Ako vychádzate mesačne s financiami?

katulienka30
10. jan 2012

Ahoj maminy, prosím vás ako vychádzate mesačne s financiami? Som na rodičovskom chválabohu muž robí no aj tak sa stane, že máme občas "menší" problém. Rozmýšľala som, že by som si našla niejakú brigádu no pripadám si akokeby som spadla z jahody lebo vôbec neviem kde mám hľadať. Keď pozerám inzeráty alebo profesiu nie je tam nič, keď zadam do googlu aby mi niečo našlo je to ešte väčšia bieda.
Viem, že je aj plno slobodných mamín a tie sa musia uživiť same a zvládajú to. A práve preto sa obraciam na vás či by ste mi neporadili.
Vopred ďakujem.

mamina855
10. jan 2012

aj ja som na tom tak isto manžel pracuje ale ja som na predlženej materskej neplatenej nie že bi sa mi nechcelo pracovať ale byvame sami a manžel chodi na týžnovky ja do mojej prace bi som chodila zavčasu a nemam človeka čo bi ich vyprevadil do školy takže som zostala doma a z mojej prace mi dali vypoveť a u nas sa to dosť zmenilo čo sa financii som z toho niekedy zufala ale život ide dalej takže vam neviem poradiť len vas chcem uisťiť že nie ste sama

maruschka
10. jan 2012

katulienka, čo tak ponúknuť stráženie detí - najskôr príležitostne, ak sa chcú rodičia zabaviť (teraz je plesová sezóna, veľa manželských párov chodí na zábavy, plesy, atď), po prípade víkendový detský kútik. Možno by si sa dala aj na celodenné stráženie, ak niekto potrebuje odcestovať, vybavovať mimo mesta, takže je to na celý deň. 😉 U nás nejaká kočka vylepila malý plagátik na vchodové dvere, že stráži deti - môžeš uviesť čo poskytuješ-strava, hry, atď..kontakt.. 😉
Ďalšia rada - buď upratovanie, umývanie okien, celková starostlivosť o domácnosť - zasa nakoľko sa cítiš - buď iba sezónne - pred sviatkami, kedy sa "gruntujú" domácnosti od a-z..Alebo ako stála výpomoc - dajme to 2 domácnosti 2x do týždňa po 3 hodiny.. 😉
Ešte také roznášanie letákov, len to je naozaj práca pre študentov - či je zima, či prší, letáky musia byť prevzaté, roznesené po schránkach po zadelenom obvode.. 😨
Atď, dalo by sa rozpisovať, ja som si tiež hľadala prácu na doma, len je to ťažké. Buď na živnosť, alebo nič. Práca na doma sú letáky, dotazníky..nič viac..Porozmýšľaj, možno na niečo prídeš.. 😵