icon

Ako zvládnuť svadbu s postihnutou neterou?

avatar
lentonie
3. jún 2026

Moja budúca švagriná má ťažko postihnuté dieťa, s priateľom máme zanedlho svadbu, on sa s tým ešte nezmieril a keď sú niekde v reštaurácii a neter začne vydávať pazvuky hanbí sa, kvôli nej sa rozviedla aj jeho sestra a ostala sama a dieťaťom, nasťahovala sa do veľkého domu k mame kde býval aj môj budúci manžel s vtedy ešte z manželkou a kvôli tomu ako museli žiť a prispôsobiť sa postihnutej sa nakoniec aj oni rozviedli potom sa budúci manžel ostahoval a domov k mame a sestre chodí len na sviatky, keď jej dávme darček začne nás kopať, vyplazuje jazyk tak nepríjemne že sa mi až hnusi, stále sa pokaka a pocika tak je u nich stále smrad, je chodiaca ale je úplne mimo, švagriná s ňou nemôže ísť nikde ani pešo lebo ju už niekoľko krát strčila pod idúce auto a skoro ju zrazili, hocikedy začne vydávať nepríjemne zvuky a dupat a hádzať sa o zem, odmieta ju tlmiť liekmi lebo potom je utlmená... Ako jej povedať že ak by na svadobnom obrade začala robiť scény aby ju vyviedla zo sály nech nám nepokazí svadbu. Ja ju rešpektovať nemienim ani sa nenechám kopať lebo ona je mimo ju treba pochopiť... Je to naša svadba a už sme sa rozprávali, že sa toho strašne bojíme ale ani jeden nemáme odvahu to jeho sestre povedať a bojíme sa ako nám zničí svadbu lebo ona nevydrží sedieť celý obrad pokojne.

anonym_8eb089
4. jún 2026
@anonym_43d734

@lentonie sama píšeš, ze sa ti neter hnusi!!! Ty ai jeden obyvajny odporny neempaticky tvor. Tvoje dedukcie voci mne su trapne ako ty sama

@anonym_43d734 Jezis ty sa ides zblaznit z toho slova hnusi aj ked to tu uz stokrat vysvetlila ako to myslela, si jak pokazena platna.

avatar
lentonie
autor
4. jún 2026
@anonym_43d734

@lentonie sama píšeš, ze sa ti neter hnusi!!! Ty ai jeden obyvajny odporny neempaticky tvor. Tvoje dedukcie voci mne su trapne ako ty sama

@anonym_43d734 na svadbu pozvaná nebude ona nepatrí na také podujatia koniec

anonym_16225f
4. jún 2026

Otazka o byvani ostala bez reakcie, tak dufajme, ze budu byvat inde, ako v spominanom prerobenom podkrovi. Lebo ak sa tu riesi nejaka svadba, kde sa boji netere, a potom sa nastahuje do toho isteho domu, tak to uz by bolo riadne WTF.

avatar
valria
4. jún 2026
@marsmykkok

@lentonie Ste s manželom už ľudia v strednom veku, normálne si obaja sadnite so priateľovou sestrou, spýtajte sa jej či plánuje prísť a zobrať aj dcéru a ako to plánuje s ňou a potom jej povedzte svoje želanie, že proste sa bojíte že tá nová situácia bude pre ňu moc a nechcete aby bola v miestnosti neterka lebo sa bojíte že urobí scénu a Vám to pokazí obrad... Máte 2 možnosti proste, trpieť a ticho tolerovať že švagriná a neter môžu všetko a možno kvôli tomu aj si zopakovať históriu a mať nezhody a rozísť sa alebo proste sa postavíte k tomu ako dospelí ľudia a určite hranice švagrinej. Je už na nej ako sa k tomu postaví, či sa urazí alebo či to pochopí, ale obe možnosti lepšie ako ticho trpieť.

Prídu aj horšie situácie ako to či neter bude na obrade, napríklad raz ak sa rodičia pominú a ona s neterkou tam bude tak čo s domom ako sa to bude riešiť? Prípadne ak sa švagriná pominie skôr ako vy treba sa dohodnúť ako sa vyrieši neter lebo samostatná nebude nikdy asi. Proste nedá sa problémom stavať chrbtom, treba si veci otvorene vykomunikovať. A v tomto zjavne tvoj partner hlavne zlyháva a strká nos do piesku a to nie je dobrý prístup k životu.

@marsmykkok Ale toto sú zjavne jednoduchší ľudia, nezvyknutí spolu normálne komunikovať, len samý krik, emócie, citové vydieranie, chaos.... Takým ťažko radiť skrz vlastnú optiku...

anonym_8eb089
4. jún 2026
@anonym_16225f

Otazka o byvani ostala bez reakcie, tak dufajme, ze budu byvat inde, ako v spominanom prerobenom podkrovi. Lebo ak sa tu riesi nejaka svadba, kde sa boji netere, a potom sa nastahuje do toho isteho domu, tak to uz by bolo riadne WTF.

@anonym_16225f Autorka tu napisala, ze byvat budu u zenicha, v jeho byte. Autorka ma byt tiez, ten daruje synovi. Keby ste tu aj citali co pise a nesnazili sa ju za kazdu cenu zhodit, ponizit a spravit z nej vlastne netvora, tak by si mozno ten koment zachytila.

anonym_070e23
4. jún 2026

Bohužiaľ neter nemôže za to že je postihnutá a ani jej mamina, ale by som rada videla niektoré z vás, keby musíte toto znášať na vlastnej svadbe, ktorá má byť o niečom úplne inom. Mimochodom poznám bohužiaľ pár ľudí, ktorým postihnuté dieťa v rodine pokazilo vzťahy, veľakrát je to jednoducho tak, ľudia sú rôzni. A to spolu ani bývať nemuseli.
Autorka, jediná cesta je sa o tom otvorene porozprávať so švagrinou a možno skúsiť nájsť spolu rozumné riešenie. Toto musí pochopiť na druhú stranu aj ona..

anonym_070e23
4. jún 2026

A druhá vec, autorka sa pýtala na niečo iné. Nevidím dôvod tu zabŕdať do súkromia, či riešiť kde budú bývať a mužovu minulosť. Asi sa nudíte 😀

anonym_43d734
4. jún 2026
@lentonie

@anonym_43d734 na svadbu pozvaná nebude ona nepatrí na také podujatia koniec

@lentonie dufam, ze nepride ani buduca svokra

anonym_16225f
4. jún 2026
@anonym_8eb089

@anonym_16225f Autorka tu napisala, ze byvat budu u zenicha, v jeho byte. Autorka ma byt tiez, ten daruje synovi. Keby ste tu aj citali co pise a nesnazili sa ju za kazdu cenu zhodit, ponizit a spravit z nej vlastne netvora, tak by si mozno ten koment zachytila.

@anonym_8eb089 No cele to fakt citat nebudem. Ja ju nezhadzujem, len som sa zamyslela nad tym, ze ci nahodou nepojdu do toho domu, kde byva ta neter. Lebo potom by jej ucast na svadbe bola uplne irelevantna.

anonym_43d734
4. jún 2026

@lentonie DÔVOD MAZANIA TVOJICH KOMENTAROV???

anonym_8ffdfa
4. jún 2026
@anonym_43d734

@lentonie DÔVOD MAZANIA TVOJICH KOMENTAROV???

@anonym_43d734 upratuje po sebe ten hnus ktory z nej srsi

anonym_43d734
4. jún 2026
@anonym_8ffdfa

@anonym_43d734 upratuje po sebe ten hnus ktory z nej srsi

@lentonie
@anonym_8ffdfa uz doupratovala, vymazala účet

anonym_8eb089
4. jún 2026
@anonym_16225f

@anonym_8eb089 No cele to fakt citat nebudem. Ja ju nezhadzujem, len som sa zamyslela nad tym, ze ci nahodou nepojdu do toho domu, kde byva ta neter. Lebo potom by jej ucast na svadbe bola uplne irelevantna.

@anonym_16225f Vsak si napisala, odpoved o byvani ostala bez reakcie, neostala, len si si ju neprecitala ty mudrlantka 😀 A jej nevadi existencia netere ako takej, jej vadi len to, ze bude mat obrad, kde maju byt vsetci ticho a ona by tam kricala a jej mama by ju neodviedla von, ide vyslovene len o toto, nic viac.

anonym_43d734
4. jún 2026
@anonym_8ffdfa

@anonym_43d734 upratuje po sebe ten hnus ktory z nej srsi

@anonym_8ffdfa predpokladam, ze svagrina toto nasla a mozno ani svadba nebude

anonym_8eb089
4. jún 2026
@anonym_43d734

@lentonie
@anonym_8ffdfa uz doupratovala, vymazala účet

@anonym_43d734 Vsak sa jej ani necudujem, ked ste tu vsetky totalne premudrele a necitate ani jej odpovede len si idete svoje dokola.

anonym_43d734
4. jún 2026
@anonym_8eb089

@anonym_16225f Vsak si napisala, odpoved o byvani ostala bez reakcie, neostala, len si si ju neprecitala ty mudrlantka 😀 A jej nevadi existencia netere ako takej, jej vadi len to, ze bude mat obrad, kde maju byt vsetci ticho a ona by tam kricala a jej mama by ju neodviedla von, ide vyslovene len o toto, nic viac.

@anonym_8eb089 kto vie preco mazala komentare a odstranila ucet??

anonym_43d734
4. jún 2026
@anonym_8eb089

@anonym_43d734 Vsak sa jej ani necudujem, ked ste tu vsetky totalne premudrele a necitate ani jej odpovede len si idete svoje dokola.

@anonym_8eb089 normalne ju lutujem chuderku. Neboj precitala som si vsetkych 11 stran aj s tym ako sa jej hnusi

anonym_8eb089
4. jún 2026
@anonym_43d734

@anonym_8eb089 normalne ju lutujem chuderku. Neboj precitala som si vsetkych 11 stran aj s tym ako sa jej hnusi

@anonym_43d734 Uz ta vidim, keby mas svadbu a niekto ti tam vzadu nekontrolovatelne hulaka a nikto s tym nic nerobi, aka by si bola kysla😀

avatar
pimpa12
4. jún 2026

@lentonie moja sestra má dcéru s rovnakými prejavmi. Je už dospelá.Hlučné zvuky, gestá, krik, kopanie. Ale bola s ňou už na viacerých akciách. Postupom času sa naučila ako postupovať. Vždy prichádzajú všade prvé a usádzajú sa v najzadnejsej časti priestoru, na koniec stola a pod, podľa udalosti. Vždy blízko východu.Už takto zvládli viacero svadieb, osláv a pod. Odchádzajú tiež ako prvé. Neter má jednu vlastnosť - keď jej dá niekto do ruky knihu, časopis - vie vydržať relatívne potichu a dookola listuje. Nemá aj tvoja neter niečo také čo ju ukľudní, teda okrem liekov? Švagriná si určíte uvedomuje čo jej dcéra robí a odporúčam s ňou hovoriť otvorene. Počuj Mirka, Janka ....svadba má pre nás veľký význam a záleží nám na hladkom priebehu. Nehovorí sa nám to ľahko a úprimne máme pred tým veľký rešpekt, alé máme obavu či Janka, Miška (neter) obrad zvládne tak aby to nepôsobilo rušivo. Máš prosím nejaký plán ako to zvládnuť? Môžeš samozrejme rátať s našou akoukoľvek podporou, ak môžeme niečo urobiť pre to, aby to dobre dopadlo. Možno takto nejako by som to formulovala.

anonym_4b8137
4. jún 2026

Ja len, že keď budete mať dieťa a manžel má tie gény, tak vieš presne čo ťa čaká, ak náhodou..
Opustí ťa a za dieťa sa bude hanbiť a vyhýbať sa mu.

avatar
owecka
4. jún 2026

Akoze sorry ale niektore zeny ste riadne ujeté...riešite prečo tam dieťa nechce, snazite sa ju presvedcit, zhodit. Ja neviem, autorka ma svoj dovod, nemusi sa jej vobec dieta hnusit ani nic, len proste nechce mat dramu na vlastnej svadbe...a niektore sa do nej pustili ako osy...uplne zcestné a úbohé.

avatar
andulka220989
Autor odpoveď zmazal
anonym_8ffdfa
4. jún 2026
@owecka

Akoze sorry ale niektore zeny ste riadne ujeté...riešite prečo tam dieťa nechce, snazite sa ju presvedcit, zhodit. Ja neviem, autorka ma svoj dovod, nemusi sa jej vobec dieta hnusit ani nic, len proste nechce mat dramu na vlastnej svadbe...a niektore sa do nej pustili ako osy...uplne zcestné a úbohé.

@owecka ovecka ovecka,ze ty si necitala cele vlakno a teraz tu mudrujes?Ved jasne napisala ze sestru a jej dieta neznasaju a vyslovene sa jej hnusi

anonym_8eb089
4. jún 2026
@andulka220989
Odpoveď bola zmazaná

@andulka220989 Totalne prehanas. Si mi neodpovedala na otazku, ze ci by si svoje decko nechala niekomu revat na svadbe a stala tam ako 5 penazi a nesnazila sa ho utisit alebo vziat von.

anonym_8ffdfa
4. jún 2026
@anonym_8eb089

@andulka220989 Totalne prehanas. Si mi neodpovedala na otazku, ze ci by si svoje decko nechala niekomu revat na svadbe a stala tam ako 5 penazi a nesnazila sa ho utisit alebo vziat von.

@anonym_8eb089 a ty ako vies,ze jej svagrina by to dieta nechala vystrajat?Lebo ju autorka vykreslila ako nezodpovednu matku,ktorej je vsetko jedno?

avatar
andulka220989
Autor odpoveď zmazal
anonym_8eb089
4. jún 2026
@anonym_8ffdfa

@anonym_8eb089 a ty ako vies,ze jej svagrina by to dieta nechala vystrajat?Lebo ju autorka vykreslila ako nezodpovednu matku,ktorej je vsetko jedno?

@anonym_8ffdfa A ty vies, ze to tak nie je? A neopisala ju ako matku, ktorej je vsetko jedno, ale ako matku, ktora je na antidepresivach a evidentne to uz psychicky tiez nezvlada toto spravanie, comu sa absolutne necudujem a klobul dole pred kazdym rodicom, ktory taketo dieta ma a zvlada a obetoval tomu cely zivot.

anonym_8eb089
4. jún 2026
@andulka220989
Odpoveď bola zmazaná

@andulka220989 Ved samozrejme, ze ano. Ale tak si vedia napr. sadnut dozadu, aby v pripade ak by sa take nieco stalo, mohli odist von alebo mat aspon snahu ju utisit, nie? Nejako predvidat a snazit sa tomu predist alebo aspon to zlahcit nie?

anonym_e512a5
4. jún 2026

Ked sa rozvediete, aspon sa mate na co vyhovorit. Rodina, kde sa muzi slabosi rozvadzaju kvoli postihnutemu dietatu..bravo, skvele si si vybrala. Prajem ti hlavne zdrave deti.

avatar
sfet
4. jún 2026
@petik22

poprosím info, kde sa dá zohnať stráženie k takto postihnutým deťom 🙈 Muž ju nechal, lebo evidentne to nezvládal a vy si myslíte, že toto dieťa zostane deň s cudzím človekom, ktorého nepozná a cudzí človek si ju zoberie na starosť, keď nevie čo starostlivosť o takéto dieťa obnáša+ čo všetko sa môže stať.

@petik22 práve pestunky nechci také deti strážit. Možno niekoho, kto s nimi pracuje, odborník, specialista, ale inak asi nie. A neveste, aby vám tam nepokazil svadbu opity stryko, neschopný dj a neviem co vsetko, možno zle počasie. Potom by postihnuta neter bola este najmensia pohroma.