Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

mima4
28. okt 2013

@zuzanockamt
ja mám reálnu skusenost s domacnostou, s domacimi pracami a pod. Som vydata zena.
Ja len nechapem, prečo máš pocit, ze kvoli tomu, že mám iný názor v niektorých veciach ako ty, že ma musíš neustále zhadzovať.
A poviem ti tak, kde je ochota a srdce, dokazu komunikovat spolocne aj ludia, ktori maju diametralne rozdielne nazory, ci zivotne postoje... pravdaze chciet komunikovat je rozhodnutie.

maminuska
28. okt 2013

@zuzanockamt vieš len táto téma nieje o rodičovstve ale o tom či manželia v domácnosti maju alebo nemaju pomáhať. A ona manžela má , rodinný život vedie takže a má k čomu vyjadrovať.
🙂

zuzanockamt
28. okt 2013

@maminuska tema je vsak: Pomaha vam manzel s detmi? ... ci? 🙂 😉

zuzanockamt
28. okt 2013

@mima4 ok, neriesim 🙂 🙂 🙂

mima4
28. okt 2013

@zuzkat1 to suhlasim. Na druhej strane mas pravo zit tak ako chces a nikto nema pravo ta pre tvoje rozhodnutia a postoje zhadzovat. Ano, su manzelstva, kde je klasicke delenie prac, a zena ma na starosti komplet domacnost, deti... muz zaraba, robi klasicky muzske prace. Dolezite je ze to OBOM v pare vyhovuje.
Ja napr. nevidim ani nic zle na tom, ked je zena zenou v domacnosti, pravdaze pokial je to jej slobodne rozhodnutie, jej volba. Bohuzial v dnesnej dobe su tieto zeny zaznavane, ale to je uz touto dobou, kedy hodnota rovna sa prinesene peniaze.

maminuska
28. okt 2013

@zuzanockamt ano ale vývoj témy je trocha iný 🙂 . Pomáha vôbec manžel v domácnosti alebo participuje manžel na domácnosti ?
Názov je jedna vec a vývoj diskusie druhá.

zuzanockamt
28. okt 2013

@maminuska OK 🙂 🙂 🙂 ... tak teda letim inam 🙂 😉

zuzkat1
28. okt 2013

@mima4 Ano je to tak musi to obom vyhovovat. No a preto nechapem ked sa objavi takato a tejto podobna diskusia,lebo si myslim ze do manzelstva sa ma vstupit ked sa aspon trochu pozname.a toto je dost zakladna vec. Ja som vedela ze manzel nebude umyvat riad a keby mi to malo vadit tak si ho predsa nevezmem. To len ako priklad.
A pravda je aj to zeny v domacnosti su povazovane za divne. Uz aj to je pre mnohe nepochopitelne ked chce byt zena 3roky doma na materskej.stretla som sa uz s nazorom ze takym sa nechce robit,su lenive atd.

gloria9
28. okt 2013

@heny22 ahoj ja mam jedno dieta moj priatel funguje tak ze ide rano do prace a poobede je uz doma asi o stvrtej akonahle otvorí dvere a ja som s malym doma okamzite ho berie este ani bundu neda so seba potom pride ku mne a povie ahoj niekedy mi je smiesno potom ho zoberie vonku ja varim pratam podla toho co treba doma urobit ak nic tak ideme spolu vonku niekedy su dni ze ja idem s malym prec este pokial on je v praci a pridem domov vecer aby aj on si trosku oddychol no ked pridem zoberie ho vyzlečie nachysta veceru nakrmi okupe zahra sa s nim pozru spolu vecernicek a ulozime ho spat potom sa venujeme spolu ked je vikend to sme doma vsetci rano varim on sa s nim hra potom ideme vonku sa prejst prideme domov naobedujeme sa poobede si urobime znovu program kedze byvame v dome treba aj vonku porobit ale vacsinou to robi priatel a ja som s malym alebo mu asistujeme keby mne toto chlap urobil fuuu neviem ci by som to rozdychala myslim si ze by si sa s nim mala vazne porozpravat lebo sa zblaznis z toho.

mima4
28. okt 2013

@zuzkat1
No tie rozdiely...je to zvlastne, hlavne ked dnes tolko parov zije uz spolu pred manzelstvom, ale mozno je to aj tym, ze zena v tej zaciatocnej etape vztahu chce sa "ukazat" ako sikovna a poriadna gazdinka, co ma vzdy poriadok, napecene, navarene,...svoju lasocku vyobsluhuje,... drzi si ju v bavlnke..mozno "faza dvorenia a ziskavania si muza"... a potom pride realita, kazdodeny kolobeh povinnosti, deti, praca...a vsetko ostava na nej, a ona "ocakava" ze chlap si domysli...

Ja fandim zenam v domacnostiach, hlavne co maju viacej deti a povazujem to za normalnu pracu...

h2
28. okt 2013

@959touareg Ahoj, už sme si písali včera. 🙂 Čítala som všetky príspevky, čo si sem dala, lebo ma to fakt zaujalo. V mnohých veciach si protirečíš, najprv si písala, že si všetko sama zvládala bez pomoci a v pohode, neskôr sa dočítam, že keď boli deti malé, tak manžel pomáhal (nie s domácnosťou, ale s deťmi, ale aj to je pomoc, lebo za ten čas sa dá veľa stihnúť) a ani s tou pohodou to už nebolo také jednoznačné, keď píšeš, že to bolo náročné a o držku. Ďalej píšeš, že si chodila do práce, ale nevyhovovalo Ti to, tak si ostala v domácnosti. Alebo to bolo tak, že si o prácu prišla, lebo sama by si si netrúfla dať výpoveď? Lebo aj toto som sa v Tvojich príspevkoch dočítala. Nuž, Tebe sa iste ľahko radí, píšeš, že deti už máš odrastené, takže nie si doma S DEŤMI, ale predpokladám, že si sama, lebo manžel ide ráno do práce a deti buď do školy, alebo tiež do práce? Ak teda ešte bývajú s Vami. Ja keby som bola doma jediný deň v týždni sama, alebo hoci len pol dňa, tak sa u mňa všetko len tak blyští a muža by čakala večera o troch chodoch + dezert. Lebo stihnúť sa dá všetko, keď máš čas. A Ty ho zjavne máš kopu, tak ako sa môžeš porovnávať so ženou, ktorá má doma dve deti vo veku 4 a 1,5 roka? (A tretie "dieťa" pred telkou, alebo PC).

adkoalauri
29. okt 2013

Ja sa nechcem nikoho dotknúť, ale načo prispievajú do diskusií ženy, ktorých vôbec nezaujíma ako fungujú iné manželstvá? Asi preto, lebo nechcú si uvedomiť, že v normálnych manželstvách muži pomáhajú doma napriek tomu, že sú živiteľmi rodín. Mm tiež riadi firmu, tiež má pod sebou ľudí, tiež chodí o šiestej domov, tiež zarába pekné peniaze ale na rozdiel od ostatných sebeckých mužov VIE chytiť vysávač, VIE ísť na nákupy, VIE si zohriať jedlo a VIE so všetkým pomôcť o čo ho poprosím-včera zháňal tekvicu, lebo sme ju chceli dlabať. Keď som mu volala,ešte vo veľkom pracoval, len sa zasmial,aké mám ja starosti, ale pochodil celé mesto 🙂 A nerobí to pre nikoho iného ale pre svoju rodinu. A vety typu, ženy musia všetko stíhať, lebo sú na mat. dovolenke fakt nemusím. Ja nič nemusím, ja len chcem!!! A každému prajem takého manžela, akého mám ja!

zaza218
29. okt 2013

Moj manzel mi tiez pomaha,vstava rano o 3.30 do prace,vecer chodi unaveny domov a este sa hraje s detmi,okupe ich,da im najest. A ja si sadnem pred TV a hodinku relaxujem.

zuzkat1
29. okt 2013

@mima4 Ano mas pravdu.zrejme to tak bude.ja som robila tiez presne to co pises,lenze ked sme sa rozhodli ze sa vezmeme tak mne muz na rovinu povedal ze by nechcel zenu ktora to toto nerobi. Takze keby mi to vadi tak som mohla este odist. Mam znamu -teraz uz stastne vydatu-ktorej niekolko rocny vztah skoncil lebo jemu uz fakt vadilo ze vzdy ma na veceru suchy rozok. Jej terajsi navari. Takze naozaj je to o tom aby sa dvaja nasli v kazdom smere.

horana
29. okt 2013

@h2 Presne tak, ako pises @959touareg - urcite sa inak hovori zene s odrastenymi detmi so zaistenym dochodkom ktora nemusi pracovat, ci uz sa k tomuto stavu dopracovala vlastnym usilim alebo prispenim muzovych financii ci povodnej rodiny majetkov a roznych inych kombinacii.... Ono je rozdiel, a to pozadie ti nikto nepovie, z akej financnej urovne kto zacina, ako je situovany a zaroven kolko usilia ale aj stastia mal v zivote. Je na SK plno sikovnych a pracovitych, skor vacsina, ktori ked sa aj pretrhnu tie zeny, nebudu mat taku poziciu ze deti su ledva odrastene a oni uz nie su zavsile na nikom, dochodok zabezpeceny. Takym sa potom inak vsetko sudi. Aj ked aj oni boli predtym povedzme v podobnej situacii, teraz uz su za vodou a plati ono stare dobre: syty hladnemu nielenze neveri ake neporozumie.

959touareg
29. okt 2013

@h2 a ty si myslis, ze mne sa hned narodili dospele deti? tiez som ich musela vychovavat od narodenia, starat sa o ne. a bola som na ne sama, nakolko mnz bol vzdy pracovne vytazeny a je jasne, ze postupne, z roka na rok sa jeho aktivity zvysovali,praca nabalovala, takze ked sa narodilo prve dieta som bola studentka a vtedy tej prace tak vela nemal, tak mi s dietatom pomahal po veceroch . najma vecer ho kupal, obcas prebaloval, kocikoval cez vikendy. s druhy, deckom to bola uz jeho strany bieda, ale to kupanie vecerne si neodpustil. takze vsetko co som pisala je pravda.
ja pisem ako to bolo ked som mala deti male, takze radit, pisat hadam mozem. na to obdobie som nezabudla este. az tak stara a senilna nie som. tiez som bola s nimi sama na MD, tiez som vyskusala aj zamestanie + starostlivost o deti a vzdy som to zvladala SAMA, pretoze ked uz deti nastupili do skolky a mali 2-3 roky uz som na ne bola sama. akurat muz ich do skolky odniesol a pre neho padla, ukazal sa doma vecer o 8.00-9.00hodine. malokedy ich uz vyzdvihol zo skolky, skoly. a ja po praci utekat do skolky, utekat s deckom na nakupy a peso, kedze vodicak som nemala 1,5-2 km ist domov , v zimne po veceroch z prace, skolky. v obidvoch rukach tazky s nakupom denno-denne, ruky rokmi vytahane po zem ako opica. kazdy co ma poznal, kolegyne v praci,znami mi hovorili, ze by sa vysrali takto napeso denne s detmi, nakupmi sa trepavat domov. ze by muzovi ani nenavarili. potom domov ked som prisla vecer o 6.00hod rychlo druha sichta do polnoci. takze taky zivot som mala s malymi detmi. a cusala som, nestazovala som sa. vsetko som stihala tak ci tak.preto som aj pisala, ze pocas MD som to v poho stihala, uz ked som chodila do prace to bolo tazke, ale dalo sa.
a na margo toho zamestnania...ano, nie mojim pricinenim som on prisla a som aj pisala, ze nic lepsie sa mi nemohlo stat, nakolko sama by som asi vypoved dodnes nedala a ked to bolo z ich strany nic ine my neostavalo ako odist. a ze iba teraz vidim ako mi je super a ze mi doma vyhovuje byt. aj ked mi to manzel radil nech odidem z prace,nechcela som. takto to asi zariadil osud. a dobre urobil.
takze aj nam od zaciatku manzelstva nebolo sveta zit , zili sme ako obycajni , bezni ludia. presli sme vsetkym, takze viem porovnavat. rokmi manzelstva nam chvalabohu bolo dopriate a teraz sa nestazujem. a konec.koncov jedno z mojich deti, jedno moje babatko je este skolopovinne a navstevuje iba ZS. takze som este matka na plny uvazok. aj ked si uz z casti uzivam zivot, nie sme celkom s manzelom sami bez deti. a tiez som na toto dieta sama. aj ked ho povazujem za uplne samostatne, odrastene. hoci chodi iba do ZS. no zodpovednost zan stale mame. ale uz som doma tak je to super. stiham vsetko v pohode. aj byt ako pises vylesteny, aj 3 chody denne uvarene.
no dost dlhy prispevok no musela som ti to ozrejmit.

katinka71
29. okt 2013

ahojte v nasej domacnosti to funguje takto, pracujeme obidvaja na smeny,mame 2,5 r syna ,starsi zije samostatne,v praci to mame tak zariadene ze jeden z nas je doma,ten kto je doma tak prebera starostlivost o syna rano vychystat do jasliciek,naobed ho vyzdvihnut,ked je mm doma on vari stale aj na tie dni ked je zase on v praci,tym padom robi nakup potravin aby to mal podpalcom co mu chyba do hrnca,este ma nastarosti aby bola naplnena umyvacka a umyty riad,poobede sa uz venuje synovi,vecer ho okupat a ulozit na spanok,ked pridem po tej 20 h uz maly spi,vecere travime stale spolocne,na den ked som doma ja ,po vychystani sa do jasliciek,nabieham upratat byt,vylozit riad z umyvacky,pranie,zehlenie,v lete aj zahradka,kedze nemusim varit tak sa da stihat,naobed syna vyzdvihnut ,pobede sa venujem iba synovi mame kruzky,plavanie,vecer ulozit syna na spanok,aj mm chodi po 20 h ked uz maly spi,ked mame spolocne dni volno to je u nas ako sviatok,vtedy mame spolocne aktivity,nam tento system vyhovuje fungujeme tak uz rok a pol a este sme nemali hadky,

broken_arrow
29. okt 2013

baby zasa postreh z druhej strany ... black side ... predstava ža si žehlím košele pri futbale El Clasico keď hrá moja obľúbená Barca alebo ide MOTO GP .... tak na to sa s prepáčením môžem zvysoka vykašlať !!!!! Sedím na sedačke pijem pivo a tlačím do hlavy pukance ! Sme muži ... nevieme robiť 2 veci naraz ! Uznávam že nechceme chodiť špinavý a tiež nám vadí prach v byte a neporiadok, ale napr. ja potrebujem systém. Dnes viem že ak si cez výkend nepoperiem a nepožehlím tak si nebudem mať čo obliecť. Preto som si vytvoril systém že keď dievčatá zaspia doperie mi práčka idem vyvešiam a požehlím si košele. Jeden týždeň nosím iba čierne veci a druhý farebné a svetlé aby som mohol plniť práčku. A už si kupujem všetko prádlo v jednej farbe. Ale toto viem naozaj obslúžiť iba cez výkend cez týžden zarábam proste prachy ...a nerozumiem frustrácii mojej manželky že to musí robiť keď ja som jej nikdy nevyhadzoval na oči že chodím dopráce lebo živím rodinu prišlo mi to samozrejmé ako to že robím doma prevažne mužské práce ktoré mimochodom brutálne zanedbávam kvoli tomu že sú mi cez ten výkend také vzácne deti že sa mi nič nechce robiť iba sa s nimi hrať a robiť im program ....

PS: BTW strašne mi niekedy zapáchajú tmavé veci neviem prečo poradte čo robím zle , niekedy to musím znova čisté hodiť do práčky , vyvešiam hneď ako mi doperie práčka, aviváž dávam už 2 násobok ale nevonia to .. 😢 😢 😢 😢 😢 😢

broken_arrow
29. okt 2013

... appropo prídem domov a moja staršia dcérka mi pripravuje večeru !!! a mama jej povie L nerob mu slúžku ? Dievčatko sa teší ... ja sa najem chleba od 6 dievčatka nahrubo natretý maslom a dvihnem ju na ruky ... že L keď sa budeš takto pekne starať o manžela tak Ťa bude takto na rukách nosiť ... to je o tých vzoroch ! ... nie je to o tom že keď lúbime toho druhého tam mu chcem urobiť radosť ? .... nie preto že som slúžka ale preto že mu to urobí dobre ? a zato chcem niečo nazad ? kvety na sviatok , občas masáž občas večeru pri sviečkach ... strašne spadáme do stereotypu v týchto manželstvách vytráca sa hravosť, láska , vášeň a manželstvá potom idú doprdele ....

zuzkat1
29. okt 2013

@broken_arrow to pradlo neviem.biele vonia? Kde susis? Je tam dost vetrane kde sa susi? Ak hej tak skus zmenit prasok.

broken_arrow
29. okt 2013

@zuzkat1 biele periem Ariel White neviem čo ... a čierne z tekutým práškom (kto takú chujovinu vymyslel že tekutý prášok ?) biele krásne vonia ale čierne Perwol woolajt či čo to hneď s tej nálevky vytečie neviem kam , ešte je tam taká morá priehradka tú tam dám ale aj tak to vytečie som z toho ..puk ! Nie je k tomu poriadny manuál , suším tam kde aj iné , bavlna je zatuchnutá a syntektika vonia ..

959touareg
29. okt 2013

@broken_arrow si zlaty. podareny. az si samozrejme nerobis prcu a nie si zena za PC. alebo nejaky pubertiak a bavis sa na nas.
ono aj mne zvyknu uteraky tmave zapachat a mozem davat akukolvek avivaz. ale je to iba pri tmavych veciach. bezi tu na tuto temu aj diskusia a nie jedna. niekto pise, ze prave avivaz je na vine, iny ze treba davat ocot, dokonca jar...no neviem.....mozno ti tu este nieco poradia.
a po pravde...klobuk dole ze vykonavas tieto prace, no je pravda, ze ked zena nie je, chlap to musi robit. moj syn ma presne tento system zauzivany ako ty. vzdy nosi veci v jednej farbe, napr. tricka, potom to vystrieda inymi farbami. a co ti este mozem poradit a mam to od svokry..mozno to aj robis...kupuj si ponozky rovnake naraz viac parov, trebars aj 5-6 ,nakolko ked sa ti z jedneho paru na jednej urobi diera, alebo uz nie su pouzitelne po case, tu dobru si odloz nabok a mozes to sparovat s inou z ineho paru, ktora sa tiez znici.
u nas doma tiez manzel cez vikendy ked ma nedajboze zazrakom cas na 2-3 hodiny , lebo doma nie je nikdy, ani cez vikendy tak porobi co-to okolo domu, tzv muzske prace. no aj to hundre a je z tych, co radsej zaplatia za to niekomu nech nam to pridu urobit. aj ked uplnu prkotinu. on hovori, ze si usetri svoj drahocenny cas co ma kus volny a ide radsej sportovat a inemu da aspon zarobit nech ma aj ten peniazky nejake. 😉
ved aj burinu pliet v zahrade, kvety do crepnikov na jar sadit mi nedovoli a povie..naco sa budes trapit, zavola jedneho mileho uja, ktory sa v tom vyziva a ten to urobi a je taky rad, ze ma zarobene a teply obed ku tomu co mu dam . niekedy sam od seba vola, ci nam netreba nieco porobit.

zuzkat1
29. okt 2013

@broken_arrow ja pouzivam persil a pradlo mi vonia. Nemam extra na cierne,davam taky na farebne.pouzivam tekuty a lejem priamo do bubna na pradlo.

michellka85
29. okt 2013

@broken_arrow taky problem mam aj ja😀 podla mna bude chyba v tych veciach😀 aspon vidime akym sajrajtom ich farbia 😝 ja davam uz aj vankusik na farebne (asi persil, ale sa mi nezda dobry, lepsi ariel) a tekuty perwol do tej priehradky a pozor! avivazu nemozes dat vela, lebo Ti vytecie hned na zaciatku! a sa to trochu zlepsilo 😉

broken_arrow
29. okt 2013

@959touareg nie som ani žena ani pubiš, iba chlap pritlačený k múru :D ženu mám ale napriek tomu že ja stále dávam peniaze ona mi odmieta tieto "služby" nechápem to ale hlavne sa nechcem hádať ...nie je to rocket science aj keď moje žehlenie je fakt zážitok jedna košela 10 min a furt je pokrčená niekde ale napríklad som odpozoroval že hneď po praní si ich zavesím na vešiak a nechám tak schnúť a dakedy to ani nežehlím niektoré košele sú také kvalitné že sa vyrovnajú :D aj keď bystré oko kolegyne ! ....tebe doma nemá kto ožehliť 🙂 ... , heeej aj ja si nájdem nejakú milú pani na domáce práce po rozvode, za pár éčiek si nechám vo štvrtok upratať dom cez víkend sa budem venovať deťom .....nechcem tráviť víkendy keď budem môcť byť s babuľkami vysávaním

@zuzkat1 vyskúšam to dať farebný Ariel

broken_arrow
29. okt 2013

@michellka85 moja "milá" manželka mi naznačila že smrdím ja 😝 😝 😝 smrdia mi slipy Calvin Clain aj tie z HM ka takže asi je to fakt mnou

zuzkat1
29. okt 2013

@broken_arrow skus a uvidis...ja som uz vyskusala viac praskov kym som nasla co mi sadlo. Asi zavisi aj od pradla aj od pracky.

959touareg
29. okt 2013

@broken_arrow to,ze robis zenske prace na tom nic nevidim nezvycajne.mnoho muzov to robi. moj otec cely zivot. je ako 10 zien dokopy. takze ja som v takom prostredi vyrastala. naopak vydala som za uplne opacneho chlapa ako moj otec. ale nestazujem sa. mladost, ked deti boli male to bolo dost tazke takmer bez neho zvladat, vsetko, no zvladla som to, nefnukala som a teraz mi to aspon osud vynahradil. vtedy som vydrzala a teraz iba oddychujem.
a nechapem jedno..naco takej mrche davas vyplatu? nedala by som jej ani cent ked sa ku tebe tak sprava. a tvoje peniaze jej nesmrdia? to iste otrci ruky hned, ze?

za to pradlo, naozaj kukni tie diskusie. pise sa tam na nich co zeny robia, aby tomu zabranili. treba skusat. dokonca odsudzuju pracie gely..tie po case v pracke urobia taky sliz, usadeninu a ta zevraj pachne, plesnie to....no neviem, alebo mozno tie uteraky, veci su niecim napustene ze to pachne...

broken_arrow
29. okt 2013

@959touareg peniaze jej dávam stará sa pekne o deti , býva u mňa a fakt ma serie že mi neožehlí 5 košiel ale ako hovorím ja som ten zlý tak sa nechcem hádať 😝 ruky mi neodpadnú a navyše jej chcem dokázať že sa viem o seba postarať aj o deti ...aby si nemyslela že je nenahraditeľná za tie roky som sa naučil " si robiť veľa vecí sám"

katinka71
29. okt 2013

@broken_arrow moj manzel bol predtym zenaty so zenou ktora vobec nic nerobila v domacnost , nemali deti mm sa pri nej vycvicil robit vsetko,o rozvod podala ona kvoli inemu muzovi,ja som sa smm zoznamila 8 rokov po jeho rozvode,naozaj domacnost mal tip top,a pytala som sa ho ci by sa on chcel rozviest s nou,ze nie jemu to nevadilo vtedy ,ale je rad ze nasiel mna,ma konecne dieta a na domacnost nie je sam