Ako vám pomáha manžel s deťmi?

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?
adulik23
30. okt 2013
@broken_arrow to si sa pozbieral celkom rychlo. 😉

o mne keby tu moj muz vypisoval take intimnosti, ako to robis ty svojej zene, tak z toho auta uz nikdy nevyleziem. |-|

ak ti mozem poradit, tak sme uz neprispievaj a najlepsie by bolo, keby si uplne zabudol na tuto stranku.
broken_arrow
30. okt 2013
@kveta co tebe sa podarilo exa osklbat tak jej davas hinty ?
p.j.jacky
30. okt 2013
@broken_arrow a smutny si z coho?ze nechce tolerovat tvoju milenku?
maminuska
30. okt 2013
@broken_arrow práve kvôli deťom si sa nemal vracať , mal si dať už pred rokom ich matke šancu na nový život a im tiež , lebo toto čo musia zažívať je pre nich určite super. :-| .
Vyše roka držíš dve ženy v šachu , je na čase sa postaviť k veciam ako normálny človek. Tak veď sa to už rysuje nie ? Manželka na odchode aj s deťmi , milenka sa môže čo nevideť už sťahovať k tebe. Však deti si brávať budeš , tak kde je problém ?
kveta
30. okt 2013
Pre vysvetlenie:

Mama Aurorag dala jej nastavajucemu manzelovi peniaze, ktore mal pouzit na nadobudnutie domu. On za to nakupil..ale dom napisal na seba. Bolo to pred svadbou. Teraz nechce vratit ani peniaze ani dom.

Podla listu vlastnictva je dom jeho. Podla moralky.. nuz..

Mama Aurorag ho poziadala o vratenie penazi. Ale kedze darovala peniaze bez darovacej zmluvy, v dobrej viere, moze sa momentalne len prizerat ako sa z dcery stava bezdomovec.
maminuska
30. okt 2013
@farmacka to je len fáza uplneh odputania , nič viac 🙂 .
maminuska
30. okt 2013
@kveta zaplatila ich mama celý dom ?
kveta
30. okt 2013
@maminuska Uz to tu bolo pisane. Cast penazi pred svadbou bolo zo strany rodiny Aurorag. Po svadbe doinvestovali zo spolocnych penazi. Kazdopadne vacsinu..
broken_arrow
30. okt 2013
@kveta 😞 na toto budem reagovat , do domu dala peniaze vtedy ked uz tam byvala ! dom bol hotovy .. 3 tyzdne pred svatbou ... a realizovali sa s toho prace ktore mame podlozene uctami takze tie peniaze ma narok dom uz stal bol obyvany ... , je to presne 1/3 na s toho co som jej ponkuol vo vyrovnani do jedneho centu nazad vsetky jej vlozene peniaze + dalsie 2/3 preto lebo chcem mat neobmedzeny pristup ku detom za tie peniaze si dnes kupi 3 iznový byt v krajskom meste aj to auto aj vsetko co dostala .... cize Vaz svoje slova ja viem ze mas nejaky problem ale nevybijaj si ho tu na mne ....
sirinka
30. okt 2013
@kveta inak ako to je v takom pripade, ked stavat sa zacina pred svadbou, ale kolaudacia prebehne az po, nejde tam v tom pripade uz o bezpodielove vlastnictvo?
kveta
30. okt 2013
@broken_arrow Takze jej ponukas komplet hodnotu domu? To je dobra sprava.
broken_arrow
30. okt 2013
to all... aby to nevypadalo blbo : svoju manzelku si Vazim ako matku svojich deti, nehadame sa a ponukol som jej slusne vyrovnanie, nadstandardne vyzivne na deti , vsetky peniaze nazad ... jednine co chcem je aby bola v zivote stastna lebo potom budu stastne aj nase deti ... toto je môj posledný príspevok prajem Vám aby ste nikdy nemuseli nic podobne riest
maminuska
30. okt 2013
@broken_arrow OK, manželke teda všetko do centu vrátiš + priložíš niečo navyše ( ak tomu dobre rozumiem ) ako odškodné , manželka si kupi trojizbový byt a sa s deťmi odsťahuje, ty si nasťahuješ novu priateľku , sud ti určí výživné a na styku sa dohodnete , rozvedu vás . Ty budeš žiť štastne s novou partnerkou , ona s deťmi a novým partnerom , tak čo ťa nuti tu ako debo vypisovať a rozoberať sukromie ?
maminuska
30. okt 2013
@sirinka ide , ak kolaudácia prebehne po manželstve, tak je to v bSM.
sirinka
30. okt 2013
@maminuska dakujem
959touareg
30. okt 2013
@broken_arrow krasna bodka za vsetkym. az je toto pravda, palec hore. nedalo mi na toto nereagovat. a koncim tu tiez. vlastne uz som skoncila pred niekolkymi hodinami, uz iba citam a dobre mi nie je z toho cu tu pisu, jeden velky grc. ale na toto som musela odpisat. je tu jedna velka slepicaren, ktorej sa uz nechcem zucastnit a s prispevkami na 90% nesuhlasim.. zvrtlo sa to na .....
959touareg
30. okt 2013
@maminuska ste zaskocene tym co napisal? to ste necakali, tak si este musite rypnut, kopnut do cloveka. uz by stacilo, nemyslis? rozoberajte tu a pokracujte v teme, ktora tu zacala pred 3-mi dnami ci kedy. ..ako vam pomaha, nepomaha mnz..ci ako presne to bolo. toto uz nechaj na nich dvoch. co sa staras do toho a opakujes ako sudca na sude vsetko co napisal, zhrnas to a robis zavery? to nechaj na kompetentnych.
maminuska
30. okt 2013
@959touareg ešte nepísala jeho manželka 🙂 . Tá situácia sa niekolkokrát otočila. 🙂
To v čom sa budeme pokračovat a v čom budem pokračovat nechaj prosím na mňa, tu mi hádam nebudeš vnucovat svoj názor ako pred tým . 🙂 .
Stopni sa prosím hneď v začiatku . 🙂 .
zuzkat1
30. okt 2013
@959touareg nechaj ich,jasne ti napisali ze este nevedia ci neklame Ved este nepisala jeho zena.to hovori za vsetko.
959touareg
30. okt 2013
@zuzkat1 noo a manzelka napise opak a opat dookola to zacne..svina manzel, klamar jeden atd.atd.
pevne verim, ze jeho zena ma tolko rozumu a to tiez stopne a radsej nech si to uz riesia doma a nie tu, kde cakaju tieto supy aby sa mohli pustit do neho. nas to VOBEC nema co zaujimat.

musi vidiet aj jeho zena ze iba na to cakaju, ved si uz robia srandu aj z nej..zevraj...este nepisala jeho zena a smajlik s usmevom od ucha po ucho...ze sa nehanbis MAMINUSKA. robit si srandu z nestastia a problemov inych. dospela zena...
zuzkat1
30. okt 2013
@959touareg tak kazdy sa bavi na niecom inom. Niekto na nestasti inych,ja mam radsej sitcomi. Tam neni co riesit a nadherne si oddychne rozum. Tiez tu zrejme koncim,uz viac nemam co dodat.
aurorag
30. okt 2013
@959touareg neodpovedala si mi na jednoduchu otazku. Je podla teba v poriadku, ak manzel da zene 40% svojho platu na kompletne vsetky vydavky pocas mesiaca a sam si pre seba necha 60%?
teraz na nikoho neutocim, len ma zaujima tvoj nazor. a vlastne aj nazor ostatnych tu.
sashabb
30. okt 2013
@broken_arrow príspevok o Dnes o 16:13 ti absolútne neverím. Žiaľ sú to IBA slová, ktoré dokáže napísať z poza pc HOCIKTO.
@959touareg normálne sa čudujem ako mu naivne dôveruješ, len preto že ťa oblbuje v ip-čkach =-) Po všetkom tom, čo popísal mu neverím ani nos medzi očami.
Ktorý normálny chlap sa takto zachová? Napíše len to čo sa mu hodí (viď aj tá jeho slávna diskusia) a hlavne, ktorý normálny chlap to ešte oznámi manželke, že choď si prečítať, čo som tam o tebe popísal. Veď to je choré! 8-(
zuzkat1
30. okt 2013
@aurorag neviem ci je to v poriadku vela zalezi od toho kolko to je a co vsetko to pokryje. Su tu temy o 2uctoch v rodine a tam su na to rozne nazory.
Napriklad ak je to malo a ledva pokryjes naklady plus strava a veci na deti tak to ok nie je. Ale ak je to xy a vsetko pokryjes,kupis detom co treba a nemusis setrit tak ok.
aurorag
30. okt 2013
@zuzkat1 zaraba vela. ovela viac ako slovensky priemer. Nie vzdy to ale vystaci. V tomto sme sa zhodli, ci uz nakupuje on alebo ja, niekedy to nevystaci na cely mesiac.
a teba by nezaujimalo, ako mina zvysnych 60%?
ty by si to manzelovi tolerovala? pri vasom modeli, ty si doma a on zaraba?
maminuska
30. okt 2013
@959touareg ja si robím srandu z teba 🙂. lebo celý čas striehneš a čakáš kedy tento muž roka vytiahne niečo čo by potvrdilo že on je vlastne N 1. Ak jeho manželka odpovie niečo iné , tak ja ti mám akože napísať : na tu máš a zas to je inak a toto si nečakala že 🙂 , preto ja si radšej počkám na vyjadrenie obidvoch strán aj k tomu bytu .
Od začiatku tejto diskusie ideš od mantinelu k mantinelu a to je jedno čo sa jedná o tento konkrétny príbeh alebo o domácnosť , proste točíš - nepomáhal , pomáhal , veduca funkcia , vyhadzov , domáca pani - v danom momente si to čo ti jednoducho vyhovuje. 🙂, najprv všetky ženy doma - potom ťa mukly nezaujímaju - ťažko veru s tebou 🙂 .
maminuska
30. okt 2013
@959touareg a čo ešte robíš je to že sa ma už druhýkrát snažíš vtiahnuť do konfliktu 🙂, na mňa toto neplatí .
alice107
30. okt 2013
ja s uzasom som si precitala tuto temu. zadanie bolo ine,ako to pokracovanie a vyvrcholenie.mna udivuje ,ze pisatelia nedokazali realisticky nasledovat liniu fora.
a udivuje ma este viac,ako dva dospeli ludia riesia svoje sukromne problemy na danom fore.
tu ani jeden pisatel nemoze vediet ,ako to v skutocnosti medzi tymi manzelmi je. pretoze kazdy z nich si napisal svoje subjektivne videnie veci .az na sudnom pojednavani sa ukaze,ako to vlastne v realite je. ani rozberanie ich vlastnickych vztahov nie jej tu nanic. pretoze ani jeden pisatel nevidel vlastnicky list,ci merno v technickom preukaze na dane auto. nikto nevidel ani darovaciu zmuvu,ci zmuvu o pozicke ci inu listinu.
vseobecne plati,ze majetok nadobudnuty/aj nehnutelny/ pred sobasom je vo vlastnicte toho,kto je napisany v liste vlastnictva.ak obaja partneri,tak su spoluvlastnici ;ci v technickom preukaze auta./.
ak len jeden,tak ten,koho meno je vo vlastnickom liste. ak niekto tomu vlastnikovi prispel financne na kupu ci stavbu nehnutelnosti a ma to zdokladovane (napriklad zmuva o pozicke/ ,moze sa domahat jej zaplatenia sudnou cestou.ak dom bol dokoncovany pocas manzelstva,tak ten druhy manzel ma pravo ziadat naspat prostriedky nim tam vlozene.

@heny22 co sa tyka tvojho problemu,tak tvoj manzel ma pradu v tom,ze dalsie dieta v takom vztahu a za takych okolnosti ako popisujes,vam netreba.
toto co si opisala je typicke v manzelstvach,kde si obaja neuvedomili,co to znamena manzelsto a rodicovstvo. nie ste zreli ani na jedno. a tam treba hladat vas problem.
zrelost partnerov sa prejavuja ej tak,ze pred sobasami vam obom malo byt zrejme,co to bude obnasat,mat rodinu. co dokaze ktory z vas zvladat a co uz nie.a kto bude mat aku rolu v tej ktorej cinnosti.
ak si poznala hranicu svojich schopnosti,preco si pred manzelstvom nepovedala,ze dve deti su pre teba na starostlivoat ak ju budes vykonavat vela?
ze potrebujes v tom pripade aktivnu pomoc od muza ci platenu pomoc? povedala si toto nadejnemu manzelovi?
ver mi,ze keby si bola riesila veci v predstihu,tak tie deti asi ani nemate.lebo tvoj buduci muz by si asi bol uvedomil,ze on ma inu predstavu o tom,aku ulohu ma mat muz ci zena v manzelstve a mozno by si bol uvedomil,ze prave takto to nechce.
ato iste u teba v opacnom garde. teraz je uz neskoro sa stazovat.mate deti,povinnosti a zodpovednost.a to obaja.
tak ak ste zreli,tak dokazete spolu si predebatovat,akou cestou rozelenia zodpovenosti za rodinu pojdete. je to len na vas.
zuzkat1
30. okt 2013
@aurorag ja nie som doma. Robim.cely moj plat ide na ucty. Z jeho uctu vyberame na stravu...ale ostane tam dost. On nemina,nie je ten typ.spociatku sa stalo ze minul na uplnu hovadinu. Jasne nepacilo sa mi to.nie kvoli peniazom..tie boli jeho...ale kvoli tomu ze tie hovadiny len zavadzaju. No ak to nestaci a uznal to aj on tak pytaj aspon 50%.
aurorag
30. okt 2013
@zuzkat1 jaj, prepac, myslela som, ze si doma.

Začni písať odpoveď...

Odošli