Ako skombinovať škôlku a prácu?

lenkaa222
3. júl 2014

ahoojte kocky...poprosim vas o vase rady, nazory a skusenosti
maly v septembri nastupuje do skolky a ja do prace (na dve smeny), manzel chodi na tri smeny, starky pracuju a byvaju od nas dalej... ako to cele skombinovat??aa hlavne ako zvladnjt, ze uz nebudem s malym cele dni, ze ked budem mat poobednu ho uvidim vzdy iba rano kym pojde do skolky a s mm to istee...neviem si to vobec predstavit, desim sa toho a je mi z toho strasne smutno 😐😐😩

juliana77
3. júl 2014

@lenkaa222 Musíš už ísť do práce?

lenkaa222
autor
3. júl 2014

@juliana77 noo ano kedze skonci rodicak, aj ked to bolo len 200€ ale aj to pomohloo

zuzulik280
3. júl 2014

ja som sestra a robim tiež dve smeny ked budem mat dennu robim od 7 do 19 ciže ho neuvidim cely den len večer mozno hodinku , to je tak tri krat do tyzdna, ked bude nočna idem do roboty okolo piatej, ale kedze bude v skolke cez den tiez s nim nebudem budem s nim len po nočnej ale čo narobim je mi z toho tiež smutno, ale zasa byt nezamestnana, nie je tiež žiadna vyhra , nejako to musime zvladnut a za zarobene peniaze si spolu niečo užijeme, niekam pojdeme, musime to tym vykompenzovat, ja navyše robim i vikendy ☹

lenkaa222
autor
3. júl 2014

@zuzulik280 ja budem robit tyzden ranna 6-14 a tyzden poobedna 11-19 .. tiez to tak beriem ze bez penazi zostat nemozeme, ze si budeme moct aj viac dovolit...verim tomu, ze si zvykneme, ale teraz zaciatok bude tazky 😔

ivett1
3. júl 2014

@lenkaa222 no, ja ani nerobím na zmeny a ráno odveziem deti do MŠ a do ZŠ a vidím ich až večer o 17-tej alebo aj 18-tej ...podľa toho ako sa dotrepem domov... takže sme spolu len večer... až pokým idú spať cca do tej deviatej večer... mm chodí pre nich do MŠ a ZŠ okolo 16-tej ... takže v konečnom dôsledku, keď si to prerátaš, tak budeš tráviť so svojím malým viac času ako my, čo pracujeme ..."normálne" ...nie na "smeny"😉 ...určite si rýchlo zvykneš a fakt je super, že máš vôbec v dnešnej dobe prácu🙂 ...

maznacik007
3. júl 2014

smeny su v pohode my dochadzame spolu s muzom do ba .. rano veziem malého do skolky pre siedmou .. poobede mi ho pani vybera skolka je do pol piatej a cakaju na nas .. chodíme domov medzi polsiestou az siestou ...

snazim sa plne vyuzit vecer .. teraz v lete a vikendy ...

m.i.r.i
3. júl 2014

@lenkaa222 no ved nahodou to mas super ked mas tie denne a uz o 14 skoncis...maleho si mozes vyzdvihnut skor zo skolky, uz po spanku napriklad a byt s nim cele popoludnie..a potom dalsi tyzden ho uvidis menej, to zas tak nevadi...veru, my co mame normalnu pracovnu dobu si deti vidime hadam este menej...ja tiez chodim po maleho do skolky o 17:00, kym sa dotrepeme domov je aj 17:30 niekedy a o 20:00 uz chodi spat..
Uzijete si vikendy..a vies, ono ho pravdepodobne aj tak budes mat doma dost, lebo budete marodovat 😖 To nejdem strasit a zelam aby toho bolo co najmenej, ale tak vacsinou vieme ako to je prvy rok v skolke...takze sa nestrachuj...ono sa vsetko poriesi ako ma...a zvyknete si..teraz je to nove..zaciatok bude tazsi ale zabehnete sa