Ako vám pomáha manžel s deťmi?

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?
broken_arrow
29. okt 2013
@katinka71 každý sme iný :-N
reisi
29. okt 2013
@broken_arrow mylim sa ? Nebol si ty v teme nevera? Potom by bolo pochopitelne, preco manzelka tvoje kosielky nezehli. 😃 Chodim sem sporadicky ,takze nemam velky prehlad ale mam pamat na nicky. 😃 Ale kazdopadne si na najlepsej ceste byt sikovny!
broken_arrow
29. okt 2013
@reisi hej hej skôr ako to niekto vytiahol som sa priznal :-N ako manželka túto diskusiu ukončila slovami "kto Ti tie košele vyzlieka nech Ti ich žehlí " na toto som nemal argument .., ja SOM šikovný ! =-)

PS: vraví sa že prvá žena vychováva manžela tej druhej ....
959touareg
29. okt 2013
@broken_arrow dala som ti palec hore za tvoju odpoved ,na ktoru som ti polozila otazku. pekne si to napisal.
to, ze si bol zene neverny ta necti samozrejme, ale na druhej strane sa mi zda z tvoijich prispevkov, ze si to mozno olutoval a preto sa teraz snazis chovat sa ku nej s pokorou,nakolko vies, ze ty si pochybil. sice ako som vcera pisala, treba chybu hladat v oboch partneroch - aj ked ku nevere dojde.
ja ta neodsudzujem, nemam ani pravo, ale vzdy poviem, ze kazdy clovek by mal dostat druhu sancu. a ked tu vec -teraz nemyslim iba neveru, urobi clovek aj druhykrat, tak uz treba pouvazovat, ci tento clovek stoji za to, aby som s nim zila, udrziavala nadalej priatelstvo, alebo hocico ine. uz ci sa jedna o manzela, kamarata,kolegynu,hocikoho. kazdy z nas raz v zivote moze urobit blbost.
maminuska
29. okt 2013
@broken_arrow taktiež sa vraví že po čase spomína manžel na prvu manželku s nostalgiou 🙂 . ( prosím nebrať paušálne 🙂.
broken_arrow
29. okt 2013
@959touareg napíšem ti ss
959touareg
29. okt 2013
@maminuska s tymto uplne suhlasim. vtedy clovek zabudne aj na vsetko zle co bolo v manzelstve. 😉a pisem z vlastnej skusenosti.
miskap2111
29. okt 2013
Zaujímavá diskusia. 🙂 Z pozície "starej harcovníčky" (mám 45 rokov), vám dievčatá musím povedať, že staré známe "čo sa za mladi naučíš...", platí aj v tomto prípade stopercentne. Je naozaj veľmi ťažké očakávať nejaký "veľký zázrak " po 7. rokoch manželstva, hlavne ak dovtedy chlap nebol zvyknutý robiť nejaké domáce práce. Ono sa to aj tak samozrejme začína všetko od detstva, ako je k tomu vedený a ak náhodou nie je, stále je ešte šanca, aby to bolo inak v manželstve, ale to sa musia "úlohy" rozdeliť od začiatku.. Ak k tomu nedôjde, tak potom je neskoro nariekať. A dalo by sa povedať, že potom je už aj našou dosť veľkou vinou, že sme to pripustili, že sme od začiatku správne nekomunikovali a vzájomne si nešpecifikovali svoje očakávania.. Ja mám teraz trochu opačnú situáciu - moj chlap totiž robí naozaj takmer všetko- varí, perie, nakladá/vykladá z umývačky, žehlí, .. (na upratovanie je zaplatená pani upratovačka) a samozrejme robí s jeho synmi úlohy atď.. A popri tom samozrejme, že chodí do práce a domov nepríde skor ako o 19.00.. Ja keď som s ním, tak okrem občasného napečenia, nerobím doslova a dopísmena nič v domǎcnosti, len sa zahráme s jeho synmi.. Najprv mi to bolo také neprirodzené a aj som sa teda iniciatívne do domácich prác púštala (okrem žehlenia, ktoré ja nemusím), ale vždy mi povedal, že "nechaj tak, ja to urobím, mám v tom systém a len ma ľúb..".. A poviem vám baby, že toto je ťažko návykové.. 😃 A verím, že tento návyk si presne vypestovali tí chlapi, ktorí sa nikdy nemuseli podieľať na domǎcich prácach. Na dobré sa totiž ľahko zvyká.. 🙂
adkoalauri
29. okt 2013
@miskap2111 a keď sa ešte spojí manželka so svokrou 😃 U nás na začiatku svokra hneď vyhlásila: A (mm) každú sobotu doma robil rajóny - vysávanie, poupratovanie. Ja som navarila, došiel domov, zohrial si obed alebo večeru a najedol sa. Raz došla ku nám moja mama, bola tu aj svokra, mama mi hovorí: choď A-vi naložiť a zohriať jedlo. A svokra: Tebe šibe? Však nech si sedí v kuchyni. Po pol hodine mu hádam len dôjde, že nie je v reštaurácii 😃. Takže dobrá výchova je 1OOOx dôležitejšia ako hocičo iné.
kokorunecka
29. okt 2013
Ja sa nemôžem sťažovať.. Môj muž obľubuje domáce práce, aj okná rád umýva, rád navarí, keď treba aj s malinkou povartuje. 🙂
miskap2111
29. okt 2013
aurorag
29. okt 2013
@broken_arrow ja uz ani neviem, co by som sem mala napisat k tvojim komentom..... ako vzdy sem popises kopu polopravd, povies A a nepovies B.
Tak po poriadku, vyprosujem si, aby si sem vypisoval, ze neupratujem, ze mame bordel a ze ti neperiema nezehlim, ked vacsinu tyzdna travis u svojej milenky mimo dom a podal si si o rozvod. odnes si spinave veci k nej. nech sa dievca realizuje aj inak ako klacanim na kolenach. mozno ju potom prejde romanticke nadsenie. Pocas 7 rokov manzelstva sa tu ja staram o nakupy, varenie, celu domacnost, zahradu, psa, ja vybavujem smeti, zumpu, vacsinou aj separak. ked som posledne roky potrebovala nieco potrebovala, urobil to dedko, nie ty (napr bicykel, konkretne). Ja som doma s detmi, zabezpecujem vsetko okolo nich, ja ich nosim do skolky a skoly, ja ich vyberam, ja som na OCR, ja vybavujem vsetkych lekarov, ja vybavujem, kto ich bude strazit, kedze vdaka rozvodu som musela ist do prace, ja s nimi chodim po nemocniciach (naposledy si ma nemohol vyzdvihnut v nemocnici s malou, lebo si mal strasne vela roboty - zato welness so stetkou si stihol).
Moj manzel chodi (pardon chodil, teraz uz ani to!!) dom vzdy po 19 hodine uz roky a samozrejme strasne unaveny, aby mi podrzal babatko, kym tu veceru ohrejem. Tak co sa tu stazujes, ze ti neohrejem? kto to uvaril, kto to dal do chladnicky?
A potom chces akurat mat od nas pokoj a zavries sa s notebookom na zachode. co davas, to dostavas naspat.
A po 7 rokoch manzelstva si sa konecne naucil ako sa pusta pracka? no obrovska gratulacia! ani si nevedel, kde ju mame! jedinej pomoci v domacnosti som sa dockala, ked uz ma podvadzal (vycitky svedomia?)
A este k tomu, ako sa stara o deti. ano, uspava starsiu a kupe ju. teraz to vychadza tak 1x do tyzdna. Zacal s tym, ked mala 3 roky. lebo som uz bola s nervami v koncoch, ze kazdy vecer travim 2 hodiny uspavanim a co je to vecerny relax som si uz ani nepamatala. tuto drobnost som si naozaj presadila.
Takze to zhrniem, po 7 rokoch manzelstva, ked ja som nemala ani jeden vikend alebo vecer mimo deti pre seba, mi neverny manzel vycita, ze som bola frustrovana. len na ilustraciu, ked som chcela ist na 5 dni so svojou sestrou na dovcu, urobil mi take peklo, ze som to radsej vzdala. Kolkokrat on bol prec cele tyzdne a vikendy, nielen v praci, to sa nerata.
ako by sa vam pacilo, keby vas muz odisiel na lyzovacku, nechal vas doma s dvomi chorymi detmi (a ja blba, ved nech ide, tazko maka, zasluzi si) a potom by ste zistili, ze bol s milenkou? Ozehlili by ste mu?
Alebo 10 dni po cisarskom reze som kazdy den vozila malu do skolky, a on nemohol nikdy odist o hodinu neskor do prace....aby mi rano pomohol...... chodil rano do posilky ... s milenkou.....

A pre tie, ktore ma tu nazvali zlatokopkou a mrchou, hoci ma vobec nepoznaju, len tolko - nikdy v zivote som nebola nezamestnana, mam VS, doktorat, uz pracujem a nie som odkazana na jeho milost. Jedine, co som mu vycitala, ze uz si nemozem najst lepsie platenu pracu, lebo som vdaka detom casovo obmedzovana.
aurorag
29. okt 2013
a este si vsimnite, kolko casu ma v praci na vypisovanie sem. Ja som tu nasla az dnes vecer, ked ma na to on sam upozornil.
broken_arrow
29. okt 2013
@aurorag dal som Ti sancu sa obhajit ale sama voda ...zhrnula si losledny rok a pol co uz mam znamost 😉 jj presne reakcia na aky pozicaj taky vrat ...

Bicykel nezartuj.... defko zapchal dieru v plote doskou si robis srandu... kto kosi travu aka starostlivost o zahradu ? hadam nie ty ? akoze vynasas smeti ? , uspavam ju teraz menej pretoze si ma vyhodila z mojeho vlastnehp domu a ja som Ti vyhovel aby si sa namna nemusela pozerat ..... spim max 2 noci mimo domovu cele vykendy som s detmi ty si neskutocny demagog .... nevadi najdes si lepsieho ....s celeho srdca Ti to prajem ... =-)
aurorag
29. okt 2013
@broken_arrow Vidis, a to je prave tvoj problem... ze si myslis, ze za posledne 2 roky bolo treba len zapchat dieru v plote! 🙂
ty o fungovani tejto domacnosti nemas sajnu! 😎
btw. nikdy mi nerobilo problem kosit! 🙂
lenusiatko
29. okt 2013
Ženská práca v domácnosti s deťmi bola ohodnotená na cca 3000 eur mesačne. Neodporúčam model nechaj mu deti a nech všetko robí sám. To by si musela odísť aspoň na 2 týždne aby vôbec pochopil čo všetko robíš. U nás som urobila trochu poriadok až ked som nastúpila do práce napriek tomu že som na materskej makala. Akosi som v práci precitla z letargie a jednoducho mu rozdelila úlohy za ktoré plne zodpovedá. Komplet vysáva. Umýva dlážky. Vesia pradlo. Ráno komplet vystraja deti. Aby som ich mohla poobede vyzdvihnúť. Večer ma masiruje nakoľko sa zo mňa stal ortopedicky pacient. A to si myslím že toho nemá veľa. Jednoducho treba rozdať úlohy alebo nech ti zaplatí upratovačku a kuchárku. Bude cumet na tie palky. Ked je jeho matka taká zlata tak jej povedz nech mu dohovorí aby doma viac pracoval. Snáď sa zahanbi. Ja už teraz môjho syna cepujem aby má raz nevesta neohovarala že dom vychovala lenivca.
broken_arrow
29. okt 2013
@lenusiatko 3000 má špičkový manager moja ... kde žiješ ... 😃 budíííček ...
maminuska
29. okt 2013
@broken_arrow kde ty žiješ , špičkový menežer sa pohybuje okolo 6 000 EUR a viac, to čo ty nazývaš je veduci pracovník nejakého oddelenia vo väčšej firme.

@aurorag no presne som to odhadla 🙂. Nastúp do práce, rozveď sa a nájdi si niekoho iného . Toto fakt nemá s ním význam .
broken_arrow
29. okt 2013
@maminuska už len podľa štýlu písania mojej manželky vidno že ONA prehnané éego ...ja som naozaj nič nerobil ani nevzal dieťa na ruky, nekúpal, nenosil do školy ...., nestepoval s malými oboma keď mali koliky, neprebaloval, nekúpal obe, nechodil von s nimi nič .... ona porobila všetko okolo domu 😃 😃 😃 , ona a jej EGO ... už to nejdem komentovať .. škoda slov 😃
maminuska
29. okt 2013
@broken_arrow vieš že jej aj verím ?Verím a do bodky .
Mala som tu čest s mojim otcom , len sa naši nerozviedli .
Podal si žiadost o rozvod, rozveďte sa , urob deti svoje milenke a uvidíš tu romantiku 😃.Ešte budeš s láskou spomínať na svoju bývalu ženu 🙂
aurorag
29. okt 2013
@broken_arrow a co si vlastne cakal? ze urobim po tomto? uz 2x prepieras nase sukromie, narozpravas tu na mna, ako keby som cele dni prelezala v posteli, urobis zo seba chudaka, ktoremu nema kto ozehlit...... a ktoreho som vyhodila z domu.... Kluce od domu pritom stale mas, chodis si sem kedy chces, nijako ta neobmedzujem.... byvas u milenky, a cakas full servis odo mna? to vazne len ja nechapem??????
Baby, berte to tak, ze tento chlap je len nenormalne nasrany, ze prvy krat v zivote mu nema kto ozehlit! po tom, co si porobil za posledny rok mozes byt rad, ze som ti tie tvoje kosele nepostrihala na uhladne male pasiky.....
broken_arrow
29. okt 2013
@aurorag ok uzatváram mier ... chcem sa rozviesť v kľude :-p máš pravdu drahá ....ale vôbec nie som nasraný ... iba som smutný s toho ako sa to pokurvilo
maminuska
29. okt 2013
@aurorag tak a prečo mu toto nerobí milenka , ked tam býva 🙂 . ?
aurorag
29. okt 2013
@maminuska ja neviem, zavolam jej a opytam sa??? 😎
maminuska
29. okt 2013
@aurorag ver tomu že pre neho pravá romantika ešte len príde 🙂. Tlak novej partnerky na to aby čo najmenej času trávil s deťmi , čo najmenej na ne platil , špinavé veci v koši ktoré niekto bude musieť oprať a ožehliť , úbytok príjmu a mnoho ďaľším " romantických záležitostí "
Daj tomu dva roky spoločného života .. denno denne a výsledok sa dostaví ako u môjho exa. Pri terajšej manželke si ani necekne, pôsobí ako zaostalý dement pri nej bez názoru a taká láska to bola 🙂 .
sherynkamalinka
29. okt 2013
@aurorag
@broken_arrow Nie je pekne prepierat svoj zivot takto na fore ,ale mozno je to lahsie napisat ako povedat tomu druhemu do oci...ale zhrniem to ako to vidim ja Manzel manzelke s domacnostou a detmi vela nepomahal, manzelka zacala byt frustrovana z celodenneho kolobehu, prestala mat chut na sex a tak si mily manzel nasiel bokovku...doma mal oprate, ozehlene a mimo domu dobry sex. Aferka sa prevalila, manzelka prestala manzela obskakovat, manzelovi skoncil full servis, t.j. plne brucho a prazdne gule {to je fuk, ze o kazde sa postaral niekto iny ze...} , pan manzel je znechuteny z pani manzelky aka je k nemu zla, koza jedna, ved on ich zivil kym ona si doma valala sunky...deti sa asi vychovavali same, samo upratal, samo navaril, samo vodil deti do skoly skolky..., a pan manzel drel v praci od rana do vecera, stihol chodit aj cvicit, aj milenku, aj na fora prispievat....no sikovny to chlap.

Pani manzelke by som chcela pogratulovat ze pana dokonaleho prenecha inej...nic lepsie si urobit nemohla...A pan dokonaly, vaz slova voci matke svojich deti...lebo nebyt jej, ver tomu ze ich vychovu plus starostlivost o domacnost by si nezvladol..
zuzkat1
29. okt 2013
Ja teda nejdem nikoho obhajovat ani nic podobne len nechapem ze ked tu klamal tak naco ta upozornil na tuto diskusiu?
Ci zle som pochopila ze on ta upozornil?
@aurorag

@broken_arrow druha vec je ze ak fakt byvas u novej priatelky tak by ti mohla oprat a ozehlit😉Ved aj to patri k tebe
maminuska
29. okt 2013
@zuzkat1 ak môžem odpovedat pochopila si to dobre 🙂 .
Upozornil ju na to podla mna aby si teda prečítala o sebe aká je to mrcha, presne to čo som predpokladala 🙂 Zamlčal kopec vecí ako v pôvodnej diskusii.
reisi
29. okt 2013
@aurorag velmi ti drzim palce a prajem ti uz len stastie do dalsieho zivota . A vidim, ze aj pevne nervy ti bude treba.

Začni písať odpoveď...

Odošli