Ako určiť hranice v rodine?

lilianka010
29. feb 2016

Ahojte dievčatá. Som V tazkej zivotnej situácii A potrebovala by som asi radu niekoho nezainteresovaneho. Mam 29 rokov A 8 ročného syna. Žijem s nim sama u rodicov.l od jeho narodenia. Rodičia mi vždy pomahohli, ale často to bolo A je o tom, že mi vrtajú do výchovy do takej miery, že to znášam len pre dobro v rodine. Kamenom úrazu sú moje dve sestry. Sú mladšie A "internátovo" ostrielane zo života. Čo ja poviem malému je smiešne alebo prísne. Mam ich rada ale V poslednej dobe mám pocit že som len akousi babkou v rukách všetkých naokolo. Mala som 2 vzťahy obe mi rozbili lebo sa báli že odídem z domu. Som vysokoškolský vzdelaná pracujem snažím sa A aj tak mam pocit že žijem iba v takej bubline do ktorej každý fúka. Zažil niekto niečo podobné? Ďakujem ☹

badox
1. mar 2016

@lilianka010 tiez ti odporucam sa osamostatnit ak je to v tvojich moznostiach. Kvoli Tebe, synovi, aj rodine. Ak su chorobne nanho naviazani, moze to mat zle nasledky do buducnosti aj pre nho. Tazko sa tiez osamostatni a uvedomi, ze svoj zivot musi budovat sam a nenechat sa unasat rodinou. A predpokladam ze vztahy mate take ze rodine nic nebude branit vas navstevovat alebo vy ich. Aj pre Teba to bude dobre, skrz situacie, ktore spominas, ale aj skrz moznosti najst si partnera bez zasahov rodiny. Drzim palce.. zivot mas len jeden, aj tvoj syn, takze nevahaj ho zit podla seba.. druha moznost tu uz nebude.

magmolatus
1. mar 2016

@lilianka010 Jednoducho sa odstahuj a to vyriesi tvoje problemy.

A to ze je tvoja rodina na maleho "chorobne naviazana" je blbost.

Ak chcu prist na navstevu, nech sa paci nech pridu. Ale ty si urcujes kedy a budes pani svojho casu.
Dovtedy budes len otrok ich manierov.

katarinapekna
1. mar 2016

@simonka77 žijú v jej byte? alebo jej dome???? 😅 😅 😅

simonka77
1. mar 2016

@katarinapekna v tomto prípade nie je podstata problému kto v koho dome/byte žije.

jarmila64
1. mar 2016
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

hranice sa niekedy tazko urcuju :/

katarinapekna
1. mar 2016

@simonka77 úsmevné,skutočne....

v_alika12
1. mar 2016

tiez mam 29 a 6r zijeme s manzelom vo vl.dome o ulicu dalej od rodicov. Na navstevu su vitani, ale aby mi riadili zivot... to pardon teda

lilianka010
autor
1. mar 2016

Je ťažké zhrnúť osem rokov do jedného odstavca. Nemyslím si že som nezodpovedna tým že som U rodicov. Kto také niečo zažil vie to pochopit. Každopádne Ďakujem za vaše ohlasy. Občas je fajn vypočut si názor od človeka čo nieje do situácie zainteresovaný.

mamutka
1. mar 2016

pokial to vyzera na ich chorobnu naviazanost na syna, to uz je citove vydieranie - nemozes ist zit samostatne so synom, lebo oni by trpeli....
ved neostane prazdny dom, ty sa osamostatni a hotovo
syn potrebuje ako vzor vidiet hlavne schopneho, sebavedomeho a samostatneho rodica. To musis byt ty.
Ved predsa stale budete v kontakte, moze s nimi byt hocikedy, ale ty mu potrebujes ukazat, ze prenho si hlava rodiny ty. Aby si nebola casom prenho len jedna zo spolubyvajucich vo velkej stastnej rodine bez hranic

simonka77
1. mar 2016

@katarinapekna co mas za problem?
ak som dobre citala, zakladatelka na seba a syna vie zarobit sama
nie je prva ani posledna, co byva s rodicmi
tu je problem skor naviazanost rodiny na jej syna, pripadné citove vydieranie a pokial zakladatelka nie je typ cloveka, ze doslova drbne rukou po stole a povie stacilo, tak sa jej to samozrejme riesi tazsie.
nikto nie sme dokonalost sama o sebe, aby sme vedeli situacie v zivote riesit na prvy raz dobre, resp. hned ako je to treba.
kazdy mame pravo na svoj nazor.
a nie, nie je to úsmevné.

jeannna
1. mar 2016

@lilianka010 Budes mat onedlho 30 rokov a okolo okruhlych narodenin zvykneme bilancovat, ci sme na spravnej zivotnej ceste a plati to dvojnasobne, ak na nej nie sme. Chces takto zit min. dalsich 10 rokov? Ak nie, tak zacni konat, aby si sa co najskor osamostatnila. Daj si pozor, aby sa tento tvoj pocit nepremenil casom na tzv. naucenu bezmocnost, kedy budes mat odpovede uz len na to, preco to nejde.

S tou chorobnou naviazanostou tvojej rodiny na tvojho syna ... neviem preco, ale mam pocit, ze do vychovy zasahuju viac ako by mali a to z dovodu, lebo ti neveria, ze by si to zvladla aj sama a lepsie ako oni. Ak samostatne byvanie z nejakeho dovodu neplanujes, tak s urcovanim hranic vramci rodiny to nebudes mat jednoduche, najskor si musis vybudovat respekt, co pri tvojej poddajnejsej povahe s ochotou sa prisposobovat je na dlhu trat. Ale poradim ti jednu dobru knihu:

Hranice
Kedy povedať nie, kedy povedať áno

Henry Cloud, John Townsend

lilianka010
autor
1. mar 2016

@jeannna Ďakujem

elizita
1. mar 2016

Ak je niekto chorobne naviazany ako ty pises, tak to asi nie je nic pozitivne a dobre,., aj preto by si sa mala osamostatnit.. aby neboli chorobne naviazani ale mali zdravy vztah