Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

zuzkat1
31. okt 2013

@jabadaba otazka znela odkedy to maju zeny zakodovane🙂😉
Ano doba je ina. A Ano mne to vyhovuje.a nikomu nic nepodsuvam,prezentujem svoje nazory tak ako vy. Vacsinu casu sa obhajujem😉

zuzana76
31. okt 2013

@jabadaba ja som sa teda na MD necitila az tak hrozne ako si opisovala, bola som doma 6,5 roka, urobila som si kurz uctovnictva, ucila sa spanielcinu, samozrejme mala som aj tmave chvilky, ale to preto, lebo som taka povaha, ze si zo vsetkeho robim starosti, ale inak si myslim podobne ako Ella, ze vacsina zien je na tom aj preto, lebo nemaju konicky, proste sa nicomu nevenuju len tym detom.

zuzkat1
31. okt 2013

@jabadaba Ved aj vy vyvodzujete zavery a tiez nemusia kazdemu vyhovovat. Ja ak som vyvodzovala tak neumyselne.proste stale su to moje nazory,mozno som nedala do kazdeho prispevku to ze "podla mna" no tak teraz to pisem dodatocne.

maminuska
31. okt 2013

@jabadaba ja sa tu rehocem ako taký debil 😀, slzy mi tečú ako koňovi a aj tak híkam od rehotu .
Ty máš úžasný dar tak nádherne opísať situáciu , že som si to ja naživo normálne predstavila, ako dlávim mojimi starostlivo ošetrovanými zubami tu kožu. Ďakujem že si ma rozosmiala.

zuzkat1
31. okt 2013

@zuzana76 ja som si matersku tiez uzivala. Aj na obedy alebo kavu s kamoskou som sla.aj s detmi,deti sa zahrali,my sme pokecali. Precitala som kopu knih.vyrabala som si bizutku.vsetko som stihala.dolezita je delba prace pocas dna.

zuzana76
31. okt 2013

@zuzkat1 aj ja, tahala som vkuse 2 deti za sebou, ale teraz som zase rada, ze som v praci, proste na vsekom si najdem to pozitivum a ako vravim, pocas MD som makala doma viac, ale pomahal aj muz , ale najma cez vikend - ale jeho starosti su skor zahrada, auto, napr doma vycitit vsetky spotrebice, vylestit pc, TV atd...bielizen je napr mojou domenou, v zivote by som mu nedovolila poskladat veci a vlozit do skrin 😀

jabadaba
31. okt 2013

@zuzana76 ved aj ja mozem vo vseobecnosti povedat, ze rodicovsku si uzivam. Ale. Kedze som taka ako Ty, ze si robim starosti a myslim, ze opodstatnene tak ma prepadaju aj chnurne chvilky. Konicky mi nezarucia dochodok, ktory budem mat vyratany ako posledna chudera lebo som bola doma s detmi. Ze? Ani mi ziaden super konicek ci kavicka s kamoskou nevyplni dieru v zivotopise a nezaruci, ze na mna nebudu pozerat ako na nakazenu leprou pri uchadzani sa o job. A podobne starosti, ktore ma trapia. Hm?

zuzkat1
31. okt 2013

@zuzana76 hej.u nas robi len tie "muzske veci". Napr.vobec neviem kde je pivnica.

zuzana76
31. okt 2013

@jabadaba ktovie ci my budeme mat vobec dochodky, aj to vidim tak, ze budem este ako 75-rocna babka asi pracovat, mna moje konicky zivia - cudzie jazyky

zuzana76
31. okt 2013

@jabadaba ja dieru v zivotopise nemam, kedze som mala TPP a nastupila som naspat tam, odkial som odchadzala, pracovny pomer mi trval, takze si ziadne prerusenie neuvadzam

digysa
31. okt 2013

@jabadaba aj ked suhlasim uplne s tvojimi nazormy, co sa tejto temy tyka, aj tak musim ale podotknut, ze "feminizmus" je dost zakerny.......preco? Preto, lebo tak ako zeny, ktore feminizmus odsudzuju, lebo si jeho pojem vysvetluju nespravne, tak isto si tento pojem "feminizmus" vysvetluje vela mladych dievcat v dnesnej spolocnosti....
A potom sa skutocne stava, ze zeny sa spravaju, ako keby boli muzi....doslova a do pismena....ako keby mali penis medzi nohami.
Cize, dost si mylia svoje postavenie v spolocnosti.Ja som za to, ze zena by podla mna nemala co hladat v armade (ak ano, tak iba v urcitych sektoroch).....Ale feministicke hnutia a spolky toto podporuju (aby zena mohla robit presne to iste ,co muz.)

Na druhej strane som za to, aby zena-lekarka bola ohodnotena tak, ako muz-lekar. Tu by som feministicke myslenie podporila......

Ale celkovo sa asi o cosi odklanam od feminizmu.

zuzkat1
31. okt 2013

@zuzana76 presne z roboty do hrobu-to je nasa buducnost...

zuzkat1
31. okt 2013

@zuzana76 s pracou to iste🙂odkial som odisla tam som sa vratila.

farmacka
31. okt 2013

inak co sa tyka MD, aj je trocha rozdiel medzi detmi, niektore vyzaduju viacej pozornosti, niektore menej, a to je hned od babetka..druha vec je, ako spia v noci, ked sa zena viacero noci za sebou pri dietati nevyspi, trocha inak vidi svet, ako zena co sice cez den maka, ale v noci sa dobre vyspi... takze to prezivanie MD a pocity spojene s tym ovplyvnuje velmi aj toto..

zuzana76
31. okt 2013

@jabadaba samozrejme toto nepausalizujem na vsetky zeny, ja som bola doma rada a teraz som rada v praci

maminuska
31. okt 2013

@digysa ano , to máš pravdu , to je jeho nesprávne poňatie hlavne u mladších ročníkov. Niekedy to tým ženám prerastie cez hlavu a snažia sa dostat do elitných jednotiek armády , ktoré su určené k boju . Alebo si neviem predstaviť ženu baničku ,,, toto prekračuje limity ich danej fyzickej sily. Napríklad ja mám vysoký stupeň technickej vyspelosti jedného efektívneho bojového umenia ( čiže ho dost efektívne ovládam ), ale dať si žiadost do elitného týmu ma nenapadlo ani ako mladu .
S čím sa čoraz viac stretávam sú však automechaničky. A pritom su to jemné a utle dievčence , ktoré často rozumeju lepšie motoru ako muži . Napodiv mnoho lekárov zubárov tvrdí že ženy by nemali byť zubárky , lebo nemaju často fyzicku sili vytiahnut komplikovaný zub. Tak si vyber.

farmacka
31. okt 2013

@zuzana76 aj ja som vzdy vyuzila trojrocne materske a po nich sa vzdy vratila, takze diery v zivotopise nemam a hlavne, kedze som sa vratila na povodne miesto, zatial som ani robotu zhanat nemusela..

maminuska
31. okt 2013

@farmacka pracovala si v štátnej alebo vo verejnej správe ? lebo ak ano , tak tam nie problém s návratom . Problém s návratom je hlavne v súkromnom sektore a tam tú dieru veľmi cítiť.

farmacka
31. okt 2013

@maminuska ano, vo verejnej sprave.. v sukromnom sektore som zatial nepracovala..a tam je to ako? ved na rodicovsku ma narok kazdy, tak ten cas na MD asi nie je prazdne miesto v pracovnom zivotopise, ci?

zuzkat1
31. okt 2013

@farmacka moja spala do roka 3x pol hodinu. V kociku plakala a v noci bola 10x hore a materska je moje top zivotne obdobie.

maminuska
31. okt 2013

@farmacka sukromný sektor sa veľmi rýchlo vyvíja a tri roky na materskej je dost velký výpadok. Samozrejme záleží na ako poste pracuješ. Ak si niekde za pásom u súkromníka tak ani nie ale ak si na nejakom vyššom mieste alebo pracuješ s materiálom ktorý sa neustále mení - zákony ( advokáti , danový poradcovia , auditori ) tak je to fakt výpadok ako sviňa.
Ďalší problém je vôbec návrat, matku s dieťaťom jednoducho nechcú a snažia sa s tebou rozviazať pracovný pomer dohodou s odstupným . Ak nepristupiš , dokážu ti urobiť peklo zo života. Nechcem paušalizovať ale je to často tak.
A tam už začína naozaj diera reálna.

farmacka
31. okt 2013

@zuzkat1 ja zasa kedze som sa tri roky vobec nevyspala, cez dni som bola ako mechom udreta a veru ani som vela neporobila, ked sa clovek nevyspi, nic ho nebavi..

maminuska
31. okt 2013

@maminuska ach jaj , maminuska, tým sa píše tím . Ospravedlnujem sa všetkým za tuto stupídnu hrubicu.

zuzkat1
31. okt 2013

@maminuska mam kamosku v cestovke aj v sukromnej pravnickej firme-obe boli 3 roky doma a vratili sa povodne miesto. A dalsiu mam projektantku tiez nemala problemy..

ella555
31. okt 2013

@jabadaba Toto trapi niekedy aj mna, teda praca, ale dochodkom sa netrapim,ked ani neviem ci dozijem,hranica sa stale posuva.

farmacka
31. okt 2013

@maminuska to viem, ze u sukromnikov pockali, kym sa mamicka z rodickovskej vratila a vzapati ju prepustili.. ale ten cas na rodicovskej sa pocita, ze pracujes, nie? druha vec je pravdaze, ze ci si najdes inde pracu.. ale nikto nie je povinny svoje deti buducemu zamestnavatelovi vesat na nos..

farmacka
31. okt 2013

@maminuska inak odchod na tri roky MD citit vsade.. teda pokial nie si robotnicka..ja som sa vzdy musela vsetko nanovo ucit 🙂

zuzkat1
31. okt 2013

@farmacka moja 1x prespala noc ako 3a pol rocna,do 2rokov to bolo 10x za noc. Neda sa nic pausalizovat,poznam matky ktorym deti prespia noc a aj tak nevladzu. Je to o povahe,zaujmoch,mozno o tom aku zataz znesie organizmus...co niekomu nevadi inemu ano.

farmacka
31. okt 2013

@zuzkat1 vsak ano, tazko porovnavat roznych ludi..ale u seba viem povedat, ze ked som bola nonstop nevyspata, ze som to hrozne zle znasala aj som 5 kilo pribrala.. to preco nevladzu ludia, co sa dobre v noci vyspia ozaj neviem..asi su ubyte tym stereotypom, preto si kazda kocka musi na MD sama najst cinnost - cim sa potesi pocas dna..nemoze to byt len o starostlivosti a upratovani, prani a zehleni.. a ked nie je nalada, treba dake menej potrebne cinnosti aj vynechat, netlacit za kazdu cenu na pilu..ako je zehlenie o polnoci, ked deti konecne spia.. mamicka proste tiez potrebuje aj oddych, aj ked je mlada a zdrava a aj cinnosti, co ju tesia, nielen tie, co treba robit.. inak poznam kocky, co sa hrozne hrabali do roboty, lebo im na MD bolo dlho a tam potom nadavali...asi ze clovek chce vzdy to co nema.. podla mna je ideal pre matku kompromis - po RD praca na pol dna, hoci to je to zriedkavo mozne..

zuzkat1
31. okt 2013

@farmacka tak na pol dna sa asi neda. Ja robim sice v skolstve a tam nemusim byt do 5tej ale do tej 3tej som. A to zehlenie o polnoci-sa smejem,to bol presne moj cas🙂 pustila som si telku a ked uz aj muz spal tak hura zehlit. Ja som celkovo nocny vtak...ja som rano vypnuta,nula bodov...preberam sa okolo 10tej...poobede uz ficim a vecer je to naj... Kym som nezacala robit tak sme s malou vstavali o 8mej (posledny rok-prvy sa budila o 5tej) a ja som sla spat tak o 2hej... Ten posledny rok bol najlepsi... Teraz ak vsetko dobre dopadne tak bude druhe mimi a tesim sa opat na tie roky s nim.
A veru aj v skolstve citit tie 3roky. Nove ucebnice nove osnovy,million novych papierov na vypisovanie...