icon

Ako zvládnuť svadbu s postihnutou neterou?

avatar
lentonie
3. jún 2026

Moja budúca švagriná má ťažko postihnuté dieťa, s priateľom máme zanedlho svadbu, on sa s tým ešte nezmieril a keď sú niekde v reštaurácii a neter začne vydávať pazvuky hanbí sa, kvôli nej sa rozviedla aj jeho sestra a ostala sama a dieťaťom, nasťahovala sa do veľkého domu k mame kde býval aj môj budúci manžel s vtedy ešte z manželkou a kvôli tomu ako museli žiť a prispôsobiť sa postihnutej sa nakoniec aj oni rozviedli potom sa budúci manžel ostahoval a domov k mame a sestre chodí len na sviatky, keď jej dávme darček začne nás kopať, vyplazuje jazyk tak nepríjemne že sa mi až hnusi, stále sa pokaka a pocika tak je u nich stále smrad, je chodiaca ale je úplne mimo, švagriná s ňou nemôže ísť nikde ani pešo lebo ju už niekoľko krát strčila pod idúce auto a skoro ju zrazili, hocikedy začne vydávať nepríjemne zvuky a dupat a hádzať sa o zem, odmieta ju tlmiť liekmi lebo potom je utlmená... Ako jej povedať že ak by na svadobnom obrade začala robiť scény aby ju vyviedla zo sály nech nám nepokazí svadbu. Ja ju rešpektovať nemienim ani sa nenechám kopať lebo ona je mimo ju treba pochopiť... Je to naša svadba a už sme sa rozprávali, že sa toho strašne bojíme ale ani jeden nemáme odvahu to jeho sestre povedať a bojíme sa ako nám zničí svadbu lebo ona nevydrží sedieť celý obrad pokojne.

avatar
aurora33
4. jún 2026
@anonym_8ffdfa

@anonym_43d734 Ale ved ju nechajme...Dvaja jednoduchsi sa nasli.Ona stastna ze o nu niekto na stare kolena zakopol.Ten jej trkvas jej nahukal ze za vsetkym jeho nestastim stoji sestra s dietatom a ona ho este polutuje.O rok tu bude tema:rozvadzam sa s trulom...

@anonym_8ffdfa nie, o rok bude: rozvádzam sa s trulom a môže za to švagriná a jej postihnutá dcéra.

avatar
margotka17
4. jún 2026
@anonym_7cee53

Najlepšia svadba je taká kdenie sú žiadne deti 🫶

@anonym_7cee53 srandujes však? Bola som na svadbe, kde bolo cca 14 deti, ta radosť v očiach deti aten tanec nemali chybu.

anonym_7cee53
4. jún 2026
@margotka17

@anonym_7cee53 srandujes však? Bola som na svadbe, kde bolo cca 14 deti, ta radosť v očiach deti aten tanec nemali chybu.

@margotka17 svadba je o 2 ľuďoch nie o 14 deťoch..

avatar
margotka17
4. jún 2026
@anonym_7cee53

@margotka17 svadba je o 2 ľuďoch nie o 14 deťoch..

@anonym_7cee53 áno, svadba je o dvoch ľuďoch, tak potom im stačia svedkovia. Veď matka dievčatka určite dobre vie, že by počas obradu zrejme nevydržala, že by rušila priebeh sobáša. Všetko je o komunikácii a ženích si to musí so svojou sestrou prebrať osobne.

anonym_43d734
4. jún 2026
@anonym_8eb089

@anonym_43d734 Uz ta vidim, keby mas svadbu a niekto ti tam vzadu nekontrolovatelne hulaka a nikto s tym nic nerobi, aka by si bola kysla😀

@anonym_8eb089 svadbu som mala, az dvarazy. Dokonca s jednym muzom ... este nieco? ty ma vidis?

anonym_43d734
4. jún 2026
@pimpa12

@lentonie moja sestra má dcéru s rovnakými prejavmi. Je už dospelá.Hlučné zvuky, gestá, krik, kopanie. Ale bola s ňou už na viacerých akciách. Postupom času sa naučila ako postupovať. Vždy prichádzajú všade prvé a usádzajú sa v najzadnejsej časti priestoru, na koniec stola a pod, podľa udalosti. Vždy blízko východu.Už takto zvládli viacero svadieb, osláv a pod. Odchádzajú tiež ako prvé. Neter má jednu vlastnosť - keď jej dá niekto do ruky knihu, časopis - vie vydržať relatívne potichu a dookola listuje. Nemá aj tvoja neter niečo také čo ju ukľudní, teda okrem liekov? Švagriná si určíte uvedomuje čo jej dcéra robí a odporúčam s ňou hovoriť otvorene. Počuj Mirka, Janka ....svadba má pre nás veľký význam a záleží nám na hladkom priebehu. Nehovorí sa nám to ľahko a úprimne máme pred tým veľký rešpekt, alé máme obavu či Janka, Miška (neter) obrad zvládne tak aby to nepôsobilo rušivo. Máš prosím nejaký plán ako to zvládnuť? Môžeš samozrejme rátať s našou akoukoľvek podporou, ak môžeme niečo urobiť pre to, aby to dobre dopadlo. Možno takto nejako by som to formulovala.

@pimpa12 ta si to uz neprecita🤣🤣🤣 zmazala svoj účet hviezda

anonym_c7d042
5. jún 2026
@margotka17

@anonym_7cee53 srandujes však? Bola som na svadbe, kde bolo cca 14 deti, ta radosť v očiach deti aten tanec nemali chybu.

Vies co? Dam za svadbu tisice eur, chystam ju rok dopredu. mam s tym kopu roboty, minam si vlastny cas. Chcem svadbu, na krotu nezabudnem. Nevydavam sa 5x za zivot.
Je mi ukradnuta radost v ociach cudzich deti. Viem co deti vystrajaju na svadbach a rodicia nemaju slusnost si deti upozornit. Este si myslia, ze su rozkosne. Ja sa necudujem novodobemu trendu svadieb bez deti. Nie je to detsky animatorsky program. Je to den dvoch ludi a ich najblizsich. Necitala som celu diskusiu, ale vidim , ze hejty na autorku boli nesmierne. Preco by si mala nechat pokazit svadbu? Kvoli tomu, aby ludia nepoukazali, ze nie je humanna? A co je ona charita? Ja ako rodic postihnuteho dietata by som vedela, ze tam dieta nemam brat, aby nerusilo.
@margotka17

avatar
lienka.7
5. jún 2026
@anonym_c7d042

Vies co? Dam za svadbu tisice eur, chystam ju rok dopredu. mam s tym kopu roboty, minam si vlastny cas. Chcem svadbu, na krotu nezabudnem. Nevydavam sa 5x za zivot.
Je mi ukradnuta radost v ociach cudzich deti. Viem co deti vystrajaju na svadbach a rodicia nemaju slusnost si deti upozornit. Este si myslia, ze su rozkosne. Ja sa necudujem novodobemu trendu svadieb bez deti. Nie je to detsky animatorsky program. Je to den dvoch ludi a ich najblizsich. Necitala som celu diskusiu, ale vidim , ze hejty na autorku boli nesmierne. Preco by si mala nechat pokazit svadbu? Kvoli tomu, aby ludia nepoukazali, ze nie je humanna? A co je ona charita? Ja ako rodic postihnuteho dietata by som vedela, ze tam dieta nemam brat, aby nerusilo.
@margotka17

@anonym_c7d042 uplny suhlas. Keď mám problémové dieta, ktoré sa nevie správať, tak bud ho nechám doma a idem sama, alebo keď to nedokážem, tak nejdem nikam ani ja. A je jedno ci je dieta nejako postihnuté alebo nie. V živote by ma ani len nenapadlo povedať, ako tu niektoré s obľubou pisete, ze vsak nech zaplatia este aj animátorov a pod. Prosím? Svadba je spoločenská, nie rodinná udalost.
Ale chapem, ze holt, kult dietata.

anonym_8eb089
5. jún 2026
@anonym_43d734

@anonym_8eb089 svadbu som mala, az dvarazy. Dokonca s jednym muzom ... este nieco? ty ma vidis?

@anonym_43d734 Vsak ale ja som sa ta nepytala ci si mala svadbu, ani s kym a ani kolkokrat. Ja som povedala, ze keby ti pocas obradu niekto hulaka a nikto sa ho nesnazi zastavit ani vyviest, ze by si bola nahnevana/kysla. Nechapes pisanemu textu alebo?

anonym_43d734
5. jún 2026
@anonym_8eb089

@anonym_43d734 Vsak ale ja som sa ta nepytala ci si mala svadbu, ani s kym a ani kolkokrat. Ja som povedala, ze keby ti pocas obradu niekto hulaka a nikto sa ho nesnazi zastavit ani vyviest, ze by si bola nahnevana/kysla. Nechapes pisanemu textu alebo?

@anonym_8eb089 ty sa ma nemáš pravo pytat načo kolvek. Otázky a odpovede ocakavaj doma.

anonym_8eb089
5. jún 2026
@anonym_43d734

@anonym_8eb089 ty sa ma nemáš pravo pytat načo kolvek. Otázky a odpovede ocakavaj doma.

@anonym_43d734 Ale ja som sa Ta nepytala absolutne na nic, v oboch komentaroch som len konstatovala, ty sama od seba si mi napisala kolko svadieb a s kym si mala😀😀😀 Ale mala som pravdu, nerozumies pisanemu textu evidentne.

anonym_85062f
5. jún 2026
@anonym_43d734

@lentonie ty a ty. netoci sa cely svet okolo teba. aj napriek podviazanym vajecnikom otehotniet mozes.... inak koľko rokov ma ten tvoj sraľo?

tak jej zalep hubu....!!!

@anonym_43d734 ty si dobra trubka

anonym_85062f
5. jún 2026
@anonym_c7d042

Vies co? Dam za svadbu tisice eur, chystam ju rok dopredu. mam s tym kopu roboty, minam si vlastny cas. Chcem svadbu, na krotu nezabudnem. Nevydavam sa 5x za zivot.
Je mi ukradnuta radost v ociach cudzich deti. Viem co deti vystrajaju na svadbach a rodicia nemaju slusnost si deti upozornit. Este si myslia, ze su rozkosne. Ja sa necudujem novodobemu trendu svadieb bez deti. Nie je to detsky animatorsky program. Je to den dvoch ludi a ich najblizsich. Necitala som celu diskusiu, ale vidim , ze hejty na autorku boli nesmierne. Preco by si mala nechat pokazit svadbu? Kvoli tomu, aby ludia nepoukazali, ze nie je humanna? A co je ona charita? Ja ako rodic postihnuteho dietata by som vedela, ze tam dieta nemam brat, aby nerusilo.
@margotka17

@anonym_c7d042 absolutne suhlasim

anonym_43d734
5. jún 2026
@anonym_8eb089

@anonym_43d734 Ale ja som sa Ta nepytala absolutne na nic, v oboch komentaroch som len konstatovala, ty sama od seba si mi napisala kolko svadieb a s kym si mala😀😀😀 Ale mala som pravdu, nerozumies pisanemu textu evidentne.

@anonym_8eb089 neviem z akeho dôvodu máš potrebu minat aj moju energiu na príspevok autorky, ktora si uz vymazala účet.

anonym_43d734
5. jún 2026
@anonym_8eb089

@anonym_43d734 Ale ja som sa Ta nepytala absolutne na nic, v oboch komentaroch som len konstatovala, ty sama od seba si mi napisala kolko svadieb a s kym si mala😀😀😀 Ale mala som pravdu, nerozumies pisanemu textu evidentne.

@anonym_8eb089 pouzi este viac emotikonov. ty chapava

anonym_8eb089
5. jún 2026
@anonym_43d734

@anonym_8eb089 neviem z akeho dôvodu máš potrebu minat aj moju energiu na príspevok autorky, ktora si uz vymazala účet.

@anonym_43d734 Lebo ked niekto roznasa negativnu energiu, tvari sa pritom ako moralny kompas, ale zaroven totalne trepe a pise absolutne odveci, tak ma to bavi vyzdvihovat, len tak z principu.

avatar
princezna_bosorka
5. jún 2026

@lentonie nuz, ste s buducim manzelom zarucene dost inteligentni ludia, aby ste chapali, ze to dievca za to nemoze a jej matka asi robi, to, co najlepsie vie. Takze nejake reci o tom, ze dievca je mimo a ze je u nich smrad, su absolutne nevhodne. Mate tazko postihnutu pribuznu, tak sa s tym zmierne a akceptujte tento stav (btw - tiez raz budete chori, stari, nevladni, mozno budete tiez cikat do plienok a spravat sa nepristojne, tak sa k nej skuste spravat tak, ako by ste chceli, aby sa raz spravali vasi opatrovatelia k vam).

A zaroven ste urcite dost dospeli a svojpravni, aby ste zvysku rodiny vysvetlili, ze si nezelate, aby na ohrade robila cirkus (idealne, aby tam vobec nesla). Uprimne ma prekvapuje, ze k tomuto nedospela jej mama sama, ale tak asi bude jedna z tych tazsie chapavych (ine by to bolo, ak by medzi tvojim partnerom a neterou bol pekny vztah).

avatar
petik22
5. jún 2026
@princezna_bosorka

@lentonie nuz, ste s buducim manzelom zarucene dost inteligentni ludia, aby ste chapali, ze to dievca za to nemoze a jej matka asi robi, to, co najlepsie vie. Takze nejake reci o tom, ze dievca je mimo a ze je u nich smrad, su absolutne nevhodne. Mate tazko postihnutu pribuznu, tak sa s tym zmierne a akceptujte tento stav (btw - tiez raz budete chori, stari, nevladni, mozno budete tiez cikat do plienok a spravat sa nepristojne, tak sa k nej skuste spravat tak, ako by ste chceli, aby sa raz spravali vasi opatrovatelia k vam).

A zaroven ste urcite dost dospeli a svojpravni, aby ste zvysku rodiny vysvetlili, ze si nezelate, aby na ohrade robila cirkus (idealne, aby tam vobec nesla). Uprimne ma prekvapuje, ze k tomuto nedospela jej mama sama, ale tak asi bude jedna z tych tazsie chapavych (ine by to bolo, ak by medzi tvojim partnerom a neterou bol pekny vztah).

@princezna_bosorka vieš, ja si myslím, že oni sa jej mamy/sestry ešte nepýtali či príde, nepríde a či s neterou alebo bez. niekde tu v diskusii bolo, že ju ešte nepozývali, muž ju neznáša a pod. Bol tu jeden komentár - radila jej pani, že nech si to odkomunikujú, ponúknu jej, že pri nich v kostole, na oslave niekto bude, kto jej s dcérou pomôže, keby dostala záchvať. autorka to poňala tak, že k nej posadí kamošku, ktorá ich nemá problém vyhodiť z kostola 🙈 Normálne sen.. a ten jej budúci ťuľfas tiež.

avatar
owecka
5. jún 2026
@anonym_8ffdfa

@owecka ovecka ovecka,ze ty si necitala cele vlakno a teraz tu mudrujes?Ved jasne napisala ze sestru a jej dieta neznasaju a vyslovene sa jej hnusi

@anonym_8ffdfa ovecka, ovecka si precitala diskusiu...robis ty a tebe podobne z komara somara...treba aitorke bud poradit, alebo scrollovat dalej

avatar
marsmykkok
5. jún 2026
@lienka.7

@anonym_c7d042 uplny suhlas. Keď mám problémové dieta, ktoré sa nevie správať, tak bud ho nechám doma a idem sama, alebo keď to nedokážem, tak nejdem nikam ani ja. A je jedno ci je dieta nejako postihnuté alebo nie. V živote by ma ani len nenapadlo povedať, ako tu niektoré s obľubou pisete, ze vsak nech zaplatia este aj animátorov a pod. Prosím? Svadba je spoločenská, nie rodinná udalost.
Ale chapem, ze holt, kult dietata.

@lienka.7 Presne kult dieťaťa, proste ľudia stratili rozum... Ako čo má 2-3 ročné decko zo svadby? O čo príde ak tam nebude ak s najväčšou pravdepodobnosťou si ani nebude pamätať že tam bol? A najlepší je argument že pôjdeme všetci ako rodina alebo nepôjde nik... Aj ku gynekológovi chodí žena ako rodina všetci spolu alebo s dieťaťom do škôlky alebo na hojdačku kde sa dospelák nezmestí? Proste niečo je vhodné pre deti a niečo pre dospelých a fakt toto nepochopím.

anonym_43d734
5. jún 2026
@anonym_85062f

@anonym_43d734 ty si dobra trubka

@anonym_85062f napisala chudera

avatar
hopeja
6. jún 2026

Ja ako matka dieťaťa s podobnou diagnózou by som na ten obrad s dieťaťom ani nešla, chápem ze ho chceš prežiť v kľude a nerušene a ja by som ti to aj dopriala.....ale zaráža ma tvoj a priateľov postoj k tomu dieťaťu, celkovo empatia nula bodov, tie tvoje vyjadrenia k dieťaťu, aby si ty raz nemusela tiež čosi také riešiť, že opovrhuju tvojim dieťaťom a je niekomu odporne, už teraz vieš ze by ta manžel opustil a ostala by si na to sama, neprajem ti to ani nikomu inému, nevieš si predstaviť co jeho mama dennodenne zažíva

avatar
estellas
6. jún 2026

Mne by človek s postihnutím za bežných okolností absolútne nevadil. Keď píšeš, že kope do ľudí tak to už je dosť vážna situácia. Môže niekoho aj zraniť na tej svadbe, to už je také nebezpečné. Aj to pľuvanie...

avatar
barborab1411
6. jún 2026
@stanislavicenka

@lentonie ty tomu stale nerozumies. Sprav si svadbu aku chces, maj poziadavky, ake chces. Aj nepritomnost deti na svadbe, aj nepritomnost netere. Ved to je ok. Ako vravim, nechutny je tvoj postoj. Cim viac pises, ty visc to potvrdzujes a smutne na tom je, ze to nevidis

@stanislavicenka nechutnenje to ako ty niekoho súdis

avatar
barborab1411
6. jún 2026
@anonym_43d734

@lentonie ty a ty. netoci sa cely svet okolo teba. aj napriek podviazanym vajecnikom otehotniet mozes.... inak koľko rokov ma ten tvoj sraľo?

tak jej zalep hubu....!!!

@anonym_43d734 v ten deň sa celý svet točí okolo nej...máš ti nejaké pomotane 😉

avatar
katarinka963
Autor odpoveď zmazal
anonym_43d734
6. jún 2026
@barborab1411

@anonym_43d734 v ten deň sa celý svet točí okolo nej...máš ti nejaké pomotane 😉

@barborab1411 uz sa tocit okolo nej ani nebude. Poslal ju do riti....
pomotane to mas ty. Ne je tam len nevesta ale i zenich

anonym_0e2db8
7. jún 2026
@anonym_43d734

@barborab1411 uz sa tocit okolo nej ani nebude. Poslal ju do riti....
pomotane to mas ty. Ne je tam len nevesta ale i zenich

@anonym_43d734 A to máš odkiaľ?

anonym_43d734
7. jún 2026
@anonym_0e2db8

@anonym_43d734 A to máš odkiaľ?

@anonym_0e2db8 poznam nevestu. Nie som jej bývalá nádejná svagrina, ale kamaratka. Ma co chcela

anonym_0e2db8
7. jún 2026
@anonym_43d734

@anonym_0e2db8 poznam nevestu. Nie som jej bývalá nádejná svagrina, ale kamaratka. Ma co chcela

@anonym_43d734 Kamarátka...Naozaj? Ak je to tak, určite za tým nebola len tá nešťastná neter. ( A možno jej bude lepšie bez neho, resp. s iným.)