Ako vyriešiť môj problém?

romcix213
31. júl 2020

Ahojte žienky a baby,idem si k vám poradu,neviem či ste to niektorá zažila ale už neviem čo s tým a mám strach.... mám 20 a mám 9 mesačného syna,prežila som si s jeho otcom už toľko zlého že som to skončila a asi pred dvoma týždňami som sa dala dokopy s chalanom ktorého poznám hrozne dlho len sme sa nevídali lebo ja som z Piešťan a on zo Žiliny a pointa,ide o to že si super rozumieme,sadli sme si aj povahovo už predtým ale jeho ex priateľka s ktorou má dcéru sa mu začala vyhrážať a vydierať ho že sa zabije pokiaľ sa somnou nerozide,že ho nepustí za malou pokiaľ nebudú spolu, má s ňou dcéru rozišli sa asi dva mesiace dozadu a keď sa dozvedela že niekoho ma začala si vymýšľať veci typu že je tehotná a keď chcel ísť s ňou k lekárovi tak zrazu potratila a vraj jej v nemocnici povedali že nás môže udať že sme jej spôsobili stresy lebo sa k nej nevrátil a ona potratila pritom vieme obaja že tehotná nebola a potom do úplne zakončila tým že vypisovala mojej mamine že nech si ma poriadne vychová, že či je to normálne že jej ukradnem chlapa ale oni sú už dlho rozideni,jednoducho vypisovala mojej mame že čakala s ním trojičky že som jej zničila život a podobne,akurát vtedy som bola u kamarátky v Žiline a ona jej drzo napísala s tým že sa potrebuje veľmi
s ňou porozprávať a že je to veľmi vážne a dôležité,moja mamina sa zľakla a volala mi pomaly s plačom že či som v poriadku úplne vystrašená že čo sa stalo,ide o to že mi bolo odporúčané dať to ako obťažovanie navyše aj otec,teda môj priateľ toho dievčatka ju chce udať za nestaranie sa malú a o to aby ju zverili jemu,navyše býva u rodičov kde otec je alkoholik a mama máva epileptické záchvaty,ona jej ju len tak necháva keď si chodí na diskotéky a neustále mu vyvoláva kvôli tomu že ho mala vraj chce ale keď si ju zoberie k telefónu nikto sa neozýva....čo myslíte mám to oznámiť? Alebo teda čo mám vlastne spraviť,som z toho dosť zronena

janeninka
31. júl 2020

@romcix213 a tvoj priatel s tym chce co robit?

romcix213
autor
31. júl 2020

@janeninka písala som to tam, jednoducho chce to riešiť tak aby mu dali malú do jeho opatery, udať ju za vyhrážanie a vydieranie a a navrhnúť psychiatrické vyšetrenie

janeninka
31. júl 2020

@romcix213 tak potom treba konat. Neriesila by som udanie a vobec neviem preco by si to mala oznamovat ty. Nech si poda návrh. .

romcix213
autor
31. júl 2020

@janeninka hlavne kvôli tomu že obťažovala moju mamu a písala jej len preto že si myslela že mi mama zakáže sa snim stretávať alebo neviem čo od toho čakala o to čo bude riešiť on mi nejde ide mi hlavne o moju rodinu ktorú obťažovala namiesto toho aby prišla a povedala mi všetko do očí

simca06022011
31. júl 2020

Prosim ta a ako jedna zena z neviem kade, co byva od teba este aj dalej predpokladam, ziskala cislo na tvoju mamu? A ty vies, ze za obtazovanie ju viete udat prave vy? A nie ona vas? Co tak najblizsie nerevat, ale poslat ju do **** , nech sa ide liecit na psychiatriu. ONa ti ani nema co hovorit do oci, nema co hovorit cokolvek tvojej mame/otcovi/tete a komukolvek. Moze si svoje problemy riesit s byvalym a s lekarom. A priatelkovi by som povedala, nech si to snou vyriesi a potom nech sa ukaze. Naozaj nemas za potreby taketo problemy riesit. Nerozumiem, ze taketo hysterky dokazu niekho vystrasit. S tym, ze este raz by zavolala niekomu a vyhrazala sa z mojejrodiny, tak by som to riesila ja.

romcix213
autor
31. júl 2020

@simca06022011 nevolala jej,písala jej hádam zo všetkých facebookov ktoré našla a mamina mu hneď blokla a nie že som vystrašená len sa vyhrážala že budem mať peklo no nenapadlo ma že takto a poslala som ju do ***** už toľko krát že už to ani nepočítam,pozastavuje sa mi rozum nad tým a priateľ len rozmýšľa ako ju dostať od nás aj od nášho vzťahu lebo toľko vecí mi už napísala naňho a nevie pochopiť že tomu neverím že to robila aj jeho sestre že jej písala hovadiny ktoré neboli pravda,ľutujem len tú malú že ju mama nechá s mamou,teda babkou ktorá môže dostať epileptický a ona sa ide odfotiť na koľajnice že čaká na vlak aby to skončila....alebo to že si vymyslela že malú aj ju niekto uniesol vypla si mobil a nikto nevedel kde malá je a ani ona,no on sa to doteraz bal riešiť lebo malú nechcel stratiť,ale keď to zašlo takto ďaleko ja osobne sa postarám aby jej malú vzali,ja mám syna a tiež som veľmi rýchlo riešila jeho otca keď mi robil problémy,preto viem ako sa cíti on a že mu tá malá chýba

ovaaa
31. júl 2020

Priatel nech da navrh na upravu styku so svojou dcerou, vsetky vyhrazky ci uz pisomne alebo volane/nahrat/ uchovaj. Mate dokaz o obtazovani, vydierani. Poslat sms, ze ak vas neprestane obtazovat obratite sa na policiu, na jej kontaktovanie nereagovat, aby sa to neobratilo nechcene proti vam ak vas vyprovokuje. Ak bude pokracovat smer policia.

romcix213
autor
31. júl 2020

@ovaaa to určite spravím a všetky správy mám aj ja aj priateľ,asi mi neostáva nič iné iba to aby som to riešila políciou

whatever1
31. júl 2020

@romcix213 toto všetko ti stojí za to, pre niekoho s kým si len 2tyzdne? Koľko krát ste sa za tie 2tyzdne stretli keď bývate v iných mestách? Pozri, bohvie ako to je, máš info len od neho, podľa jej reakcii sa rozišiel on s nou, nechal ju samu s dieťaťom a on teraz na ňu kyda že byva s rodicmi(kde ma bývať keď sa na nich vyprdol?) To ci potratila nemôžeš vedieť ci klame alebo nie. A ze chce dieťa do svojej opatery, tak to je úžasné, spýtal sa ta aspoň ci sa chceš starať o cudzie dieťa? Nemáš to veľmi dobre premyslené, si ešte veľmi mladá, mala by si sa hlavne venovať svojmu dieťaťu a nie riešiť cudzie problémy. Radšej daj od neho ruky preč, aspoň kým si nespraví poriadky vo svojom živote, alebo si nájdi niekoho kto ti život uľahčí a nie skomplikuje.

romcix213
autor
31. júl 2020

@whatever1 nie o to nejde ja som s ním celé tie dva týždne bola,bola som v Žiline na mesiac u najlepšej kamarátky a oni aj jeho aj ju poznajú,vedia aká je a stojí mi to za to,je mi s ním dobre,rozumieme si a obľúbil si môjho syna rovnako ako ja jeho dcéru,to že býva s rodičmi viem od kamarátky,on a kamarátka bývajú v tom istom dome keďže sú rodina a on sa na nich určite nevykašlal,ani by to nespravil ale jej proste prešvitalo,narozpravala mu toľko krát zle veci,klamala ho,sledovala mu mobil ako šialená,vyvolavala mu....ja chcem aby tá malá bola s ním,viem že jej bude lepšie pri ňom a on tiež sa chce starať o môjho syna....ja s rozhodnuta byť s ním lebo už nevládzem hľadať a hádať sa s niekým jednoducho,som nevedela ako to riešiť keď viem koľko vecí mi napísala a viem že je to lož....to o tom potrate vôbec nemôže byť pravda lebo odkedy sa rozišli spolu neboli,veď je to choré aby ostala tehotná, tvrdí že je v druhom mesiaci a potom mne píše že je 7 týždni že čaká chlapca,jemu napíše že čaká dvojičky a mojej mame že trojičky veď preboha živého 🙏volala mu len preto aby mu povedala že ide na diskotéku s nejakým chalanom,potom mu volala a vydierala ho,potom sa vyhrážala mne a nakoniec večer jej ostalo zle,odpadla a potratila....a dve hodiny po čistení išla domov a behala po meste,poslala mu fotku s nejakým chalanom a jej dcérou a napísala mu,máme sa s malou lepšie ako ty s tou kurvou ako...haloooo,ani ma nepozná a toto je proste moc....o tom som hovorila,mala som doma problémy tak som proste išla ku kamarátke a k jej rodine,on je jej bratranec,ja som nevedela že budeme spolu ani to že proste sa zblížime (poznáme sa už 6 rokov ale začali sme sa stretávať tak 3 roky dozadu aj s tou kamarátkou lebo on s ňou sú ako dvojičky nie ako bratranec a sesternica) a odchádzala som z domu s tým že čo tam budem robiť veď polovičku jej rodiny nepoznám,čo ak sa mi bude otec malého snažiť dovolať alebo sa vyhrážať alebo mi nadávať....a nakoniec som odchádzala s tým že som šťastná že som niekoho spoznala a po veľmi veľmi veľmi veľmi dlhom čase som našla niekoho kto je ako ja

thoughtfulweirdo
31. júl 2020

Moja rada je starať sa o svoje dieťa a o seba. Chlapca nechaj, nech si vyrieši svoje problémy a potom sa POMALY skúsiť dať dokopy. Chápem, že si asi teraz po uši zamilovaná a máš pocit, že mu musíš pomôcť spasiť svet (aspoň ten jeho), ale fakt nemusíš a fakt to nie je rozumné. Netýka sa ťa to, na hysterku sa vykašli, načo si robiť stres? Jediná rozumná cesta do nového vzťahu je najskôr mať definitívne uprataný ten starý. Čokoľvek iné je záruka na zbytočné problémy. Si mladá, máš dieťa, máš dosť iných starostí než riešiť bordel niekoho iného. Keď je tak skvelý, dokáže sa o svoj bývalý vzťah postarať. Ak sa nedokáže, veľmi by som zvážila akúkoľvek bližšiu známosť s ním.

zuzanka.zuzu
31. júl 2020

ja som si vždy myslela, že tie reality show o vzťahoch v TV sú s vymyslenými príbehmi, ale ono sa to fakt deje.... úplná komédia jednoduchších ľudí, ktorí si túžia skomplikovať život 👏 ona, on, mama, otec, celá ulica....

simca06022011
31. júl 2020

@romcix213 ved tak to treba všetko dokumentivat, fotky odkladať, spravy ukladať, hvoory sa dajú aj nahrávať aj keď to asi nie je úplne ok. A môže dať hneď návrh na súd na zverenie dieťaťa. Véd takto si len ona problémy nerobí. Nevadí.
K ostatnému sa nevyjadrujem, ste spolu dva týždne. To ani komentár nepotrebuje. On hlavne nech sa sústredí na riešenie bývalej, je dosť možné že o pár mesiacov o nej nebudete ani počuť.

kitycat
31. júl 2020

Toto nemoze byt pravda :D

dospeli ludia co robia sceny, ty 20 rocna s 9 mesacnm si chces este nalozit dvojtzdnoveho frajera aj s jeho dietatom a byvat pojdete do ktorej detskej izby?

romcix213
autor
31. júl 2020

@kitycat on má vlastný byt...takže toho kde budeme sa báť nebudem,ten dvojtýždňový vzťah neriešim ale poznám ho dlhé roky....nejde mi o ten vzťah ide mi v prvom rade o to že písala mojej mame nezmysly o tom že som s ním bola a malý je jeho a pritom to tak nie je

mondolina
31. júl 2020

@romcix213 tak hádam ťa mama pozná.....
Slovenská telenovela😂

romcix213
autor
31. júl 2020

@mondolina ona si to preistotu ani nečítala iba keď jej volala videla len nick a ona jej do telefónu povedala že sa niečo stalo že sa musí s ňou o mne porozprávať a že je to chúlostivé, osobné a vážne

zuzlaka
31. júl 2020

@kitycat tiež sa mi až oči otvárajú, keď to čítam 😀

stanulienkat
31. júl 2020

Takze,ked budez mat 21 rokov budes opat tehotna a partner/manzel ziadny. Do 25 stihnes dalsie a budes sem vypisovat,aka si nestastna a bez penazi. Ked si nezodpovedne deti robia deti,tak to vyzera.

sandrika1986
31. júl 2020

To nevymyslis...to je zivot...😀

puklica13
31. júl 2020

@sandrika1986 lepsie jak turecka telenovela

sofia1
31. júl 2020

@romcix213 bože hrozne sa mi to číta ,čo musia detičky zazivat,akých majú rodičov....deti majú deti.Urobim čo najviac pre to, aby moje deti , tak nedopadli a vedeli kedy robiť deti a zakladať rodiny.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nairia
3. aug 2020

ty nemas problem.... problem ma tvoj priatel so svojou zenou/ex/matkou svojho dietata... nech si ho vyriesi a ty sa staraj o svoje dieta v prvom rade teraz...

mirka_8
3. aug 2020

Mala by si hlavne riesit svoj zivot a svoje dieta a ty nevies co ta zena preziva mas iba jeho verziu a nepoznad ho dost dlho ja som tiez s dcerou sama a nemam to ruzove len s tym rozdielom ze cela rodina byvaleho je proti mne a ty nemas sa co starat do jeho problemov nebyvate spolu a on to ma riesit sudom ked chce nieco vyriesit inak to nevyriesi nikdy.. Je to zufala zena..

romcix213
autor
11. aug 2020

@mirka_8 poznám ho 8 rokov a nepoznám len jeho verziu najlepšia kamarátka ju pozná a povedala mi čo je za človeka, kamarát ju tiež pozná a ale jeho nepozná takže viem že nepoužíva jeho verziu,všetci v okolí ju poznajú

@nairia ja mám snou tiež problém už len preto že napísala mojej mame veci ktoré nemala a to považujem za obťažovanie,keď sa chcela baviť o mne tak sa mala baviť somnou a nie riešiť to cez moju mamu,to si myslím že už je vážne choré

nairia
11. aug 2020

@romcix213 chapem tvoje rozhorcenie, ale hovorim, ze toto nie je tvoj problem, ale problem tvojho priatela... osobu treba len ignorovat a nereagovat na jej spravy vobec, idealne zablokovat. ty s nou nevyriesis nic, ani tvoja mama, jej ide len o zneprijemnovanie zivota tebe a nasledne aj svojmu ex. ak by si to nebola ty, bola by to ktorakolvek dalsia potencialna partnerka, takze zopakujem - nie je to tvoj problem, ale problem tvojho priatela...

fokuska
11. aug 2020

@romcix213 Podla mna je prilis skoro riesit novych partnerov po 2 mesacnom rozpade vztahu, v ktorom su malinke deti.
Ty mas male dieta, on ma male dieta, obom sa vam vztahy rozpadli pred par tydznami/mesiacmi a uz riesite ze ste solu, jeho byvalej sa to nepaci... take skore zacatie novych vztahov bez poriadneho ukoncenia toho stareho a vychladnutia emocii neprinesie nic dobre.

Najprv si obaja vyrieste vztahy s ex - vychladnut, vyriesit nedoriesene, vychadzat spolu dobre kvoli detom. Dat na papier zverenie deti, starostlivost, vyzivne, stetavanie. Navyknut si na novy rezim fungovania. A potom ked toto bude zabehnute a vyriesene, tak vtedy sa otvorit novemu vztahu.

Lebo teraz sa spravate vsetci ako pubertiaci...

romcix213
autor
12. aug 2020

@fokuska presne toto som mu dnes navrhla a aj s ňou chcem byť za dobre,aj s mojim ex predsa mi dal ten malý poklad a on nemôže za to že sme sa rozišli on bude jeho otec stále

fokuska
13. aug 2020

@romcix213 No vidis, tak si vsetko najprv vyrieste, urovnajte a ked to bude ok, potom zacinajte nove vztahy.