Ako zvládnuť svadbu s postihnutou neterou?
Moja budúca švagriná má ťažko postihnuté dieťa, s priateľom máme zanedlho svadbu, on sa s tým ešte nezmieril a keď sú niekde v reštaurácii a neter začne vydávať pazvuky hanbí sa, kvôli nej sa rozviedla aj jeho sestra a ostala sama a dieťaťom, nasťahovala sa do veľkého domu k mame kde býval aj môj budúci manžel s vtedy ešte z manželkou a kvôli tomu ako museli žiť a prispôsobiť sa postihnutej sa nakoniec aj oni rozviedli potom sa budúci manžel ostahoval a domov k mame a sestre chodí len na sviatky, keď jej dávme darček začne nás kopať, vyplazuje jazyk tak nepríjemne že sa mi až hnusi, stále sa pokaka a pocika tak je u nich stále smrad, je chodiaca ale je úplne mimo, švagriná s ňou nemôže ísť nikde ani pešo lebo ju už niekoľko krát strčila pod idúce auto a skoro ju zrazili, hocikedy začne vydávať nepríjemne zvuky a dupat a hádzať sa o zem, odmieta ju tlmiť liekmi lebo potom je utlmená... Ako jej povedať že ak by na svadobnom obrade začala robiť scény aby ju vyviedla zo sály nech nám nepokazí svadbu. Ja ju rešpektovať nemienim ani sa nenechám kopať lebo ona je mimo ju treba pochopiť... Je to naša svadba a už sme sa rozprávali, že sa toho strašne bojíme ale ani jeden nemáme odvahu to jeho sestre povedať a bojíme sa ako nám zničí svadbu lebo ona nevydrží sedieť celý obrad pokojne.
@anonym_43d734 tak ok. Každý to máme inak. Za mňa maximálne neúctivé voči novomanželom. Ja som sa vždy s deťmi pratala z kostola, keď boli menšie a začali tam štebotať. Alebo bol predpoklad, že začnú.
@anonym_3074e2 tu svadba v kostole nebude
@anonym_8eb089 ja mam hlavu. Narozdiel od Teba
@anonym_43d734 podla komentarov nemas :D nie si ty ta svagrina urazena? :D
Takze zaver:Autorka neznasa svagrinu a hnusi sa jej postihnuta neter.Muz ktory sa nasackoval k mamke s manzelkou si nedokazal zabezpecit vlastne byvanie tak sa zabyval u mamky.Potom sa vratila k mame aj sestra s dcerou.Muza to vytacalo,kedze vrazil nejake peniaze do prerabky domu a navrat sestry ohrozil jeho existenciu v dome u mamky.Prisli nezhody s manzelkou a prisiel rozvod.Manzelka odisla k svojim rodicom a nasla si milenca.Ohrdnuty muz nevedel prekusit svoj rozvod tak vsetko zvalil na svoju neter,ze ona je dovod jeho problemov.Autorke nahucal svoju pravdu o tom ako to bolo.Sestru a jej dieta zo srdca nenavidia a aj tak ju pozyvaju na svadbu.Preco asi?Bud su taki pokrytci,alebo potrebuju udrzat aky taky vztah s mamkou,aby sa im nieco uslo z dedictva domu.A teda za vsetkym su peniaze.
Najlepšia svadba je taká kdenie sú žiadne deti 🫶
@anonym_1ea76a ...a pritom by vám možno urobili dobre, trochu vypnúť, trochu vypadnúť, odreagovať sa....neverím, že by vám to ako páru neprospelo a muž by bol proti.;/
@anonym_0e2db8 nejak nerozumiem. Ved pisem, ze by sme isli - za podmienok, ake som napisala
@lentonie No este napis, ze aj ty sa ides stahovat do toho podkrovia s muzom...
@lentonie ja ta chapem ..viem ake to je starat sa o postihnuteho cloveka.. ludia tu vidia uboziatko-ale tyto ludia maju silu vedia ublizit a neuvedomuju si to ... nieje to bezne postihnute dieta na voziku co sa nehybe .. ale vazne nebezpecny jedinec ... a svadba je tvoja a tvojho nastavajuceho - vase rozhodnutie si tam pozvat koho chcete ... porozpravala by som sa s partnerom a nechala jeho aby to sestrevysvetlil .. ze ju radi uvidite ale zial neter tam nemoze kedze nebudete riskovat,ze by niekomu ublizila .. ak je mama rozumna-pochopi to vzhladom na to,ze aj ona sama bola dietatom napadnuta .... taketo dieta uz nema sancu mat pod kontrolou bez liekov ... ale to uz je na nej .. vas zivot to nieje-ona moznosti ma-a vybrala si tak hold musi respektovat aj okolie
@lentonie Nepravdivy fakt..Oxymoron.Tie dve slova si odporuju,ale nevadi.
@lentonie ty si myslíš? V akej situácii som akoze mala byť?
@anonym_43d734 Ale ved ju nechajme...Dvaja jednoduchsi sa nasli.Ona stastna ze o nu niekto na stare kolena zakopol.Ten jej trkvas jej nahukal ze za vsetkym jeho nestastim stoji sestra s dietatom a ona ho este polutuje.O rok tu bude tema:rozvadzam sa s trulom...
@lentonie Ste s manželom už ľudia v strednom veku, normálne si obaja sadnite so priateľovou sestrou, spýtajte sa jej či plánuje prísť a zobrať aj dcéru a ako to plánuje s ňou a potom jej povedzte svoje želanie, že proste sa bojíte že tá nová situácia bude pre ňu moc a nechcete aby bola v miestnosti neterka lebo sa bojíte že urobí scénu a Vám to pokazí obrad... Máte 2 možnosti proste, trpieť a ticho tolerovať že švagriná a neter môžu všetko a možno kvôli tomu aj si zopakovať históriu a mať nezhody a rozísť sa alebo proste sa postavíte k tomu ako dospelí ľudia a určite hranice švagrinej. Je už na nej ako sa k tomu postaví, či sa urazí alebo či to pochopí, ale obe možnosti lepšie ako ticho trpieť.
Prídu aj horšie situácie ako to či neter bude na obrade, napríklad raz ak sa rodičia pominú a ona s neterkou tam bude tak čo s domom ako sa to bude riešiť? Prípadne ak sa švagriná pominie skôr ako vy treba sa dohodnúť ako sa vyrieši neter lebo samostatná nebude nikdy asi. Proste nedá sa problémom stavať chrbtom, treba si veci otvorene vykomunikovať. A v tomto zjavne tvoj partner hlavne zlyháva a strká nos do piesku a to nie je dobrý prístup k životu.
@andulka220989 Toto je tak mimo. Normalna matka predsa vie, ze ked ide na svadbu s polrocnym dietatom, akonahle zacne plakat, ide s nim von. Ci ty ked si bola na svadbe s polrocnym deckom tak si ho tam nechala vklude revat pocas obradu a tam si pockala kym prestane, lebo ved ty nebudes obmedzovat vlastne dieta len preto, ze niekto ma svadbu? Je jedno, ze ludia ani nepoculi nevestu a zenicha povedat ano, kvoli revu decka? Vsak sa tu uz spamatajte niektore co trepete.
@lentonie sama píšeš, ze sa ti neter hnusi!!! Ty ai jeden obyvajny odporny neempaticky tvor. Tvoje dedukcie voci mne su trapne ako ty sama

@anonym_43d734 tak tebe dobre ruplo v bedni :D Ak svadba nie je o ženíchovi a neveste tak o kom? Mne osobne by tiež vadilo keby na mojej svadbe niekto POČAS OBRADU huláka a je mi jedno či je zdravý, postihnutý alebo bábätko, vadilo by mi to. A ja napr. by som svoje dieťa hneď zobrala von keby vydáva zvuky na niekoho obrade. Vo všeobecnosti na každej svadbe kde som bola, boli mamičky s malými deťmi vzadu, aby mohli odísť, keby deti robili bordel. Ak by som niekde na nejakej svadbe videla, že niekoho dieťa robí hluk a vyslovene tým kazí obrad a rodič sa ho nesnaží utíšiť/vyviesť von, tak by som ho považovala za maximálne netolerantnú osobu, bez ohľadu na to, či by bolo dieťa zdravé alebo nie.
@anonym_8eb089 ja mam hlavu. Narozdiel od Teba