Ako vyprať pleseň na oblečení?

marcelkaemmka
5. sep 2017

Ahojte stala sa mi strasna vec :( v skratke pri stahovani som zanedbala pozornost na oblecenie ktore bolo v krabiciach este v nie suchej pivnici. Dnes som nieco hladala a takmer kazda skatula bola plesniva aj oblecenie v nej niektore viac ine menej najviac ma trapi ze detske. Varianta vyhodit neprichadza do uvahy je toho aspon pol tony 🙂 poradte aky je najvhodnejsi cistiaci prostriedok a na akom stupni v pracke prat aby som to co najmenej nedonicila ? Dakujem za kazdu radu

butyha
6. sep 2017

Fuuha, no to sa "pohras" teda :|

To Savo co vidim na Tvojej foto - to je na plesne, ale ak sa nemylim, na obkladacky, podlahu a pod.
Ak to je to, co myslim, istotne by som to na latky nedavala - je to silne koncentrovane a sanca, ze to na latkach nespravi flaky je podla mna velmi mala :/

marcelkaemmka
autor
6. sep 2017

@butyha to mi zasa predavacka naradila ze mam skusit ze ona to pouzila na biele tricko a bolo ok ...ale po ceste z obchodu som si uvedomila ze by sme sa doma podusili keby som tym s kraja striekala neznasam ten pach takze savo rusim

butyha
6. sep 2017

@marcelkaemmka no na biele... mozno by som riskla (nechat posobit iba kratko, a ak tak iba na nieco zo 100% bavlny) - ale na farebne urcite nie

orta
6. sep 2017

Farebne by to isto neprezilo. Ako uz aj s bielym je to risk, lebo moze sa stat, ze zozltne, ale tak ak by si to tam nenechala dlho, tak by sa bielemu nemuselo nic stat

silesias
6. sep 2017

Ja mam super skusenost so sprejom na plesen. Ci biele alebo farebne pradlo, naszriekat a nechat posobit, potom oprat. Kupovali sme trojkolku z druhej ruky a tam bola latkova strieska a super zisli bodky a farba ostala.

anickadusicka13
6. sep 2017

Skvrny od plesne z bavlny nevyperie nic ani savo ... takze vyprat v pohode sa bude dat aj nosit, ale tie sive fliaciky nepustia, pustia akurat so savom a i to z umelych materialov, silonu, alebo gumy ....

butyha
6. sep 2017

@silesias
Ahoj, no, ked tam vidim na etikete "Bieli špáry" - asi by som odvahu dat to na farebne pradlo nemala 🙂
Na obklad by som to mozno aj skusila - kde to prosim Ta predavaju?

silesias
6. sep 2017

@butyha mne raz kvaplo na plachtu a nic sa nestalo a vystriekala som tu striesku a v pohode, odvtedy pouzivam bezne, skusala som aj na ine flaky ale vytiahne len pliesen, keby som nemala odskusane tak to sem nedavam. Mam v zaujme pomoct a nie skodit!!!

mijka88
6. sep 2017

@marcelkaemmka kľudne mi na skúšku môžeš poslať zo tri kúsky, vyperiem to🙂, ak si už v skupine tak kuk fotky je tam ta moja ee zaplesnená utierka a ako parádne to šlo dole 😉

silesias
6. sep 2017

@butyha myslim ze v tescu

butyha
6. sep 2017

@silesias Ved ja som ani nic take nepisala, ze chces zle - len ze ja by som to neriskla - velky rozdiel 😎
Tesco mrknem, dik.

silesias
6. sep 2017

@butyha viem. Ja by som to tiez neskusala,len mi kvaplo na plachtu a nic sa nestalo ( zo sava by som mala hned biely flak ) ale smrdi rovnako ako savo len trosku menej. 😉

marcelkaemmka
autor
7. sep 2017

@snehuuulienka
@butyha
@pelian
@alena04
@silesias
@mijka88
@anickadusicka13
@orta baby opat dakujem za kazdu radu a vas cas pomoct mi ! Vcera som zahajila pranie .pri pohlade na plesen na tom krasnom babatkovskom obleceni mi bolo do placu a nedufala som ani neverila ze to zijde poniektore kopy oblecenia boli EXTREMNE az sa ta pliesen sypala z nich inie menej moj postup bol takyto
1* vonku som vyprasila tie exstra plesnive veci
2*potom som vsetko pokopkovala podla farby a materialov
3*zacala som biele pradlo toho bolo najviac rozdelila som ho na 5 kopok aby sa dibre opralo
4* do pracky som dala1odmerku prasku Lanza 1odmerku praskoveho Sanytolu a do priehradky som naliala este tekuty sanytol aj vanis ..ja viem mozno som to trochu prehnala ale ak toto nezaberie uz nic nepomoze pomyslela som si ...
5*spustila pracku na 60st. 2,30min program

Vysledok ? Nieje znamka po plesni chapete ? Neverim zazrak

alena04
8. sep 2017

@marcelkaemmka tal to je super...odpisem si recept prania pre buducnost 😉

butyha
8. sep 2017

@marcelkaemmka parada, tesime sa s Tebou 😎

marikap18
8. sep 2017

Necitala som celu diskusiu, ale mne takto splesniveli biele navliecky, lebo moj muz ich nechal mokre, zamotane v pivnici, co som ja netusila ☹ JA som to nastriekala modrym savom proti plesni a pomohlo.

marikap18
8. sep 2017

@marcelkaemmka
chcem sa spytat, pouzila si to bez problemov aj na farebne pradlo? Nezbledlo?

megika1
8. sep 2017

@marcelkaemmka som zvedavá,či neostane pri nosení taký pliesňový puch ....daj prosím vedieť 🙂

marcelkaemmka
autor
8. sep 2017

@marikap18 ahoj ano aj farebne som prala a je to OK

orta
11. sep 2017

@marcelkaemmka No tak potom super, aj si musim zapisat lebo sa moze niekedy hodit ale tiez som neverila, ze to este pojde dolu, tesim sa s tebou 😀

sunflower000
11. sep 2017

@silesias a zisli vsetky cierne flacky? Kde to dostat kupit?dik

silesias
11. sep 2017

@sunflower000 a o, vsetky plesnive bodky. Myslim ze som to kupila vtescu alebo v drogerke uz presne neviem, ja som to kupovala na plesen na stene 😁

misulik1310
10. júl 2020

Baby prosím Vás viem že to už je staršia téma ale zaujima ma či Vám po tej plesni nezostalo to pradlo cítit. My sme mali v izbe a uplne mi z toho napachlo oblečenie a neviem sa toho pachu zbaviť ničím :(

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz