a viac detí, rovnako som sapýtrala samej seba prečo ja? prečo mne muselo umrieť dieťatko, prečo tretie sa narodili s genetickou poruchou..atd atd. budem asi tvrdšia ale toto je život, skôr či neskôr každý jeden z nás si v živote nesie nejaký ten kríž v rôznych podobách( ako aj som mala sen mať veľkú rodinu), ja viem, že je to pravdepodobne veľmi psychicky náročné a teraz asi najviac, občas si treba poplakať, ale aj nevzdať sa naučiť sa s tým žiť a hľadať to krásne čo nám život ponúka a nájsť niečo iné, možno založiť si súkromnú škôlku, či realizovať sa niekde alebo pri aktivitách s deťmi, čo by ťa proste troška napĺňalo..prípadne prehodnotiť postoj adopcie, či darovania vajíčok, žiaľ život sa nedá naprogramovať... hlavu hore, život vie byť aj krásny a netreba hneď všetko vidieť čierne, ešte nevieš, čo ti život prinesia.. aj napriek tomu, že ja závidím mnohým rodinám zdravé deti, tak nemôžem povedať , že som nešťaťstná. ana veľa vecí som zmenila pohľad..

h2
11. aug 2022

Ahoj, je mi ľúto, čo prežívaš, nechcela som sem písať, lebo úprimne, neviem, čo by som ti poradila. Ale zaujalo ma v tvojom príspevku v diskusii, že dieťa z darovaného vajíčka by sa na teba nepodobalo. Nuž, ja mám vlastné dieťa z vlastného vajíčka a ak by mal niekto priradiť dieťa k matke podľa podoby, nás by nedal dokopy v živote. 😁 Syn je "celý tato", zo mňa výzorovo nemá nič.

ninka99865
11. aug 2022

Ak by som tak veľmi túžila po bábätku absolútne by som neriešila otázky okolia a kto si čo mysli.. veď by sa ti splnil sen.. držím palce ❤️

camelie12
11. aug 2022

Je mi to luto, co prezivate. Musi to byt velmi tazke 😢

Myslim, ze by vam mohol pomoct skuseny psycholog/icka alebo psychoterapeut/ka. Alebo aj fertility couching - Mgr. Marcela Korcekova. Mam osobne skusenosti s nou. Dlhsie sa nam nedarilo mat dietatko. Nakoniec sice mame 2 zdravych chlapcov, no viem si predstavit, ake narocne chvile zazivate. Marcela sa zameriava aj na taketo zivotne situacie. A nad darovanymi vajickami by som uvazovala vo vasom pripade.
Nech sa rozhodnete akokolvek, zelam vam, aby ste dalej v zivote boli vyrovnana a stastna! ❤

katkami123
11. aug 2022

Verím, že teraz je to tazka téma a potrebuješ čas, niekoľko rokov možno, trochu to v sebe spracovať. Skús neskôr s partnerom možno riešiť aj tému adopcie. Aj manželia Vincenzovci si adoptovali bábo, normálne o tom verejne hovoria. Skúste sa na to pozrieť triezvo, stráviť niekoľko rozhovorov s rodičmi, ktorí si touto cestou prešli, vypocut si výhody, nevýhody z ich pohladu a či by išli do toho opäť. Ak nie, nič sa nedeje, môžete byt šťastní aj vo dvojici.

gagik
11. aug 2022

Skus tie darcovské embrya, na IVF do Brna, ak by to vyslo podla mna by si vobec neriešila ze to nie je tvoje bio dieta a ci sa podoba/nepodobá na vas…radost by prebila vsetko. tu adopciu chapem, nie pre kazdeho je to záplata na neplodnost.

ivkarel
11. aug 2022

@katkaseiner myslim, ze si tým dotyčná rieši vlastnú frustráciu...

majla87
11. aug 2022

Byt tebou, tak sa nevzdavam, nezmierim len tak. Uz by som asi pocitala s tym, ze deti nebudu, ale riesit by som to neprestala.
Kukni v papieroch tu repro imuno, mozno tvoris protilatky proti svojim vajickam alebo ich obalom (odporucam fakt vysetrenie v medcentrum Dzurilla v NR, nikde inde ti tak podrobne nespravia repro imuno).
A ked ste skusali darcovske spermie, a viete ze problem bol vzdy vo vajickach, osobne by som sla neskor aj do darcovskych oocytov. Kaslat na hodnotenie okolia na koho sa podoba. Tak to bude cely tato, no a? 🙂
A aj ten profesionalny rodic. Viem ze na to treba odhodlanie a byt naozaj stotozneny, ale ved uvidis casom. Proces je to na dlho, takze mozes zacat riesit skor nez si s tym uplne ok a uvidis.
Treba si najst aj nejaky konicek pri ktorom uplne vypnes hlavu, maj klud, oddych, relax.

ivangeline
11. aug 2022

Asi tak ako sa zmieruje niekto s tym,ze ma vela deticiek. Vela lrat je trava zelensia u susedov. Vies,ze to tak nie je? Aj s detmi su tazkosti a problemy. Aj bez nich. Berte to ako prilezitost a nie prekliatie. Mate moznost spolu robit nieco ine. Projekt. Hobby. Ci kazdy zvlast. Prispiet spolocnosti inac. Verim,ze ked sa troska zahlbite jeden do druheho najdete spolocnu cestu, na konci ktorej nebude dieta..pretoze to ani nema byt cielom vztahu..

hope87
11. aug 2022

Je mi velmi luto, co prezivas a prave preto, ze tak velmi tuzis po dietatku a byt matkou, sa celkom cudujem, ze ste s muzom uplne vylucili adopciu. Je to sice zdlhavy proces ale aspon budes mat sancu byt matkou a das krasne detstvo dietatku, ktore jeho mama opustila...ci uz chcene alebo nechcene. Daju sa adoptovat aj novonarodené deticky(myslim, ze v ziadosti o adopciu vypises, ze aka je vekova hranica dietata, ktore by ste si adoptovali), cize by si si presla vsetkymi stadiami jeho vyvoja. Ale ak je pre vas dolezite to, aby to bolo geneticky vase dieta, tak potom sa neda nic robit, len dufat. Mozno sa na to po case budete pozerat inak 🙂. V kazdom pripade ti zelam, aby sa predsa len stal zazrak a otehotnela si prirodzene 🍀

lija22
11. aug 2022

pozri vlastne deti nemozes porodit a ine nechces. tak co s tebou. bud pojdes do inych moznosti a splnis si svoj sen, alebo nadalej sa budes umarat a "vsetci" v okoli a na fb budu mat deti a ty ne. proste ber to, co sa da.

janickacrazy
11. aug 2022

vôbec nerieš, či sa bude dieťa na teba podobať, my s mužom sme obaja tmavovlasí a hnedé oči, náš najmladší má modré oči a blond vlasy, koľkokrát sme počuli, že kde sme ho ukradli a podobné skvosty, ľudia stále riešia ostatných, kašli na to, išla by som do tých darovaných vajíčiek, ved to nemusíš nikomu vešať na nos